Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 06. 2015 20:57
.Jarka. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám dotaz,
> do Chorvatska jedeme asi po 12. Vždycky přes
> Rakousko. Chceme letos poprvé zkusit jet od Zlína
> přes Maďarsko po jejich dálnici. Dá se, prosím,
> objet nějak Slovensko mimo dálnici? Moc děkuju za
> info.

Objet se dá lecos, ale je otázka, co od toho čekáš?
Dá se jet na Holič - Malacky - Bratislavu... V Blavě můžeš na Lamači najet na bezplatný dálniční průjezd a pak musíš sjet na Jarovce a opět najet až za hranicí u Rajky (ten úsek Jarovce - SVK/HU hranice je zpoplatněný a často kontrolovaný).
Hu "dálniční známku" (nic fyzického, je to pouze zanesení do systému) koupíš přes internet, zaplatíš přes net kartou... a jedeš drinking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 06. 2015 22:08
JARKA:

Od Zlína to bude nejlépe na trasu:

Uh.Hradiště,Strání-Květná,N.M nad Váhom,Hlohovec,Sereď,Šala,Nové Zámky,Komárno,Kisbér,Mor,Székesfehervár a na M7,Goričan.

Už jsem to tak jednou jel,akorát opačně.Nevycházela mi SK známka nazpět a chtěl jsem se v pátek odpol.vyhnout Blavě.
Cesta v klidu a celkem to uteklo i bez dálnice.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 06. 2015 10:14
Ahoj prosím o radu kde sehnat maďarskou dálniční známku.

Pojedu na Brno,Bratislava,Rajka,Budapešt.

Díky za radu.

Lukáš
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 06. 2015 10:20
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 06. 2015 10:42
A CO TADY, zaregistrovat, přihlásit, zaplatit a jedéééš grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 06. 2015 11:40
Presne takto chodíme.Cesta v pohode,pozor na rýchlosti v obciach,často merajú a hlavne v nezmyselných úsekoch.
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 06. 2015 18:06
Dolpa i Slavkovgrinning smileyíky za radu kluci!!!!!!
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
26. 06. 2015 18:39
Jenom upřesním, na té stránce vpravo nahoře to lze přepnout do srozumitelnější "cizinštiny" než je "hungárošmektoš" grinning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2015 09:37
Zdravím kolegové,

letos sice nevím, zda pojedu.., ale celkem se koukám co se děje, v tom "našem" Maďarsku za změny.
A při dlouhém večeru a čumění do mapy, mě napadla cesta kdy se u Gyoru sjede na cestu č. 83 a pak se jede směrem na Keszthely a kolem Balatonu zpět na dálnici. Co Vy na to?

Při plánování to vyhodí jako alternativu.. smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2015 12:54
Hrvat Mishell:

Můj názor je ten,že buď koupim vignettu a jedu co nejvíce po dálniciM1,M7(rychlost vítězí),nebo pojedu klasicky mimo a to ať po E65, 86 nebo na 84 Sarvár ,Vasvár,Rum,Zalag.,Letenye,Goričan
Komplikace je při druhé variantě M15,kterou musím od letoška minout přes Mosonmag(bla-bla,Hungarsky).Ale taky jsem to už 2x jel.

No ale na druhou stranu,pokud budu plánovat cestu jako poznávácí s přespáním(třeba),tak je to ideální varianta jak poznat Balaton a místní komáry.
Ono totiž,když jezdíte pořád to samé,tak už vite co vás čeká a kolikrát se ani moc netěšíte,protože už víte co je tam a tam a co zas bude-nebude(třeba kamiony na 86 a jejich styl předjíždění atd.)

Takže je to podle mě o čase a pohodovém rozpoložení každého,kdo chce zažít cestování tak,nebo tak.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2015 13:51
Borino - právě kamiony na 86 jsou (alespoň pro mne) největší "zábava" - ale, to už jsem tady psal několikrát, chce to mít trochu dynamické auto...nicméně opravdu s chutí si zaplatím maďarskou známku, až bude dálnice z Csorna do Szombathely hotová.

