Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2015 21:01
Nevím, z toho roztřeseného videa jsem to nepoznal winking smiley ale spíš ne.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 09. 2015 21:10
Toto jsem našel:
[www.toll-charge.hu]
Když zvolíte Country "Horvátország", vyfiltruje to prodejní místa v Chorvatsku. Ale z toho seznamu nevím, kde jsem to prodejní místo viděl.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 09. 2015 08:21
.Jarka. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> jsme nyní v Chorvatsku a ráda bych se zeptala,
> jestli někdo ví, jak to probíhá s koupí maďarské
> dálniční známky na maďarsko - chorvatské hranici a
> kolik stojí a jestli se dá platit kartou.
> Koupila bych ji online ale dost mne zrazuje, jak
> se tady psalo, že vozíte s sebou vytištěné
> potvrzení. Tiskárnu s sebou opravdu nemámesad smiley. Dík
> za odpověď

keď kupujete e-vignetu online nie je nutné mať pri sebe vytlačené potvrdenie...v prípade problémov stačí sa preukázať emailom napr.v smartfone, notebooku, tablete...
keď tu niekto písal že si vezie zo sebou aj tlačenú formu potvrdenia, tak jedine z dôvodu: "pre istotu..." elektronická forma potvrdenia má rovnakú právnu hodnotu ako tlačená verzia...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil yeasty (05. 09. 2015 08:24).
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 09. 2015 09:04
Jarka - při nejhorším, nepodaří-li se koupit v Chorvatsku nebo na hranici, tak první benzínka na dálnici v Maďarsku směr od Chorvatska je INA, tam koupíte (i já tam jednou kupovala), jenom je celkem daleko, cca 40 km od hranic.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 09. 2015 10:53
... a pak záleží od maďarské policie, jestli vám vinětu koupenou až po 40 km jízdy po placené dálnici uznají, protože těch 40 km jste už jeli nelegálně. Já jsem jednou kupoval tady: [goo.gl] a to už jsem měl bobky, aby mě nechytli. Je to už hezkých pár let, takže mi to asi prošlo.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 09. 2015 11:19
Opravdu nechápu, proč si chcete mermomocí komplikovat život eye rolling smiley
Vyřeším po internetu, zaplatím kartou taktéž přes net, potvrzení mám případně v telefonu a jedu...
Akorát si pořádně zkontrolujte zadanou RZ... to je jediný možný zádrhel. Nicméně i na to existují opravné prostředky...
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 09. 2015 13:31
Mdr - souhlas. Taky jsem mela obavy, ale v tom úseku cesty není žádný sjezd pro kontrolu známky. A byla jsem kdysi dávno docela ráda za tuto informaci i když její poskytovatel tvrdil, že je to otázka 5 minut jízdy. No jak pro koho, že. ...
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 09. 2015 16:54
Taky už si vždy zaplatím na netu a mám pokoj.

Mimochodem mi není jasné, k čemu vlastně prodávají e-viněty na pumpách, ke kterým se dá přijet jen po dálnici, a tedy vlastně nelegálně, když vinětu ještě nemáte confused smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 09. 2015 19:58
Domnívám se,že se známka dá koupit na dálničním přechodu Goričan.Nevím,co bylo myšleno tím,že 40 km nemůže být kontrola ,že tam není žádný sjezd ,je jich tam asi 5.Na čerpačce INA na Starém Goričanu se dá známka také koupit.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 09. 2015 17:27
Ano,známku kúpite na novom Goričane,ale prejdete za colnicu a už na Madarskej strane na lavej strane/cez cestu v protismere je unimobunka.Tak tam .Napíšte si na papier špz a počet dní.Cena je však o niečo vyššia ako cez net,ale o koľko to už fakt si nepamätám.Kupovali sme ju tam pred asi tromi rokmi a od vtedy len cez net.Cez net si ju viete kúpit zo svojho tabletu,mobilu,alebo notebuku na benzínkach je wifi,tak pri kávičke si vybavíte i potrebnú známku.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 09. 2015 18:07
Na Rajke je to v hotovosti za 21 € a cez net za 15€.
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 09. 2015 20:11
No pravda je taká, že vás odfotí kamerový systém a príde vám pozdrav od advokáta z vášho štátu. Zaplatíte pokutu + poplatky advokátovi.
Vlastná skúsenosť.




