Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 10. 2016 12:53
Madari maji v tomhle oproti Chorvatum vyhodu, nemuseji dimenzovat silnice na letni vikendove spicky, bez nich by rozhodne dalnice nebyla nutna nebo alespon ne v takovych parametrech. Logicky pak ta dalnice je drazsi, nez madarska, z neceho to poplatit museji. Se aspon mne protocily panenky kdyz jsem videl tu cifru za plnej na Demerje, nicmene ji chapu.

Jsem schvalne zvedav, jestli Madari hejbnou cenou po dostavbe M86.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 10. 2016 16:02
Je to pár dní co jsem mluvil s jedním Chorvatem co je kousek od nás (Varaždin). Právě přijel z HR a povídal mi, že jel poprvé přes Maďarsko a již přes Rakousko nikdy nepojede.
Vykládal a vykládal a jenom chválil a chválil. Já to nevím, mohl mi nakecat co chtěl. Já tam jel naposledy když bylo synovi nějakých 7 let. Takže jsem tam tou cestou na Czorna , Szombathely či jak se to jmenuje a Lenti,Varaždin nejel 40 let. Jedu ve čtvrtek v poledne. Mám to jet přes to Maďarsko.
Nespěchám, mám čas a nutkání je velké. V létě to asi je jiný kvapík než v tomto čase. Uvidím.smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
03. 10. 2016 22:38
Pokud vyloženě nespěcháš, tak jednoznačně doporučuji thumbs up
Letos jsem jel přes Varaždin a HU (mimo dálnici) tam i zpět.
Pravda, trochu jsem z HU uhnul okolo Neziderského jezera a pak přes Břeclav... Zejména s ohledem na čím dál větší objíždění placených úseků v HU. Rovněž kvalita okrsek, vyšší limit (100 vs. 90km-h), žádné 30-ky v obcích atd. Nicméně, to již by pomalu bylo na téma přes AT mimo dálnice grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 10. 2016 17:19
Je to i otázka zvyku. Já jezdím přes Maďary léta. Letos 2x. Vždy mimo sezónu.
Dříve po 86, letos po dálnici. Já si jezdím do Chorvatska odpočinout, proto volím rychlejší cestu. 86 mne udržovala bdělého, dálnice trochu uspává, protože mimo sezónu je skoro prázdná. Žena mi po horších cestách řídit nebude, ale po dálnici mi kus potáhla. Když mi vezme po nějakých 600 km na dvě hodinky, bohatě mi to stačí. Nemám rád komplikace, proto jsem pře net koupil slovenskou ( ta je s věčným omezením na cestě nejhorší ) i maďarskou a jedu. Je mi potom jedni jestli ti maďarskou využiji, nebo jen na jednu cestu,nebo vůbec, prostě těch 250 nebo 300 Kč. obětuji. V Chorvatsku zase dálnice. Jistě, když jedu 2x ročně, tak ta doprava je skutečně nejdražší.
Na druhou stranu, když vidím, jak si lidi stěžují že na to nemají a přitom vymetou všechny plesy v okolí, nakupují hadry a já nevím co, tak se směju. Já mám Chorvatsko. Takže každý má to své.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 10. 2016 19:36
To jsi mě Jíro dožral! Taky mám rád Chorvatsko letos už po 19tý a 4 plesy k tomu. Neumíš tancovat? Já taky moc neumím a rád na plesy chodím. I na rybarsym večeru v Blatě si s manželkou trsnem. Proč třeba nenapíšeš o kuřácích co ročně prohulí 30 00 Kč a stěžujou si.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 10. 2016 19:54
Ale jo. Kuřáci si většinou nestěžují, protože ví, že to prohulí. Udávám to jako příklad. Někdo utrácí celý rok a potom mi řekne že na Chorvatsko nemá. Nemyslím lidi, co na to opravdu nemají, to je mi líto. Ale mám zkušenost s člověkem, který má skoro 50000 měsíčně.
Tvůj tanec mi nevadí a rád Tě pozvu na panáka, až budu netančíc stát opodál.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 10. 2016 23:53
Ahoj Všichni, chtěl bych touto cestou i já přispět troškou do mlýna ohledně cesty přes Maďarsko.

