Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 07. 2016 20:55
děvčata nedohadujte se,toto je o dvě stránky nazpět [autopalya.hu]
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2016 06:58
To Jelo: Dedukce byla jednoduchá. Značky pro dálniční známku nebyly přeškrtnuté. Když jsem 23.6 2016 jel ve druhém směru, tak přeškrtnuté byly. To zařízení co tam poldové měli mohl být jen radar.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 07. 2016 12:13
Popis placených úseků v Maďarsku pro rok 2016

M0 — okruh kolem Budapešti
M1 — Rakousko - Hegyeshalom - lázně Ráb-Győr - Budapest
M15 — Slovensko-Rusovce-Rajka (rychlostní silnice) - přípojka na M1 a odbočka do lázní Mosonmagyaróvár (bezplatně můžete použít starou silnici)
M2 — Budapešť-Vác (rychlostní silnice)
M3 — Budapest-Gyöngyös- (odbočka na lázně Eger, na lázně Egerszalók a Mezőkövesd) - Nyíregyháza - Vásárosnamény (hranice)
M30 — odbočka z M3 u obcea Emőd směrem Miskolc (lázně Miskolctapolca, letovisko Miskolc-Lillafüred)
M35 — odbočka z M3 město Debrecen a lázně Hajdúszoboszló
M4 — (rychlostní silnice od hranic Budapešti — na letiště Liszt Ferenc se dostanete přes bezplatný úsek, ale dále pak, krátký úsek do obce Üllő je zpoplatněn)
M5 — Budapešť-Kecskemét - Kiskunfélegyháza - Szeged - Röszke
M6+M60 — Budapešť-Dunaújváros-Szekszárd-Bóly-(M60) - lázně Harkány - Pécs
M7+M70 — Budapest - Siófok -Balaton-Blatenské jezero - Zamárdi - Balatonföldvár - Balatonszárszó - Zalakaros (odbočka do lázní Zalakaros -cca 8 km) - Nagykanizsa - Letenye
M85 — Győr - Csorna (potom neplacený úsek do Hegykő, do Bük-Bükfürdő, lázně Bükfürdő, do Sárvár, lázně Sárvár

... mapa placených a neplacených úseků ( z prosince 2015 ) viz. výše darko ... červené úseky jsou v roce 2016 placené ...
... zelené jsou bez poplatků
Re: smileys with beerRe: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2016 08:32
Tak doplním informácie: V pondelok 4.7.2016 sme večer vyrazili späť domov a na diaľnici A4 kde sa nachádza posledná pumpa pred maďarskými hranicami som si všimol, že majú napísané toll/vinjeta H - tak som stihol odbočiť na pumpu a bez problémov som kúpil maďarskú matricu v hotovosti za chorvátske kuny. Cena bola štandardná, teda bez žiadnej prirážky. Následne pred hranicou keď sme sa blížili k odbočke na starý Goričan - je tam doplnená značka, že prechod je aj pre osobné vozidlá, no my sme už neodbočovali, keďže matrica bola zakúpená.


Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... jaspa, přesně jak píše Dollpa
> ...thumbs up kterého tímto zdravím ... grinning smiley
> ... takto se odbočuje na starý Goričan z A4 ...
> starosti pusť za hlavu a natvrdo z A4 odboč do
> nákladní dopravy
> ( platí 01.06. až 31.08. )
> [www.youtube.com]
> smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2016 10:36
prosím zkušenější o zhodnocení trasy přes Madarsko, vždy jsem jezdil přes Vídeň a letos chci klidnou cestu (s vinětou počítám) Trasa: Bratislava - Gyöer - Székeshehérvár - Nagykanizsa - Letenye - Záhřeb. Děkuji za tip na případnou alternativu.
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2016 11:56
To romanll Dobrá volba,tak jezdím já už 10 let.
Cesta ubíhá a je v pohodě, zpestření je odbočení z dálnice výjezdem č.115. na Székeshehérvár.
Dopuručuji.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2016 16:23
V loni jsem tak jel a letos znovu. Od sjezdu z dálnice u Győru jsem jel až po Székesfehérvár téměř stále z dálkovýma,prostě nikde nikdo. To jsem jel z pátku na sobotu. Překvapilo mě to a proto letos znovu,ale už ze středy na čtvrtek a jezdím na noc. thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2016 17:13
já taky letos zkusil tu novou M85.Provoz minimální,u mě zcela bez kamionu.Chybí ale ten úsek Csorna-Hegyfalu jako sůl.Holt příští rok....
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2016 07:39
Ako je to s M 86 Szombathey - Hegyfalu je spoplatnena ? Nešiel tadiaĺ teraz niekto? Neviem či treba znamku a zajtra odchadzam .
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2016 07:52
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2016 08:03
Keky na této stránce nahoře dal darko mapku kde jsou placené úseky v Maďarsku a Bessy dal popis úseků.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2016 08:18
No hej len sa tu pisalo či je alebo nieje prečiarknuta značka znamky a či nahodou to nezpoplatnili od 1,7, na sezonu..
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2016 20:17
Tak jsem se vratil a zároveň zamluvil termín již na příští rok.
Pokud jde o přeškrknutou známku v onom useku dálnice v Maďarsku tak opravdu je bez Matrice a to z důvodu opravy vedlejší cesty která vede podél oné dálnice,vím to protože mě to napřed na ní navedlo a při prvním sjezdu jsem schválně s ní sjel a jel po staré M86 všude na nájezd na dálnicu na cedulách byla matrica přelepená až do Shombatey.Já jel schválně po staré a je v opravě, bude se pokládat asfalt,jsou tam useky plné kamínků ale za to jsem po ní jel v nočních hodinách uplně sám tak že zdržení to bylo minimální.
Jinak celková cesta nazpět uplně v pohodě,jediné co jsem vyděl byla menší řada na mítnici směrem k moři v Zagrebu ale nic hrozného no a v Maďarsku pár lišek,srnek a tak ale vše jinak mimo cestu.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2016 21:26
Dnes poprvé placení přes internet dálniční známky v Maďarsku a na Slovensku. Opravdu jednoduché a to jsem se toho tak bál. thumbs up
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2016 21:58
Ano taky můžu potvrdit po dnešku při návratu,že všechny nájezdy na M86 jsou stále přelepené a tuďíž neplacené.
Akorát se nenechat při návratu z HR: "unést " na M85 z Csorny na Gyor.Tam už by to neprošlo.moody smiley

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2016 07:50
Ahoj,v loni jsem jel do Chorvatska od Trenčína po dálnici, sjel jsem pak na Komárno - pak myslím Gyor a kolem Balatonu po dálnici až do Chorvatska.Zajímá mě, jestli tahle trasa je nejrychlejší nebo je lepší jet z druhé strany Balotonu?Jinak dálniční známku kupovat budu.Dík
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2016 08:01
Zdravím,
kupovali ste niekto tento rok matricu cez internet na [ematrica.nemzetiutdij.hu]
Je tam nejaká zmena oproti minulému roku? Alebo stále to funguje rovnako?
Ďakujem
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2016 10:53
Ano, v červnu jsem kupoval také maďarskou ( i slovenskou ) přes internet. Maďarskou myslím, právě na této stránce. Platba kartou bez problémů. Pro jistotu jsem si vytiskl potvrzení.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2016 18:00
HonzaST220 :
Ja jazdím trasu cez HU : Komárno-Komárom- Kisbér- Mór-obchvat Szekesfeherváru- M7-Letenye /Goričan už asi 5 rokov.
Pokial mieniš kupovať HU matricu,tak niet čo riešiť.Niet kde zablúdiť.
Cez HU smer Komárom (od 2:00) - Szekesfehervar . Napriek obmedzeniam na 70 som ešte nikde nestál, žiadna kontrola, žiadna zver.
Trocha horšie to bolo už nazad, lebo podvečer ešte jazdia traktory a autobusy, ale tiež žiadne extra zdržanie nebolo.
Nechápem, že sa niekomu chce v noci riskovať cestu cez nespočetné množstvo maďarských okresiek ,odbočiek ,obchádzok a bohvie ešte čo ,riskovať strety so zverou a možno aj poblúdiť .Za tých pár € za HU dialnicu sa to neoplatí.
Skúsil som raz už aj cez Rakúsko a obchádzku SLO dialnice ale to tiež nestojí za to,lebo tie SLO okresky nič moc a také kolony ako boli za Ptuj až k hranici SLO/HR to som nikdy cestou cez HU nezažil.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2016 21:39
Tak jsem úspěšně včera dojel na Pelješac, přes Maďary jsem jel po delší době, protože jsem se dočetl, že na Rakouské dálnici jsou nějaké opravy nebo co, ale to je jedno. Jde mi o to, když jsem jel tam, tak jsem standartně odbočil v Bratislavě za přechodem v pravo na Rajku a jel až do Slovinska, ale ...navigace mi nemohla vůbec nalézt trasu bez dálnice, když už jsem si dojel až do Rajky, přepočítala trasu a jel jsem v poho až do Lendavy. Jak to tedy je ? Je zpoplatněn už ten kousek cca 200-300 m než odbočím na Rajku ?
A dále, jak pojedu zpátky ? Jde to bez známky, nebo ne ?
Jinak potvrzuji, že všechny úseky co jsou zpoplatněny tak mají přeškrtnutou vinětu.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2016 21:51
ano,i ten krátký úsek je zpoplatněný.Musíš jet přes Rusovce a dál po "komunistické" trase přes Mossonmagyarovár až na Csornu
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2016 21:59
aha, no tak mi možná přijde pokuta, bylo to v noci, tak nevím jak jim to ty kamery snímají .... a zpět teda přes Jarovce ? Nebyl tam v minulosti jednosměrný přechod ?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Michalll (10. 07. 2016 22:13).
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2016 09:07
Michalll napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem úspěšně včera dojel na Pelješac

