Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2016 18:44
confused smiley
Dúfam, že to je len nejaké nedorozumenie sad smiley
Budeme čakať na aktuálne info.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2016 19:41
Teď jsem se bez problémů přihlásil, vybral matrici, zkontroloval košík... vše OK. Samozřejmě platbu jsem neprovedl, neboť teď známku nepotřebuji... Odhlášení také v pohodě.
Fousi, doporučuji ti se z pohodlí domova zaregistrovat (třeba v angličtině), zaplatit kartou a hotovo smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2016 20:00
Zde to jde i bez registrace autopalyamatrica.hu
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2016 20:39
Práve jsem si koupil mesicni HU znamku pres vyse uvedene stranky, i kdyz mam registraci i zde [ematrica.nemzetiutdij.hu] . Platba probehla s informaci - Successful sticker order. Vse se tvari v poradku a na e-mail prislo potvrzeni - The highway sticker you have purchased on www.hungary-vignette.eu has been validated successfully.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora



Upraveno 2krát. Naposledy upravil gandalf (13. 07. 2016 20:39).
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2016 18:05
Mam prechodene Madarsko vsetky mozne trasy,ale ako som skusil dialnicu tak chodim uz len po nej.Nie je co riesit,je to omnoho bezpecnejsie a podla mojho nazoru aj najlepsie.O tyzden idem znova.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 07. 2016 18:16
Tiež môžem povedať,že som už išiel viac ako 30x a len raz cez Rakúsko.Chodím z Považia a posledné roky odbočím v Trnave na R1 a potom Komárno,Kisbér,Szekesfeh.a po diaľnici do HR.Od BA celé HU po diaľnici som išiel raz.Každému vyhovuje niečo iné.smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil onical (14. 07. 2016 18:18).
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 07. 2016 08:26
Ahoj včera jsem projel 86 od Lendavy a ty světla před Szombathely už byli jenom 3.
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 07. 2016 20:40
Ve čtvrtek jsem se vrátil jak jinak než po 86. Cestou tam jsem nějak přehlížel novoty, nicméně cestou zpět jsem registroval a projel mnoho nových úseků. Pokud to "ti co mluví pozpátku" dostaví, tak to bude bomba. Musím se podělit o jednu zkušenost, po které se usmívám. Cestou domů jsem za Shombathely dojel na konci policejní dodávku. Nasraně jsem si představil, jak pojedu v omezeních 70 nebo 30. Ups. Ve vesnici jsem se za nima držel 70 a mimo obec krásných 120. Když jsem asi za pátou vesnicí jen tak vykouknul co je před nima, tak mi zaskočilo, když mi maďarský policajt ve Sprinteru hodil pravý blinkr, abych jako jel. To jsem nechápal. Předjel jsem ho, bliknul čtyřma a pokračoval v nasazeném tempu mimo obec 130 a v obci 70. Po cca 30 km jsem dojel do kolony za traktorem. Spořádaně jsem se zařadil nakonec a čekal, až se vypředjíždějí ti předemnou. Málem jsem se posral smíchy, když ze zadu přiletěl sprinter a všechny nás předjel. Pověsil jsem se za něho a až na odbočku na dálnici jsem se ho držel. Super jízda a snad nejrychlejší průjezd maďarskem. smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2016 08:02
Oni ťa mali v paži, lebo majú vybudovaný elektronický kontrolný systém "Traffic Control". Po tej trase 86 je v Zalabaksa a v Szombathely. [police.hu] Sú aj na diaľniciach a POZOR majú aj ca 100 plnohodnotných mobilných zariadení, ktoré sa môžu objaviť hoci kde "vednevnoci". Keď si tam prefrčal, tak môžeš očakávať pozdrav. Bude to minimálne za 150.- Euráčov.
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2016 10:34
Ozzie
Smazaná citace

Koukal jsem na obr. z odkazu výše a tam je oblast na hony vzdálená 86ce. Na stránkách police.hu se mi západní oblast nepodařilo najít. Můžeš sem vložit tu část Maďar s 86kou? Nebo napsat, kde to najít pro neznalé řeči tohoto kmene.