Tak jako každý rok tak i letos jsme poslední týden v září vyrazily na tradiční vinobraní v IvanDolci (Hvar) za Kiki a Jituš. Cesta tam i zpět po 86 takzvanou Rohalovou trasou, kterou nám pře devíti lety osobně ukázal a kterou v podstatě (někdy se změnami) používáme dodnes. Mohu zodpovědně říct, že ta 86 před devíti lety má již dnes pramálo úseků shodných s tou jak jí známe dnes - samozřejmě až na úseky které čekají na rekonstrukci po úplném otevření dálnice, nebo spíše rychlostky. Povrch celé 86 je až na nějaký kilometr nový povrch až k hranicím a zbyl zde poslední semafor u obchvatu Zalalova, který vypadá těsně před otevřením stejně jako zbytek dálnice po které už se prohání jen vozidla údržby. Takže příští rok už určitě nebude nikdo řešit jak objet M15, protože si známku koupíme všichni a rádi. ( až na skalní fandy původní 86 )

Trasu k moři volíme vždy z důvodu velkého množství přepravovaného alkoholu přes Dolga Vas na přechod Mursko S. kde nás snad nikdy nijak nekontrolovali a to ani, když tudy projíždíme v hlavní sezóně smileys with beer Maďary projíždíme kolem 7-11 dopoledne, takže zvěř nula, nebo minimum.

Cesta zpět je volena podle toho kolik nám toho zbyde a letos nezbylo nic, tak jsme to střihly na nový Goričan, kde na nás čekala v 10 večer nadporučík Pičurynová a chtěla vidět celou posádku a nákladový prostor, čož nám nijak nevadilo, protože přes pár kalendářů od Jitky otoku Hvar již nezbylo nic co by stálo za vidění. Musím ale podotknou, že to by se na Mursko Središčé nestalo smiling smiley
Vzhledem k tomu, že 86 projíždíme mezi 10 - 01 hodinou s nějakou tou zvěří počítáme, ikdyž a to tu ještě nikdo nezmínil je již převážná část trasy přes park, nebo rezervací, nebo co to je, OPLOCENA! Že oplocení ale není vše jsem se přesvědčil o pár kilometrů dále na Slovenské D2!!! Někde v úrovni Malacek je dálnice také oplocena a to na některých místech hned dvakrát! Jaké nemilé překvapení čekalo mě i spící posádku, která byla rázem vzhůru, když jsem v tomto úseku potkal ve 130 pasoucí se dvě srny v odstavném pruhu u patníku confused smiley že jsem byl v šoku je slabé slovo. To stejné o kilometr dále a pak ještě jednou srny ve struze. Zřejmě vylezli nějakou dírou v plotě a nazpět už se nedostali.

Touto příhodou bych chtěl připomenout, že ani na dálnici není jistota, že se se zvěří nepotkáte a je to o to horší, že na 86 s tím člověk tak nějak počítá, že něco může vyběhnou, kdežto na dálnici nikoli yawning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 10. 2016 21:58
Po ceste z bratislavy sú tie srny v okolí Malaciek bežné už niekolko rokov, zažil som aj 10 kusov priamo na vozovke o 02 hod v noci a vždy, keď idem po tme z bratislavy, hlavne v tomto období, keď sa zotmie, takže velký pozor, plot nefuguje.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 10. 2016 00:19
jozef1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Po ceste z bratislavy sú tie srny v okolí Malaciek
> bežné už niekolko rokov, zažil som aj 10 kusov
> priamo na vozovke o 02 hod v noci a vždy, keď idem
> po tme z bratislavy, hlavne v tomto období, keď sa
> zotmie, takže velký pozor, plot nefuguje.


Josef, děkuji za potvrzení, že se mi jen nezdálo smiling smiley pro mě to bylo v této části poprvé a to, že už jsem tudy několikrát jel a to vždy v tyto inkriminované hodiny. Pro mě je to potvrzení, že ani na dálnici není po setmění bezpečno...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
31. 10. 2016 13:52
ahoj všem,doplňuji o osobní zkušenost:středa dopoledne cesta z prahy do kehida-kustány-zaplacena hu známka-11,80 éček/samosebou na vyzkoušení/rajky,csorna po staré 86/žádný kamion,cesta 100-120km/h,pohoda/před csornou na m86-hotová v kuse až na velkou křižovatku s pumpou omv/hegyefalu/prázdná nová dálnice.zpět v ne 30.10.dopoledne od kruháče hegyefalu,m86+m85,m1 na rajku,pořád po dálnici,takže,kdo koupí známku,tak se dostane z blavy až do szombathely po super dálnici.sretan put,přátelésmileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
31. 10. 2016 21:18
Tak že by už příští rok byla skoro celá původní 86-ka v klidu průjezdná? :-D
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 11. 2016 13:41
Tu je prehľadná mapka aj s dátumom ukončenia


Re: Přes Maďarsko (2)
02. 11. 2016 16:13
to Petˇas : ne,to rozhodně nebude.Buda plná polských a slovenských kamionů a zoufalců co nemají 10 E na známku.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 11. 2016 18:28
darko, mohl by jsi nám objasnit způsob platby mýtného u kamionů v HU (které silnice jsou zpoplatněny)?
Narážím na systém HUGO někdy od roku 2013, třeba pak tvá věta o kamionech nebude dávat smysl... smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 11. 2016 19:52
Zalalövő bypass

Skoro se mi po těch "serpentinách" začne stýskat.

