Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 01. 2017 20:04
To Slavkov: mas to sice hezky spocitane na halire,nicmene 93 E se v cene dovolene lehce ztrati.Obzvlast kdyz budes 14 dni na makarske riviere.Pokud se jede jen na tyden s beznym osobakem( drtiva vetsina turistu ) naklady na znamky a mytne jsou zanedbatelne.Jizda po madarskych okreskach neni zadna slast ani kochacka,zejmena v noci.Kdyz uz kochacka,tak jedine po alpskych serpentinach ci po rumunskych karpatech ( ve dne samo).
Trochu me tady zustava rozum stat,kdyz jste si doslova vymodlili dalnici na "86" a ted se ji vsemozne vyhybate....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (04. 01. 2017 20:25).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 01. 2017 20:30
... maďarská dálniční síť už je nalajnovaná až do roku 2027 ... [www.miabonyunk.hu]
ale my si ty cestičky bez matrice, jak říká kamarád Radomír najdeme ... yawning smiley i kdyby to bylo přes CHKO Őriszentpéter ( a že to tudy jde )
... nějaký voraz mezi rakouskou A2 a chorvatskou A4 musí bejt drinking smiley

ale abych nepředbíhal, tak zde je ( předpokládám ) Evropa aktuálně ... [www.openstreetmap.org],
... a každý a bez hádání může kudy, tudy ... yawning smiley

... jo a obchvat Zalalova na " 86ce "... ( v délce 10,7 km s celkovými náklady 45 milionů €. ) je již otevřen a podstatně zrychlí cestu k Jadranu ... [www.facebook.com]
smileys with beer



Upraveno 6krát. Naposledy upravil Bessy (04. 01. 2017 21:15).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 01. 2017 21:15
darko napsal:Trochu me tady zustava rozum stat,kdyz jste si doslova vymodlili dalnici na "86" a ted se ji vsemozne vyhybate....

Nikdo se nevyhýbá dálnici,pokud to má svůj smysl.Je to stejné jak je to objízdnou trasou ve Slovinsku.Jsou pro to dva důvody.M 86 má jen pár kilometrů,tedy větší kus ještě neexistuje a platit za ten kousek je na rozvahu každého.Pro mne je to asi odhadem 25 km. A pak je tu ta cena,kterou bych za tenhle kousek zaplatil.Až bude dálnice od shora (Bratislava) až dolů na Slovinské hranice(Rédics),tak určitě budu uvažovat o její využití.Tak uvažuje i řada cestovatelů,kteří jezdí přes Rakousko a Slovinsko,až to Slovinci dotáhnou až na hranici s Chorvatskem,tak i to,že je dosti drahá,bude spousta těch kdo ji využijí naplno a ty éčka za ni zaplatí.Pro někoho je 28 Kč za éčko pakatel,pro důchodce a ostatní,kteří jsou hluboce pod průměrem cena k zamyšlení.Osobně mít a nemít 93E je pro mne několik dní v kempu navíc a platit 100 Kč za kilometr cesty fakt zatím nehodlám.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 01. 2017 21:41
To je ale škoda že nám zrušili ten kopec u Zalalova. Obvzláště za bouře s lijákem a spoustou kamiónů to bylo úžasný.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 01. 2017 22:02
... Karle, taky už něco pamatuješ ... grinning smiley

to už nebude film pro pamětníky ... [www.youtube.com]
nebo ... [www.youtube.com]

smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 01. 2017 22:11
Karel z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To je ale škoda že nám zrušili ten kopec u
> Zalalova. Obvzláště za bouře s lijákem a spoustou
> kamiónů to bylo úžasný.

Ale oni Ti ho přece nezrušili. V případě zájmu si ho klidně můžeš opět projet. grinning smileygrinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 01. 2017 22:17
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> nicmene 93 E se v cene dovolene lehce
> ztrati.

Ztratí a neztratí. Ne že by to byla částka, kvůli které bych si tu dovolenou nemohl dopřát, ale na druhou stranu je to téměř celá částka na palivo na cestu tam a zpět. Nebo třeba několik dobrých večeří v restauraci.