Borino napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Můj osobní názor na kontrolu HU vignette je ten,že
> automaticky jim tam asi nic moc nefunguje.
> Možná je to u nich jak u nás-humbuk v
> médiích,jak,kde,co a celkově nic,pokud vás
> nelapnou přímo bez.
> Já taky letos při nájezdu prodělal kamerovou
> kontrolu "příslušníků",a pak ještě 2x do
> Szekes.Takže proč by to dělali tak složitě,když se
> dá sedět někde v boudě a kontrolovat registr a
> posílat jen neuvědomělým pozdravy.
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 09. 2015 21:25
Neviem, či je to ešte aktuálne pre Jarku, ale ja som toto leto kupoval matricu na Starom Goričane, na INA pumpe pri návrate z Chorvátska. Bez akýchkoľvek problémov, cena bola v danej chvíli 78,26 kuny /platené kartou/. Na internete ponúkajú matricu viacerí predajcovia a za rôzne ceny. Nejako som tomu neveril. Na rozdiel od Nového Goričanu, sa zo starého dá pokračovať na 86 mimo diaľnice. Čo by som robil na Novom Goričane, ak by tá búdka bola zavretá?... neviem.
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 09. 2015 21:37
tak neviem, viacerí predajcovia HU známky? Však to predáva maďarská diaľničná spoločnosť..........e-vignette
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 09. 2015 21:59
Môžem sa mýliť Namazuma, pravda je však taká, že predaj matrice a to nie iba cez internet sprostredkuje nielen maďarská diaľničná spoločnosť, ale aj iní predajcovia. Samozrejme, že predávajú sprostredkovane produkt maďarskej diaľničnej spoločnosti, ale práve navyšovanie jej ceny je ich zisk.
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 09. 2015 22:07
Áno, má to logiku. Len sa mi zda, že sumy sú na nete všade rovnaké. Mesiac za 4780 alebo opačne 4870, už neviem.
Ja som kupoval na linku, čo som dal vyššie.😊
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 09. 2015 17:30
je to 4780 ft...a cena je vždy rovnaká u každého sprostredkovateľa...takže žiadne navyšovanie ceny...aspoň teda čo sa maďarských predajcov týka...sprostredkovateľ dostáva len nejaké xy percento z ceny známky...
veď napr. aj slovenské dialničné známky predávajú aj OMV, Slovnaft, či na poštách...a cena je vždy rovnaká...
iný prípad je predaj HU matrice na slovenskej strane v rajke...tu sa naozaj jedná o navyšovanie ceny matrice v prospech predajcu...prečo to tak je...to si naozaj neviem vysvetliť...lebo v maďarsku to takto nefunguje...
preto ak kupujem, tak jedine online...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil yeasty (08. 09. 2015 17:31).
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 09. 2015 20:45
Ahoj, má někdo nějaké zkušenosti (při průjezdu Maďarskem) ohledně imigrantů? Mirek
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 09. 2015 17:15
Ahoj.
Jel jsem přes Maďarsko 4.9. i 9.9. Přes Rajku po dálnici, potom přes Bicske znovu na dálnici M7. Neviděl jsem žádného běžence ani na dálnici, ani na okreskách, ani na hranicích. Já se trochu bál, abych nestál na hranicích, kvůli možným kontrolám, ale neměli jsme žádný problém. Naprosto pohodová cesta poloprázdnými cestami.
Takže, hezkou cestu. J.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 09. 2015 10:03
Vracel jsem se z HR 12.9. a Csorna má hotový obchvat 86-ky. Je to označené jako rychlostní silnice s dodatkovou cedulkou o zpoplatnění - to je ale přelepené, takže zatím určitě zdarma.

