Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 03. 2017 20:35
Karle,pokud jde o ten obchvat Zalalovo,jednoduše jeď po hlavní,na starou cestu by jsi musel při cestě k moři odbočit v pravo.
[mapy.cz] [mapy.cz]

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (05. 03. 2017 20:37).
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 03. 2017 21:28
Jo, jo dík. Ale ten obchvat mi ukazuje tvůj odkaz jen v aplikaci Chrome. Na Mapy cz. a Googlovi je to stále přes kopec. Tak nevím kde soudruzi udělali chybu.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 03. 2017 21:54
ježiši Karle co řešíš furt.Před Zalalovem se budeš držet hlavní cesty (tj. obchvatu) a pojedeš furt.Je potřeba si pořídit navigaci kde ten obchvat je už zakreslen.
Jestli plánovač v mapy.cz to vede přes město,tak je to bug v mapě.To samé "nevidí" M85 a tahá po vesnicích.
P.S.: problém není v dostatku opalovacího krému thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (05. 03. 2017 21:58).
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2017 08:18
páni, idete na dovolenku a riešite pár nepodstatných € navyše, ktoré miniete hocikedy na točeno i sladoled.....
na obchvat zalalova ma naviedlo automaticky, myslím že tam nebudete mať žiaden problém..
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2017 11:27
Zatím nejsem rozhodnut,zda jet od BA až na Gyor nebo to střihnout na starou 86 Mosong...,za předpokladu,že koupím DZ.Odhadem je to cca 20km navíc.Snad pěkná a bezproblémová cesta vč.odbočení 85 - 86 - viz ladis 0007 ?
Cenově jsem někde vyčetl DZ na měsíc 520 kč.
Jet klasicky po staré,domnívám se,že HU hlavičky to pěkně okoření 30km/h a dají radary a kamióny asi taky už moc nebudou a může vzniknout problém / bez navigace / ve značení,že nedopatřením se vjede na placený úsek.
O zdražení HR nemluvě.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2017 11:39
Kdyz uz budes mit hu znamku,jednoznacne pres Gyor a dal po M85.Vyuzijes maximalne placene useky+ nemusis resit prejezd sk/hu hranice.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2017 12:00
Vikouš, co se týká kamionů, tak všichni velmi pravděpodobně pojedou po dálnici, neboť v rámci systému HUGO platí již nějaký ten rok i na "staré" 86-ce, tudíž to pro ně postrádá smysl.. smoking smiley

HU známka na měsíc vyjde (pro "čistokrevný" osobák) přesně na 4780 HUF, což je při kurzu 0,09 cca 430 CZK.

Osobně mám pocit, že těch 30 km/h nikde nepřibývá, ba naopak. Navíc na příjezdech do měst citelně přibývají 70km/h...
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2017 13:45
a nebo 2x tolik, kdyz je v technicaku N1
Tom
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2017 15:35
N1 ti opraví na inspektorátu za pár korun. Nyní již lze bez problémů specifikaci odstranit.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2017 15:45
Proto jsem záměrně psal "čistokrevný" osobák grinning smiley
Případný (bývalý) "podnikatelský" osobák kategorie N1 (a že se jich po bazarech prodalo...) je v HU opravdu (oficiálně) za dvojnásobek, navíc se v takovém případě platí i za případný vlek (za M1 je zdarma).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2017 15:51
Tom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> N1 ti opraví na inspektorátu za pár korun. Nyní
> již lze bez problémů specifikaci odstranit.

