Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 01. 2017 20:05
svantovit
Jednalo se mi právě o to,že pokud jsem jezdil za denního světla....většinou projíždím Hu okrsky mezi 18-21 hod. tak zvěř jsem nezahlédl.Proto ta otázka kdy se ti stala ta kolize.
Jeli jsme i za tmy a zvěř se opravdu hemžila po příkopách.
Ještě bych se otázal,Měli jste někdo kolizi se zvěří v dané trase přes den?

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (07. 01. 2017 20:09).
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 01. 2017 22:52
zvláště po řepce chodí srnčí jak v agonii ( je to pro ně jed )
...úplně mimo mísu...v letním období dovolených se zvěř jen ukrývá -kdo by žral dřevo řepky ,když už je čerstvá tráva.. to není cílová pastva ...řepku apod spásají pouze v zimě a na jaře- když jsou oslabení a je nedostatek jiné zeleně...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 01. 2017 13:43
ještě doplním doplnění Brada ... v létě se v řepce ukrývá především černá zvěř, srnčí nemá na prodírání se řepkou kožuch ...
v Maďarsku krom lesa, kukuřice, řepky slouží jako výborný úkryt zvěře i časté porosty slunečnice ...

... ale proč jsem volil cestu k Jadranu přes Maďarsko a proč po 86ce jak se mě 03.01. ptal Karel HK …
… někdy do roku 2003 jsem jezdil pouze přes Vídeň a Slovinsko a kdyby mi tehdy někdo řekl, abych to zkusil přes Maďarsko, tak bych ho poslal k šípku, pač „ zvyk je železná košile „ …
... to se změnilo s příchodem VW Passat B5 Variant ... což popíšu později stejně jako proč Slovinsko neé …

takže bylo dilema … jak Slovince objet a kudy po Rakousku, když už platím rakouskou známku, přičemž já Vídeň i ve špičkách projížděl bez většího zdržení … chtěl jsem co nejdál po rakouské dálnici a co nejmíň po Maďarsku ( bez maďarských poplatků ) … a tak se mi na mapě objevila trasa, po které od té doby jezdíme …
... abych to ještě víc zkrátil a střihl to např. přes maďarské CHKO u Oriszentpéter, na to jsem ještě nedostal odvahu, jako kamarád Radomír
takže z Moravy přes Vídeň pak po A2 až na 138 km … na E66 skrz přechod A/HU Heiligenkreuz im Laf. ... do Kormendu a pak už po známé 86ce, pak 7416kou na Lenti, 7538 na Tornyiszentmiklós a Letenye … takže z Rakouska na chorvatskou A4 … do 2 hodin ...

… co dodat ke Slovinsku a zkušenostem tam … jednou to trvalo 4 hodiny přes těch jejich pár usmolených kilometrů … ale poslední kapkou byla noční kontrola s vypakováním celého kufru až na rezervu, šli po VIN, kontrola motoru, oken …
... o těchto kontrolách zaměřených na VW a zejména Passaty se hodně psalo jak na stránkách Ministerstva zahraničních věcí, tak dopravy … dobovou ukázkou je např. tohle [dumfinanci.cz] ( odstavec o Slovinsku )

… ale na druhou stranu ... jeden lepší a skutečný příběh o práci Slovinců ( Rakušanů ) …
sice drama, ale tenkrát s dobrým koncem … můj kamarád, muzikant a discjockey jel kdysi do Prahy svým stříbrným, čerstvě z leasingu vyplaceným Superbem, ale bez havarijního pojištění, které si nevyřídil ... cestou se. zastavil u kamoše v Liberci, kde taky přespal ...
když se ráno 01.04. podíval z okna ... tak si chíli myslel, že se ten Apríl kamošovi skutečně podařil ... hlavně jak mu jeho Superba přeparkoval ... nepřeparkoval ... a už to jelo ... protokol, auto proti krádeži nepojištěné, navíc ho policie utěšila tím, že tou dobou může být vozidlo i někde na Ukrajině …
následující měsíce kamoše utvrdily, že své auto viděl v Liberci naposledy ...
... jaké bylo jeho překvapení, když se mu na telefon někdy v září téhož roku z neznámého čísla ozval kriminalista a ten mu sdělili, že se auto našlo a že se s ním policie během krátké doby znovu spojí ... zatím ať si sežene překladatele do Slovinštiny, protože další jednání včetně vypsání dokumentace bude vedeno v jazyce slovinském, a že Slovinsko je cílová země k vydání vozidla ...

