Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 07. 2015 20:58
[www.motorway.hu]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil čížek (27. 07. 2015 21:03).
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 07. 2015 21:01
buď tu:
[ematrica.nemzetiutdij.hu]
vyžaduje sa registrácia...vpravo hore si vyberiete jazyk...EN prípadne DE...pod tým kliknúť na REGISTRATION...objaví sa vám registračný formulár...iba pár údajov...nie je to však nič komplikované...pokiaľ máte aspoň trochu skúsenosť s nakupovaním cez internet...
zaplatíte kartou...tak ako ked platíte kartou v obchode...
samotná kartová operácia cez server OTP banky prebieha však len v HU jazyku...pomože ale google translator...
na mail vám príde potvrdenie...
mám to osobne vyskúšané 2x...vlani aj tento rok...

alebo tu:
[www.autopalyamatrica.hu]
je to ešte jednoduchšie...nevyžaduje sa ani registrácia...nevýhodou je snád iba to že je to len v HU jazyku...znovu však pomože google translator...
obidve stránky sú veľmi intuitívne...takže zvládne to aj človek s minimom logického úsudku...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil yeasty (27. 07. 2015 21:05).
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 07. 2015 14:56
Já to kupuji v UAMK.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2015 09:15
Já zase v Turist centru,v podstatě mají pobočky ve větších městech a nebo v obchodních centrech.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2015 09:42
Kde v turist centru?
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2015 09:45
Tak my jsme projeli celou 86 v sobotu mezi 18 a 21hodinou.Čekal jsem problémy ohledně staveb silnic,ale nic takového nás nezdrželo.Ano pár semafóru na cestě je,po Szombathely asi 3 a za Kormendem asi taky tři.Ty nás zdržely dohromady cca. 5 až 10 minut.Co se mi líbí je, že na kažném semafóru je odpočet času,takže dotyčný šofér je informován,jak dlouho si počká.My jsme stáli nejdéle 1 min a 50 sekund.
Policejní kontroly žádné,jen dole na M70 jako obvykle prováděli kontroly celníci.
Letos jsme 86 projeli v poklidu...jeli jsme ve vláčku(tři auta) a ku podivu jsme předjeli (potkali) jen dva kamióny.
Cestu hodnotím slušně a ti co mají pochyby? ..... z mého pohledu naprosto bez problému.

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2015 10:07
saturnin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kde v turist centru?


všetko je na Googli, ale nech sa páči:

tourist centrum - pobočky

alebo UAMK + Autoturist

UAMK - Autoturist



Upraveno 2krát. Naposledy upravil namazuma (29. 07. 2015 10:11).
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2015 11:30
Chci se zeptat Kopery,zda měl Hu a slovenskou dálniční známku nebo M15 a M7O objížděl.Celkový čas 3 hod se mi zdá dost dobrý,většinou mi to trvá 3,5-4 hod od překročení SK hranic na Goričan.Díky
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2015 13:27
Ano Fando,zaplatil jsem vignette a čas ber pouze orientačně s přestávkou v Zalavovo to bylo cca.3,5h

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 07. 2015 23:00
Tušil jsem to pří zmínce o celní kontrole na M70.Letos chci jet rakouským příhraničím,potom na Sarvár,Zalaegerszeg ,po 84 a 74.Na Starém Goričanu,bych měl být za 5 hod a nějaký minuty.Je to zhruba stejný čas,za který jsem přijel na hranice HR přes AT a Slo v době kdy se ještě platilo mýtné hotově .Chci vyjet v 16 hod,tak abych byl na Hr dálnici než se úplně setmí.Pak se zvolna posunujeme na jih
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 07. 2015 19:44
Ahoj, zajímalo by mne, zda se dá koupit slovenská dálniční známka na česko - slovenském dálničním přechodu na D2. Mám na mysli slovenskou část celnice, to znamená desetidenní známka za 10E, a to po celých 24 hodin včetně víkendů? Je schopen mi někdo odpovědět? Díky Mirek
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 07. 2015 20:13
Jestli se dá koupit 10dní na CZ/SK hranici nevím(neřeším to tak)-(turist centrum)