Jak je to u aut, která mají v TP větu, že zpětná přestavba není možná?
Již nechtějí doklad od oprávněné firmy o odborném odstanění přepážky?
Případně mají pouze 4 místa k sezení, tam také "udělají" pět míst?
Opravdu již lze pouze přijít s TP a OTP, zaplatit úřadovi správní poplatek a odcházíš se změnami zapsanými v TP a novým OTP?
Tom
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2017 16:02
Stačí dát do Googlu přestavby N1 na M1 a vyběhne spousta firem, které se tím zabývají. Nebo musíš vyběhat sám.
U koncernových aut to jde VŽDY.
Pokud má někdo u kombíku větu, že zpětná přestavba není možná, tak je opravdu minimum aut.
Myslím, že to dramatizuješ.drinking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2017 16:08
Já si nechával dělat teď v prosinci přestavbu z N1 zpět na M1 u firmy Tom-Car v Maršovicích (na počkání při jedné cestě do Prahy) a na DI v Brně po mně všechny ty papíry od nich chtěli (autorizaci firmy pro provádění přestaveb, fakturu za provedení přestavby atd). Určitě to nefunguje tak, že bys přišel na DI a chtěl to jen tak změnit.
Tom
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2017 16:13
Jak jsem psal. ..do Googlu přestavby N1 na M1 a vyběhne spousta firem, které se tím zabývají.. Buď to zařídí oni, nebo si to s dokumenty od nich zařídíš ty.
Nicméně výsledek diskuze je ten - že to jde a není to větší problém.
Končím se zasíráním tématu - přes Maďarsko.
Hojda Tom a mnoho šťastných kilometrů všem.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2017 17:02
Je to jednoduché, kdo chce jet přes HU po dálnici a má "osobák" - vozidlo kategorie N1 má několik možností:
- v souladu s platnou legislativou zaplatí dvojnásobný poplatek
- riskne to = zaplatí jako za M1 (videokontrola ho neodhalí a fyzická kontrola má pouze nějakou pravděpodobnost)
- vyřeší zpětnou přestavbu na kategorii M1 (rozhodně to není jen návštěva na "DI" a stojí to více, než pouhý správní poplatek na "DI" ) a následně již pojede přes HU jako M1

Variantu jet bez platby ani nezmiňuji... videokontrola s porovnáním RZ v systému jim funguje spolehlivě...
Pak je samozřejmě ještě varianta se HU dálnicím vyhnout, případně se vyhnout celému HU grinning smiley

P.S: Věta: "Zpětná přestavba není možná" se vyskytuje i např. v TP Fábií kombi.
Myslím si, že než dle typu auta to závisí na době vystavení TP pro "osobní" vozidlo s možností odpočtu DPH...
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 03. 2017 08:26
Možná budu masochista - viz Karel z HK - uvidím,co se objeví za info od těch,kteří už přijeli.
Diléma je i až na Gyor + cca 20 - 30 km nebo hned Moson...pak po 86 až po Czornou a na M 86.
Pro mne to znamená nejen nějakých 520 kč navíc / netuším těch 430 kč - kde ?- v OV je Czechtourisum - netuším cenu - platby netem nemám nastaveny - někde se psalo o potvrzení na email a pak vytisknout / bez tiskárny /,někde na sms do mobilu.
Pak bych mohl zastavit na čerpačkách v BA někde po nájezdu na neplacenou D 2 nebo i na 2 předtím - pokud by tam vůbec měli.
Sice prkotina - několikrát jsem shlédl různé mapy a je v nich pěkný B... s velkým písmenem,vč. guglíka.
Nejde přesně změřit trasu jen po 86 nebo jen po M 86 - občas se prolínají tam i zpět.Google,mapy cz...Jaké jsou bezproblémové,ale hlavně aktuální ?Kdysi jsem se dostal do mapy,kde bylo značeno veškeré označení na komunikaci vč. omezených rychlostí - snad stará Route 66 ?

86 - nenalezl jsem žádnou pastičku jako např.při obchvatu Mariboru.
Třicítky v obci i další neopodstatněné šedesátky mimo obec asi zůstanou vč. traktorů,kamióny po našem vzoru se asi taky až tak všechny moc nepohrou na placenou M 86,takže provoz by měl být volnější i když jsem nikdy nezaznamenal velký provoz.Semafory by už asi být neměly.
Cesta je mimo omezení příjemná a dá se kdekoliv zastavit.Jezdím přes den a vč. dvou pauziček cca + - 4 hod - předpisově za kamióny 80 na 30,ale předloni se mi to nevyplatilo / nějakých vč. dalších mastných poplatků snad 3 700 kč / a letos asi předpisověji,ale kdo to vydrží...

