Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 07. 2016 13:09
Ak máš HUf po cca 1€ 300huf tak na pumpe necelých 16€.My chodíme cez Komárom na Kisbér a v Komárome na pumpe máme prvú prestávku po 250km a tam ju kúpime hotovosťou
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
24. 07. 2016 21:56
Zde: [forum.ihvar.cz] jsou placené úseky dálnic v Maďarsku (díky darko a Bessy).
M15 je placená.
Kde přesně začíná placená maďarská dálnice při cestě ze Slovenska?
Tipuji, že to není hned na hranicích, ale že je to až za sjezdem na Rajku? Je to tak?
Nemusí se sjíždět na Exitu 71 Slovenské dálnice, že ne?
U hranic nějaké silnice jsou, ale žádný plánovač tras tamtudy cestu nenabízí. Mapa: [mapy.cz]
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2016 07:04
Vyčetl jsem,že D2 zdarma je od BM - CZ exit 55 LAMAČ / rondel odb.směr na 505 Dev.N.Ves / tunelem Sitina až po exit 71 JAROVCE.Pak na hranice HU je to placené,tak jako dálnice hned za hranicema v HU.Takže nelze sjet po přejetí hranice na Rajku,Bezenye,Mosong... jak se říká beztrestně.
Má - li někdo jiné poznatky, prosím sdělte.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2016 07:15
Ano je to tak ak prídeš po sk dialnici hned na za HU hranicami potrebujes matricu.potom jedine na obchvate zijst na stary hr.prechod a smer moson.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2016 12:01
Já sjíždím na exitu 71 směr Jarovce, neboť se domnívám, že exit 12 je již na dálnici a proto je na sjetí pozdě.Mirek
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2016 12:30
Tiež opúšťam dialnicu až na výjazde za čiarou HU na Rajku, ked chodíme do Mosonu. Bolo by to od Maďarov svinstvo, keby dávali pokuty za toho pol kilometra. Zatial mi nič neprišlo.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2016 13:10
Som vybehol na HU dialnicu pri Paprika čárde (Hegyeshalom) smerom do Rakúska. Išiel som po diaľnici ca 600 metrov. Pokuta bola 150.- EURO. Mal som Rakúske auto. Pôvodná pokuta ca 50.- EURO sa nabalila poriadne. Takže pozor! fotia všade.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2016 18:41
na YT jsem vyštrachal nové video z průjezdu madarskem [www.youtube.com]
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 07. 2016 19:11
M15 je zpoplatněna,takže objet přes Jarovce!!!!!!
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2016 06:19
Jak tak na to již delší dobu koukám, tak kdo nechce platit za dálniční známku v Maďarsku, musí mít zpracovaný itinerář na cestu "jako bejk". A ty nervy, abych několikrát objel správně kousek placené dálnice v H. "Problém" začíná hned po přejezdu slovenské hranice a končí na chorvatském přechodu Goričan. Děkuji, nechci. Raději pojedu "klasiku" přes Rakousko s jakýmkoliv objezdem 45 km slovinské dálnice směrem na jih bez přechodu Macejl (o víkendech a v letní sezoně).
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2016 07:42
To kabinet302: pri pohledu na objezd slovinske dalnice musim mit zpracovany itinerar "jako bejk",abych nahodou nenajel na kousek te jejich predrazene dalnice.A na Macjelu ti celnici jen zamavaji bez zastaveni,vid...To radeji pres HU se znamkou,ci bez ni.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (26. 07. 2016 07:46).
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2016 08:56
Nevidim dovod preco nevyužit to ze nemusime platit dialničnu v maďarsku.nieje to nic zložité.uvidime o rok ked bude uz otvorena nova dialnica.to asi budeme kupovat dialnicnu všetci.smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2016 14:46
Určite nie všetci. Vždy sa nájdu takí, ktorí budú mať dôvod využiť to, že nemusia platiť dialničnú v Maďarsku...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2016 16:53
Děkuji všem za info. Sjedu raději tedy ve Slovensku na Exitu 71.
Směrem do HR pojedeme přes HU ve dne, tak chci pro zajímavost shlédnout 86ku (jak o tom jen čtu, tak je to pro mě prostě něco magického asi jako Route 66 grinning smiley) a 74ku.
Cestou zpět asi vyzkoušíme celou dálnici až k Budapešti a pak ku Bratislavě.
