Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
24. 05. 2015 00:53
tyto tuby také máme. Otec je přivezl ze zájezdu na kolech v maďarsku. Až pojedu v létě od mora tak se mám prý ve Szombathely/Kormendu stavit a koupit je do zásoby smiling smiley

_____________________
6x Zaostrog, 1x Sumartin(Brač), 1x Krk, 1x Mali Lošinj
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 05. 2015 06:07
Děkuji Vám všem za rady i Bessymu za důležité foto. Takže nová inspirace. Super.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
24. 05. 2015 11:21
stanislav hh
... také jsem to zvažoval s tím, že bych najel na uvedenou trasu o kousek dál ... v Rönöku ... ale někdo, kdo tudy jel, mi psal, že se projíždí po horší cestě se spoustou zvěře přes chráněnou oblast u Őriszentpéteru ... Őrségi Nemzeti Park ... [tourinform.hu]
a tama bys musel projet jak Ty, ze Szentgotthárdu tak i já z Rönöku ...
... ale zase jako zpestření, pro toho kdo nespěchá ...
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
24. 05. 2015 12:01
Pokud by to někomu časově vycházelo s nákupem lépe kousek od SVK hranic, tak při letošním objíždění zpoplatněných úseků M15, M1 pojedete kolem TESCO Mosonmagyaróvár Hipermarket (po-so 6.00-22.00, ne zavřeno). "Tubové" papriky tam samozřejmě mají také... naposledy jsem se tam stavoval někdy v únoru, když jsem jel z Blavy do Győru smoking smiley Případně nezapomeňte uplatnit věrnostní ClubCard thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 05. 2015 15:06
Bessy z Ronoku musíš pokračovat do Csákánydoroszlo a až tam odbočit, ale to je detail. Zkusil jsem se podívat na cesty přes Google mapy a nezdá se mě to tak špatné. Řekl bych že je to tak jak u nás S tou zvěří by to mohlo byt horší. Jednou se do mě trefil divočák mezi H.Bojanovicama a Hustopečama když tam byl hon. Mě jenom lízl zadní kolo a trochu to odnesl zadní nárazník, ale ten co jel za mnou měl rozbytý celý předek. A divočák měl ještě tolik drzosti že zmizel.grinning smiley Určitě bych tam nejel v noci.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
24. 05. 2015 17:08
... stanislav hh ... národnímu parku se tak dá vyhnout a při tom i Kormendu ... ale asi to zkoušet nebudu, ta E66 a dnes i 86ka nejsou tak špatné komunikace ...
co je ale trošku brzda, zvláště pokud nechceš využít Tesco, je samotné město Kormend, které je s předměstím dlouhé jako pohádka ... tak jsem to zvažoval střihnout z Csákánydoroszló přes Halogy do Nádasd ... ale minuta sem, minuta tam ...
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 05. 2015 12:01
Zdravím všechny okolo, mám dotaz jak je to letos když jedu přes Maďarsko? Přijedu po dálnici přes Bratislavu projedu bývalé celnice , navazující dálnice je už zpoplatněná ?/ Dalo se od přechodu do Mosonmagyaróvár projet po dálnici bez poplatku a pak odbočit na Czornu ./ Nebo už to nejde a musím hned za přechodem odbočit na Rajku?
Dík za odpověď Božek.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 05. 2015 12:12
to Božan:
prečítaj toto vlákno (od str. 50 ti stačí začať), všetko tu je už viackrát zodpovedané aj s návrhmi trás ako sa vyhnúť poplatkom.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 05. 2015 12:26
OK dík hned čtu.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 05. 2015 17:05
Zastavoval se někdo na nákup v Tescu v Csorně, kousek před žel,přejezdem?

maléma radek
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 05. 2015 09:21
Máte někdo zkušenost s cestou po maďarské dálnici kolem Budapešti v pátek odpoledne? Není to zacpané? Já chci zkusit dálnici cestou do HR na Goričan. Koupím vinětu a když se mi cesta nebude líbit, tak to zpátky vezmu po 86. Těch pár korun mne mrzet nebude. Jen nevím, jestli není v pátek při nájezdu na M7 zacpáno. Všechny ty objížďky z Blavy nebo místo M70 mám přes 15 let projeté, ale tu dálnici chci zkusit. Jel tam někdo v pátek odpoledne?
Díky. J.
MJ
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 05. 2015 09:32
Jíra: tuhle cestu jsem absolvoval v roce 2013 a kolony byly mezi Budapeští a Balatonem směrem z Budapešti. Jinak je to celkem zajížďka, tahle trasa je již pro mne vyloučená.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 05. 2015 10:58
to Jíra:
skús google mapy, vrstva premávka a zvoľ si "typická" a môžeš si hýbať s časovým úsekom kdekoľvek na svete.