Na M 86 jsem vloni nic nepostřehl,ať čerpačku nebo odpočívadla,takže HU jen prosvištět.Rád si přečtu časovou úsporu po M 86.
Po Szombathely jsou ještě dva " rychlé " úseky a to obchvat Zalalovo a Nadsz - tady je značení,které jsem našel - 86 - tudíž by mělo být zdarma.
Je i další negatívum - spotřeba.HU dělám za cca 7 litrů,dálnice při 110 - 120 km/h se blížím k 10ti litrům...
Jsem důchodce a nikam nespěchám,takže po předchozích reakcích - když chceš mít opici,musíš mít na banány - budu v klidu.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 03. 2017 09:00
jenže tu zůstává problém "staré" 86,a to nekvalitní povrch + měření rychlosti v Csorně.Taky nevím co to máš za auto,že je tam tak razantní rozdíl ve spotřebě.My jeli poslední dva roky s R. Kangoo 1.4i ,spotřeba mimo dálnici 6,5 L a dálnice při 120 kmh 7,4L. A Kangoo má přitom aerodynamiku hozené cihly.Pokud chceš ušetřit za HU známku,je potřeba si uvědomit že již na Slovensku musíš jet přes starý přechod Rajka a dále přes Mosson.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (14. 03. 2017 09:01).
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 03. 2017 12:09
Minulý rok som prešiel viaceré varianty prejazdu:
1./ Blava - Dolnozemská, Rusovce, Rajka, Mosonmagyaróvár, 86, M85, M86, Szombathely, 86, Lendava – bez matrice
2./ Blava –E75, M15, M1, 86, M85, M86 Szombathely, 86, Lendava - s matricou
3./ Blava –E75, M15, M1, Györ, M85, M86, Szombathely, 86, Lendava- s matricou
Nie je to síce pre Fóristov novinka, ale keďže tento rok je už M86, M85 spoplatnená [toll-charge.hu]ágos_HD2017-01_ENG.jpg je podľa mňa nezmysel nevyužiť M15, M1 a M86, M85 a ísť len pre zábavu čistú 86 bez matrice. Keďže pôjdem skoro ráno smerom do Chorvátska plánujem variantu 2./, a z Chorvátska variantu 3./ kôli večernému návratu a čistému diaľničnému profilu od Szombathely až po Blavu.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 03. 2017 15:39
Vikouš napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pro mne to znamená nejen nějakých 520 kč navíc /
> netuším těch 430 kč - kde ?- v OV je Czechtourisum
> - netuším cenu - platby netem nemám nastaveny -

HU známka (pro osobák) na měsíc stojí 4780 HUF * 0,09 = cca 430 CZK (počítáno kurzem 9 CZK = 100 HUF).
Co se platby přes net týká, tak není problém povolit, zaplatit, zakázat... nebo omezit částku (někde i počet transakcí).
Samozřejmě záleží, co máš za banku, někde to jde okamžitě (např. mbank), někde to je hrůza až druhý den (např. KB ).

Co se kamiónů týká, tak kamióny již několik let platí i na (staré) 86-ce (tolled main road). Kdo se chce dozvědět více, nechť hledá informace o systému mýtného HUGO smoking smiley M86 je pak tolled speedway.
Původně jsem předpokládal, že se víceméně přesunou na M86, pak jsem se pustil do zjišťováníí detailů a zjistil jsem rozdíl v poplatcích mezi "main roads" a "speedways" (nezanedbatelný?). Dle kategorie nákladního vozidla (ještě se to liší podle emisní norny - toto je pro EURO II, pro EURO III a vyšší je sazba 0,85, respektive 0,8 násobek):
(2) Unless otherwise provided by this Decree, the VAT-inclusive infrastructure charge per kilometre for motor vehicles in toll category J2 under the Implementation Decree shall be:
a) HUF 52.40 on expressways,
b) HUF 22.29 on main roads.
(3) Unless otherwise provided by this Decree, the VAT-inclusive infrastructure charge per kilometre for motor vehicles in toll category J3 under the Implementation Decree shall be:
a) HUF 73.52 on expressways,
b) HUF 38.59 on main roads.
(4) Unless otherwise provided by this Decree, the VAT-inclusive infrastructure charge per kilometre for motor vehicles in toll category J4 under the Implementation Decree shall be:
a) HUF 113.80 on expressways,
b) HUF 70.98 on main roads.


Přičemž:
J2 kategorie = Nákladní automobily s celkovou povolenou hmotností převyšující 3,5 tuny se 2 nápravami
J3 kategorie = Nákladní automobily s celkovou povolenou hmotností převyšující 3,5 tuny se 3 nápravami
J4 kategorie = Nákladní automobily s celkovou povolenou hmotností převyšující 3,5 tuny se 4 nebo více nápravami

