Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2015 08:07
Naprostý souhlas s PetrK, vidím to naprosto stejně. A hlavně nechápu, že jste schopný se zde hádat, která cesta je lepší. Já jezdím zatím stále Rakousko, Slovinsko(vše po dálnici) a vyhovuje mi to. A respektuju samozřejmě, že někomu vyhovuje něco jiného. Myslím, že tohle fórum by mělo být hlavně o informacích pro ostatní řidiče a ne o hádkách.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2015 08:43
Guty ma predbehol. Prosím už to ukončite. Názov vlákna nie je dialnica vs okreska neboli kochačka vs psychiatria.
Šupnem sem na odľahčenie a ako bodku za spormi jeden vtip, keď už ste boli toľko off topic, tak takýto jeden môj off topic už neuškodí.
Kapitánova dýmka:
"Pane kapitáne, jak to, že i když všichni kouříme ten samý tabák, tak ten váš je stejně nejlepší?"
"Víš, synku, to si do něj musíš přimíchat pár chlupů z lůna mladé dívky, až potom je to ono."
Za pár dní přijde ten námořník opět za kapitánem: "Pane kapitáne, vyzkoušel jsem to, ale pořád ještě to není ono."
Podá kapitánovi dýmku, on si ji znalecky prohlédne, vezme do úst, párkrát potáhne, znalecky poválí kouř v puse a pak říká: "Trháš moc blízko u prdele."


thumbs up smileys with beer

Dovča sa blíži.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2015 08:55
Pánové přes Maďarsko jezdím léta.Toto vlákno si prohlížím mezi prvními a očekávám informaci,případně radost z toho, že tam jsem schopen nějak dojet.Tablety(polykací)řešte v klidu,ale přesuňte to jinde.Takhle nevím na co se vás mám zeptat.Na každé cestě vznikají překážky,to nelze na 100% naplánovat.Já to mám opačně od PetraK,zásadně pracovně po dálnici,po cestě za odpočinkem se rád dívám jak lidé žijí.Mění se to rok od roku.To neznamená,že ten kdo to má nadstavené jinak dělá něco špatně.Nebydlíme v jednom místě i proto každý máme jinou trasu do stejného cíle.
V loni jsem poprvé využil dálnici z Bratislavy po 86.jelikož jsem nevěděl,že není zpoplatněná.Letos se vrátím k původní trase, čímž ztratím 10.minut.Žádný stres vyjedu o den dříve a za to co ušetřím na poplatcích,přespím na nějakém hezkém místě na trase.
To je moje přibližná trasa
[www.mapy.cz]
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2015 09:00
Peťas

jenom pro upřesnění o tom stresu jsi to psal ale ty sám :

cituji:
Takže raději po vedlejších, než usínat nudou na dálnici. Předjet občas nějaké auto, nebo dokonce i traktor a kamion, taky dokážu a nemám potom týdenní stres......
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2015 09:20
To Hvar: ty bláho pekná štreka na Pelješac od Ostravy. To asi niekde spíš, či? Som si dal rozdiel tvojej trasy a najrýchlejšou a to je rozdiel 7 hod. To by som už mal peknú dilemu (dialnica/mimo dialnice). Minulý rok som urobil Olymp. riviéru GRE za 17 hod s pohoda prestávkami a čakačka 1 hod na Horgoši. (tiež cca 1300 km).
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2015 10:40
Mám zastávku s přespáním okolo Plitvic.Za ušetřených tisíc korun za trajekt(Jedeme dva,loni čtyři) se za trest projedu přes Pelješac.V loni jsme jeli se známými,oni trajektem a my jsme tam byli dříve, nevlezli se na trajekt.Pokud to vyjde časově,jedeme Makarskou od Brely po magistrále.Tak to je další ztracená hodina?Namazuma Tvoje trasa je určitě pro tebe ta nejlepší,na tom nic nechci změnit.U nás je to asi tak,že se dohodneme,že pojedeme např.20.8. odpoledne.Já odpočívám a moje manželka mě vždy překvapí kolik se toho do našeho auta vejde.Jakmile mi oznámí, že je to hotovo vyjíždíme.Já řídím a někdy ji k tomu pustím.Ona moc nechce.Zastavíme když je třeba a je to možné.
Z Maďarska jedeme přes Lendavu. Za hranici na kruháči jakoby doleva na Glavna ulica,směr Mursko Središče.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2015 12:33
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťas
>
> jenom pro upřesnění o tom stresu jsi to psal ale
> ty sám :
>
> cituji:
> Takže raději po vedlejších, než usínat nudou na
> dálnici. Předjet občas nějaké auto, nebo dokonce i
> traktor a kamion, taky dokážu a nemám potom
> týdenní stres......