Taky mi přijde absurdní vyhazovat peníze za jízdu po dálnici, která mi ušetří, pro mě absolutně nepodstatných, pár hodin. A jako "bonus" mě ta cesta po dálnici ani nebude bavit.

Každý to má prostě jinak a má jiné priority. yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (04. 01. 2017 22:19).
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 01. 2017 22:21
Zdravim vsetkych

Za posledny mesiac som absolvoval uz 2x trasu Bratislava-Varazdin a musim vam povedat ze cesta po starej 86tke
kde trebalo stale ,,spomalovat,, miestami az na 30kmh je uz davno minulostou.Teda ak si kupite dialnicnu znamku, ktoru si ja urcite cestou na dovolenku tento rok kupim.
Moja trasa bola vzdy Cunovo-Rajka-Bezenye-Mosonmagyaróvár-Csorna-Szombathely-Kormend-Zalalovo-Zalabaksa-Lenti-
Tornyiszentmiklós-a po zpoplatneni posledneho kusku HU dialnice som ju kopiroval cez dedinky az na stary prechod Letenye,potom uz len HR dialnica.Tato cesta trvala okolo 3:30,predpisovo v dedinach a mimo dedin 90-100kmh.
Nova trasu, ktoru som vyskusal so znamkou si neviem vynachvalit.Rajka M15(90kmh)-Gyor M1(135kmh)- Mosonmagyaróvár M85+M86(115kmh) = toto sa da prejst za 1:15.Dalej nasleduje obchvat Kormendu a Zalalova,ktory ma krasne dlhe roviny,kde nebude problem obehnut kamiony.Kruhace ako spomalenie na tejto trase zostali ale prva dedina kde si treba dat pozor na rychlost je Kalocfa-sem sa da dostat za 2 hodiny z Rajky.Tentokrat som ale pokracoval smer Redics a na prechode do Slovinska som bol po 2:15 jazdy.Cesta je neskutocne pohodova a vobec nie je unavna.Len pre info vo Varazdine som bol z Rajky za 3 hodiny-vzdialenost okolo 280km.Neunaveny,nevystresovany z premavky.
Narazam na trasu po Rakuskej a Slovinskej dialnici ktoru som pravidelne jazdil.Vzdialenost je takto 400km a su to 4 hodiny nepretrzitej jazdy rychlostou 140kmh bez zastavenia a s nutnostou ovela vyssej koncentracie vodica na premavku.

Velmi sa tesim ako je uz porobena cesta cez Madarsko-letne semafory ktore sme si odstali tento rok cestou k moru uz nebudu smiling smiley a namiesto nich len pohodova jazda
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 01. 2017 22:38
to Petˇas: těch pár hodin se ti bude náramě hodit až budeš stát v koloně,protože jsi přijel pozdě.A taky co se týče únavy těch pár hodin tě může stát secsakramentsky draho,pokud tě zmohne mikrospánek.Jedu na dovolenou k moři,odpočinout si s nohama ve vodě,ne ve vlastním potu v autě.A od toho jsou dálnice,aby jsme se tam i zpět dostali rychle a bezpečně.A za to si klidně připlatím. A když nemám na banány,nepořizuju si opičku,že...
To tvsat: M86/85 má 92 km,ne 25
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 01. 2017 06:39
To darko:
- za ty roky co jezdím jsem nikdy v žádné koloně nestál, takže tak nějak nevím k čemu by se mi ty čtyři hodiny mohly hodit.
- přijet pozdě nemám kam, až přijedu tak přijedu a je mi jedno jestli ráno, odpoledne, nebo večer, takže nevím o čem mluvíš. yawning smiley
- mikrospánek mě naštěstí taky ještě nepotkal, ale nuda a nepozornost s únavné, nudné a monotónní jízdy po dálnici mě přepadává často a hodně brzo, takže když jedu na dovolenou, chci jet v pohodě a užít si začátek dovolené hned od domu.
- pokud je mi v autě horko, zapnu si klimu. yawning smiley (mám banány na to, abych si ji do auta koupil a potom ji taky zapnul, protože mě ta lehce vyšší spotřeba nepoloží)
- na dovolenou jedu, abych si odpočinul a užil si ji. Ne abych se honil ať jsem honem, honem, u vody, pak se tam, na týden vyvalil, potom se zvednul, a zase honem, honem, domů. Jezdím různě autem i během dovolené.