typická premávka M0
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 05. 2015 12:07
Nejhorší úsek, aspoň co jsem zažil vždy já, byl úsek od hranic SK - nájezd na dálnici v Maďarsku. Je to cca 30 km úsek, kde jsem se vždy zdržel nejdýl. Dále už to bylo v pořádku, možná se to trošku víc zahustilo před Budapeští, ale nic hrozného.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 05. 2015 14:51
Je pravdou, že před Balatonem se to docela zhustilo a dokonce jsme i stáli a nešlo to ani poznat, že je kolona, naštěstí ostatní dali výstražné, tak se to dalo ubrzdit, Le auta za námi smykovala a málem jsme měli cizí pasažéry v kufru. Nicméně pokud jde o hustotu, pátek je poznat, za nás hlavně od SK po Gyor a pak od Budapešti k Balatonu a pak klid, nicmeně nebylo to něco neobvykléhlo. podle mě stejný provoz, jako v pátek přes Rakousko, když se to tam večer vše sejde. Nebál bych se toho. Po maďarské dálnici jezdíme taky, je to zajíždka, néco to stojí, ale než v podvečer co 0,5 km brzdit kvůli srnce, nebo lišce, volím dálnici. Ale chápu, 100 lidí a 100 chutí...
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 05. 2015 13:03
Děkuji všem za podnětné odpovědi, i v SZ.
J.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 05. 2015 15:28
To co bych k tomu ještě napsal je, že daleko horší je asi cesta zpět a tankování na první benzínce v Maďarsku, po přechodu hranic z HR. Minulý rok jsem čekal v koloně aut a než jsem natankoval a zaplatil, tak to byla snad hodina, možná o něco více. Ano, nemá to zas tak nic společného se samotnou cestou, ale doporučuji tam netankovat ...

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 05. 2015 16:27
... gandalf ... a nešlo tankovat na st. Goričanu na INA, nebo bylo v Maďarsku významně levněji ?
... mně se taky stalo, že jsem pořád odkládal tankování cestou od Zagrebu na Goričan ... myslel jsem, že dostaneme na OMV nějaké body do dětské soutěže, tak jsem čekal na OMV ... jenže bodíky se v Chorvatsku nedávaly ... a to jsem měl ve Splitu kolem půl nádrže
... na čerpačku na A4ce u Varaždinu jsem dojel na páry ( asi 2 litry v nádrži ) ...
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 05. 2015 17:44
Ano šlo, to nebylo o tom, že bych tam nechtěl tankovat, jen jsem si prostě řekl, že projedu hranicí a "až budu mít ty kontroly za sebou", tak pak zastavíme na benzínce na natankování a jídlo. Mohl jsem klidně zastavit až na další benzínce, jen jsem se tak nějak blbě rozhodnul, když už jsem tam vjel, tak v očekávání, že to bude rychle pryč, jenom se tak nestalo. Moje chyba a ponaučení pro příště. To mé upozornění jsem bral spíš jako takové upozornění, aby někdo nedopadnul stejně jako já grinning smiley.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 05. 2015 18:54
gandalf, myslíš tuto pumpu v Letenye?
[goo.gl]
Já jsem tam chtěl tankovat loni, bylo tam jen pár aut, ale měli poruchu v pokladním systému, takže se tankovat nedalo. Taky jsem už měl dost málo v nádrži, ale nikdo nevěděl, jak dlouho to bude trvat, tak jsem to risknul na další pumpu a tam to bylo bez problému.

Taky jsem tankování odkládal až po vybavení hraničních formalit.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 05. 2015 19:23
Přesně jak píšete, odkládal jsem i já a protože první pumpa od hranic byla docela daleko, nechtěl jsem riskovat, že bych na další třeba nedojel, kdyby měla být dalších xx 10 tek km daleko. A jestli se nepletu, byla to tahleta - [www.google.sk]

Aspoň dle seznamu pump zde - [holtankoljak.hu] , jsem žádnou blíž k hranicím nenašel (je možné, že Vám ta stránka nenajede, chtělo to registraci ...)