Proti minulému roku opět přibylo několik opravených míst a další se opravují. Taky je vidět, že se staví úplně nové úseky. Ale tam, kde je "původní" povrch, je to o poznání horší, než minulý rok. Není to zatím ale žádná katastrofa, nejsou tam díry a není nutné dávat nějaký extra pozor. To už mi přišel v horším stavu průjezd Bratislavou.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 09. 2015 11:31
Peťas, jak si tou Bratislavou projížděl? Já jsem jel tady, [mapy.cz] a cesta byla v pohodě, asi dvacet minut.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 09. 2015 11:41
Časově to problém není, ale kvalita cest. Nejhorší je zrovna ta 2-ka (Dolnozemská cesta??), ty příčné spoje a utopené kanály to je šílené. Začíná to už od hranice, to si připadám jako v pravém pruhu D1. :-(
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 09. 2015 13:44
Nevím, ale původně jsi napsal průjezd Bratislavou a ten je v pohodě.I ta Dolnozemská cesta je po hranici v normě.Vyjma posledních 10 km je čtyřproudová. Průjezd starou celnicí to je něco jiného. Asi se Slováci s Maďarama nemohou dohodnout jak to budou provozovat.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 09. 2015 14:02
Já jel letos zde na fóru několikrát diskutovanou trasou přes Břeclav a Rakousko /49 a 51/,ale poněvadž bylo Maďarsko /Lövö a 84/ v horším stavu,tak bych pokud se dožiji chtěl zkusit Rakousko ještě dále na Köszeg.Údajně je to pěkná cesta,jel ji letos někdo ? Pak by se dalo jet podle směru a uvážení buď po 87 a nebo se napojit na 86.

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 09. 2015 15:01
karan napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nevím, ale původně jsi napsal průjezd Bratislavou
> a ten je v pohodě.I ta Dolnozemská cesta je po
> hranici v normě.Vyjma posledních 10 km je
> čtyřproudová.

Dolnozemská cesta je název 2-ky POUZE v Bratislavě. To že na té 2-ce je to hrozné od hranic je pouze doplnění informace. Navíc celé je to v obvodu Bratislavy..... (každý taky neprojíždí Bratislavou jenom na Brno....)

A v normě 2-ka určitě není v celé délce od hranice až po její napojení na slovenskou D1 - samé příčné hrby (zaflikované spáry). Prostě naprosto stejné jako česká D1 (kde ty hrby ale vytváří spoje mezi betonovými bloky).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
24. 09. 2015 12:34
Tak po letošní cestě převážně po 86 a pohledech co budují,jsem zvědav jak to bude v příštím roce vypadat? Vidím to celkem černě,co se týká cesty bez poplatků za nově budované úseky.Letos to bylo zatím bez poplatku,ale vše již bylo nainstalované a připravené.

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
24. 09. 2015 13:04
Mirku, však to máme najeté i bez 86-ky... a také v pohodě smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 09. 2015 12:04
To jo,ale příští rok bych to chtěl po Rakousku trochu výše,poněvadž Maďarsko je v nesrovnatelně horším stavu než Rakousko.Jak jsem psal již jednou tak až na přechod Köszeg. Vyhnul bych se té zaplátované cestě Lövö a 84,ačkoliv podle všeho tu 84 opravovali,tak možná bude příští rok již OK. Jel již někdo tu trasu více Rakouskem?? Četl jsem něco na jiném fóru a cesty si chválili.Věřím i tomu,že převážná část opravované 86 bude také již hotova,myslím tím nahoře ke Slovinku.Letos v září bylo vidět,že makají o sto šest,pouze 2x semafor.

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 09. 2015 15:01
Mám pocit, že bratři Slováci o tom něco tuší... třeba přispějí svými poznatky drinking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 09. 2015 08:58
Osobně se přikláním k tomu,že se cesta vzhledem k novým úsekům začne zpoplatňovat. Nasvědčují tomu cedule a brány na těch čtyřproudových obchvatech,které budují a nebo již byly hotové postupně směrem od Bratislavy. Počkáme si asi na novou mapu 2016.Když jsem najel na ten nový obchvat Szombathely,tak jsem se až lekl,jestli jsem nenajel na dálnici,poněvadž tam bylo vše již nainstalované.Když se kouknu na mapy tak je vidět,že od Bratislavy až za Csornu to asi již je hotové a dále od 84 až za Szombathely také.Tak chybí jen ty úseky propojit.

MirekŠi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 166
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.