Tohle jsem napsal, ale přečti si to znovu, ať to správně pochopíš (pro jistotu doplněno, ať je to jasné): Takže raději po vedlejších, než usínat nudou na dálnici. Předjet občas nějaké auto, nebo dokonce i traktor a kamion, taky dokážu a nemám potom (předjíždění aut, traktorů a kamionů) týdenní stres...... (jako někteří jiní)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (06. 05. 2015 12:34).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2015 12:57
hvar napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To je moje přibližná trasa

To jezdíš dost podobnou trasu jako já. Jenom nejezdím na jih Moravy a jedu přes Vsetín na Slovensko. Tohle je takový základní profil, který se podle potřeby a chuti upravuje, třeba zajížďkou do Splitu, nebo se z Bratislavy jede kousek přes Rakousko a nebo i jinak. ;-) Malý je taky spokojený, sleduje co se děje venku, občas si na chvilku pustí pohádku...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (06. 05. 2015 13:00).
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2015 14:24
Peťasi ty jsi z Ostravy ?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2015 19:49
... za tímto bych do Lenti jet nechtěl ... tak eye rolling smiley
[www.novinky.cz]
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2015 20:14
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťasi ty jsi z Ostravy ?

Všechno tomu nasvědčuje. :-D
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2015 22:50
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> hvar napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > To je moje přibližná trasa
>
> To jezdíš dost podobnou trasu jako já. Jenom
> nejezdím na jih Moravy a jedu přes Vsetín na
> Slovensko. Tohle je
> takový základní profil
, který se podle
> potřeby a chuti upravuje, třeba zajížďkou do
> Splitu, nebo se z Bratislavy jede kousek přes
> Rakousko a nebo i jinak. ;-) Malý je taky
> spokojený, sleduje co se děje venku, občas si na
> chvilku pustí pohádku...

Jezdím skoro stejně,jen ne na Lešnou(i když i tudy jsem 2xjel),a pak nejedu na Brumov Byl. ale na Půchov(tam kupuju daln.zn.) A SK jedu po dálnici.HU po 86 pak ta M70 , Starý Goričan a HR po dálnici .
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 05. 2015 12:03
Není to přes Púchov trochu zbytečné? Vesnic je tam odhadem stejně a je to o něco dál. Jedině snad je ta cesta širší a není tak klikatá. ;-)
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 05. 2015 12:19
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Není to přes Púchov trochu zbytečné? Vesnic je tam
> odhadem stejně a je to o něco dál. Jedině snad je
> ta cesta širší a není tak klikatá. ;-)

Je to přesně tak, ale hlavní nevýhoda je v tom, že jsi dříve na slovenské dálnici ... yawning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 05. 2015 12:34
Tak tuhle hlavní nevýhodu jsem tu raději ani nezmiňoval. grinning smiley Mě se ale nezdá, že by to bylo výrazně rychlejší.

Mám ještě jednu variantu cesty na Slovensko - z Ostravy na Bílou, Makov a Bytču. yawning smiley Tuhle cestu mám nejraději, ale málokdy to vyjde tak, že to tam nějaký po***a zbytečně nebrzdi. :-( Ale je tu taky jedna nevýhoda a to "průjezd" Kolárovicemi. Kdo to zná ta ví, že dědina je to celkem dlouhá, cesta je rovná, vede vlastně mimo dědinu a stejně je tam 50-ka, kterou navíc rádi a často kontroluji policajti.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Peťas (07. 05. 2015 12:44).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 05. 2015 14:45
pavelostr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jezdím skoro stejně,jen ne na Lešnou(i když i tudy
> jsem 2xjel),a pak nejedu na Brumov Byl. ale na
> Půchov(tam kupuju daln.zn.) A SK jedu po
> dálnici.HU po 86 pak ta M70 , Starý Goričan a HR
> po dálnici .