K těm banánům trochu víc - patrně jsi to přehlídnu, ale psal jsem tam, že to není o tom, že bych na ty banány neměl. Ale raději je vyměním za něco, co má pro mě smysl, praktický význam, nebo z toho mám ev. radost. Třeba těch několik večeří pro mě smysl má, ale jízda po dálnici absolutně ne. Určitě je nebudu měnit za cca 10-12 hod nudy a otravy. Nebo ty běžně utrácíš za něco co nechceš, nebo nemáš rád? " Hele mámo, soused si koupil novou Octavii. Pojď půjdeme si ji taky koupit. Sice se mi vůbec nelíbí, nepotřebujeme ji, jezdit v ní nebudu, ale budou vidět, že na to taky máme". grinning smiley Takto napsané už jsi to pochopil?!



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Peťas (05. 01. 2017 06:45).
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 01. 2017 07:32
Dalnice neni o nude,ale o BEZPECNOSTI.Pokud nejsi fyzicky schopen jezdit po dalnici,tak fakt se tahej za smradlavejma kamionama a traktorama na okresce.Lip pro me.Ano honem honem k mori a zpet.Pokud mas benevolentniho zamestnavatele a odpovidajciho nahradnika v zamestnani,tak se tech 14 dni po evrope klidne poflakuj.Ty plne,NUDNE dalnice o necem svedci.Uz chapes proc po dalnici jezdi tolik lidi ?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 01. 2017 08:56
Byl by moc velký problém nechat v klidu běžet dva paralelní informační toky v rámci tohoto vlákna?
Jeden o jízdě přes HU po dálnicích a druhý mimo ně. Obě varianty mají svá opodstatnění a své zastánce.
Pragmatické, racionální i pocitově-emotivní pohnutky pro tu či onu variantu jsme (se domnívám) probrali dostatečně.
Myslím si, že by to problém být neměl...
smileys with beer
O cestách po okreskách jsme toho tady napsali celkem dost. Co nějaké nové smysluplné informace o M85, M86 ohledně odpočívadel, čerpacích stanic, restaurací atd. Prostě o takových běžných věcech nezbytných pro bezpečné a pohodové cestování. Minulý rok již muselo být lecos vidět, ne?
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 01. 2017 09:25
ok,omlouvam se.Co se týče odpočívadel a benzínek na M85/86,myslím že se žádných nedočkáme,jelikož nejde o plnohodnotnou dálnici,ale narychlo zpíchnutou čtyřproudovku.Viz. podobný problém na D1 Vyškov-Hulín-Přerov-Otrokovice,kde prostě nemáte kde zastavit,nebo natankovat
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 01. 2017 11:01
... Slavkov, díky za příspěvek ke zklidnění představ autorů do tématu ... Hétkéznapi baladák, aneb trúmfóš přes Magyároš thumbs up
na druhou stranu se nediv že mnozí, stejně jako já ... píšeme na klávesnici, která je virtuálně zakurtovaná na volantu přes který už vidíme OMW u Kormendu přičemž druhá ruka ( sakra, která to teď je ? ) sjíždí k podřazení ( u mě neé ... je to automat )
... přesto na základě několika podnětů ( dotazů, resp. poznámek různých autorů ) si dovolím přidat v duchu Tebou řečených ... pocitově emotivních pohnutek příspěvek, který ale bude zcela v souladu s normami tohoto Fora a tudíž ... bez napadání zastánců kterékoliv cesty ...
jen to musím poskládat ...
P.S. pro Darka ... brzy se bude dát tankovat cestou z Vyškova na Kroměříž ... na výjezdu Morkovice Sližany yawning smiley