kamoš si říkal že tohle on, znalý praxe v různých rozhlasových stanicích zná moc dobře ... a jen čekal, kdo si z něj v živém vysílání udělal ... pr..el
... nikdo ... ale taky už se nikdo neozval ... to trvalo 6 týdnů a znovu se ozvalo neznámé číslo ... policie ČR …
„ tak už je konečně všechno vyřízeno a můžete jet do Mariboru pro auto ..."
kamoš volal na PČR a tam mu potvrdili, že s jeho autem je to pravda ... měl to štěstí, že kousek od Mariboru má známého, rodilého Slovince, vše s ním vytelefonoval a obratem hrnul do Slovinska ...
... na policii v Mariboru už za něj mluvil kamarád, policie jim sdělila, že pojedou do Celje, kde je centrální parkoviště pro kradené vozy a skutečně, jeho Superb tam stál ... auto s jinými klíči a jinými VIN kódy, ale v původní stříbrné barvě ...
Superba mu vydali, musel zaplatit 150 Euro za parkovné, které mu neodpustili, jeli do Mariboru, sepsali protokol a hurá domů ...
... ještě nutno podotknout, že auto bylo v perfektním technickém stavu, načipované, nové pneumatiky, nové papíry, dolité kapaliny, super brzdy, vypulírované, vybroušené původní VIN kódy ... o to vše se postarali starostliví zloději, protože Superb byl tehdy v září vyvážen na objednávku přes Slovinsko do Albánie ...

... a jak bylo auto zachyceno ...
... policisté v zásahovém vozu Cobry si ve chvíli, kdy kradený Superb cestoval po rakouské A2 směr A/SLO ... stáhli z mýtní brány kamerový záznam několika, právě projíždějících vozů ... přes počítač zjistili, že Superb má SPZ, které žádný stříbrný Superb v Schengenském prostoru nemá, ale že patří na vínový Superb ukradený v Jihlavě ... volali na Šentilj, aby tam připravili slavnostní koberec pro případ nezastavení …
... dál si to už můžete domyslet ... z hranic vozidlo převezli do Celje ...
... P.S. do toho Celje už Superba původní posádka nevezla ( tu odvezli v jiném autě ) ...

smileys with beer



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (08. 01. 2017 21:09).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 01. 2017 20:09
... o maďarských cestách a očích zvěře ve tmě zde bylo napsáno docela dost ...
protože však v těchto dnech žádné aktuální zážitky se zvěří na maďarských komunikacích na tomto vláknu nevidím, tak je potřeba nezapomenout, že kdo jezdí i v zimě, tak na ty oči musí dávat pozor furt ... aby se zvěř dožila jara a bylo čím k tomu Jadranu jet ...

P.S. oči z dnešního rána ... srnčí bylo řepkou naprosto omámeno a klidně stálo pár metrů od silnice ... přemýšlel jsem, jestli u nich zastavit a převést je na druhou stranu cesty ...

[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 01. 2017 20:08
přemýšlím o variantě trasy : Szombathely-Zalalovo-Lendava-Mursko Središče-Čakovec-A4.Někde je tato trasa popsána,ale je to někde zahrabáno a nenašel jsem.Ve srovnání s trasou přes Lenti na M70 je kilometrově i časově téměř stejná.Jel takhle někdo ?
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 01. 2017 20:40
Darko jezdím tama pravidelně. Maďarskem jeto v poho hlavně teď když je obchvat Zalalova. Občas bylo zdržení na světlech - letní opravy, ale dohromady max 15 minut. Kvalita cest za mě slušná. Výhodou prakticky volný průjezd přes čáru. Loni jsem přejížděl dálnicí okolo Balatonu ve stejném čase a tam jsem stál delšo jak 15 minut.a ve Slovinsku se lehce vyhnes dálnici (je to jenom pár KM). Když jsem jezdil na LPG tak jsem jezdil do Varaždinu protože tam je nonstop otevřená čerpačka na LPG. Většinou jsem vyjížděl ze Vsetína kolem 22 hod na SK pak Bratislava. Letos to chci poprvé zkusit vyjet až ve 4 ráno(v neděli) takže bych měl být v Bratislavě kolem 6,00 a Čakovec kolem 9:00. V neděli dopoledne (kolem 10:00) by mohl být i obchvat Záhřeba v pohodě. No a kolem 14:00 příjezd do Podstrany.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 01. 2017 07:53
ok,dík,jestli to letos výjde,tak prubnu
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 01. 2017 11:03
darko, dobrá alternativní volba, pokud oželíš skvělé zázemí pro zastávku na (starém) Goričanu thumbs up