Diky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (18. 07. 2016 10:36).
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2016 11:43
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2016 13:29
jojo018 napsal: Mam prechodene Madarsko vsetky mozne trasy,ale ako som skusil dialnicu tak chodim uz len po nej.Nie je co riesit,je to omnoho bezpecnejsie a podla mojho nazoru aj najlepsie.O tyzden idem znova.

onical napsal: Tiež môžem povedať,že som už išiel viac ako 30x a len raz cez Rakúsko.Chodím z Považia a posledné roky odbočím v Trnave na R1 a potom Komárno,Kisbér,Szekesfeh.a po diaľnici do HR.Od BA celé HU po diaľnici som išiel raz.Každému vyhovuje niečo iné.



Letos jsme se také rozhodli jet přes Maďarsko a vyhnout se všem problémům od Vídně po Macelj. Nevím jestli mám jet celé Maďarsko po dálnici jak píše "jojo018"a nebo jet po 81 přes Kisbér jak píše "onical" - vy dva jste mi moc nepomohli grinning smiley. Ta 81ka vypadá jak? Kvalita silnice, bezpečí (všude mám obavy ze zvěře) atd.?
Jinak přechod HU-HR je bez problémů (kolony) a nebo je lepší se mu vyhnout? Díky.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2016 14:14
Záleží kdy pojedeš. Já sleduji stav madˇarských dálnic už od začátku měsíce a bohužel M7 je ve špičkách pravidelně úzkým místem, kde v okolí székesfeherváru vznikají často kolony a nehody. My volíme dálnice, ale M7 je tento víkend místo, z kterého mám větší obavy než následně z hranic(dva přechody, na starém většinou prázdno) Sv. Heleny, kde také vznikají kolony a dokonce i Lučka se bojím méně.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2016 14:25
Přes Maďarsko a jejich dálnice jezdíme poslední 4 roky a jsme maximálně spokojeni. Kvalita, rychlost, pohoda. Letos mě dokonce překvapilo, jak se tam jezdí svižně!!! Když jsme se teď v sobotu vraceli domů, tak kolem Balatonu jsem se držel ostatních aut v pruzích a když už jsme jeli 160 km/hod. tak jsem si říkal, co že to dávají v Budapešti zdarma, že všichni jeli jako o závod thumbs up smiley Jezdíme z Ostravy, máme to díky Maďarsku dále o cca 150 km, ale už bych asi neměnil, možná, až bude dálnice komplet u Slovinců, zvazim změnu. Ale teď to je super. A to nemluvím o možnosti chutných jídel v Maďarsku, anebo smočení nohou v Balatonu. Siofok nás zatím nikdy nezklamal ani v jednom případě. smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2016 14:35
To JEJULE:
Aha, tak to je pro mě zásadní informace. Netušil jsem, že M7 (E71) je problematická. Jet bychom chtěli asi 12.8. (pátek). A problematické je jen u Székesfeherváru a nebo tak nějak celkově? Je tedy lepší jet po těch okreskách? Já mám radši když to frčí (po dálnici). Díky.