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (05. 01. 2017 11:05).
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 01. 2017 12:46
Zajímají mne zkušenosti s "novou 86" a další trasy. Za ta léta jsem projel snad všechny. Ale diskuze o známce mi přijde pitomá. Ta maďarská známka stojí pár korun. Já ji kupuji pro jistotu, i když bych po ní skoro vůbec nejel. Prostě se rozhoduji podle počasí, chuti, dopravní situace a pod. Vloni jsem jel 2x po dálnici. Ale když mne to přestalo bavit, odbočil jsem mimo Budapešť a hotovo. Mám rád tu svobodu volby.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 01. 2017 19:26
Michal82 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nova trasu, ktoru som vyskusal so znamkou si
> neviem vynachvalit.Rajka M15(90kmh)-Gyor
> M1(135kmh)- Mosonmagyaróvár M85+M86(115kmh) = toto
> sa da prejst za 1:15.Dalej nasleduje obchvat
> Kormendu a Zalalova,ktory ma krasne dlhe
> roviny...
> ... Tentokrat som ale pokracoval smer Redics...
> ....Cesta je neskutocne pohodova a vobec nie je
> unavna.Len pre info vo Varazdine som bol z Rajky
> za 3 hodiny-vzdialenost okolo 280km.


Konkrétní a hodnotná informace o dálniční variantě M86 thumbs up

Pro informaci dám svou cestu zpět po okreskách po trase Varaždin - Lendava - Rédics - Szombathely - Kőszeg - Eisenstadt - Marchegg - Břeclav. Tuto část jsem jel v noci (ve Varaždinu 23:15).
Délka trasy 349km, doba jízdy 5h 20min.
K jízdnímu stylu, přes Kőszeg a severně okolo Neziderského jezera jsem to jel poprvé a v noci. Lehké zdržení na hranicích, "cikpauza" na pumpě v Szombathely, dvě drobné objížďky v AT (jednu jsem v dědině netrefil napoprvé). Jinak jsem jel dědiny předpisově, mimo ně jsem "trochu tlačil na pilu" grinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 01. 2017 21:12
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dalnice neni o nude,ale o BEZPECNOSTI.Pokud nejsi
> fyzicky schopen jezdit po dalnici,tak fakt se
> tahej za smradlavejma kamionama a traktorama na
> okresce.Lip pro me.Ano honem honem k mori a
> zpet.Pokud mas benevolentniho zamestnavatele a
> odpovidajciho nahradnika v zamestnani,tak se tech
> 14 dni po evrope klidne poflakuj.Ty plne,NUDNE
> dalnice o necem svedci.Uz chapes proc po dalnici
> jezdi tolik lidi ?

Z téhle reakce chápu, proč nezvládáš jízdy po běžných silnicích a jezdíš pouze po dálnicích. Jednak zjevně nedokáže pomalu jedoucí traktor, nebo kamion předjet na nespočetných úsecích kde je to možné a jsi z toho poté v šíleném stresu. tongue sticking out smiley

Dále zjevně těžce snáší, že někdo jiný má jiný názor, potřebu, možnosti, atd. a nesouhlasí s "tvou pravou pravdou".

Po dálnici jezdí hodně lidí s více důvodů - někteří jsou v práci a čas který ušetří je pro ně důležitý. Další proto, že je řízení nebaví a chtějí na cestách strávit co nejméně času. No a potom ti poslední, co nezvládnou provoz na běžných cestách, předvídat, řadit u toho..... a proto jedou po dálnici - zařadí 6-ku, chytnou volant, jedou monotónní vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr několik hodin a nemusí nic řešit. Možná je také kombinace všech tří skupin. grinning smiley

Jinak chce to klid, nebo Ti praskne cévka a tvůj nebenevolentní zaměstnavatel se na Tebe bude zlobit a ještě budeš muset za sebe najít náhradníka na delší dobu než 14-dní. thumbs up smiley