Kde se dá při cestě z HR koupit maďarská dálniční viněta? (našel jsem tu jen místa při cestě z SK). Díky.

To kabinet302: Asi jsi si nevšiml, ale tohle je téma: "Přes Maďarsko", čili že pojedeš přes Rakousko tu je trochu mimo téma spinning smiley sticking its tongue outthumbs down
Přes Rakousko jsem jezdil vždy, ale co tu čtu ty letošní komplikace (Vídeň atd.) a pak ten Macelj a objezd SLO dálnice po hrozných okrskách... tak vidím HU jako naději bezproblémových cest smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2016 17:09
Aleši,já tě jaksi nechápu.Cestou tam se vyhýbáš dálnici a cestou zpět chceš po ní jet.Madarská viněta je na 10 dní,takže kvůli 4 hodinám budeš kupovat desetidenní známku ?? Znám lepší způsoby jak vyhodit 11 E do kanálu...
Na "86" není nic pěkného k zhlédnutí,je to úzká rozbitá cesta přetížená kamiony.Viz to video co jsem vložil vejš.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2016 17:46
darko thumbs up jen tak dál,je třeba odrazovat.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2016 18:18
To jsou ale dohady a strašení. Jedu Vídeň, A3, S31 Köszeg, Szombathely, starý Goričan. Pokud se jede mimo hlavní časy tak Vídeň bez problémů, A3 a S31 prázdný, 86 v pohodě většinou opravená a objet M70tku po tý prázdný silničce je lepší než se honit po M70 s kamionama kde je chvilku jeden pruh a chvilku dva a kamion neuhne. Na starý Goričan z nostalgie, natankovat, najíst a hurá už je to jen 600kmsmileys with beer. Ale pro ty co spěchaj tak dálnice mě uspává a jedu na dovolenou ne na závody.
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2016 18:24
Aleš 80.Ak si chceš urobiť na spiatočnej ceste exkurziu HU diaľnice a vieš kedy sa budeš vracať domov,tak tu známku môžeš kúpiť aj cestou do HR na pumpe mimo diaľnice.Platí 10 dní,ale počiatočný dátum určuješ pumpárovi ty.Ja už som tak išiel od BA do HR po 86 a vedel som,že o 2 týždne z HR idem rovno do Košíc,tak som to riešil takto,len si nepamätám na ktorej pumpe.(Hegyfalu?)
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2016 19:08
Pokiaľ by si Aleš nechcel kupovať matricu dopredu a cestou nazad by si predsa len chcel ísť po diaľnici a nie po 86, tak matricu na 100% kúpiš na INE na Starom Goričane /osobná skúsenosť/, pokiaľ by ti samozrejme nevadilo urobiť 2 km zachádzku pred návratom na M7. V minulosti na fóre prebehla debata, či sa dá kedykoľvek kúpiť matrica na Novom Goričane, ale mám taký pocit, že to nikto nepotvrdil.
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2016 19:47
Tady jde ale o princip.Kdyz uz bude kupovat znamku,tak mu zbytecne bude platit jeste dalsich devet dni co bude uz doma.Proc ji nekoupi i na cestu tam a nevyuzije jeji platnosti.Pokud ho tak tahne ta "86",muze vyuzit dalnice M2,M86,M70 a zbytek po okreskach.Neni nutno objizdet pulku madarska kolem Budapesti.Podobnym zpusobem sem jel i ja letos a uplna pohoda.Zadna nuda z dalnice a zaroven jsem eliminoval rizika jizdy po okresce.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2016 20:49
onical - skvělý nápad!!!! Díky!!! Tak to asi udělám! yawning smiley Vlastně si uvědomuji, že při cestách přes A jsme si vždy koupili v Čedoku dvě 10-ti denní rakouské známky a bylo vyřešeno - možná to vlastně půjde koupit i v Čedoku... :-)
ladislav77 - paráda, taky díky za tipy yawning smiley
darko - jedeme na 14 dní, čili 10-ti denní známka by beztak nestačila (volil bych měsíční). Já prozatím jen zvažuji varianty a čerpám jen z tohoto fóra. Protože každý vidí situaci jinak (např. pro někoho je 86ka pohodová romantika, pro jiného je to tragédie), tak zvažuji, jestli prostě některé ty možnosti "nezažít na vlastní kůži" :-). Nejsem plně rozhodnut, ale jako nejoptimálnější se mi prozatím jeví toto (níže). Už jen například proto co píšeš ty a tvsat :-)

Asi nejoptimálnější cesta přes HU:
[goo.gl]
(Blava, Györ, Székesfehérvár, Letenye)
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2016 21:15
pokud myslíš zkratku z Gyoru do Szekezseherevaru,tak někde tady jsem četl,že tam probíhá stavba a trasa je momentálně přetížena kamiony.Takže jet rovnou po dálnici a nelaborovat nad známkou
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2016 21:25
Ano, jet jen po dálnici je další z variant, kterou silně zvažuji.