Hrvat Mishell - myslím, že pokud chceš zkusit něco nového (pokud mě paměť neklame, tak jezdíš po maďarské dálnici), tak radši vyzkoušej 86.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2015 14:20
... ještě tak před 10 lety, když mi někdo radil zkusit jet do Chorvatska přes Maďarsko, tak jsem si myslel své ... tento názor jsem změnil ...
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2015 14:30
Tony:

No pro mě taky.......hlavně když tě sem tam nějakej vytrubuje a pak tě při místní rychlosti(30km/h-jedu ale kolem 60km/h)pomalu vytlačí při předjíždění na chodník.
Ale zas v klidu ,bylo to jen 2x a už je to delší dobu,takže na cestu přes HU nemůžu nadávat.Akorát jsem ji od roku 2009 změnil buď po dálnici,nebo
84 a Sarvár adt. jak jsem psal.
No a až bude hotová dálnice co popisuješ,tak se tam třeba umlátíme s odpůrci cesty přes Maďarsko.Pak si to budou pochvalovat.No a pak budeme zase hledat alternativy jako teď.Jinak všechny cesty co jsou u mého příspěvku po čarou jsem jel jen a jen přes Hungary.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODACA(2001),ZAOSTROG 2x(2002-2003),BAŠKA(Krk-2007),KLENOVICA(2007),GRADAC(2008),BAŠKA(Krk-2009)OREBIČ(2010),GREBAŠTICA(2011),MURTER(2012),STARIGRAD-PAKLENICA(2014),MANDRE(2015),VIR a MANDRE (2015),MANDRE (2016),NOVIGRAD(Istrie-velikonoce 2017),MANDRE(2017),ŽABORIČ- velikonoce(2018),MANDRE 2x-(2018),MANDRE(2020)

-OPEL MERIVA B 1.4i Turbo 88KW(120HP) a Citroen Jumper 2.8HDI(obytná vestavba Dethleffs)
-Jinak od Přerova.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Borino (27. 06. 2015 14:39).
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2015 15:34
Mě ty kamióny na 86 taky vůbec nevadí....v sobotu podvečer jsem např. v loni potkal 2 a na zpáteční cestě v neděli 3...fakt mi vůbec při tom počtu nijak nepřekáží grinning smiley

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2015 16:59
Proto jsou na tuto trasu různé názory.O víkendu pohoda,ale takovej pátek odpol. před železničním přejezdem v Csorně to je pane postáníčko.
Já to většinou jezdím ve všední dny,takže jak jsem psal.A tak dá se.
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2015 18:52
Pravidelně jezdíme v pátek kolem šestý večer z Břeclavi a žádný problém,někdy si přeju aby nějaký kamión jel naším směrem a plašil zvěř i když jsme zatím nic většího nepotkali.U přejezdu v Csorně, když se stojí očistím čelní sklo a jede se dál.

maléma radek
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2015 19:38
javascript:editor_tools_handle_smiley_select("smileys with beer"winking smiley