DÁLNICE JE, pro mě, NUDNÁ, JE NUDNÁ, JE NUDNÁ - Můžeš o tom vést spory, můžeš s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. smiling bouncing smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 01. 2017 21:26
Klid "zbraní". Tudy cesta přes Maďarsko nevede... smoking smiley
smileys with beer

P.S. darko neřadí, má automat grinning smiley Pokud se nemýlím nebo své autí nevyměnil
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 01. 2017 10:12
Slavkov napsaltongue sticking out smileyro informaci dám svou cestu zpět po okreskách po trase Varaždin - Lendava - Rédics - Szombathely - Kőszeg - Eisenstadt - Marchegg - Břeclav. Tuto část jsem jel v noci (ve Varaždinu 23:15).
Délka trasy 349km, doba jízdy 5h 20min.
Díky,to je ta trasa,kterou jsem měl naplánovánu v loni,ale vzhledem k tomu,že jsme jely dvě obytky a já ho vedl,tak jsem zvolil tu původní a pro mne známou trasu na Pamhagen.Pokud jsi to jel v noci a předpokládám,že možná s vlekem?? tak musí být i tato v pohodě.Tak mám tedy o čem přemýšlet kudy pojedu letos.Ale asi vyhraje tato.Rakousko má pěkné široké a vesměs s novým povrchem okresky a vesnice mi nikterak nevadí.Pokochám se pro mne zatím neznámou částí Rakous,výstavními vesnicemi a krásnou krajinou.Tu druhou tebou popisovanou variantu na Sopron po 84 prakticky znám.

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 01. 2017 12:05
Mirku, cesta je to pohodová, pár lesních úseků, nějaké to stoupání a klesání (nic kritického).
Akorát mě Sygic poslal za Breitenbrunn-em doleva přes Wilfleinsdorf, Bruck an der Leitha, Bad Deutsch-Altenburg....
Prostě jsem to neměl připravené (vyzkoušet tuto trasu jsem se rozhodl až v Szombathely) a tuto navigační minelu jsem neodchytil ihned. Když jsem začal mít pocit, že to není to ono, tak jsem jenom mrknul pro kontrolu do mapy, zjistil, že "všechny cesty vedou do Říma" a jel dál, neboť nemělo smysl to měnit. Na této trase je před Wilfleinsdorf-em lesní úsek s dost zatáčkama (nic kritického, ale nic moc) - tudy tedy příště ne thumbs up smiley
Prostě to chtělo jet dál po 50 na Jois atd.smoking smiley Tak si to v navigaci ohlídej, případně fixni průjezdním bodem.
Technicky je silnice naprosto OK, žádná nemilá překvapení, prostě rakouská klasika. S klidem si trasu projeď, pokochej se dalším nepoznaným místem...Osobně to příště vidím (raději) na variantu z 50 na Sopron thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 01. 2017 13:28
Slavkov....No vidíš,a právě přes Wilfersdorf na Durnkrut kolem slovenských hranic a na Pamhágen jezdím já...a pak v Hungárii na Lovo a po 84 na Barcs...dlouhé.ale jak se tu občas někdo pokusí napsat - i já mám cestu součástí dovolené - jedu to dva dny...a je to zábavnější...
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 01. 2017 14:08
Stejnou cestou jsem jel i v zari, ale byla to takova momentalni tvorivost kvuli spuntu na D1. A Rakusaci nam do toho hodili vidle dvema objizdkami. A je pravda, ze jsem jel ten den jen k Balatonu.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 01. 2017 14:40
brad, Wilfleinsdorf vs. Wilfersdorf
smileys with beer
Mrkni do mapy, v principu jsem k mostu přes Dunaj přijel po 211 a 9 ...

