Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 02. 2017 16:11
Tempomat na 125?... Jsi šel přes limit nebo je tam značkami povoleno víc?
Kolik tam je teda povolených (v kontextu infa na předchozí straně = 110) ?
Jen pro info, nechci moralizovat... také občas "trochu tlačím na pilu" smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 02. 2017 16:38
Na M86 je skutečně povolených 110, ale když si vezmu, že se přes dědiny kde je 30 běžně jezdilo za kamiónem i 80, tak je to v nějakém limitu. Zatím tam není žádný radar.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
11. 02. 2017 15:21
Díky za info thumbs up
Jak píšeš (pokud letos pojedu pouze osobákem = zatím to tak vypadá), tak pro nás (z Moravy) asi jasná volba... Pak už jenom na ENC A4, A1 a jedééém... Letos bych mohl být v Pisaku pod 9h thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 02. 2017 16:13
Hlavně opatrně.hot smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 02. 2017 17:48
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díky za info thumbs up
> Jak píšeš (pokud letos pojedu pouze osobákem =
> zatím to tak vypadá), tak pro nás (z Moravy) asi
> jasná volba... Pak už jenom na ENC A4, A1 a
> jedééém... Letos bych mohl být v Pisaku pod 9h thumbs up smiley


To jako aj s čurpausama?confused smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
11. 02. 2017 20:26
No, v podstatě celé mimo dálnice (vyjma kusu po D1, D2 a obchvatu Zagrebu po A4) s "dodávkou" a vlekem to jezdím (téměř předpisově) obvykle za cca konstantních 14,5 hodiny (Slavkov - Brno - Břeclav - AT - HU - SLO - Zagreb - Karlovac - Knin - Brela či Pisak)... tak si myslím, že reálně ano smoking smiley Nicméně, jsem opravdu "tahavej" řidič thumbs up smiley
Samozřejmě, pokud mi to sedne a půjde to... jinak s klidem i za 20 hodin.... hlavně všichni vcelku smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 02. 2017 15:02
Já jsem na M 86 radar viděl.Stáli na nadjezdu před Szombathely a měřili.To už bylo dost v podvečer ve všední den.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 02. 2017 17:41
Tam asi budou měřit celkem často, taky už jsem je tam, víckrát, viděl.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 02. 2017 19:35
Ladis0007 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na M86 je skutečně povolených 110, ale když si
> vezmu, že se přes dědiny kde je 30 běžně jezdilo
> za kamiónem i 80, tak je to v nějakém limitu.
> Zatím tam není žádný radar.


áno, ale nezabúdaj na mýtne brány ktoré merajú prejdenú vzdialenosť za určitý čas, prípadne už iba samotná identifikácia vozidla a následné odhalenie či zaplatenia mýta alebo merania rýchlosti....., maďari radi posielajú "pozdravy" za 3-5 mesiacov...
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 02. 2017 07:56
Vloni zpět - nahoře na nadjezdu,kde mne upoutalo stojící auto,které přes žebroví bylo těžko rozpoznatelné,že se jedná o " bandury " a na poslední chvíli před ním trojnožka
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 02. 2017 10:04
Ladis0007 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přejezd Maďarska z Blavy do Rédisce po M15, M1,
> M86 a 86 za 127 minut. Na dálnici tempomat na 125
> km/hod. Minulý rokpo staré 86 a mimo dálnici o 68
> minut déle. Pro Moraváky ideální trasa.


Myslíš po M1 až k Gyoru a pak po M85 k Csorně a dál po M86, nebo od Mosonmagyaróváru na Csornu po staré 86?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 02. 2017 12:17
Pár otázek na "znalce místních poměrů" v HU
Doteď jsem do HR jezdil přes Rakousko a Slovinsko. Maďarsko mne vždy tak nějak odrazovalo kvůli jazykové bariéře. Nyní ale po otevření M86 zvažuji cestu do HR přes HU. Mám ale pár otázek:
- Jak je to s domluvou při placení ematrice nebo na benzínkách. Dá se tam domluvit německy? Angličtinu totiž moc neovládám.
- E-Matricu doporučujete koupit přes internet nebo stačí na místě? (cestuji přes den)

Děkuji
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 02. 2017 12:55
Ad1) Na benzinke v Madarsku sa dohovoris aj "rukami a nohami". Obsluha je totiz na takých ako Ty zvyknuta. Staci tam prist s technickym preukazom vyslovit slovo "MATRICA" a ukazat prstom na prislusnu tarifu na pulte pred obsluhou (je tam taka prehladna tabulka). Odobne auta (do 3,5t) su kategoria D1, mikrobusy (nad 7 osob resp. nad 3,5t) kategoria D2. 10-dnova je madarsky HETI, 30-dnova je HAVI.