Nevím, zda jsi to již zaregistroval, ale letos na tu M70 pozor... je zpoplatněná i pro osobáky smoking smiley
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 05. 2015 17:36
Opakování matka moudrosti ;-)

Ano, M70 i M15 je letos zpoplatněná i pro osobáky. Obě se ale dají objet bez nějaké velké časové ztráty
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 05. 2015 19:49
TO Peťas,
jezdím z Ostravy 12 roků "lauter" stejnou trasou jako Ty, jenom s tím rozdílem, že asi přibližně 4 km. za Sv. Ivanem Zelinou odbočuji ze "staré" na přivaděč k cestarině Sv Helena, odkud je dálniční část až do Lučka bezplatná.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 05. 2015 19:58
Časem jsem taky zjistil, že je ten kousek bezplatný a jednou jsem si ho "zkusil", ale stejně to tam vždycky jezdím "po staré". yawning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2015 21:29
Podľa všetkého je starý Goričan otvorený aj mimo sezónu pre osobáky? vracali sme sa 8.5 a všimla som si značku bielu s osobným autom pripevnenú spolu so smerovačkou pre nákladné na smer starý Goričan.Máte niekto info?
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2015 23:12
Viera, ano je to tak. Starý goričan je otevřený po celý rok pro velký pohraniční styk od vstupu HR do EU.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2015 23:17
Pósfa-Hegyfalu na bicykli

[www.youtube.com]
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 05. 2015 10:09
To je dobrá zpráva, jezdíme v září a v r. 2011 když jsme tama jeli poprvé tak nás madaři přes starý Goričan nepustili. Tak jsem přemýšlel jak, když je M 70 zpoplatněná. Zdá se že je to vyřešené.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 05. 2015 12:14
Jezdíme taky v září, a když jsme jeli před několika lety nad ránem v mlze jsem trochu zabloudil a přijel jsem na starý Goričan, tak nás poslali zpátky a nepustili nás. Vloni cestou zpět jsem to zkusil opět přes starý Goričan a bez problémů nás pustili.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 05. 2015 00:26
mdr, jazdievame, teda jazdievali sme po M 70, takže dík za info. Tento rok to teda strihneme po starej ceste na Nagykanyzsu a Letenye a na kruháči"rovno" na starý Goričan. Dúfam, že táto cesta je OK. Ozaj ešte jedna otázka. Rýchlostná cesta 86 a úsek za Hegyfalu až po Szombathely nie je spoplatnený??? Ďakujem
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 05. 2015 09:02
tady je mapka
[www.toll-charge.hu]

_______________________________________________________
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 05. 2015 15:54
mivera, ten kousek 86-ky je opravdu opět FREE

Výše odkazovaná mapka (s datem 28.1.2015) je aktuální... jinak zde opět zopakuji odkaz na legislativní podklad:
Aktuální úprava zpoplatněných úseků silnic (včetně opětovného osvobození 86 - Section 5):
Ministry of National Development Decree 3./2015. (I.29.) of the Minister of National Development regarding the amendment of certain Ministerial decrees associated with revision of the transformed toll payment system .
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 05. 2015 18:25
Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 05. 2015 21:29
mdr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Opakování matka moudrosti ;-)
>
> Ano, M70 i M15 je letos zpoplatněná
> i pro osobáky. Obě se ale dají objet bez nějaké
> velké časové ztráty


Ahoj,dejte sem prosím odkaz na mapu s nejlepším objetím zpoplatněné M70 s najetím na starý Goričan. Díky.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 05. 2015 21:43
A čo toto, už som to viackrát sem do vlákna dával.

Bratislava - St. Goričan
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 186
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.