Jediné, kde občas nováčci této trasy obvykle zmatkují je 3., respektive 4. kruháč v Lendavě (ve směru k moři), protože je to tam značené zeleně jako na placenou dálnici... nicméně je tam i žlutě Čakovec, HR... mrkni na to. Předpokládám, že navigace tě také bezproblémově protáhne...Jinak pohoda.
Kouknul jsem do svých reálných dat a Varaždin - Rédics (noční jízda okolo půlnoci, obce předpisově) cca 40minut. Tudíž Rédics - Čakovec - nájez na A4 vyjde +- na stejno.
Sretan put smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 01. 2017 17:44
jj touto trasou již po dvakráte.Poprvé jsem také zazmatkoval v Lendavě,navigace mne vedla jak píše Slavkov na dálnici,ale já jsem ji nevěřil. angry smiley Ještě doplním,že jezdím bezplatně mimo HR dálnici a na ni najedu až na Sv. Heleně a sjíždím před Lučkem na Karlovac,dál po "staré" na Plitvice.

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 01. 2017 18:57
Mirku, to je ale jiná "liga" grinning smiley

Pro Darka, by podle mne mělo smysl to protáhnout na Varažditn a najet na A4 až tam..
Proč? Nejde ani tak o těch pár kun za A4 za osobák thumbs up smiley Je to kratší, časově stejné... pěkné silnice, ve Varaždinu na příjezdu, okruhu, výjezdu... vesměs povolených 70-90, případně nákupní centra atd. Darko, tuto variantu zvaž. Projeté to mám obojí, nicméně vlastní reálná data (z té doby) nemám...
Naopak, jet až na Sv. Helenu pro Darka smysl moc nemá .. Je to za pár kun, ten úsek mezi Varaždinem a Sv. Helenou mimo dálnici není nic moc (ale nic problematického)... lesní úseky, motá se to...
Samozřejmě je to vynikající varianta v případě nějakých komplikací či hustém provozu na A4. Již při předpokládaném / hlášeném zdržení na A4 cca 15minut, je tato varianta časově srovnatelná, kilometrově kratší (myšleno z HU86 - Zagreb) atd. smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 01. 2017 19:16
Je vidět, že tvsat nikam nespěchá a užívá si dovolenou i jízdou mimo dálnici.Ono totiž není nad to, vést si sebou vlastní postel za zády.
Když člověk nikam nespěchá, jízda po okreskách " s pomalejším" bydlíkem je ideální. A je k vidění mnohem víc, než při "proletění" po dálnici přes 3 (popř.2) státy. Taky bych si to chtěl někdy vyzkoušet. Možná budou reakce, "tak si to vyzkoušej". Ano to můžu, ale......
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 01. 2017 20:46
Osobně preferuju starý Goričan. Než kličkovat Slovinskem a bloudit Čakovcem a Varaždinem. Slavkove ty jsi někdy slyšel o zdržení na A4? Já tam jedu vždy skoro sám.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 01. 2017 21:01
Karle z HK: prohlédni si trasu na mapě.Žádné kličkování se nekoná ,hned za hraničním přechodem H/SLO se odbočí na kruháči a dál se jede relativně kolmo na jih až do Čakovce. Z Redicse do Čakovce je to pouhých cca 30 km,čili slabá půlhodinka.A ted si vem že na celnici v Goričanu jsem vloni stál 15 minut a čumákovali každému autu do kufru.V jednu hodinu v noci...
Jinak na A4 opravdu žádné kolony nejsou.Za celou dobu až k Zagrebu jsem potkal tak 30 aut.Víc jich bylo na odpočívadle u Varaždinu než na dálnici.Samo že v noci



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (13. 01. 2017 21:04).
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 01. 2017 10:34
Taky si myslím, že při troše obezřetnosti to přes Lendavu jde projet v pohodě. Jel jsem vždy bez navigace a nikdy jsem se nespletl. Jel jsem pak přes Varaždin a byla to dobrá cesta. Zpět jsem u sjezdu z dálnice na Varaždin nějak nedával pozor, tak jsem odbočil až u Čakovce a taky v pohodě...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 01. 2017 13:33
KarleHK, to bylo pouze pragmatické porovnání, kdy tato varianta případně nabývá smysluplného využití.... i pro "dálniční jezdce". Nicméně (i v ČR) potkávám jedince, kteří raději budou stát hodinu na dálnici, než by z ní sjeli na okresky...
Za posledních cca 6 let, kdy vždy tak 10-14 dnů před odjezdem začínám sledovat dopravu na trase, tak byl na A4 problém asi třikrát. Nikdy to nebylo v den, kdy jsme jeli my.
Mimochodem, takové kličkování to zase není a bloudit Čakovcem a Varaždinem? Ten "průtah" je naprosto v pohodě... možná jsi Varaždinem mnoho let neprojížděl.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 01. 2017 15:58
Pánové, každý má svoji trasu, která mu vyhovuje nejvíce. Tu si musí najít, ale také "vychytat".Já jezdím hromadu let Redis, Lendava a Čakovec - spokojenost. Ahoj Mirek
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 01. 2017 19:42
jj vše jsem asi zkusil,záleželo kam jsem zrovna směřoval.Když jsem jel dolů do MNE přes Sarajevo,využil jsem Maďarskou dálnici,pokud jsem směřoval na Pelješac,využil jsem trasu kolem Balatonu a přes BiH na Mostar a Metkovič.Když jsem trávil dovolenou nahoře v oblasti Zadaru a Ninu,využil jsem trasu po 86. Ještě pro takové odlehčení na naší trase přes Břeclav po 49 a pak 50,dávám možnost zastavení a provětrání nabité kreditky zde [www.google.cz]

