Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
16. 03. 2017 18:45
Záleží, jak ti to vychází na zastávky a tankování. (Starý) Goričan má své kouzlo a může mít v trase své opodstatnění (velké parkoviště na odpočinek, pumpa, restaurace...) smoking smiley Jinak je to celkem jedno...
Pokud to pojedeš přes SLO poprvé, tak se mrkni na kruháče při průjezdu Lendavou, ať nezmatkuješ u kruháče, kde se najíždí i na SLO dálnici.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
16. 03. 2017 19:10
Děkuji moc za odpovědi, ano jel bych to přes SLO poprvé a četl jsem, že to není zas až tak hrozné. Ještě jednou děkuji.
Jedu na jeden zátah kvůli malé. Vždy jsem jezdil právě přes starý Goričan, fakt má své kouzlo a jednou tam byla hrůza komárů. :-D
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 03. 2017 19:37
No Vsetín - Slovenské hranice svižně, od hranic po slovenskou dálnici dle předpisu. Slovenská dálnice tempomat 125-130. Maďarská dálnice tempomat 125, okolo Szombately do 70. Po 86 od Szombately po hranice velice svižně bohužel i 140. Tam to odsýpalo nejrychleji, žádný semafor, nové objížďky např, Zalalovo. Jel jsem tzv, na oči. V noci mi jízda nevadí a tuto trasu znám již v podstatě nazpaměť. Přes rakušáky jsem jel k Jadranu naposled asi před 15 roky.
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 03. 2017 21:24
ahoj, ale na rýchlostke 86-tke daj tempomat radšej na 115....., je tam 110 a už funkčné mýtne brány ktoré aj merajú rýchlosť
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 03. 2017 21:27
Věřím, že v létě to už nebude taková palba.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 03. 2017 06:12
Proč přes Slovinsko nebo starý Goričan,když už je maďarská dálniční známka tak jet rovnou od Nagyka.......,po dálnici projedu přes Nový Goričan a pokračuji plynule Chorvatskem.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 03. 2017 11:02
rosta, možná proto, že se bavíme o cestě po M86, která nekončí ani na M7 ani na M70. Prostě od Szombathely se stejně jede po okreskách. Nic nebrání tomu "to střihnout přes SLO" rovnou na jih a nezajíždět si na (i dálniční) Goričan. Proč na (starý) Goričan je mnohokrát zmíněno výše (odpočívadlo, pumpa, restaurace...).
Když si porovnáš úsek mezi Szombathely a mýtnicí Varaždin na A4, tak to přes SLO po okreskách vyjde časově nastejno jako jet přes (nový či starý) Goričan - okresky, M70, M7, A4, navíc je to o pár km kratší.
Je to pouze věc osobních preferencí... stejně jako někdo při variantě přes SLO najíždí již v Čakovci... opět to vychází cca "šulnul"
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 03. 2017 11:39
To je přece blbost. Pokud má někdo zaplacenou dalnici, tak pojede na Lenti a dolů na dalnici. Po ní 16 km a přejede do Chorvatska. Vyhne se třem obcím a příjezdem Letenye. Já jsem jezdil na Mursko Središče, ale to je jiná kapitola.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 03. 2017 16:04
Jestlipak víte, že ti, co mají přidělané denní svícení, musí v Maďarsku svítit i vzadu ? , viz. : [img.cz.prg.cmestatic.com] .. zavedl bych to povinně i u nás

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 03. 2017 16:50
Zbytečné. Problém není v tom svícení (resp. nesvícení), ale v těch trotlech, co jezdí na denní světla i v době, kdy by už dávno měli svítit potkávačkama.

A jaký je rozdíl mezi světly montovanými ve výrobě a těmi dodatečně? Proč jako jedni musí a druzí ne? Je to naprosto nelogické.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 03. 2017 19:11
Je pravda, že toto (nesmyslné) nařízení v Maďarsku platí, lze je však jednoduše obejít tak, že zapnete potkávací světla. Můžete si to pak kompenzovat tím, že nebudete svítit v Chorvatsku, protože tam není denní svícení povinné ;-)

Jinak samozřejmě je možné dodělat také tu opci pro Maďarsko, přestože koncová světla stejně nejsou ve dne vidět.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Marius (19. 03. 2017 19:12).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 03. 2017 20:05
i v Rakousku povinnost svícení zrušili, neprokázalo se na nehodovosti...