Ale letos jsem projel i M15,M1,M7 a teď po 3týdnech -přes Brno,Blavu,mimo M15 a na Jarorovce-Rusovce a přes Monos.dál na 86 a Sarvár,Vasvár,Ikevár,Zalag,St.Goričan.a naprosto klidně a v pohodě(Až na D1 a problém kolem Brna-opět,Nazpět jedu po SK dálnici do N/M nad Váhom a dále na UH,protože to za Brnem na Vyškov je fakt pro mě už po několikáté na otravuthumbs up smiley)
Cesta v So odpol.přes HU úplně v pohodě.Dálnice se směle staví,a tak uvidíme kdy my "CZECHHUNGARISTI" se pro ní na jih projedem.
Obávám se ale,že ta cesta pak získá na atraktivitě a opět si tu budeme psát,jak se nám jede po 86tce.Stejně jako se píše o cestě do HR přes Plitvice,která se jezdila před X lety.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 07. 2015 20:50
mjlh napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj, zajímalo by mne, zda se dá koupit slovenská
> dálniční známka na česko - slovenském dálničním
> přechodu na D2. Mám na mysli slovenskou část
> celnice, to znamená desetidenní známka za 10E, a
> to po celých 24 hodin včetně víkendů? Je schopen
> mi někdo odpovědět? Díky Mirek

Áno...na hraničnom prechode Kúty funguje predaj SK dialničných známok non-stop...
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 07. 2015 21:53
Předloni se dala koupit i na české straně za eura nebo také kartou.Jsou tam na české straně min 2 prodejní místa.Jedno je takový kiosek a druhé místo je v budově,kde je i pěkné WC.Asi 15 km před hranicí je ČS Shell,kde možná budeš tankovat,tak tam ji určitě koupíš taky.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2015 20:58
Fando, dík za informaci. Jde mi o princip, neboť na Slovensku je za 10 E. Já to mám za 270kč. Tady se prodává /V. Mýto/ za 320 Kč. To je 18,5 % rozdíl. Není to moc? Vždyť jedu kolem a plno jiných příznivců Chorvatska také. Mirek
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2015 22:03
Já to chápu,Ti co to prodávají za 10 E,tak na tom mají určitě také zisk a dalších 5O Kč je darebačina,ještě pokud tam nakoupíš palivo.U nás na Břeclavsku,aspoň,co jsem zaznamenal,tak stála známka asi plus 10-15 Kč na čerpačkách,tak jsem to většinou neřešil a koupil.Letos pojedeme rakouským příhraničím a chceme se vyhnout placeným úsekům SK a HU a někdy ucpané Bratislavě.Podám pak zprávu,jak to dopadlo.Je mě jasné,že kdo jede po dálnici,tak tuto trasu volit nebude.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 08. 2015 23:02
Fanda píše, že pojede z Břeclavi rakouským příhraničím a chce se vyhnout SK a HU dálnicím. Tak asi pojede trasou v odkazu. Tato trasa je ověření mladými od známých, vůbec netrvá tak dlouho, jak se píše v plánovači, protože v Rakousku jsou i okresky kvalitní a je povoleno 100 km/hod. Navíc se trasa vyhýbá výstavbě nové dálnice z Rakouska přes Maďarsko do Chorvatska (Goričan) v západní části Maďarska.
[www.mapy.cz]
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2015 10:16
Je to přesně ta trasa.Když ji dáš do Google maps,tak to vypočítá od nás,půl hodiny od Břeclavi 5 hod a 8 minut.To je zhruba čas,když se jede po SK dálnici a M15.My tudy jeli do Bukfurdo a je tam horší silnice pouze u hranic AT-HU,než se napojíš na 84.Uvažoval jsem i o najetí na 86,ale na Sarvár mi to připadá rychlejší.Ví někdo,jestli je tam cestou nějaké obchodní centrum jako v Szombathely,WC a pod ?
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2015 11:00
Děda: Touto trasou chodíme každý rok, akurát po minulé roky sme chodili zo Szomb. na Lenti a potom Letenye avšak teraz je úsek spoplatnený, tak to "vrhneme" na Nagykan. Podotýkam ešte raz, že rakúske cesty aj keď sú vyznačené na mape ako cesty II. triedy tak sú v perfektnom stave, sú prázdne a ešte vidíme krásne rakúske dedinky. Keď však nabehneme v Pamhagene na hraniciach do Maďarska , tak ten cca 27 km úsek do Lövő - tankodrom.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2015 15:45
Áno, na hranici A/H je presne vidieť rozdiel vzniknutý štyridsiatimi rokmi odlišného vývoja na oboch stranách hranice. Asi bude trvať oveľa dlhšie, než sa to vyrovná.
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2015 17:47
Super, díky moc, NAMAZUMA, dneska jsem koupila dálniční známky!!!! Díky!thumbs upsmileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 08. 2015 23:27
Fanda, ptal jsem se mladých na obchodní centrum. Nepotřebovali jej, jeli přes den, zastavili se v Rakousku v římském archeologickém areálu Petronel Carnuntum (úžasné, největší římské město ) a potom spali v hotelu Touring Nagykanisza. Ale prý je dobré hledat www.tesco.hu, nebo na maps google, když se zadá město. Tak jsem to zkusil a našel toto:
[www.google.cz]
Mivera, ptal jsem se aj na ten tankodrom, prý to není tak hrozné, srovnatelné s vedlejšími silnicemi u nás a navíc je to krátký úsek. Jak píše "mdr", bylo tam v minulosti pohraničí. Myslím si, že je při této cestě je nezbytné vynechat Szombathely, viz problémy "Bessy" z 21.7.2015 ve městě Körmend na předcházející stránce tohoto tématu. Stavební činnost asi souvisí s přípravou měst na trasu budoucí dálnice.
avatar
FAT
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2015 00:39
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Áno, na hranici A/H je presne vidieť rozdiel
> vzniknutý štyridsiatimi rokmi odlišného vývoja na
> oboch stranách hranice. Asi bude trvať oveľa
> dlhšie, než sa to vyrovná.