Jinak, to, co píšeš ("na Pamhágen jezdím já...a pak v Hungárii na Lovo a po 84" ) také jezdíme a známe.
Trasa severně kolem Neziderského jezera má smysl v tom, že řeší nekvalitní kus silnice mezi Pamhágenem a Lövő smoking smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Slavkov (06. 01. 2017 14:59).
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 01. 2017 00:09
Treba si dávať pozor na víkendy pod Balatonom , pri ceste z Pelješacu minulý rok som sa už videl doma avšak pod Balatonom som chytil kvoli nehode niekoľkohodinovú zácpu a kvoli Balatonu som nevedel odbočiť nikde na sever takže som vyskúšal v reštauráciách popod Balaton všetky maďarské špeciality smiling smiley a prespal na Balatóne , kde sa mi náramne hodila slovná zásoba získaná s mojimi maďarskými bratmi myslivcami / vádászmi/ grinning smiley bol som udivený priaznivou cenou doslova za pár EUR ceny oproti HR polovičné takže všetko zlé je na niečo dobré . Treba počítať s tým , že v piatok sa Budapešť sťahuje na Balaton a v nedeľu naspať . Čo sa týka M 86 tak som tade jazdil dakedy keď neboli diaľnice , ale ako som rozbil auto po strete zo zverou jednoznačne volím diaľnice , radšej dám 100 - 200 km viac po diaľnici na tempomat ako sa trápiť za kamiónom , autoškolou , autobusom ...a pozerať na každý krík či tam nesvietia oči aby som zase netrafil nejakého živočícha. Tých pár EUR za osobák je jedna slušná večera takže nie je čo riešiť .
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 01. 2017 09:43
svantovit,to je fajn že se umíš přizpůsobit dané dopravní situaci a pokud je zácpa,přespat v okolí.
Měl bych dotaz,Kdy jsi měl tu srážku se zvěří...myslím přes den za světla,nebo v noci?

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 01. 2017 11:31
... Honzo, než odpoví Svantovít ... tak pár ukázek setkání se zvěří ...
i ta káně ( poslední video ) to přežila ...

[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]

smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 01. 2017 11:52
Koupil jsem si asi před deseti roky v Mototechně plašič divoké zvěře. Stál něco kolem padesáti korun. Přilepíš plašič na auto a mám dojem, že to funguje.Na Moravě a i při cestě přes Maďarsko jsem nezahlédl nic, co by mohlo skočit pod auto. Možná to taky bylo tím, že jsme jeli za světla.
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 01. 2017 13:41
...ten plastový plašič - vytvářející ultrazvuk?....no,nevím...někdekdysi ve SM byly zkoušky účinnosti..prý divočáci toto hůře vnímají..z vlastní zkušenosti myslím,že funguje jen na srnčí...lišky,kočky se zastaví u cesty a koukají do světel. V maďarském lesním úseku před Barcsem,když jsem ještě jezdil v noci /párkrát na cestě potkal jeleny - nepřipadalo mi,že by to tyto "obludy" nějak rušilo z jejich poklidného přecházení silnice...naopak mě v jednom případě donutil "hodit zpátečku" - šéf harému se šel podívat blíže...obdivoval jsem místní - v noci jsem jim dělal brzdu provozu...oni přes 100 - já mizerných 70 - a oči na skle...kousek před Csokonyavisontou / to je jméno..grinning smiley/ mě před stíhala dodávka - předjel - zmizel - za 10 km jsem ho dojel - z kabiny u spolujezdce mu koukala půlka jelena - auto na odpis...od té doby tudy pouze přes den,abych byl do večera v Pakraci...
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 01. 2017 19:35
Ráno na svitaní , ráno a večer sú najrizikovejšie . Tú píšťalu som si kúpil aj ja podľa mňa je to blud , zapchá sa to muchami. Keď si sám na ceste je výhodné používať hmlovky lebo svietia vedľa a keď vidíš svietiť oči - brzdíš , TOP riziko je kukurica veľa cesty .
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 01. 2017 19:57
... jak říká Svantovít ... kukuřice, nebo hrách, ale i řepka ... to je pro zvěř lákadlo, zvláště po řepce chodí srnčí jak v agonii ( je to pro ně jed ) další faktor les kolem silnice, noc, prostory bez obydlí ...

... jen pro odlehčení ... že ani zde plašiče nefungují ...
[www.youtube.com]

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 63
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.