Madaři mají dobrej námět pro výrobce aut aby přidali i ledky dozadusmiling smiley

_______________________________________________________
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 03. 2017 15:15
Já mám denní světla z výroby, takže vzadu svítit nemusím?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 03. 2017 19:49
Pokud jsou z výroby tak jsem pochopil, že ne.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 03. 2017 06:59
Darko
Nekvalitní povrch - ano,místy je,ale dost se i opravilo.Jezdím okem a ne tachometrem nebo i přes limit a taky přes den a počasí taky většinou vycházelo,že se nevletělo do kaluže s dírou.Kamióny spíše honím,horší jsou staré traktory.
Radary - ty rostou jak houby po dešti všude - když se někde " vyzbírají " vyrostou jinde.,
Vozidlo - Dacia Duster 4 x 4,Nat 95,najeto cca 20tis. km,2 os + plná bagáž.
Kdysi BA centrem,pak D 2 od neplaceného úseku za krematoriem z 2 až po odb. Háje,Lúky a poslední dva roky zjištěno,že zdarma,až po odb.Jarovce,stará Rajka.
Využitá dálnice jen OV - Lipník,SK - BA,HR - Svetá Helena - ZG - Karlovac.Jinak stálá spotřeba do 7,2, ale HU těmi rondely a kousky M 86 se zvýší km a časově to až takový přínos možná nebude - uvidíme.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 03. 2017 14:07
Vikouš: doporučuji aby ses podíval do mapy: po dálnici V KUSE pojedeš od Lévelu až do Szombathely.Jestli pojedeš komplet po staré pojedeš o půl hodiny déle.Na M86 pokud pojedeš do 115 km/h nikdo neřekne ani prd.Jo a ty rondely se nacházejí až kolem Szombathely,takže tě čekají taky + semafory v Mossonu a Csorně.Příjemnou zábavu...
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 03. 2017 21:05
áno darko, na novej 86-tke už nič neriešiš ale proste ideš až za Szombathely...
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 04. 2017 20:45
Ahoj,neni to sice cesta do Chorvatska,ale nevím kde bych se zeptal,tak zkusím štěstí zde.
Chtěl bych s rodinou do Budapešti do toho podmořského akvária a zajímá mě, zda se tam dá dostat i mimo placené úseky?Nebo je to komplikované?Jel bych od Trenčína.Děkuji
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 04. 2017 21:30
Trenčín- Partizánske- Levice- Štúrovo- Budapešť....cca 200 km
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 04. 2017 22:31
13.4. Severní Morava - Bratislava - Györ - Szombathely - Mursko Srediste - Opatija čas jízdy 8 hodin. Maďarsko po nové M 65 opravdu luxus. Pouze pozor na radary, měří většinou z nadjezdů (mostů). Doporučuju použití Waze, která mě před radarem upozornila. Jezdím občas i přes Rakousko, ale Maďarsko u mě jednoznačně lepší. Menší provoz, žádné kolony a po dostavbě M 65 pro mě není co řešit.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 04. 2017 19:15
Nejspíše tedy jde o M85 a M86 spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2017 19:05
Dobry den,
tento rok by som opat isiel do HR a opat po starej ceste cez HU. Ako je to s tou 86kou resp platenim?
Chodil som smer BA Csorna, Somba... Mursko Strediste...
dakujem.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2017 19:34
Peter1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> i v Rakousku povinnost svícení zrušili,
> neprokázalo se na nehodovosti...
>
> Madaři mají dobrej námět pro výrobce aut aby
> přidali i ledky dozadusmiling smiley

Rakúsko zrušilo denné svietenie kvôli ekológii. Asi sa chytíte za hlavu ale je to tak.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2017 20:16
for JELO
Pokud chceš jet po staré 86,tak je to stále zadarmo. Pokud ale najedeš u Csorne na M86 tak už musíš mít koupenou dalniční známku.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2017 21:50
Dakujem za informaciu. Takze moje GPS aby som nastavil v HU preferovane nespoplatnene cesty aby som sa nezatulal az na dialnicu. Mimochodom takto to robim aj ked prechadzam Slovinskom. Tu GPS mi robi dobru sluzbusmiling smiley Este raz dakujem.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 04. 2017 05:57
u GPS bych byl opatrný spousta kilometrů nových cest.to me pripomelo musim aktualizovat mapy :-)

jelo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dakujem za informaciu. Takze moje GPS aby som
> nastavil v HU preferovane nespoplatnene cesty aby
> som sa nezatulal az na dialnicu. Mimochodom takto
> to robim aj ked prechadzam Slovinskom. Tu GPS mi
> robi dobru sluzbusmiling smiley Este raz dakujem.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 04. 2017 08:12
Suhlas bez aktualizacie som strateny. Uz na tom pracujem ako vzdy pred dovolenkou. Nenechavam to na nahodu.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 04. 2017 09:07
ahojte, len toľko že madari preto fofrovali s otvorením rýchlostky pretože majú naplánovanú rozsiahlu rekonštrukciu starej cesty a môže byť tým pádom na nej množstvo obmedzení.....
preto si myslím že je výhodnejšie "v mojom prípade 16€ za mesačnú známku HU =2x pivo v HR" ako sa túlať po starej....
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 04. 2017 09:38
To. Pinin. Které letovisko navštěvuješ že tam mají tak drahé pivo?confused smiley V Ivan Dolac stojíí 15kun.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 04. 2017 10:15
...obrazne povedané..., inak Brač Supetarsmileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.