Od kedy je komplet dialnica,zásadne po nej,Do vtedy 2x cez Rakúsko a ostatné klasika po 86....Ja dávam za Maďarsko veľké + ,ale nech si len chodia mimo dialnic,aspoň bude prázdna.
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2015 19:52
Taktéž jsem po několika pokusech přes Rakousy zvolil jako optimál trasu po dálnici a přes Maďarsko. A to jsem z Ostravy. V Rakousku mi vadily ty kliky před Grazem a jejich neustále vylepšování dálnic za plného provozu a plné omezení mě u srdce moc nezahřálo. Pokud je čas stavíme u Balatonu a ať si říká kdo chce co chce, nám se tam líbí, konkrétně Siofok a okolí. Nemluvě o tom, že od Siofoku je človék na dálnici skoro sám.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
27. 06. 2015 22:12
Tak jsem si letos cestou na dovču testnul tento úsek přes Maďarsko. No co bych tak asi napsal, byla to prča a pořádná. Klimbající a spící spolucestující byli okamžitě vzbuzeni. Tento úsek 100%-ně otestuje stav automobilu před STK. Pokud na autě něco blbě drží, tak tady to musí zákonitě upadnout. Cesta není nijak děravá, ale dokáže pořádně rozhoupat a rozskákat auto, celkem dost těžký úkol udržet auto v jízdním pruhu. Pokud chce někdo prověřit stav tlumičů na tomto úseku a má v autě spolucestujicího na kinedrylu, doporučuji si vzít koňskou dávku grinning smiley . Letos jsem to otestoval touto károu v automatu půjčenou od otce. Zpáteční cestou jsem se tomuto úseku raději vyhnul. Ale aspoň byla prča thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2015 11:42
Borino - já znám všechny varianty, jak Rakousko, tak 86 a tak i dálnici smiling smiley byla to jen myšlenka, nic víc smiling smiley

Tony Stark - ano, pamatuješ dobře, jezdívám po dálnici smiling smiley 86tku znám taky smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2015 11:52
Přesně jak píše Kamil. Po cestě zpět jsme se stavili ohřát v termálech Zalakaros, jelikož počasí v HRK letos kopíruje to loňské. Skrze HERO navi jsem se nechal vést po silnici 7 směr Nagykanisa a pak me to navedlo po úžasné děravé silnici, kde nejezdil nikdo, kromě mopedu a jednoho auta, který měl slitování a ani mě nepředjížděl. Ono to ani nešlo, navíc jsem měl plně naložené auto a tlumiče šly až na dorazy. Přitom jsem jel pouze 30-40kou na 3ku. Maďarsko mám projeté a vždy jsme z Ostravy jezdívali po silnicici 86 případně 74. Ale opět jsem si potvrdil, že je nakonec výhodnější zaplatit dálnici za necelé 3 stovky a využít AU dálnici někdy přes týden. Dokonce jsem nebyl ani tak unavený, jako když člověk musí řešit jaké díře se v HU vyhnout.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2015 13:27
Čtyřproudovka před Szombathely je zpoplatněná ?

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2015 13:53
Zdravím,

chtěl bych v pátek v noci jet po dalnici z SK na dálnici do Maďarska a dále na Zagreb. Kde si kupovat cestou maďarskou vinětu?

Díky

Mirek
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2015 14:37
tvsat - je bez poplatku:

[www.toll-charge.hu]


mic_cz - a co třeba v klidu doma? nebo na hranicích, ale nevím jak v noci, a nebo bych prubnul Omv na odpočívadle Jarovce.

[ematrica.nemzetiutdij.hu]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Tony Stark (28. 06. 2015 14:40).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2015 15:03
Kamil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem si letos cestou na dovču testnul tento
> [url=https://www.google.cz/maps/dir/47.6098442,17.
> 23427/47.4579022,17.0921343/@47.536269,17.1341889,
> 11z]úsek[/url] přes Maďarsko. No co bych tak asi
> napsal, byla to prča a pořádná. Klimbající a spící
> spolucestující byli okamžitě vzbuzeni. Tento úsek
> 100%-ně otestuje stav automobilu před STK. Pokud
> na autě něco blbě drží, tak tady to musí zákonitě
> upadnout. Cesta není nijak děravá, ale dokáže
> pořádně rozhoupat a rozskákat auto, celkem dost
> těžký úkol udržet auto v jízdním pruhu. Pokud chce
> někdo prověřit stav tlumičů na tomto úseku a má v
> autě spolucestujicího na kinedrylu, doporučuji si
> vzít koňskou dávku grinning smiley . Letos jsem to otestoval
> touto
> [url=http://www.auto.cz/test-mitsubishi-outlander-
> 2-2-di-d-japonsky-highlander-71179]károu v
> automatu[/url] půjčenou od otce. Zpáteční cestou
> jsem se tomuto úseku raději vyhnul. Ale aspoň byla
> prča thumbs up smiley
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
...Kamile, proč ten odklon z obvykle trasy? Úspora jen 4,2km a cca.4min? Je tam nějaký problém na cestě?
4x4/AWD v automatu (TC-SST 6st.dvojspojk.DSG od VW?)... umí to dost s autem házet na špatné silnicí (stály pohon 4x4 + silniční tankodrom a skáče to jak kovový "angličák" se kterým jsme si kdysi hráli jako malí kluci. To samé mi dělal Dodge Caliber AWD s CVT (je to stejná platforma GS - Mitsubishi-Citroen-Peugeot-Chrysler-Dodge).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2015 15:38
Bukowski napsal(a):

