Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
21. 04. 2015 22:50
Tak vám nevím pánové, ale pokud se nemýlím, tak úseky (M15, M1, M70) se v navigacích již "tvářily" jako zpoplatněné... neboť byly zpoplatněné i v minulosti... navigace nerozlišovaly do / nad 3,5 tuny.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2015 06:24
Jezdím obě trasy.Přes Maďarsko to je taková dovolenková,přes Vídeň pracovní.Určitě je v Maďarsku, na cestě do Chorvatska, spousta krásných míst.Na dálnici jsou pouze odpočívadla.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2015 09:14
Jel jsem jak po dálnici, tak po okrskách a to, co mě tak trochu vadilo na té dálnici bylo to, že jsem se (pocitově) k HR moc nepřibližoval, tím jak jede člověk směrem na Budapešť. Nevím proč, ale měl jsem ten pocit vždy jen tam (asi z toho natěšení, kdy už tam budu smiling smiley ), při zpáteční cestě to letělo daleko rychleji. Při cestě po okrskách mi zase trošku vadí, že nemám prostor si zastavit "kdy" chci, protože takových těch dálničních odpočívadel (myslím tím větší plac, kde můžu zastavit, projít se apod.) moc není a nebo spíš žádné. Při časovém srovnání obou tras to vychází přibližně stejně. Veznu-li trasu Bratislava - Zagreb, tak přes okrsky je o necelých 30 min. rychlejší, ale s tím, že na té dálnici můžu jet o něco rychleji než předepsaných 130 (např. 140) a tím se mi obě trasy časově dost vyrovnají. No a protože jezdím vždy v noci, tak o nějakém kochání nemůže být řeč.

Za mě tedy směrem k HR po okrskách a z HR po dálnici (vyjíždím kousek od Vsetína, přes Púchov ...).

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2015 11:10
No ja po tom Maďarsku tiež rád jazdím, kudy tudy i jinudy, na nejakej hodine mi väčšinou už nezáleží, už nezávodím a zastavím pozerám ,kávička zmrzlina, melón a raz, keď bola práve tá správna kukurica (žito), tak sme na cestu nabrali, nikto nás nevidel, trochu adrenalín, ale v HR, keď sme si ho varili, mohol som si povedať: "Byl jsem v žitě.!"
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2015 11:39
ahojte,vždy jsem jezdil po 86,ale letos chci vyzkoušet dálnici(HU). Jak je to s odpočívadly a benzínkami při cestě. Pojedu jako vždy v noci. Hledal jsem nějaký přehled a nic jsem nenašel,jsem asi slepý :-D
Ještě mě zajímá chování celníků na novém Goričanu,jezdil jsem přes Lendavu a tam mi skoro vždycky jen mávli ať jedu.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2015 12:46
kure napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ahojte,vždy jsem jezdil po 86,ale letos chci
> vyzkoušet dálnici(HU). Jak je to s odpočívadly a
> benzínkami při cestě. Pojedu jako vždy v noci.
> Hledal jsem nějaký přehled a nic jsem nenašel,jsem
> asi slepý :-D
> Ještě mě zajímá chování celníků na novém
> Goričanu,jezdil jsem přes Lendavu a tam mi skoro
> vždycky jen mávli ať jedu.

použij google mapy nebo google earth a jdou vidět. Na HU dálnicích jsou odpočívadla a benzínky rozmístěna v podsatě pravidelně po cca 50 km
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2015 13:16
jozef1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No ja po tom Maďarsku tiež rád jazdím, kudy tudy i
> jinudy, na nejakej hodine mi väčšinou už nezáleží,
> už nezávodím a zastavím pozerám ,kávička zmrzlina,
> melón a raz, keď bola práve tá správna kukurica
> (žito), tak sme na cestu nabrali, nikto nás
> nevidel, trochu adrenalín, ale v HR, keď sme si ho
> varili, mohol som si povedať: "Byl jsem v žitě.!"