To je prejav rozlišnej povahy, nemá to na svedomí akýsi iný vývoj v inom zriadení. Na ceste na Jadran som to videl jasne. Na SK diaľnici les dopravných značiek, človek by myslel, že sa tam maká až sú všetci čierni. Opak je pravda. Na našej diaľnici ako v hororovom filme. Ľudia nehybne postávali, alebo dokonca ležali v tieni. Zaujímavé, že aj tie stroje boli len nečinne zapichnuté zľahka v zemi. V Maďarsku tiež miesta kde sa robí na ceste. Ľudia makali, stroje tiež. Evidentne aj práca mala zmysel. Odstránené veľké vrstvy a nové povrchy kvalitné, tie naše, povrch zoškrabnytý, bez spevnenia nanesený nový asfalt. Prácu si nielen šetríme, ale aj pripravujeme do budúcna.
S tým asi nemá minulý režim nič spoločné. To len vrodená lajdáckosť ukazuje kto aký je.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2015 07:14
Děda díky,trochu úsměvné je,že jsem měl za to,že Petronel je nějaká rafinerie.Možná je to tip na výlet.Jinak se nemůžeme donekonečna vymlouvat na minulost,vždyť už je 25 let po změně.Je to hlavně tím,že každé příhraničí je daleko od hlavního města.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2015 13:46
Fandu zaujali římani, tak tady je malá ochutnávka:
[www.carnuntum.co.at]
Na této trase je ještě jedna zajímavost, kterou mladí navštívili a to je obrovský zámek šlechtické rodiny Esterházy ve Fertödu. V Rakousku-Uhersku to byli největší vlastníci půdy, též u nás, hlavně na Slovensku. Proto se s nimi kamarádila císařovna SISI, až přišla do řečí.Rodina se podepsala i na pánské módě, my starší známe látku esterházy, já měl krásné sako esterházy. Při cestě tam i na zpáteční cestě mladí navštívili úžasné rekreační centrum Neusiedl mam See, při zpáteční cestě, navíc s projížďkou na jezeře. To je vše, co vím a co se mi podařilo zjistit, tím končím v tomto tématu.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2015 19:19
Vyskúšal som nákup maďarskej "diaľničnej nálepky" cez internet a na druhýkrát sa to podarilo. Včera po úspešnej registrácii na tejto stránke
[ematrica.nemzetiutdij.hu] mi pri poslednom kroku platby napísalo, že bankový systém, nepracuje (aspoň tak som to s pomocou slovníka preložil spinning smiley sticking its tongue out ) . Pred chvíľou som to skúsil ešte raz a teraz sa podarila aj platba. Na mail mi už aj prišlo potvrdenie o nákupe, takže v piatok vyrážam a viem, že nemusím zháňať známku niekde na maďarskej pumpe :-)
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 08. 2015 20:22
Na konkurenčním fóru jsem zjistil, že někteří Slováci, kteří nechtějí platit dálnici v Rakousku a Maďarsku jezdí tak, že v Kittsee sednou na silnici č.50 a ta je bez problémů a hledání směrů dovede do Oberpullendorfu, tam sednou na silnici č. 61 a ta je dovede do Köszegu, atd. Co vy na to ???
[www.mapy.cz]
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 08. 2015 21:00
Hmm eye rolling smiley, tak nevím, nicméně přes Fertőd je to kratší a rychlejší.. Zda jde o pohodlnost či neztratit se, také nevím, neboť 50 a 51 je také bez nějakého "kufrování"... Navíc mám možnost si (bez zajíždění) lépe zvolit další trasu (např. nejet na Szombathely, Zalalövő).
Ale jako další alternativa, proč ne... smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 08. 2015 22:41
v



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hakena (27. 09. 2015 05:05).
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2015 10:26
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 218
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.