To TOTTI:
A to jedete jen po dálnici (až kolem Budapešti)? A vždy jste to projeli bez problémů?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Aleš 80 (18. 07. 2016 14:39).
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2016 15:11
Problémy jsem zachytila jen na M7 a vždycky okolí Székesfeherváru. Ve špičkách je tam hustý provoz a v kombinaci s výše popsanou disciplínou, jsou tam nehody na můj vkus strašně často. Okamžitě se ucpou i objízdné trasy a to jak jinak než dalšími nehodami z hustého provozu. Máš ještě 3 týdny, sleduj na google maps v čase, kdy budeš přes M7 projíždět a rozmysli se dle toho.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2016 17:43
Cez madarov som prisiel dnes rano do podgory.vyrazil som o pol 7 vecer.cesta z trnavy na nove zamky, komarom cez kisber na szekesfehervar.cesta bez problemov .opravuju postupne cesty.bol jeden semafor.zdrzanie tak 4 minuty.cesta uplne bez problemov na hranici pozreli pasy a islo sa dalej.akurat ma premohla unava,tak sme si podriemali.prichod do podgory asi o 6:30...planujem aj cestu naspet na noc,no moc sa mi nechce.tie krizy po ceste ,no nic moc...kto sa chysta na blind,nemusi sa obavat .ubytovania je tu habakuk.stastnu cestu vsetkym.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2016 18:36
Aleš 80: ano, zcela bez problémů!! Jedeme celou trasu po dálnici u Budapešti po obchvatu M0 a pak směr Balaton. Jen jednou se nám stalo, když jsme byli cestou TAM kolem 16:00 u Siofoku, že to na dálnici směr Balaton zhoustlo, lidé vyrazili na víkend k velké louži, ale nebylo to nic hrozného a když to srovnám s tím, co jsem v Maďarsku 2 x zažil mimo dálnice v noci, doslova ZOO na silnici, tak je to pohoda a právě ta zvěř byla u mě důvod, proč jsem si řekl, že 500 Kč za měsíční známku na maďarské dálnice rád dám. Samozřejmě, někdo namítne, že dálnice je taky riziko, ale zde fakt nečekám, že mi do cesty budou skákat lišky, prasata a srnky thumbs up smiley ale chápu, že někdo má zase zkušenost, že to mimo dálnici není se zvěří až tak zlé, ale já měl zkušenost opačnou, 2 x a dost. Časově to je zhruba stejné, akorát po dálnici je to + dálniční známka, hodinu a půl a palivo navíc.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2016 19:59
Ozzie tady jsou ty radary jinak

[www.blitzer.de]
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2016 21:18
TWIGY TT: A ta trasa přes Kisbér na Székesfehérvár (čili silnice 81) vypadá jak? A ty křížky podíl cesty - to myslíš kolem této cesty?