Tak to jsi nebyl v žitě, ale maximálně v kukuřici, na Slovácku v turkyni. Abys byl v žitě, musel by jsi být ve rži, od slova réž ( po slovensky raž).
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2015 15:48
Celníci na novém Goričanu v pohodě.
Dálnice má hodně odpočívadel s restauraci a benzinou.
Jezdím tam už 5 let.
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2015 19:03
K odpočívadlám je zoznam tuná-[hac.hr]
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2015 19:05
na stránke si klikni odmorišta a vyklikaj si benzínky a máš to priamo v mape [hac-onc.hr]-
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2015 19:09
Nejde to presne len skopírovať,tak to odpíšem: hac-onc.hr/hr/ interaktivna-karta-autocesta-
dúfam,že to pôjde otvoriť
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2015 19:21
Viera kure sa pýtal na "odmorišťa" v HU.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (22. 04. 2015 19:22).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2015 20:09
Viera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nejde to presne len skopírovať,tak to odpíšem:
> hac-onc.hr/hr/ interaktivna-karta-autocesta-
> dúfam,že to pôjde otvoriť


Děkuji, ale já hledal(jak zde upozorňuje namazuma) odpočívadla v HU. Něco jako má hac, ale nenašel jsem. I tak díky za snahu.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2015 20:34
EmatricaHU informácie v CZ

V slovenčine (neviem prečo) je viac informácii
EmatricaHU informácie v SK
vrátane tohoto textu:

Predpisy o poplatkoch v roku 2015 obsahujú podstatné zmeny oproti predchádzajúcim rokom
ohľadne spoplatnenej siete diaľníc, bezplatných úsekov, kategórií sadzieb a typov známok, preto
Vás prosíme o dôkladné preštudovanie informácií. Ďalšie informácie, vrátane mapy spoplatnenej
siete cestných komunikácií nájdete na webovej stránke www.toll-charge.hu. Pre ďalšie informácie
volajte náš telefonický zákaznícky servis na čísle +36 (36) 587-500.
BEZPLATNÉ ÚSEKY
Podľa nariadenia platného od 1. februára 2015 sa môžu bezplatne používať nasledujúce úseky:
• diaľnica M31,
• rýchlostná cesta M86,
• diaľnica M8,
• úsek rýchlostnej cesty M9 medzi cestami prvej triedy č. 6 a č. 51,
• obchvat mesta Kaposvár na ceste M9 (značka cesty č. 61.),
• úsek rýchlostnej cesty M4 (značka cesty č. 4.) medzi Vecsés – medzinárodné letisko Liszt
Ferenc (úsek medzi 19+550 km a 20+518 km),
• nasledujúce úseky rýchlostnej cesty M0:
úsek medzi cestou prvej triedy č. 1. a diaľnicou M5,
úsek medzi rýchlostnými cestami M4 (cesta prvej triedy č. 4) a M3,
most Megyeri híd (úsek medzi cestami prvej triedy č. 11. a 2.)
Popri ostatných úsekov M0, častí diaľníc a rýchlostných ciest vo vnútri obchvatu prestanú byť
bezplatné aj niektoré doteraz bezplatné mestské obchvaty a rýchlostné cesty a môžu sa oprávnene
používať iba po zakúpení e-známky




Upraveno 2krát. Naposledy upravil namazuma (22. 04. 2015 20:48).
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2015 21:03
Kure, dufam, ze sa nenahnevaju kluci z konkurencneho webu o Grecku, ale z tejto stranky ti mozem pouknut informacie o cerpackach aspon pre usek po Budapest.