6.11.2016 bude otevřeno


smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 11. 2016 05:12
To Slavkov: Pokud kamiony v madarsku neplati zvlast za pouziti dalnice,proc je jich plna "86ka" ? Myslis ze jich bavi se protahovat uzkymi zatackami ve vesnicich ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (03. 11. 2016 05:13).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
03. 11. 2016 13:00
... chtělo by zavolat do Slováckých strojíren ... jejich kamiony jsou na 86ce ( teda od Kormendu dolů ) vidět ...
a zeptat se " proč tudy ? " ... asi tudy vozí z Moravy námořní jeřáby ... yawning smiley
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 11. 2016 19:42
To divná diskuse? Přes HU jezdím mnoho let a kamiony platí na 86tce už dávno. A proč by měli kamiony jezdit 80tkou po dálnici která je o hodně delší když jezdí po 86tce 100 a neuberou ani na 30tce. Jo někde jedou pomalu např. v Zalalovu na přejezdu spinning smiley sticking its tongue out. Ale pokud myslíš jet po trase původní 86tky přes vesnice to je masochismus a kamiony tam určitě nebudou proč by to dělali.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 11. 2016 20:06
Karle,podivná odpovědˇ : proč by měli jet 80kou po dálnici,když můžou jet 100kou po silnici,přesto tam ale určitě nebudou........
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 11. 2016 20:44
Kamióny pojedou pravděpodobně tam,kde to je nejrychlejší a v druhé řadě nejlevnější.
Pokud jde o nás dovolenkáře Jaderské,osobně zakoupím příští rok měsíční vinětu(budu li živ a zdráv atd.) a pojedeme tam kde se nám zachce.Přiznám se že poslední dvě cesty jsme se rozhodli až na cestě k moři.Je to o momentální náladě a chuti,protože nejezdíme pouze jedno auto a rozhodujeme se společně.
Trasa .... Rajka-Gyor -Szombathely-Kormend-Letenye ... je asi pro nás Top.

......................................................................................vjerni Adriatic



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (03. 11. 2016 20:46).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
03. 11. 2016 20:52
Tony Stark napsal(a):
-------------------------------------------------------
> [url=http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=
> 136324888&postcount=7601]Zalalövő bypass[/url]
>
> Skoro se mi po těch "serpentinách" začne stýskat.
>
> 6.11.2016 bude otevřeno
>
>
> smileys with beer

Těch pár zatáček je fajn yawning smiley, ale kvalita cesty v okolí a hlavně přejezdu a mostu je tragická. thumbs down
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 11. 2016 20:19
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Těch pár zatáček je fajn yawning smiley, ale kvalita cesty v
> okolí a hlavně přejezdu a mostu je tragická. thumbs down

To ano, tam jde vidět, kdo tu trasu zná a kdo ne smiling smiley Letos jsem u moře nebyl(kvůli práci :/ ), ale příští rok chci vyzkoušet M86. Asi to nebude takové rodeo mezi kamiony, ale co už smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 11. 2016 13:06
pokud jsem si dobře všiml,mají kamiony zákaz vjezdu z dálnice M1 na starou 86-ku,pokračují dále až na křižovatku M1xM85 a dále po dálnici až na hegyefallu a u kruháče s pumpou OMV se napojí na starou 86 a pokračují na jih
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 11. 2016 13:38
Vytrasoval jsem si úsek od Mosonmagyarovaru po Csornu a vychází rychleji a je i kratší jízda po staré cestě,je to na zvážení každého jednotlivce.
[www.google.cz]

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 11. 2016 16:39
to Kopera: no to je sice strašně super,ale od Csorny do Szombathely je 12 vesnic a tam se ti ta výhoda více než ztratí.
na Mapy.cz jsem zjistil toto : trasa D2 (odbočka na Jarovce)-konec obchvatu Csorny po dálnici 92 km 56 min.Trasa D2-Jarovce-Rusovce-Rajka-Mossonmagyarovar-konec obchvatu Csorny (přes město) 74 km 1:12 min.
I když je cesta po staré kratší,ani náhodou není rychlejší.Nehledě na diskomfort rozbité cesty.Někdo to ale svede na "kochačku" ,že nikam nespěchá.Já ale radši budu smáčet tu ušetřenou hodinu nohy v moři,než se motat po vesnicích.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (05. 11. 2016 16:51).
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 11. 2016 20:43
Už jsem několikrát platil Hu vignete,a příští rok to udělám snad taky tak....tzn.že pojedeme i po placené cestě.

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 11. 2016 14:18
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 11. 2016 14:29
pěkné video thumbs up . Mě fascinoval ten neutuchajcí proud kamionů.Kdybych nevěděl jak to tam chodí,měl bych za to že jde o komparzisty,jezdící kolem dokola
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 11. 2016 14:34
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 11. 2016 08:41
HU vignete a hurá dolů.
smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 93
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.