Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2016 17:58
Někde na začátku stránky se řešil plašič zvěře, na autě ho mám, ale myslím, že je to zbytečný nákup, protože mi zvěř pobíhá pořád vedle kol :-D

Jednou jsem do plašiče foukal na kočku, a té to bylo úplně jedno.

Já když jedu v noci po 86, tak nejprve opatrně, dávám si bacha na zvěř a pak přidávám plyn a říkám si, že když mi dosud žádná pod kola nevběhla, tak ani už nevběhne

A taky mám raději, když předemnou nikdo nejede a můžu si zvolit své tempo.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2016 19:07
Dobry den,
tento rok by som rad cestoval do HR cez HU po 86- ke.
Viete mi podat niekto informaciu ako je to s usekom dialnice hned za hranicou SK-HU po prvu odbocku na Csornu?
Taktiez s usekom M70 pred Goricanom? Nerad by som platil pokutu madarom za neuhradenu dialnicu.
Vopred dakujem.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2016 19:24
to "jelo": několikrát (!!!) zodpovězeno v tomto vlákně,stačí zalistovat pár stránek dozadu....
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2016 20:10
jelo, na darka kasli.
Ja ti odpoviem: oba useky su spoplatene a potrebujes dialnicnu znamku.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2016 20:28
to perkins: preco ten prvy usek sa da ist cez Rajku...
Skor dole ma to bude zaujimat z Kormendu ci ist na Mursko strediste cize slovinsko alebo dat prednost Goricanu. Ale ci sa mi podari vyhnut sa HU dialnici.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2016 21:08
kúpa madarskej matrice cez net je hotová veda, dá mi niekto jednoduchú odpoved, či môžem z chorvátskej A4 odbočiť na starý goričan? lebo je to označované iba ako prechod pre nákladnú dopravu. dakujem
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2016 21:39
to Jelo
čauko,
zajtra večer vyrážame smer Brač...pôjdeme po 86,z Blavy na Rajku,potom po 86...cez Czorna,Szombathely,Kormend,Lenti...v Tornyiszentmiklos na kruháči rovno na Dobri,Murarátka,Letenye na Goričan...tým sa vyhneme madarskej dialnici thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rena (01. 07. 2016 21:40).
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2016 21:55
|Jezdím Maďarskem několik let a řekl bych, že frekvence výskytu divoké zvěře je stejná jako v Česku. Jen se to dramatizuje. Mirek
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2016 22:39
rena napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Jelo
> čauko,
> zajtra večer vyrážame smer Brač...pôjdeme po 86,z
> Blavy na Rajku,potom po 86...cez
> Czorna,Szombathely,Kormend,Lenti...v
> Tornyiszentmiklos na kruháči rovno na
> Dobri,Murarátka,Letenye na Goričan...tým sa
> vyhneme madarskej dialnici thumbs up


zajtra večer tiež vyrážam smer Žilina- Supetar, chodím pravidelne po 86, ale tento rok idem odbočiť v Hegyfalu niena nový úsek rýchlostky ale pokračovať cez Kám, Nagykani., na Stary Goričan....
dôvod...? pod Szombathely 4 alebo 5 semaforov....
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2016 23:19
to rena: presne taku cestu som si nahral do GPS. Velmi pekne dakujem za cenne rady. Velmi dobry web!!!
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 07. 2016 23:29
jelo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to perkins: preco ten prvy usek sa da ist cez
> Rajku...
> Skor dole ma to bude zaujimat z Kormendu ci ist na
> Mursko strediste cize slovinsko alebo dat prednost
> Goricanu. Ale ci sa mi podari vyhnut sa HU
> dialnici.

Já bych to viděl na Rédics a dál na M.Središće.Přes obec Dolga Vas se dá vyhnout i SLO dálnici.Pár stránek dozadu to tu někdo docela přesně popsal.
Na HR dálnici v Čakovci nebo až u Varaždinu,nebo taky vůbec:-)
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2016 08:04
>
> zajtra večer tiež vyrážam smer Žilina- Supetar,
> chodím pravidelne po 86, ale tento rok idem
> odbočiť v Hegyfalu niena nový úsek rýchlostky ale
> pokračovať cez Kám, Nagykani., na Stary
> Goričan....
> dôvod...? pod Szombathely 4 alebo 5 semaforov....


čauko,tak sa možno stretneme spinning smiley sticking its tongue out Chceli by sme stihnút trajekt o 7.45h....uvidíme eye rolling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2016 10:00
mjlh tolik zvěře co jsem viděl na 84 během hodiny, to jsem neviděl za celý život, včetně návštěv ZOO. To nic nemění na faktu, že větší šance po cestě k Jadranu je potkat spícího řidiče, než tu zvěř. 99% z nás takovou trasu jede jednou do roka. Takže proti dálnicí hovoří větší provoz a proti okreskám čelní setkání.
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2016 10:13
Chodievam na 9:00...
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2016 11:37
mjlh napsal(a):
-------------------------------------------------------
> |Jezdím Maďarskem několik let a řekl bych, že
> frekvence výskytu divoké zvěře je stejná jako v
> Česku. Jen se to dramatizuje. Mirek


