Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2017 08:15
Podľa predpisu musíš mať pri vjazde na platenú diaľnicu e-matricu už kúpenú, ale je možné, že keď ju kúpiš ešte v ten istý deň, tak to netrestajú. Ja som tiež raz vošiel na M7 z Chorvátska a kúpil som ju asi po 20 kilometroch. Bolo to pred niekoľkými rokmi a "pozdrav" som nedostal.
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2017 08:21
no a ten šofér z madarskej firmy to myslel tak, že môžem vkročiť na diaľnicu bez matrice, no na najbližšej pumpe kúpim matricu a je to v poriadku? čo keď ma odchytí kontrola známok skôr než prídem na pumpu? smiling smiley

u nás je to VRAJ tak, že mi stačí kúpiť v ten deň ako vkročím na diaľnicu známku do polnoci, že systém to vyhodnocuje až potom, takže ak ma zachytí systém, že som ráno bol na diaľnici, on si to spáruje s údajmi po polnoci a tam už známku kúpenú mám, tak je to OK, aj keď NDS sa jasne nikdy nevyjadrila.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2017 08:42
Ako som napísal, podľa maďarského predpisu musíš mať e-matricu už pri vjazde na platenú diaľnicu. Ale je možné, že to vyhodnocujú tiež až za celý deň bez ohľadu na čas, kedy si e-matricu kúpil. Ja by som sa na to nespoliehal, aj keď mám jednu skúsenosť, keď mi to prešlo (viď môj predchádzajúci príspevok). Okrem mýtnej brány ťa môže zachytiť aj mimoriadna diaľničná kontrola a tí by nemuseli byť takí zhovievaví. Takže ak nechceš kupovať cez internet, zastav sa na pumpe ešte pred vjazdom na maďarskú diaľnicu. Ak ideš cez diaľničný priechod Rusovce - Rajka, odporúčam kúpiť na hranici, pretože M15 je už spoplatnená.

Mimochodom, všimol som si, že na M1 kúsok za križovatkou s cestou č.86 smerom na Budapešť je na odpočívadle mýtnica označená nápisom, že predávajú "matrice". V minulosti práve tu začínal platený úsek a stačilo kúpiť tu. Možno, že to stačí aj dnes. Inak by tam táto predajňa nemala zmysel.
[goo.gl]
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2017 09:01
Chci se zeptat.
Madari zpoplatneny usek oznacuji modre a neplaceny usek zelene?
Jak se tedy nejlepe vyhnout zpoplatnenemu useku od Blavy do Lendavy?
Dival jsem se na mapu a vhodne by bylo jet kousek podelne pres Rakousko a az po tom sup do Madarska.
Co vy na to? Kdyz uz je tu psano o madarske vinete.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2017 09:33
Maďaři označují modrými směrovými tabulemi dálnice a zelenými ostatní silnice, ale s placením to nemá nic společného. Placená dálnice je označena dodatkovou tabulkou "MATRICA - VIGNETTE" pod značkou dálnice, a na směrových tabulích:
[goo.gl]
Ale stoprocentně bych na to nespoléhal, lepší je ověřit si to na webu, tady je například přehledná mapa zpoplatněných na nazpoplatněných dálnic a rychlostních silnic:
[toll-charge.hu]ágos_HD2017-01_ENG.jpg

Pokud chceš jet od Bratislavy na Lendavu mimo placenou dálnici, musíš jet přes starý přchod Rusovce - Rajka na Mosonmagyaróvár a pak po staré 86ce, nová placená je označená jako M86. Ale nevím, jestli to stojí za tu úsporu na známce.
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2017 09:47
Midax napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Oba se shodli na tom, že nejlepší je místní
> restoran Zelengaj
> ...výborné ceny i obsluha. Po hodince a půl jsme spokojeni pokračovali dál.....