JEJULE: Díky za postřehy a rady. No, zkusím to sledovat yawning smiley

TOTTI: Též mám rád dálnice a raději si připlatím, když to stojí za to (Slovinsko nikoliv :-) ), jen zvažuji, jestli to mezi městy Györ a Székesfehérvár nejet po té silnici 81, což je dle map 86km. Po dálnici je to 152km, což je téměř dvojnásobek. Avšak časově to je podle map po dálnici jen o 11 minut déle. No, možná spíš ta dálnice. Jinak zvěře se bojím šíleně...sad smiley
Prostě priorita je pro mě "pohyb" (ne stát v kolonách) a bezpečí. Díky za info. smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2016 23:16
Tak dnes zakoupeny on line viněty SK + HU, už jsem ani ABA nekontaktoval, spojení fachčilo. Takže trasa tam a zpět je dána, o 81 rovněž uvažuji s napojením hned u Györu. Když to nebude ono, tak to nazpět vezmu kolem Budy.
Vracím se tam asi po 3, nebo 4 letech. To jsem jel celé po dálnici. 86 mě moc neláká, mám projeto a nebyl jsem nějak na odvaz. Navíc prasecky jezdící soupravy, hlavně PL,LV,LT a jiní. Ale každému pasuje něco jiného, mám rád,když odsejpá a svižnou jízdu.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 07. 2016 23:18
Aleš 80 - už několik let jezdívám přes Maďarsko po dálnici a je to to nejlepší, co může být.
Vždy jsem jezdil M1, obchvat M0 a pak M7 a nikdy jsem si nevšiml nějakých kolon na M7 a tak.. To bych spíše bral jen ve dne, v noci jsem tam nikdy nestál.
Co se týká zkratky od Gyoru po 81čce, tak jsem ji loni vyzkoušel, podotýkám že jezdím jen v noci a už jinak nepojedu. Ušetřené km, časově stejné, zvěř žádná a cesty v dobrém stavu. Myslím si, že i lepší, jak naše okresky.. smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 07. 2016 04:07
Já jsem tu 81 zkusil asi 3 roky zpět, při cestě domů, ve dne a na můj vkus hodně úseků, kde byly poměrně hodně vyjeté koleje a s autem mi to trochu tancovalo. Nevím, jak to vypadá teď. Ale pokud to tam je a přidá se déšť, nic dobrého.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 07. 2016 06:12
JEL JSEM MINULY TYDEN VE STREDU PO 81.
CESTA POHODOVA ODSEJPA TO A HLAVNE VETSI CAST JE OPRAVENA. OPRAVUJI DALSI USEKY. OPROTI MINULEMU ROKU PARADA.
ZDAREC
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 07. 2016 09:49
Pristi rok se vyplati jet po zkompletovane dalnici M85/M86,po ktere se pohodlne dostanete z CR po dalnuci az do Szombathely,pak kratky usek zrenovovane okresky 86 a pak zase po dalnuci az k mori.Pro me osobne jasna vyhra.Kratka,rychla a bezproblemova trasa
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 07. 2016 12:48
Tak jsem včera taky nakoupil SK a HU vinětu a v pátek navečer vyrážíme. Nejspíš kompletně po dálnici, protože se na těch okreskách v noci prostě bojím zvířat. Zkratka po 81 je přes 80 km, jsou tam vesnice, takže bych to určitě jel přes hodinu a to pak už vyjde nastejno jako po dálnici kolem Budapešti. V Rakousku a Slovinsku to minulý pátek v noci nevypadalo hrozně, ale tohle je snad sázka na jistotu.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 07. 2016 12:58
Ales80 ,cesta je dobra.su tam sem tam vyjete kolaje ,ale nic hrozneho ,da sa ist mimo ne ku stredovej ciare a nikoho oproti neobmedzujes.isiel som a zrovna prsalo tak boli plne vody.po ceste jeden usek so semaforom.ako som pisal par minut zdrazanie.tie krizi som mzslel ,ako unavu nad ranom po dialnici mi okolo pol 3 uz klipkali oci od unavy,tak som si na odpocivadle zdriemol.ludia normalne na odpocivadlach spali v spacakoch vedla aut...aj naspat pojdem cez madarov.z dialnice na szekesfehervar a kisber ,komarom nove zamky a trnava.z domu na dialnicu som to mal za 190km.inou cestou nepojdem.tato mi uplne vyhovuje.vsetko pekne znacene aj obchvat szekesfehervaru.neni kde zabludit. Tak stastnu cestu prajem.
Ps:isiel som este za svetla,ziadne zveri som nestretol ,ani nevidel.
Ps 1: isiel som touto cestou 2 krat.raz k moru ,to tento rok a v 13 roku od mora.inak sme vzdy s niekym isli na dovolenku.tento rok sami.po minule roky sme isli cez obchvat budapesti.ale mne vyhovuje tato trasa.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil twigyTT (19. 07. 2016 13:05).
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 07. 2016 13:14
Urcite by som radil ist stale po dialnici.Vyhoda je ,ze po ceste su aj dobre odpocivadla oproti vedlajsim cestam.Casovo to nieje ziadny rozdiel.Pohoda,klid a tabacek.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 07. 2016 15:23
prosím kde kupujete viňetu do maďarska a slovenska, lze to někde zakoupit na českých int. stránkách, děkuji
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 07. 2016 15:41
[www.autopalyamatrica.hu] hore sa dá prehodiť jazyk na eng,alebo nem. zaolatíš kartou,okamžite máš na emaily potvrdenie to si vytlačíš. Nezaberie ti to ani 10 min.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.