Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 05. 2015 22:16
ten kousek dálnice v Rakousku se dá jet bez známky? Jestli tu taková informace je, tak jsem ji nějak minul.
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2015 08:26
Nie, dialnica A6 je spoplatnená, ale tu je upravená trasa v BA cez Berg Kitsee Gattenendrof a popri A6 vedie pekná cesta, ktorá poplatok v AUT vyrieši a časovo rozdiel cca 5 min.

BA - cez AUT bez A6 - St. Goričan

Prípadne sa to dole v HU dá ísť od Baku aj po 74/E65 až do Nagykanizsa.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (20. 05. 2015 08:31).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2015 13:39
... ahoj Radomíre ...
od 01.06. do 30.08. ... je jako každý rok, povolený turistický průjezd přes " starý Goričan " ... s tím rozdílem,
že za M 70 se letos poprvé platí dálniční poplatek ... a my ho co ? ... my platit nebudeme ...
... takže dle přiložené mapky ... M 70 elegantně objedeme souběžně s ní ( místy pár metrů od ní ) a to tak, že za Tornyiszentmiklos nepojedeme na kruháči na M 70, ale pokračujeme rovně, po komunikaci 7538 na vesničku Dobri ... [www.rajce.net] ... dále přes ... Csornyefold, Murarátku do Letenye, kde na první křižovatce u kostela najedeme na komunikaci č. 7 ... která nás vyvede z Letenye přes řeku Muru kam ? ...
... odpověď a) je správně ... na starý Goričan ...

... a protože jezdíš jako my tzn. přes Vídeň ... po A2 na exit na138 km ... pak po E 66 přes hranice AUT/HU do Kormendu
pak po 86tce až do Zalabaksy ... 3 km za ní na Lenti ( po kom. 7416 ) ... potom na Lovácsi ( po kom. 7538 ) doTornyiszentmiklos ...

... ale to už dávno znáš ... takže přes Maďarsko na starý Goričan bez dálničních poplatků ...

pravda, je to jedna z možností ...
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2015 15:32
OMFG Bessy, pořád dookola tak ještě jednou.Starý goričan je otevřený po celý rok pro velký pohraniční styk od vstupu HR do EU.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2015 18:02
Re: Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?
12. 09. 2014 18:22
Jak to tak sleduji, tak my jsme snad jediní měli slušné počasí na cestu - 31.8. trasa Žilina - Bratislava - Csorna - Kormend - Zalaegerszeg - Letenye - Goričan a pak po dálnici po sjezd Žuta Lokva - Senj - Rab, zpět 8.9. stejnou trasou. Cestou maximálné pár kapek, jízda plynulá, žádná zdržení. Jen u Kormendu se mi zdálo, že těch semaforů přibylo, naštěstí jsme je projeli dost plynule. Zajímavý jev - na 86-ce v pondělí 8.9. nekonečné kolony kamionů směrem na jih, naším směrem téměř žádné.


mdr mám dotaz ...
loni jste jeli přes který přechod Goričan ... starý, nebo nový dálniční ?
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2015 18:22
Je pravidlem ,že v září druhý týden ve čtvrtek se počasí na pár dnů pokazíthumbs down
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 05. 2015 13:11
Ahoj,
ještě k zpoplatnění M-15 a kousku M- I, včetně obecných informací k dálničním známkám v Maďarsku.
Dle všech informací, které jsem našel je daný úsek placený. Našel jsem k tomu následující:
zde najdete brožuru: [www.toll-charge.hu]
zde najdete placené úseky (červené - placené, zelené - zdarma): [www.toll-charge.hu].
Vím, že mapa na tomto vlákně byla někde publikována, ale tady to je vše pohromadě.
Zdraví Mirek
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 05. 2015 14:37
Bessy, jezdíme téměř výhradně přes starý Goričan, je tam vždy klid, okamžité vybavení a dáváme si tam kafe smoking smiley toto nám dálniční přechod nedá. A taky kvůli nesrovnalostem kolem (ne)zpoplatnění M7 od hranice po křižovatku s M70 (ale to už je pasé, když je zpoplatněná i M70).

I loni jsme jeli přes starý Goričan.