Ahoj, můžeš prosím upřesnit otvirací dobu a pojem výborné ceny :-). Co je pro jednoho super cena, může být pro druhého pěkná pálka :-).
Dík
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2017 10:14
Nejde mi o usporu ze zakoupenim vinety ale dalnici si v Chorvatsku uziji az az.
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2017 13:16
thumbs down



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Midax (18. 02. 2023 15:24).
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2017 18:06
přes Mosonmagyaróvár bych nejel kvůli odpočinutí od dálnice . 2x sem tama jel a všude 30 km a několik radarů :-( jel jsem tama kolem půlnoci nikde nikdo a 30 - děs běs.

oves napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nejde mi o usporu ze zakoupenim vinety ale dalnici
> si v Chorvatsku uziji az az.
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2017 19:40
ahojte, na dodatočnú kontrolu patroly som nepomyslel ale skusim sa ho spýtať budúci týždeň, hádam dorazí a uvidíme, jednoznačne si myslím by to bol isto problém
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 06. 2017 22:32
v relácii Ta3 bola znovu hodnotená cesta cez A a HU, madarskú matricu taktiež kupovali na prvej čerpačke v HU, je to MOL hned po pripojení sa na M1, pár km od BA...
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 06. 2017 07:51
Dá se na té maďarské MOLce ta známka platit eury?
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 06. 2017 15:14
Nové video co vzpomínal pinin. Podle mně je to pozdě, tabule na vinětu je hned za hranicí SK- HU a nevím jak bych to vysvětloval maďarským polišům že chci koupit známku později.

[www.youtube.com]
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 06. 2017 15:43
"Novináři a pisálci" nezřídka tvrdí nesmysly... thumbs up smiley
Kdo chce, nechť si najde (třeba i v mých příspěvcích, pár stran zpět) odkazy na zákonné podklady (v angličtině) ohledně zpoplatněných cest v HU v roce 2017, kde je zcela jasně definována státní hranice jako začátek zpoplatněného úseku.
To, že se Maďaři obvykle nechovají jako kkkti a tyto hraniční úseky většinou tolerují je věc jiná... Kdo to chce risknout, tak směle do toho... doporučuji se také seznámit s případnými "flastry" grinning smiley

Opravdu nechápu, proč se tu pořád dokola řeší pojmy, dojmy a průjmy... když jejich legislativa to stanovuje zcela jasně.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 06. 2017 17:17
Protože začla sezona. Kapišto? Všecí to mají projeété a furt to řešiju dokola. Jak malé děcka.15 let jezdím jednu trasu tak nic neřeším. Jinak za 10 dana.thumbs up smileyhot smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 06. 2017 17:54
Ať to nemusíte hledat v poškozených odkazech, tak znovu:

mapa dálniční sítě v Maďarsku 2017
česká brožura s ceníkem matrice 2017
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 06. 2017 18:48
Jardo, je to (zopakované) 1 (slovy: jednu) stranu zpět. Mám na mysli legislativní nařízení v angličtině + mapku...
Odkazy jsou stále funkční smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 06. 2017 19:05
Topž já se ptal proto, protože na jednu MOLku se dá dojet přes Rusovce a Rajku mimo dálnici, nakoupit benzín a případně tu známku,a pak vjet na dálnici. A zajímalo mně, jestli někdo neví, zda se tam dá platit eury. Ani by mne nenapadlo fičet na dálnici bez zaplacení.. Info jsem čerpal zde: E-matrica
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 06. 2017 19:48
Citaci
Slavkov napsal(a):
Jardo, je to (zopakované) 1 (slovy: jednu) stranu zpět. Mám na mysli legislativní nařízení v angličtině + mapku... Odkazy jsou stále funkční!