Jen mi na tom přijde "úchylné" jet ze severozápadu Čech do HR přes Budapešť :-)
Ale chci-li cestu s nejmenším rizikem ucpaných cest, tak není jiná volba ...
BTW: zde [forum.ihvar.cz] prvních pár vět..
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 07. 2016 21:57
Tu sa to rozprudilo... ales ,kup si tu dialnicnu znamku hned v ten den ,ako pojdes na dovolenku a mas po starostiach a obavach ,keby si ju nahodou pre nejaky problem na ceste potreboval...ci das 11€ alebo 15€ to uz je uplne jedno. Hlavne stastlivo doraz do ciela a uzi si to.ja este dve noci a odjazd. Tak to uteka,ze sa mi to ani verit nechce...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 07. 2016 00:37
Cesta tam po delší době přes H, matrica koupena doma. Chtěl jsem u Györu zkusit jet po 81, ale moc nedoporučuji. V Kisbéru na semaforech cca 10 min, pak ještě další 2, cesta přetížená těžkou dopravou, ani se nedá mnoho předjíždět. Zklamala mě. Zpátky valím na Budu. Popisovaný stav datován 20.7. odpol.
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 07. 2016 06:12
Cesta do CRO: M15 - M1 (západní okraj Gyoru) - M85 (zatím končí za Csornou) - původní 86 po benzínu OMV u Hegyfalu- obchvat Sarváru - Kám - Vásvár -po 74 Zalaegerseg - u Nagykanizsy na dálnici M7 směr Goričan.
Cesta do ČR M70 - Lovaszi - Lenti - 86 do Szombathely - M86 - u benzíny OMV u Hegyfalu sjetí na původní 86 - M85 před Csornou - M1 - M15 - Rajka.
Pár let jsem přes HUN nejel, ale zlepšení 86 mi přijde znatelné. Sice 2x semafory se střídavou jízdou a tradiční kamiony. Ale jinak vesměs nové povrchy a zřejmě i rozšíření a místy narovnání. Naopak povrchy za Sárvárem a zejména kolem Zalaegersegu se dost zhoršily. Když porovnám trasy, tak jednoznačně lepší ta zpáteční přes Szombathely.
Až příští rok bude zprovozněno propojení M85 a M86 (Hegyfalu-Csorna), tak bude možné se dostat z Rajky až k Szombathely po dálnici. Pak to bude na dálnici v Chorvatsku cca 1,5 hod. To už dáme, ne? Odhaduji to na 1,5 hod., což je v podstatě ten samý čas jako Murec - Ptuj - Macejl. Ale v HUN momentálně po lepších silnicích.
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 07. 2016 10:05
No na budúci rok ak pôjdeme do HR, tiež rozmýšľam, že by som šiel týmto úsekom - M85-M86, teda od Rajky po Szombathely po diaľnici. Teraz chodíme od Banskej Bystrice smer Šahy a potom po M0 okolo Budapešti, hlavne v noci je to cesta plná zvery. Po novom by sme išli komplet diaľnicou do BA, potom do Maďarska až po szombathely diaľnicou a odtiaľ po starej ceste smerom na M7. Mimo diaľnice by to už bolo v našom prípade cez deň bez obáv pred zverou a kilometrovo je to porovnateľné s tým, čo ideme mimo diaľnice od Zvolena po Budapešť. Kiež by tí maďari ešte kus potiahli tú M86 južnejšie smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 07. 2016 18:41
Ahoj jaké jsou zkušenosti s tou 81? Zvažuji zda celou cestu dálnice nebo tadyka.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil asok12 (28. 07. 2016 18:42).
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 07. 2016 19:34
to asok12: a co tak se podívat o čtyři příspěvky nazpátek , Viz.: Fous 57
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 07. 2016 20:09
Darko to jsem četl ale to je 1 zkušenost. To je jak s 86 - názory se různí a já jsem někde uprostřed. :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.