Mirek
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 05. 2015 15:40
Měl bych dotaz.
Jezdím do Hr 8 let a vždycky přes Rakousko a SLO,jsem z Břeclavi na hranice kousek.
Za 3 hodiny jsem na A-SLO hranicích.
Mohl by mi sem někdo napsat výhody a nevýhody cesty přes Madary oproti Rakousku?
Zvažuji že bych letos jel Madarsko aby byla nějaká změna.
Dík kamarádi.
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 05. 2015 16:36
My jezdíme přes Maďarsko a starý Goričan léta. Vzhledem k tomu, že jste zjistili placené úseky na trase,(za což díky) tak se letos vydám rovnou po maďarské dálnici od Blavy a s odbočením na M7. Syn tak jel vloni. Dálnice mi nevadí, známka také ne a kilometry navíc vůbec. V Ogulinu na nocleh budu coby dup. V červnu zácpy nebudou.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 05. 2015 17:10
Milan Hubner napsal(a):
-------------------------------------------------------

> Mohl by mi sem někdo napsat výhody a nevýhody
> cesty přes Madary oproti Rakousku?

Tak já to za sebe zkusím yawning smiley

výhody: - mám možnost se vyhnout SLO
- jsi hned v Chorvatsku
- v Csorně, když se zadaří, mám možnost vidět přehlídku Maďarské železniční dopravy - to je fakt hustý grinning smiley
- lepší jazykolamy, než čtení maďarských cedulí, asi nenajdeš
- skoro žádná jízda do kopce a z kopce

nevýhody - silnice č.86 je v přestavbě, takže možné omezení dopravy v podobě semaforů - lze řešit alternativní trasou po silnici č.74
- když narazíš na kamióny, tak se jich zbavit je docela těžký úkol, ale jedeš cca 90-100 km/hod obec/neobec
- prý lze často narazit na zvěř u silnice (zatím mě to nepotkalo)

Já tudy jezdím, protože si chci po SK dálnici trochu užít běžné silnice, než najedu na dálnici v HR. Je to taková příjemná změna.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Kamil (21. 05. 2015 17:13).
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 05. 2015 17:22
Já přidám za sebe:

- vynikající maďarská kuchyně, obvykle jsme kolem oběda u Szombathely a stavíme se v restauraci u Jozsi bácsiho [hotel-szombathely.hu] (česky U strejdy Pepy ;-) a výborně se najíme.

- co se týče maďarských cedulí, některé se ani nedají přečíst za ten čas, co je vidíš, ale Maďaři důsledně uvádějí i číslo cesty, takže stačí pamatovat si, po které silnici jedeš. To je obrovský rozdíl proti Chorvatsku, kde se mimo dálnic s čísly cest na cedulích nesetkáš skoro vůbec.

Přes Rakousko jsem jel jednou, když jsme jeli na Cres, tak jsem koupil i slovinskou známku a jeli jsme přes Slovinsko po dálnici.