> ...Kamile, proč ten odklon z obvykle trasy? Úspora
> jen 4,2km a cca.4min? Je tam nějaký problém na
> cestě?

viděl jsem před sebou pár kamiónů a ten fajný železniční přejezd, tak jsem to zkusil. Já stejně pak nejel dál po 86, líp se mi jezdí na Sarvár - Kám - Vasvár - Bak - St. Goričan. Je to pro mne rychlejší trasa a cesta je celkem v pohodě.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2015 15:43
alda007 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přesně jak píše Kamil. Po cestě zpět jsme se
> stavili ohřát v termálech Zalakaros, jelikož
> počasí v HRK letos kopíruje to loňské. Skrze HERO
> navi jsem se nechal vést po silnici 7 směr
> Nagykanisa a pak me to navedlo po úžasné děravé
> silnici, kde nejezdil nikdo, kromě mopedu a
> jednoho auta, který měl slitování a ani mě
> nepředjížděl. Ono to ani nešlo, navíc jsem měl
> plně naložené auto a tlumiče šly až na dorazy.
> Přitom jsem jel pouze 30-40kou na 3ku. Maďarsko
> mám projeté a vždy jsme z Ostravy jezdívali po
> silnicici 86 případně 74. Ale opět jsem si
> potvrdil, že je nakonec výhodnější zaplatit
> dálnici za necelé 3 stovky a využít AU dálnici
> někdy přes týden. Dokonce jsem nebyl ani tak
> unavený, jako když člověk musí řešit jaké díře se
> v HU vyhnout.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Aldo, máš asi v nastaveni navigace zadáno "nejkratší cesta", příště tě to klidně povede i skrz brod přes řeku, když to uzná za nejkratší cestu. Pak tu ještě máme staré dobré skládací mapy a není na škodu si je občas oprášit. Jezdím stejně (po HR dálnicí A4 až po Stari Goričan - pak siln.č.7 přes Letenye), sedmičku opustím za Becsehely směrem na Bak přes Borsfa a Söjtör - cesta je to selská, ale utíká velmi rychlé, No a když s 2m širokým Voyagerem (a běžnou devadesátkou mimo obec), se na této silnicí v pohodě vyhnu i autobusu, tak asi zas tak moc úzká nebude, ale chybu neuděláš když projedeš po kvalitnější (74) přes Nagykanizsa.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 06. 2015 15:50
Kamile, jezdím už druhým rokem úplně stejnou trasu, tedy: Sarvár - Kám - Vasvár - Bak - St. Goričan (a zpět). Já už se bál, že nějaká výluka na tratí...
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2015 09:32
Tony Stark - Proč mám platit v UAMK 350,- kdyz viněta v Maďarsku vyjde na 260,-?
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 06. 2015 09:42
Proč bys chodil do UAMK, Tony ti dával odkaz na nákup online na webu, zaplatíš z domova a jedeš...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 100
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.