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora



Upraveno 1krát. Naposledy upravil gandalf (30. 05. 2015 19:25).
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 05. 2015 21:57
Aha, Vy jste jel po dálnici, já jel po "staré" silnici č.7, tam byla první ta pumpa v Letenye a další taky nebyla moc daleko.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 05. 2015 22:06
Ked tankujem, tak bud na Starom Goricane INA alebo MOL v Lenti... Aj ked podla ceny a kvality skor INA...
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2015 00:16
Jíra napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Máte někdo zkušenost s cestou po maďarské dálnici
> kolem Budapešti v pátek odpoledne? Není to
> zacpané? Já chci zkusit dálnici cestou do HR na
> Goričan. Koupím vinětu a když se mi cesta nebude
> líbit, tak to zpátky vezmu po 86. Těch pár korun
> mne mrzet nebude. Jen nevím, jestli není v pátek
> při nájezdu na M7 zacpáno. Všechny ty objížďky z
> Blavy nebo místo M70 mám přes 15 let projeté, ale
> tu dálnici chci zkusit. Jel tam někdo v pátek
> odpoledne?
> Díky. J.

v prípade ked sa chcem vyhnúť obchvatu Budapesti M0...používam túto trasu...
[goo.gl]

pri Gyori odbočiť na cestu č.81...smer Pér>Kisbér>Mór>Szekesfehervár...je tam málo obcí...kvalita asfaltu premenlivá...a slabá premávka...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil yeasty (31. 05. 2015 00:23).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2015 08:12
Doteraz som chodil cez HU trasou Zvolen-Šahy-Vác(M2)-M0-M7-Goričan cez Budapest - obchvat, v tomto roku by som chcel prvykrat vyskusat trasu Zvolen (R1)-Hronský Beňadik-Komárno/Komárom-Kisbér-Mór-Székesfehérvár-M7-Goričan Komárno - Kisbér - Székesfehérvár.
Ak je tu niekto zo stredneho Slovenska a ma skusenosti s touto trasou z poslednych rokov, podelte sa o svoje postrehy.
Zaujima ma jednak kvalita cesty Komárom-Kisbér-Székesfehérvár, jednak ci je vysoke riziko stretu so zverou, pretoze planujeme ist na noc. Okrem toho vobec nepoznam slovensky usek Hronský Beňadik - Komárno. Nikdy som tade nesiel. Mam preto trochu obavu (cesta v noci) a ako poznam slovenske pomery na okreskach, ich kvalita asi nebude velmi dobra. Odporucili by ste tuto trasu alebo je to blbost a mam zostat pri povodnej?

Tuto trasu by som chcel vyskusat hlavne preto, aby som sa vyhol Budapesti. Cez obchvat M0 je to sice v pohode ale zbytocnych 40 km navyse, cez centrum Budapesti si netrufam.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil figaro (31. 05. 2015 11:44).
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2015 08:23
figRo: zkratka pres Szekesfehervar je uz v lepsim stavu, nez byvala, jeli jsme tam dva roky zpet cestou domu, kdyz byla na dalnici nehoda a nez cekat, sjeli jsme z dalnice a jeli tudy. Za sebe muzu rict, ze pres den to ujde, da se predjizdet, ac cesta neni moc siroka a kamiony tam nejake byly, obcas se to vlnilo a houpalo a bylo tam dost vyjetych koleji. V noci jsme tam jeli kdysi a uz nikdy vice, zvere bylo dost, kolem sama pole a ac to je kilometrove kratsi, tak vice jak 60-70 tam v noci nepojedes a to uz se pak dalnice 100 x vyplati, je rychlejsi a rekl bych, ze i bezpecnejsi. Ale tot muj nazor.
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2015 08:59
figaro:

v HR som bol naposledy v 2011, ale kedze byvam na tvojej planovanej trase, tak sa vyjadrim.

my sme startovali z Vrablov rano o 5-tej rano a okolo poldruhej sme boli na recepcii v Rabaci -Istria , vsetko co sa dalo po dialnici od Szekes..., Felicia combi LPG, 2 dospeli, 2 deti - Piatok !