U mně je volba přes Maďarsko přirozená, protože jedu od Žiliny po dálnici na Bratislavu a pak přes HU.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mdr (21. 05. 2015 17:24).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 05. 2015 17:36
... mdr ... to je důležítá odpověď ... proto díky Tobě i Tosikovi za potvrzení, že se přes starý Goričan jezdí po celý rok i individuální doprava nejen místních ...
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
22. 05. 2015 09:57
to Milan Hubner:
Jednoznačná výhoda - aspoň pre tých čo prichádzajú od Žiliny cez Bratislavu (aj z Moravy) je určite to, že prejdeš Maďarskom za cca 3 až 3,5 hodiny a si v Chorvátsku a fičíš dole po diaľnici.
Ja vychádzam z Bratislavy, s krátkou zástavkou v Szombathely pri Tescu a cez starý Goričan. Vždy som doteraz išiel na noc, tento rok pôjdem prvýkrát cez deň. Vyrazíme skoro ráno pravdepodobne klasickou trasou E65/86 a potom cez Lenti a Tornyiszentmiklos na starý Goričan.
Ja osobne by som si variantu ísť Maďarskom po diaľnici nevybral, pretože ide o takú zachádzku čo sa týka kilometrov, že sa to asi ani časovo nevyplatí. Ale to je vec vkusu. grinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
22. 05. 2015 10:33
Bratislava -Zagreb po rakouské dálnici s objetím slovinské dálnice podle Googlu: 442 km, 4 hod 32 min
Bratislava - Zagreb přes Maďarsko podle Googlu: 387 km, 4 hod 34 min
[www.google.cz]
Zkratkou, asi mimo maďarskou dálnici: 361 km, 4 hod 43 min
[www.google.cz]
Tak nevím, co by bylo výhodnější. Já bych volil rakouskou dálnici.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
22. 05. 2015 10:51
To vše platí za ideálních podmínek... velkou předností tras přes HU je to, že ve špičkách jsou mnohem méně náchylné na případná zpomalení a zácpy smoking smiley
Navíc celé HR lze jet od Goričanu na ENC...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
22. 05. 2015 11:00
Milane já bych to neměnil. Přes maďary jsem jel naposled 2007 pak už jen rakousko, ale jestli to neprubneš nepoznáš... každému vyhovuje něco jiného.
Pak se nezapomeň podělit o své dojmy.
Mimochodem ta železniční vlečka v Csorně je fakt dobrá..thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
22. 05. 2015 11:40
Je pravda, že každému vyhovuje niečo iné... Niekomu vyhovuje iba diaľnica, niekto má rád na ceste zmenu...
Ja som dávnejšie jazdil z BA cez Rakúsko a Slovinsko. Vtedy ešte neboli vybudované niektoré úseky diaľnice a cesta trvala dlhšie, tak som skúsil Maďarsko, som spokojný a zostal som pri tejto trase s rôznymi variáciami. Treba vyskúšať, či ti bude nejaká trasa viac vyhovovať alebo nie.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 05. 2015 08:29
Ono dost záleží odkud kdo jede pro ty z východu to je asi přes Maďary jistá varianta, ale radit někomu kdo jede třeba z Plzně aby jel přes Blavu a Maďary je blbost.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 05. 2015 08:35
Já chci zkusit tu maďarskou dálnici, ale je otázka, jestli nebude 86 méně obsazená, když tam musí být viněta, to by potom mělo smysl jezdit dál stejnou trasou. Třeba to někdo prubne a podá info. Mně už moc času nezbývá, jedu 12.6.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 05. 2015 10:59
Jíra napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já chci zkusit tu maďarskou dálnici, ale je
> otázka, jestli nebude 86 méně obsazená, když tam
> musí být viněta, to by potom mělo smysl jezdit dál
> stejnou trasou. Třeba to někdo prubne a podá info.
> Mně už moc času nezbývá, jedu 12.6.

Trochu se mi v tom souvětí ztrácí smysl... nicméně na 86-ku žádná viněta NENÍ potřeba smoking smiley
Nově (pro vozidla do 3,5t) je letos potřeba viněta na úseky M15 a M1 od SVK/HU hranic (po nájezd na 86-ku), které byly minulý rok free. A totéž platí pro M70 na jihu. Všechny uvedené úseky lze bezproblémově objet v relaci cca + 15minut.

Jinak, samozřejmě pro Plzeňáky je to přes HU nesmysl, pro SVK a sever Moravy je to dobrá volba....
Kdo jezdí dálniční klasiku přes Mikulov a chce to zkusit mimo dálnice a přes Maďarsko, tak letos asi nejlépe přes Břeclav přes AT (49, 51), pak do HU Fertőd a dál buď 86 nebo 74. Osobně to letos vidím na variantu po 74-ce a po 7-ce na Goričan.
Kdo plánuje zastávku a nákup tubové papriky v Tescu, tak samozřejmě po 86-ce grinning smiley

Nicméně letos je potřeba počítat s vhodným načasováním, kdo sleduje aktuální stav HU legislativy, tak zajisté zaznamenal změny mající vliv na otevírací doby obchodů.
Aktuální stav pro TESCO Szombathely Hipermarket a TESCO Szombathely Szupermarket je následující
H-P: 6.00-22.00 SZ: 6.00-22.00 V: Zárva

Myslím si, že je to jasné (po-so 6.00-22.00, ne zavřeno) i přes jazykovou bariéru, nicméně si dovolím "pár slovíček", když jsme v tomto vlákně:
Pondělí Hétfő [hýtfő]
Úterý Kedd [ked]
Středa Szerda [serda]
Čtvrtek Csütörtök [čütörtök]
Pátek Péntek [pýntek]
Sobota Szombat [sombat]
Neděle Vasárnap [vašárnap]
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 05. 2015 11:58
... Slavkov má s 86kou pravdu ... a ta bude letos díky novým úsekům rychlejší a plynulejší ...
... M70, od letoška s vinětou i do 3,5 tuny, kde je rychlost většinou omezena na 90 km / hod není nutná ( a že tam nebudou stát, když tam dříve Hungárpolicajtáš byli ... o tom se mi může zdát ) tak tu M 70 pojedu pár metrů vzdálenou souběžnou cestou 7538 ... Maďarsko mi tedy trvá něco přes hodinu ... až na Goričan