info
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 04. 2015 21:52
Bez komentáře !!!!!!confused smiley
[www.mojevideo.sk]
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 04. 2015 08:19
Krásné chovné stádo thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 04. 2015 11:16
Ka.S napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bez komentáře !!!!!!confused smiley
> [www.mojevideo.sk]
> v_pri_dedinke_labod_(madarsko).html

z něčím podobným jsem se setkal v onehdá v noci,shodou okolností o 50 km dál u Marcali.Někde jsem to už popsal.
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 04. 2015 21:48
Ka.S: To snad ani není možný, ti snad běhají dokola... thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 04. 2015 22:49
Velká pardubická
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 04. 2015 11:57
31.8.2013 Jsem v tom místě projížděl a bylo to podobné.Bylo to ale za šera.Nikdo mi to množství nevěřil.Konečně to mohu doložit.Osobně jsem jen koukal a na nic se nezmohl.Foťák v kufru a na mobil jsem si nevzpomněl.Nádhera,pokud to nevezete na přední kapotě.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 05. 2015 20:09
Ahoj,

na této mapě je již zpoplatněn úsek z Rajky sad smiley
[www.toll-charge.hu]

Existuje nějaká lepší cesta přes maďary než po 86ce a 75ce?
Jezdím tam už pravidelně cca 7let a cesty jsou horší a horší.
A ten obchvat kolem Szombathely to nezachrání. Je to jen 20km.

Navíc tato mapa ukazuje bez poplatku. Tak co je správně?
[www.tolls.eu]
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 05. 2015 08:48
uzivatel jusil bol v tomto roku v chorvatsku a jeho info hovori-je spoplatnený
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 05. 2015 11:14
V horizontu sedmi let bych se přikláněl spíše k lepší a horší.V této době proběhla rozsáhlá oprava, ale jelikož se užívá, tak se opotřebovává.Jeden rok to bylo tragické, zpáteční cestu jsem absolvoval přes Rakousko.Nyní mám za to,že to je lepší než před sedmi léty.Pouze jsme náročnější.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 05. 2015 11:49
Takže Maďarsko, jako sice časově delší, ale levnější varianta, padla.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 05. 2015 12:12
Súhlas s hvarom.
To algec, ono to teraz bude uz cisto o preferenciach typu ciest (dialnice vs okresky a polodialnice) a nie o prasuloch. No a este od vas z CZ bude rozhodujuce, kto odkial a kedy vyraza.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 05. 2015 12:16
algec, proč hned tolik paniky?
Pokud člověk nejede někde od Žiliny a nutně nechce jet přes Blavu, tak od Břeclavi přes AT (49, 10, 51), pak šup do HU, Fertőd a dolů na Sárvár(84), Vasvár (74), Nagykanizsa a dále po 7 na (starý) Goričan... smoking smiley
74-ka je také naprosto OK a méně kamionů než na 86-ce...

alda007, když si dáš trochu práce a podíváš se o několik mých přízpěvků zpět, tak tam najdeš odkaz na maďarské nařízení (v angličtině), které to řeší. Tam si to přečti černé na bílém a nemusíš řešit dohady Je to skutečně zpoplatněné od státní hranice.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 05. 2015 13:00
algec napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takže Maďarsko, jako sice časově delší, ale
> levnější varianta, padla.


myslím že jsi udeřil hřebíček na hlavičku yawning smiley ( je to sice delší zato méně pohodlné ) grinning smiley já se spíš divím že tudy vůbec někdo jezdí...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (04. 05. 2015 13:01).
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 05. 2015 13:11
cize aby som to zhrnul , ja idem od ziliny cez blavu-tam cez rajku po starej ceste potom na 86ku, v szombatujhely sa dam na 76 az po lendavu. pricom ak som sa dobre kukal v szombatujhely kusom dialnice je free. dobre som to pochopil? ako jednu z variant. pripadne mate este inu variantu?
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 05. 2015 13:26
Oscil:
Skús pozrieť na túto trasu: BA - Pamhagen AUT - Lovo HU - Sarvar - Vasvar - Bak - Becsehely - St. Goričan HR

Doplním, že to je neplatená trasa (bez poplatkov)



Upraveno 5krát. Naposledy upravil namazuma (05. 05. 2015 10:25).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 143
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.