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 01. 2017 19:56
Naposledy jsem jel přes Redics když Slovinci stavěli dálnici a potom už jen starý Goričan. Teď už je to srdeční záležitost s pauzou a tankováním.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 01. 2017 20:41
To naprosto chápu smiling smiley, však jsem Darkovi psal:

Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> darko, dobrá alternativní volba, pokud oželíš
> skvělé zázemí pro zastávku na (starém) Goričanu
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 01. 2017 19:06
Zdravím všechny, jsem spíše čitatel než pisatel, ale trošku dám. Jezdíme ze Zlína s obytným přívěsem od r.2000. Do r.2008 přes A a SLO, potom velmi příjemná změna a dodnes cesta přes H. Jen volíme naprosto klidnou cestu Sárvár, Vasvár, Zalaegerszeg, Nagykanisza (tam tankování cenově jako u nás) a na St. Goričan. Zbytek cesty do Bibinje již v HR dálnice. Po přejetí H se již těším na dálnici v HR, zpět po dálnici v HR se zase těšín na okresky v H. Nikam nespěcháme, když přijde únava přespíme. Milujeme s ženou karavaning protože jsme ve svém a naprosto volní, ale to pochopí jen stejně založení.
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 01. 2017 19:37
Cesta přes HU je samá rovina a tak vhodná pro čerta s karavanem a třeba pro mě se slabým a naloženým autem. Spěchačům a závodníkům nepřekážíme na dálnici.
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 01. 2017 19:38
Lendava je úplně v poho - na kruháči před nájezdem na dálnici vyjet až výjezd za dálnicí a dál se držet směe Mursko Srediště nebo Varaždin. Kdo chce mít jistotu tak v HU vypne v GPS jízdu pře placené úseky a dá si třeba Varaždin. Jinak Čakovec i Varaždin průjezdný úplně nádherně :-) Je to defacto hlavní tah tam snad nejde zabloudit. Výhodou je plynulí průjezd přes hranice.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 01. 2017 08:47
Právě jsem si tuto trasu projela na Googlu a jak píše asok12 úplně v pohodě.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 01. 2017 10:37
jj taky doporučuju, vozím tudy plaťák (když zrovna nikdo nemá na mýto) a naprosto v klidu, provoz slaboučký

_______________________________________________________
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
22. 01. 2017 20:31
Kopíruji z jiného vlákna (konečně verze 2017 = opraveny bezplatné úseky):

Kamil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Uživatelská příručka pro MAĎARSKOU E-ZNÁMKU
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 01. 2017 13:30
Možná mě to ušlo. Je po celé M86 rychlost 110 km/hod.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 01. 2017 21:22
Přesně tak, jedná se totiž o rychlostní silnici (autóút), nikoliv o dálnici (autópálya) spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 01. 2017 18:48
Jak píše asok12, přes Lendavu a Mursko naprosto v klidu, objet dálnici na Dolga Vas a není problém, v loni jsem zastavovali v Maďarském Tesco, protože nás přepadl hlad, nějak mi to bylo jedno kolik co stojí, ze zvědavosti jsem si vzal účet a doma přepočítal podle kurzu a potraviny v Maďarsku stojí méně než u nás .. ale ...po zkušenostech v loni s rozkopanýma cestama přes vnitrozemí už letos přes Rakousko ...
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 01. 2017 07:09
....práveže vďaka novej rýchlostnej ceste je to omnoho pohodlnejšie.....
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 02. 2017 16:01
Přejezd Maďarska z Blavy do Rédisce po M15, M1, M86 a 86 za 127 minut. Na dálnici tempomat na 125 km/hod. Minulý rokpo staré 86 a mimo dálnici o 68 minut déle. Pro Moraváky ideální trasa.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.