Ad2) Ja osobne som vzdy kupoval na prvej madarskej MOL-ke za hranicou (v smere od Košic je to "klasika" MOL Éncs), teraz som posledne dva roky presiel na internet - je to hlavne pohodlnejsie. Stranok je mraky (do Googlu zadat "e-matrica", ale original bez navysenia poplatku je https://ematrica.nemzetiutdij.hu/. Jedina nevyhoda kupovania cez internet dopradu je ta, ze uz potom nemozes zmenit auto.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Markox (26. 02. 2017 12:57).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 02. 2017 13:52
E-matrici přes internet.
Se staršími trhovci se lze domluvit spíše německy případně rusky (vždy je při smlouvání vhodné, aby věděli, že jsi Čech / Moravák), s mladými lidmi spíše anglicky. Nicméně jazykově zdatní jsou především tam, kde jsou turisté... mimo, ve vnitrozemí je to horší. Nicméně Maďaři jsou velmi srdeční lidé, kteří se rádi domluví i "rukama, nohama" grinning smiley Pokud pozdravíš maďarsky a přidáš jednu, dvě (sklidem "kostrbaté" ) věty, tam máš "modré z nebe" (zejména pokud jedeš s dětmi)... Na benzinkách, kde nocují kamioňáci, je opět jazyková výbava lepší.
Nicméně, pokud chceš jenom "proletět" přes HU a natankovat, tak ti stačí debetní / kreditní karta a při placení ukázat ke stojanu. Nelekni se, že budeš platit v řádu desetitisíců (litr stojí cca 450 HUF) yawning smiley

Opatrně, pokud máš "podnikatelský osobák" N1 vs. M1, pak by jsi v HU měl platit dvojnásobek, navíc se v takovém případě platí i za případný přívěs (jinak je za osobákem je zdarma)..
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 02. 2017 14:25
Vloni jsem si zaplatil maďarskou dálnici osobně na pobočce směnárny tourist centrum, myslím ,že jsou v každém větším nákupním centru u nás.
stjeně tak i slovenskou dálnici a všechno vklidu , v pohodě....
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 02. 2017 18:46
Markox, Slavkov, Stasten: Díky za odpovědi.
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 02. 2017 20:01
Ano myslel jsem po M1 až k Gyoru a pak po M85 k Csorně a dál po M86. Jenom jsem byl vyvalený z kruháče z M1 na M85. Na GOOGLU je uveden, ale předpokládal jsem, že už je tam normální sjezd z dálnice na rychlostku. Celkem svižně jsem to dobržďoval.
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 02. 2017 22:25
Já kupuji na pumpě obvykle v Komaromu. Na papírku mám napsané RČ a k tomu CZ a částku za kterou to chci. K tomu řeknu karte nebo s ní zamávám. Obsluha to naťuká a otočí displejem ke mě, abych zadání zkontroloval. To doporučuji udělat důkladně, občas se vyskytne překlep. Když je něco špatně, nesouhlas dám najevo citoslovcem nebo rukou. Tak to dělám přesto, že takový nákup bych zvládnul i v němčině nebo angličtině. Rozhodně bych neriskoval slovenštinu, protože jsem byl svědkem nerudné reakce na slovenštinu. Ale jako zajímavost můžu posloužit pěkným popovídáním s jedním maďarským domorodcem, které proběhlo ve slovenštině. Ale to už je řada let.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 02. 2017 22:50
To já jsem zažil někdy před 20(?) lety v Pešti... objednávka oběda v (lámané) "maďarštině"... kočenka pinglica se pěkně usmívala... následně (pracně vypocenou) objednávku zopakovala ve slovenštině grinning smiley Studentka z Blavy thumbs up smiley Jsem myslel, že mě klepne hot smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 03. 2017 15:02
Je nejaká zmena na našej 86 oproti minulému roku? Nové úseky, platené úseky atd...
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 03. 2017 18:29
Na trase 86-ky (od Szombathely po Redics) je nový obchvat města Zalalövő a zmizely semafory z opravovaných úseků. Pokud máte na mysli placený úsek M86-ky, pak je nově celý otevřen na úseku Csorna-Szombathely.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 03. 2017 19:01
Takže Csorna - Szombathely je už platený!!!? To je zlá správa.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 03. 2017 20:49
Myslím, že je to naopak dobrá zpráva. Jednak se jede komfortněji a podstatně rychleji, jednak ti, kteří nejsou ochotni platit e-matricu, pojedou po staré cestě a nebudou překážet na M86 yawning smiley
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 03. 2017 12:49
Stará 86-ka by měla být teď volnější. Takže komu se nechce platit, tak hurá po staré.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 03. 2017 13:20
super, ZA-BA-Szombathely smerom cez Abda 3hod 40min....paráda + nový obchvat Zalalovo, otvorený už rok, super rýchla cesta, oplotená, 110km/h.....
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 03. 2017 17:25
No jet po starý 86 může jet jen masochista. Ale co mi na hezký ale placený 86 vadí je to, že potřebuju dálničku SK za 378 a HU 545 celkem 923! Tak zase A za 480 Vídeň, Közseg, Szombathely ten obchvat Zalalova a starý Goričan. Nikde na mapě jsem nenašel ten obchvat Zalalova poradí někdo.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 03. 2017 18:25
Jen pro zpřehlědnění pro ostatní, předpokládám, že to počítáš pro osobák a nestačí ti 10 dnů.
SVK známka na měsíc (14 EUR * 27 = 378 CZK)
HU známka na měsíc (4780 HUF * 0,09 = cca 430 CZK),
respektive AT známka 2x desetidenní (2x 8,9 EUR * 27 = cca 480 CZK)

P.S. U toho přepočtu HUF se nějak nepotkáváme... eye rolling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 03. 2017 18:37
Pardon trojčlenka mi nikdy nešla. HU známka je opravdu cca 430Kč.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 03. 2017 19:12
Rypnu si.Pokud vam nestaci desetidenni znamka ( tj. muzete si dovolit se smazit 14 dni u more) tak cena znamky je asi to posledni co by vas melo trapit
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 03. 2017 20:20
Klidně rejpej! A proč bych si nemohl dovolit smažit se 10 - 12 dní? Mám kvalitní opalovací krémsmileys with beer.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 215
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.