... nicméně, s jedním překladem do maďarštiny musím výše uvedený příspěvek doplnit ...
... rybí restaurace ... hálaszczárda
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (23. 05. 2015 12:05).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 05. 2015 12:09
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Maďarsko mi tedy trvá něco přes hodinu ... až na Goričan

Bessy, toho se někdo chytne thumbs up smiley
... aby nevznikaly fámy, že Bessy jezdí moc rychle nebo létá moc nízko grinning smiley.... Jezdí přes HU v podstatě pouze úsek Szombathely - Letenye...
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 05. 2015 12:54
Slavkov
prosím poučit v čem a k čemu je výhodná tubová paprika. Mám nějaké rezervy a jelikož Maďarsko zůstane zatím naší spojnicí s Jadranem ,tak jsem již hodněkrát uvažovala jestli si tam něco výhodně nekoupit. Jenže ten jazyk mě odrazoval a taky nevím co je z místních pochutin dobré.
Možná přesun do jiného vlákna pro tento dotaz by se hodil ale právě to zmiňované Tesko je tak při cestě a nemusí se nikam zajíždět.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 05. 2015 13:38
... Slavkov, ještě míň ... Kormend / Letenye

... Vranko, lepší jsi nejedla ... zeptej se znalců, třeba Andulky a dalších ...
my tu tubovou, než jsme byli loni pověřeni importem na podzimní sraz .. neznali ...
jak je v Kormendu kruháč ( 86/ E66 ) tak jsme ji kupovali v Tescu ... [www.rajce.net]
takže jsme kupovali ...

Gulyáskrém ( guláš krém ) a Piros Arany ( papriková pasta ) ...
oboje je buď csemege ( jemný ) nebo csípos ( ostrý )
všechny 4 varianty ( hm. 160 gr. ) stojí v přepočtu z Forintu á 36,- až 37,- Kč
... chuť už si musíš porovnat svým jazýčkem ... grinning smiley
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 05. 2015 14:36
vranka, Bessy to již detailně popsal...
Tyto tuby vozíme již od dob, co jsem se svými rodiči jezdil k Balatonu smoking smiley
Přidávám to do guláše, přes různá masa až po různé pomazánky... prostě fantazii se meze nekladou. Když přijde nečekaná návštěva, udělám s tím rychlou paprikovou pomazánku (dle použité tuby, více či méně pikantní).. používám to třeba i jako ozdobné a chutné "ťupky" na jednohubky, chlebíčky atd. Akorát pokud se to dá na žloutek, tak se to časem "rozpije"...
Mimochodem, i "pytlíkovou" papriku mají lepší, než koupíš u nás. Na základě osobní zkušenosti NEdoporučuji "tubovky" dávat do klobás...tam je opravdu lepší si nachystat pytlíkovou...
smileys with beer
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 05. 2015 15:02
Bessy, jaké nové úseky jsou na 86-ce oproti loňsku nové? Myslíš ty, kde byly loni ty semafory?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 05. 2015 15:57
... mdr ... nepochybuji o tom, že tohle je od loňska hotové ... [www.rajce.net]
... k tomu hotové úseky ... už z předloňska ... [www.rajce.net]
... za Zalabaksou po sjetí z 86ky ... myslím z Lenti je toho do Tornyiszentmiklos hotového hodně ...
... nějaký problém ještě bude za Kormendem a u Zalalovo ...

... takže nějakých 100 km, co jedu přes Maďary bude za chvíli asi takto ... [www.youtube.com]
... ostatně, už v roce 2009 se po 86ce ... dalo yawning smiley ... pravda, lepší je to teda bez asistence represivních orgánů ... smoking smiley [www.youtube.com]
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (23. 05. 2015 16:13).
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 05. 2015 21:53
Jezdíme stejnou trasou jako Bessy. Chtěl bych zkusit po přejeti do madarska odbočit na Szentgotthárd a vyjed za Zalabaksou. Jel tak někdo, jaká je tam cesta? Když mě přes vesnice na 86. dýchá kamion na záda tak to nemusím.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 05. 2015 22:26
Nedalo mi to , koukl jsem do lednice a obě tuby uvedené zde Bessym se tam ještě nacházejí.Možná bych ještě doporučil
grilovací koření,loni jsem jich opět koupil 10 sáčků,dávám je na všechno,takže poslední sdělán před týdnem,nemohu tedy posloužit názvem.Dle statistik všechny tyto přísady mají vynikající hodnocení,neboť neobsahují konzervanty a další nežádoucí přísady a náhražky.To platí i pro tamní uzeniny.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 115
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.