No jelena na cestě jsem ještě v česku nepotkal.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2016 13:14
... jezdím přes Maďarsko a po 86ce 10 let ... jak přes den, tak i v noci ... v lese jsem viděl 1 lišku a ve vesnicích čápy, kočky a v ohradách koně ... nicméně si nestěžuji, protože o zoo na cestách nestojím ...
... jo na Moravě, to je jiný kafe ... jednou na mě hópla i káně rousná [www.youtube.com]
... [www.youtube.com]
... [www.youtube.com]
smileys with beer
smileys with beerRe: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2016 14:43
JASPA JDE ODBOCIT Z A4 NA STARY GORICAN.JA TAK JEZDIM UZ 10 LET.
smileys with beer
ZDAREC
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2016 14:49
Mám to podobně... akorát jsem jednu srnu na 54-ce v prostoru Ždánického lesa nedobrzdil úplně... a byl lehký ťukec (maska, znak, RZ). V podvečer, ještě za světla, když jsme se vraceli z Baťáku domů... Trefit jí v těch cca 110... to by byl asi jiný mazec tongue sticking out smiley
V HU zatím v pohodě, tak snad i letos smileys with beer
avatar Re: smileys with beerRe: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2016 14:52
... jaspa, přesně jak píše Dollpa ...thumbs up kterého tímto zdravím ... grinning smiley
... takto se odbočuje na starý Goričan z A4 ... starosti pusť za hlavu a natvrdo z A4 odboč do nákladní dopravy
( platí 01.06. až 31.08. )
[www.youtube.com]
smileys with beer
Re: smileys with beerRe: Přes Maďarsko (2)
02. 07. 2016 15:07
Ďakujem Vám, tak odbočím ako mi radíte, niekde čo najbližšie kupim matricu a pôjdem ďalej na M7 cool smiley
Re: smileys with beerRe: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2016 08:49
Jaspa: kup si matricu přes internet.
Není to žáden problém.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2016 09:19
Hledal jsem nějaké info o dopravním omezení v Maďarsku a něco jsem našel.



Stačí zadat město a jeho okolí do 75 km yawning smiley Dopravní omezeni v HU
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 07. 2016 10:21
to siky: ano uz som sa rozhodol pojdem cez Mursko Strediste ako odporucas... Potom sa napojim na dialnicu pri Cakovci alebo Varazdine. Aby som sa vyhol slovinskej dialnici nastavim v GPS mimo dialnic a potom ma to zavedie presne ako pises cez dedinku Dolga Vas...
Chvalasmiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 07. 2016 07:28
jelo
Smazaná citace

Zdravim, včera som dorazil " Brač, Supetar" takto pohodovu cestu som dlho nemal, spominal som že kvoli semaforom to dam cez St. Goričan, ale počas jazdy som sa rozhodol na staru overenu cestu na Mursko.... Potvrdzujem zdržanie na semaforoch cca 15min, 2x prijazd priamo na zelenu....
To ale nieje podstatne, cesta po Kormend je úžasná, už sa tešim aby to bolo dokončene, potom, 3x srnky v dostatocnej vzdialenosti viditelne oči, 2x kuna, 1x liska cez cestu .... Všetko s prehladom sredom, hmlovky, syn kontroloval pravu stranu ja lavu,celu prejazd pod Kormendom prejazdova rychlost 80, za mnou 10 aut...
Za-Split 970km...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (04. 07. 2016 09:44).
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 07. 2016 09:46
osobne ja si s rychlostou nebudem robit starosti. Ked bude treba pojdem aj pod 80 km/ hod. Pomalsie dalej zajdes:-)
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 07. 2016 19:41
pinin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jelo
> Smazaná citace
>
> Zdravim, včera som dorazil " Brač, Supetar" takto
> pohodovu cestu som dlho nemal, spominal som že
> kvoli semaforom to dam cez St. Goričan, ale počas
> jazdy som sa rozhodol na staru overenu cestu na
> Mursko.... Potvrdzujem zdržanie na semaforoch cca
> 15min, 2x prijazd priamo na zelenu....
> To ale nieje podstatne, cesta po Kormend je
> úžasná, už sa tešim aby to bolo dokončene, potom,
> 3x srnky v dostatocnej vzdialenosti viditelne oči,
> 2x kuna, 1x liska cez cestu .... Všetko s
> prehladom sredom, hmlovky, syn kontroloval pravu
> stranu ja lavu,celu prejazd pod Kormendom
> prejazdova rychlost 80, za mnou 10 aut...
> Za-Split 970km...


tak my po 86 skoro celú trasu...potvrdzujem zdržanie na semaforoch a skoro celú cestu cez madarov blesky,aj búrky...
Cestou sme stretli srnku, dve líšky...chorvátska dialnica skoro prázdna...do Splitu sme dorazili pred 8.h. ráno,tak nakoniec sme šli na trajekt o 9.h.
N.M.n.v. - Postira 878 km
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 07. 2016 21:25
Tak mi to taky neadalo a projej jsem si cca po 4 letech cestu po 86.Opravdu po Kormed je to obrovská změna díky M86,ale potom je to otrava se semafory.Nazpět jedu Goričan,Nagya,Zalag,Vasvar,Sarvar a dále to stejné.Je to více klidu bez kamionů.
Zvěř až na jednu lišku žádná.Jízda mezi 20h až půlnocí.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 07. 2016 19:45
Ahoj, M 86 ze Szombathely směr Czorna, Gyor je zpoplatněn. Bud ˇjsem to na "fóru" přehlédl a nebo to je novinka od 1.7 2016. Po zjištění tohoto faktu jsem na prvním sjezdu vyjel z dálnice, ale kousek před tím na mostě "kluci" stáli s nějakým monstrem, tak nevím zda mne zjistili a dohledají mne. Mirek
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 07. 2016 20:11
Já co jsem viděl,tak použtí martice byla na všech cedulích 30.6 škrtnutá.
Že by to byla taková rychlovka a zpoplatněno?....
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 07. 2016 20:25
to Mjlh: A na zaklade coho si vydedukoval ze usek je spoplatneny? To ze tam stoja este neznamena ze kontroluju registracie.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.