Ahoj,kde si na Pelješaci?Jaké tam panuje počasí? Pojedem tam taky,ale až 9.8
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2016 06:28
Děkuji všem,co mi zde radili s trasou přes Maďarsko.Všechny informace jsem použila pro přátele,kteří zde na forum nechodí.Musíme si pomáhat.
Přeji všem krásnou dovolenou.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2016 17:51
Protože se zde stále dokola opakují zbytečné diskuze typu "jedna paní povídala, co je a není zpoplatněné a jaká je kde cedule"...
Pro některé jedince, kteří mají problém si přečíst pár strámek zpět s letošními informaceni...

Zopakuji přímý legislativní podklad týkající se zpoplatnění silnic v HU (*.pdf v angličtině):
Decree 37/2007 (III. 26.) GKM of the Ministry of Economy and Transport on toll motorways, highways and main roads:valid from 01.01.2016. smoking smiley

... a kdyby někdo chtěl přidávám mapku s anglickými popisy
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2016 21:28
> Ahoj,kde si na Pelješaci?Jaké tam panuje počasí?
> Pojedem tam taky,ale až 9.8


Jsem v Trpanji, počasí super, možná až moc, přes den opravdu výheň. Jezdíme na pláž Divna, krásné místo. Jinak, když jsem přijel do Trpanje (nikdy jsem ještě na Pelješaci nebyl, vždy jsem jezdil kolem Makarské) byl jsem skoro rozhodnutý odjet na Makarskou. Chyběl mi ten ruch města. Teď po 4 dnech tomu začínám přicházet na chuť a asi se tady budu vracet, člověk si opravdu odpočine, co mě ale totálně nadchlo, je ta čistota moře, to je až neuvěřitelné, takže denně šnorchluju :-)
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2016 07:30
Ahojte, ja len doplnim resp.odporucam Orebic co je opacna strana poloostrova Peljesac. Krasna cista voda idealna na potapanie. Okrem toho pravidelnejsi vetrik pre vodne sporty co je len dobre pri trop.teplotach...Oproti Peljesacu je ostrov Korcula...Jednoznacne odporucam!!! Mimochodom z Trpanji je to co by kamenem dohodil:-)
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2016 08:55
jj, vím o tom, do Orebiče jedeme právě proto, že chceme jet lodním taxi na Korčulu ...
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2016 12:22
HonzaST220 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,v loni jsem jel do Chorvatska od Trenčína po
> dálnici, sjel jsem pak na Komárno - pak myslím
> Gyor a kolem Balatonu po dálnici až do
> Chorvatska.Zajímá mě, jestli tahle trasa je
> nejrychlejší nebo je lepší jet z druhé strany
> Balotonu?Jinak dálniční známku kupovat budu.Dík

Za mě pojedu tam i zpět celý HU po dálnici, v loni jsem jel dolů po 86 a těch ušetřenejch cca 150km a 20 min za to nestálo (málo kde se jelo víc jak 60tkou..kamiony, vesnice...celkem provoz)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil meda_ (13. 07. 2016 12:26).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 07. 2016 17:50
Dnes jsem se takto zastavil v autoklubu ABA v BM a v dobré víře mínil zaregistrovat na HU matricu. Mírně mě vyvedli z omylu, že portál pro tuto formu nákupu je nedostupný a dle jejich infa probíhá časově neomezená optimalizace. Kdy skončí, nikdo neví. Tudíž nemožno nakoupit on line, pouze na nějakém prodejním místě na cestě za SK hranicemi. Bohulibý počin na prahu sezóny, dobře naplánováno. Mínil jsem se tudy vydat, ale čekat v řádku někde u kiosku se mi tedy nechce. Možná přehodnotím ještě Rakousy. Budu sledovat, v případě změny písnu.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 173
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.