Budu-li uvažovat "zlatou střední cestu", tzn. kat. J3 při přejezdu HU (od Blavy po Goričan), což je nějakých cca 270km krát rozdíl v ceně mýtného (mezi main road a speedway) 35 HUF/km (73-38) dostanu rozdíl 9450 HUF , což je cca průměrně 25 litrů nafty (záleží, kde a za kolik bude tankovat). Je otázka, zda rozdíl ve spotřebě mezi M86 a 86 bude cca 9litrů na 100km (nebude... ale je otázka kolik) a také jaká bude časová úspora (to se u kamionů také počítá)...Pokud by to dělalo třeba 3l/100km a ušetřilo se 30 minut ???
Prostě až realita a praxe nám ukáže, jak to v reálu bude vypadat s tranzitní kamionovou dopravou na 86 / M86 smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 03. 2017 17:11
Tak já jsem již rozhodnut,pojedu takto [www.google.cz] jen minu Gyor
Vinětu kupuji z domu jak Hu [ematrica.nemzetiutdij.hu] tak Sk [eznamka.sk]
Jen si myslím že nákup dálničního poplatku mají Slováci jednodušší než Maďaři.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 03. 2017 17:31
to Kopera : no jak chceš ale už se tu řešila před časem ta úspora,jestli jet do Csorny,nebo přes Gyor.Nakonec to vyšlo tak,že přes Gyor je to sice delší,ale rychlejší.A když už máš známku,nevidím důvod se dálnici vyhýbat.Čím dále po ni pojedeš,tím víc se vyplatí
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 03. 2017 18:21
Tak pokud někdo potřebuje zaplatit HU nebo SK dálniční poplatek a nechce to řešit platbou přes net nebo nákupem až na hranicích, stačí zajít třeba do jedné z poboček [www.tourist-centrum.cz] ( v hypermarketech) a na místě vše vyřídit, stačí nahlásit SPZ a dobu v zahraničí a zaplatit v KČ.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 03. 2017 20:37
to jsem navrhoval jednomu slovákovi aby koupil tímto způsobem SLO známku a sprdli mě jak malýho Jardu.Nakonec to stejně vypadá že ji koupi taky doma a ne cestou.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 03. 2017 10:00
Asi se budu muset podívat, jaké (dvounohé) kočky na těch prodejnách jsou eye rolling smiley, že místo zakoupení "elektronické známky" z pohodlí domova se někdo chce někam trmácet, ztrácet svůj drahocenný čas a ještě platit víc (např. SVK 10 EUR = 315 CZK)...
Nicméně je dobře, že tato služba existuje, je zde zmíněna a někomu umožní cestu do HR po SVK a HU dálnicích smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 03. 2017 17:57
Na nakup se taky trmacis? Bez ohledu ze smenarny a turistcentra se nachazeji prave v hypermarketech.A me tech 30 kc navic nezabije.Alospon si to oddre za me nekdo jiny a nemusim se strachovat,jestli jsem neco neudelal spatne.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 03. 2017 19:06
Jak jsem již psal výše, časově rozhodně M15,M1,M85,M86 a 86 na Rédics, Dolga Vas, Lendava, Mursko Središče. Odjezd ze Vsetína 22:05 hod hranice Slovinsko-Chorvatsko 02:32 hod. Přidán výpis z účtu. Zaplaceno cca 19:30 odjezd cca za 2 hodiny.

Datum Objem Měna Poznámka
29.1.2017 -263,7 CZK Nákup: NUSZ MATRICA VASARLAS, BUDAPEST, BP, dne 27.1.2017, částka 2975.00 HUF
29.1.2017 -276,22 CZK Nákup: eznamka, Bratislava, 84, dne 27.1.2017, částka 10.00 EUR
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 03. 2017 19:43
... poměrně vysoký jízdní průměr na to, že část cesty je mimo dálnici ...
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 03. 2017 11:47
Tak jsem si to shrnul:
1) Časový rozdíl mezi dálničními variantami cesty přes Rakousko a Maďarsko (z Brna) je zanedbatelný
2) Riziko tvorby kolon a podobných kratochvílí je větší přes Rakousko. Asi smiling smiley
3) Kilometry +cca 30 v neprospěch HU. Zanedbatelné.
4) Prachy 7-10 dní. HU - SVK 10€, HU 10€, A - A 9€, SLO 30€, HRV bez ENC je skoro stejný pro obě varianty

Suma sumárum mě to vychází, že se to pro mě překlopilo z ježdění přes A na cestu přes HU.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
16. 03. 2017 16:26
Taky to letos opět po několika letech po A a SLO dálnici vidím přes Maďary. Jen nevím, zda je lepší pokračovat na Goričan a nebo se vydat přes SLO mimo dálnice Lendava, Čakovec a Varaždin.

Jde mi o co nejrychlejší průjezd. Přejezd je v plánu na všední den kolem 3 hod. ranní
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 03. 2017 18:42
Pokud si to pamatujete na kruháčích v Lendavě (resp. věříte navigaci), doporučuji trasu přes Varaždin. Je to zajímavější a míň to uspává než po dálnici od Goričanu. Tak pozdě v noci to ani nebude o moc časově delší.
.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 95
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.