Jojo, máš pravdu, teď už chodí ty odkazy i mně. Asi byl odpoledne nějaký uzel na drátech nebo v prohlížeči, prostě jsem je neotevřel, tak jsem je pro jistotu vložil znovu.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 06. 2017 07:02
no matrica sa dá kúpiť pokiaľ viem na hraničnom prechode pred vstupom do Maďarska, platí sa eurami hotovosť. Pravdepodobne je tam cena "mierne" navýšená, tak ako je tomu napríklad na hraničnom prechode Šahy - tam ale problém nie je, po 10km je dedinka Rétság, kde na MOLke kupujem matricu a platím kartou. Takže asi je výhodnejšie zísť z diaľnice D2 skôr, prejsť cez Rusovce a Rajku po ceste 1.triedy a tam natankovať a kúpiť matricu, potom späť na diaľnicu ako napísal radek24.
Kupovať matricu 20 km po tom ako si fičím po diaľnici by som ja ozaj neriskoval, pánko redaktor by asi pokutu neplatil zo svojho vrecka, zaplatil by to ten, čo im požičal Mustanga a nerobil by si z toho ťažkú hlavu smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 06. 2017 10:08
Ahoj.Pojedu kolem půlnoci ze čtvrtku na pátek přes Goričan.
Nemám to vzít přes starý .
Díky
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 06. 2017 11:10
Pokud to chceš spojit s odpočinkem, kávou, tankováním atd., tak jednoznačně doporučuji thumbs up
Pokud jedeš HU po dálnici, HR po dálnici a potřebuješ jenom přejet hranici a dotaz směřoval k frontám na HP, tak bych se v daném čase nebál jet ani na dálniční HP.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 06. 2017 18:51
Pojedu z madarske dalnice na chorvatskou.Jak rikas,doufam ze nebude nejaka fronta.Proto jsem uvazoval o prejeti pres stary přechod
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 06. 2017 08:06
... v Maďarsku se člověk nesmí nechat zmást mimo jiné tím, že i okresní silnice jsou značeny zeleně, jako by jste jeli po dálnici ... např. na 66 od Rakouska do Kormendu (bez poplatků) se objevují i informace o Vignette ( dálniční známce ) stejně tak na 86 od Kormendu dolů na jih (není myšlena M86) jsou zelená označení komunikací ...
... jak jistě víme, tak 86, tak 66 nejsou zpoplatněny ...

... ukázkovým příkladem je při cestě od Jadranu domů, po sjezdu z chorvatské dálnice A4 a nájezdu na " starý Goričan " modré značení této komunikace ... po projetí tímto hraničním přechodem je krátce na to kruháč ...
... a na něm je pro neznalé dilema, jestli z něj sjet na zelenou maďarskou M7 (dálnici) nebo na zelenou maďarskou 7, což je nezpoplatněná cesta do Letenye ...
... z Letenye pak může být levnější varianta (bez poplatku) po komunikaci do Tornyiszentmiklos přes Dobri (podél zpoplatněné polodálnice M70) ...

smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 06. 2017 11:46
jj, přesně kvůli tomuhle jsem vyhodil tomtomamoody smiley

_______________________________________________________
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 06. 2017 11:58
Ahoj všem,
omlouvám se, jestli to už tady bylo, ale nenašel jsem to. Google mne z Blavy posílá po M86, ale ne až do Szombathely. Posílá mne po 84 přes Sárvár, dále po 8 na Vasvár, dále 74 až na M7 a přes Letenye do HR. Máte s touto trasou zkušenost? Nebo je lepší jet po M86 až k Szombathely a dál po 86?
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 06. 2017 12:47
Loni v zari jsem jel po 84 mezi Lovo a Sumeg, v noci a s vyjmkou nejake vetsi opravy a semaforu to bylo v pohode. Ale jestli je to lepsi nebo horsi netusim.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 06. 2017 12:48
Projeté to samozřejmě mám (i se soupravou s vlekem), Sarvár - Kám - Vasvár (dokonce i po druhé straně řeky Rába, tj. přes Rum). Silnice 84 i 74 jsou naprosto v pohodě, ten úsek mezi také není nějaký problém. Pokud chceš poznávat další "kouty" Maďarska, tak doporučuji grinning smiley.
Chceš-li si udělat hezkou delší pauzu, tak doporučuji po 84 až k Balatonu a tam si to užít...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 06. 2017 14:09
... Peter1 ... a co Ti ten TomTom způsobil ?
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 06. 2017 15:03
Pro Vlada. Naprostý souhlas se Slavkovem. Jezdím to již 5 let s karavanem a naprostá pohoda, klid. Jezdil jsem dlouho přes A, jednou přes Szombathely, ale nyní již jen trasou Sarvar,Vasvar. Doporučuji.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 118
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.