cesty boli prazdne, jazdilo len nejake zasobovanie, najvacsia premavka bola od Szekes.. po Balaton, potom v madarsku ludoprazdna dialnica. Od Komarna som isiel okolo 6-tej rano, cesta prazdna, ale clenitejsia, ked som dobehol nejaky nakladak, tak chvilu trvalo, kym sa ho dalo predbehnut. v noci potme by som sa tam vliekol a neodvazil predbiehat.

cesta od Tesarskych Mlynian je v pohode, ak by si siel v noci, tak od Vrablov az po Dvory nad Zitavou su obcas ostre-zlomove zakruty, ale inak sire polia - cez den bezpecne 110 a aj viac. treba si dat pozor na rychlost v obciach v okrese Nove Zamky, lebo minuly rok som 2x platil tesne pred koncom obce, raz merali len do 10 metrov od znacky v neobyvanom useku. Na Mani tohto roku namerali o pol piatej rano 115 km v obci v ramci tej celoslovenskej akcie (mal to za 650€).

Doplnenie: teraz som si to pozrel na mapach a ked platis za Madarsku dialnicu, a ides v noci, tak by som sa vykaslal na nejake obchadzky a pekne isiel na Vác. Toto mám trošku prejazdené. S dobrou navigáciou nie je Budapešt v noci žiaden problem a ani cez den, len sa treba pripravit na velku premavku a mozne zdrzanie.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil dbart (31. 05. 2015 09:09).
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2015 09:16
Taky jsem tou HU trasou jel v roce 2010 od Bratislavy a asi bych tama už víc nejel, i když se toho asi za tu dobu dost změnilo. V té době tam cesta procházela v některých úsecích rekonstrukcí a byly tam dost často rychlostní omezení na 30 km/h, takže to byla naprostá kochačka, až na to, že jsem jel na noc a kochat se nebylo čím grinning smiley. Zvěř jsem tam taky potkal, ale nebyla to žádná hrůza (aspoň v mém případě), ale jak tady píše TOTTI, asi bych jel raději po dálnici. Stejně po ní pojedete, takže na poplatku neušetříte ...

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2015 10:12
Dakujem za nazory. Asi som to potreboval pocut aj od inych, ale pojdem ja radsej osvedcenou trasou Šahy-Vác-Budapešť, jednak to uz poznam (pojdem piatykrat) a v noci je to bezpecnejsie. V konecnom dosledku, keby sa mi v noci podarilo prejst centrom Budapesti, tak aj kilometrovo je to priblizne rovnako. Ako sa vsak poznam, cez centrum Budapesti v noci to zase nevyjde a navigacia si aj tak urobi po svojom spinning smiley sticking its tongue out. Mozno ale cestu cez Kisbér a Komárno vyskusam cez den na ceste spat. Je mi jasne, ze za madarsku vignetu aj tak neusetrim, ale to ani nebol moj zamer.
Re: Přes Maďarsko (2)
31. 05. 2015 10:46
Dobrý den všem,
letos též do HR a proto jsem zvažoval změnu trasy. Chtěl jsem vyzkoušet objížďku slovinské dálnice, ale po mnoha rozvahách a přečtených diskuzích, se vrátím ke své osvědčené a párkrát odzkoušené trase, tj kombinace AT dálnice a 86-ky.
Trasa Mikulov-Wien-odbočka na S31 Eisenstadt-Oberpulendorf-Koszeg-Szombately-Lendava-Čakovec-Varaždin-nájezd na dálnici a dál až do Tučepi mi zcela vyhovuje. Slabý provoz po Szombathely, 86-ka se kvalitativně zlepšuje (alespoň) dole, levnější HR dálnice po Zagreb (ve srovnání úseku od Macelje), menší provoz na úseku Varaždin-Zagreb a celý objezd Zagrebu od Sv.Heleny po Lučko for free.

Jen mi prosím vysvětlete proč ten sjezd z 86-ky na Lenti a starý Goričan je tak výhodný, oproti pokračování na Redics a Lendavu atd. 86-ka je od Redicsu zpět na Maďary již opravená, nevím přesně kam, ale docela dost km. Vy odbočujete na ještě horší okrsku na Lenti a podle mapy se to docela táhne, tak nevím zda je to nutné sjíždět z 86-ky a motat se na Goričan. Tím nikoho neodrazuji jen se ptám, protože jsem tudy ještě nejel a vyzkoušet se má všechno.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 213
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.