Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 03. 2015 13:35
... naprosto bez problému ...
Rosťo, těch 19 km z Tornyiszentmiklos vede podél M 70 souběžná komunikace 7538, což je 5 minut navíc, protože se projede Letenye a pak po 7 na starý Goričan ...
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 03. 2015 13:36
My asi letos uděláme změnu a dáme to po dálnici v HU, a vjedeme v Goričanu na dálnici v CH. Uvidíme jak to časově bude.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 03. 2015 13:42
Někteří (passatisté grinning smiley) nechtějí jezdit přes SLO...
Jak již psal Bessy, podél M70 od Tornyiszentmiklós vede souběžná cesta.. to zdržení je nula nula nic... a to odpočívadlo na starém Goričanu je pro některé (včetně mě) "klasická" první zastávka
... nebo přijdete na chuť 74-ce ... do Nagykanizsa a pak po 7-ce na HR hranice smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 03. 2015 14:10
Suhlasim so Slavkovom, bessyho alternativa k spoplatnenej M70 mi pride, kedze som vlastnikom spomenuteho modelu nemeckej znacky, ako najjednoduchsia. Cez lendavu radsej nepokusat yawning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 03. 2015 16:45
S Passatem zkušenost nemám. Náš Opel ani Seat Slovince nezajímal.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 03. 2015 17:23
Osobně jsem také s Golfem, Transportérem či Multivanem problém neměl, ale jsou zde hoši, kteří s Passaty ano... a Bessyho(?) sousedka s novým Golfem měla také problém... tak se k tomu každý nějak postavte... ať se k tomu mohou postavit i ostatní grinning smiley
Já jsem jednou na tomto přechodu u SLO vzbudil zájem člunem na vleku... nejprve prvotní rozčarování... nicméně po chvíli se ukázalo, že žádný problém není, ale pouze osobní zvědavost jednoho celníka... zajímal ho upravený z-náhon
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 03. 2015 19:22
Upřímně řečeno, přes Slovinsko jsem přestal jezdit, když mne tam před lety těžce vydusila soudružka celnice, která neměla svůj den.
Přes Maďarsko jezdím asi dvanáct let a vyhovuje mi. Že by je ve Slovinsku letos Passat, kterým pojedu, by mne nenapadlo.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 03. 2015 20:49
... Slavkov, Ty máš paměť jako bejk, když sis vzpoměl na sousedku ... ta tehdy jela přes SLO po sezoně ... jestli si proto na ní zgustli, ještě byli natolik solidní, že osobku dělala celnice ... no nic, už ve Vyškově nebydlí ... ale dolů jezdí několikrát ročně ...
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 03. 2015 22:04
Jen asi malé upozornění,ten starý Goričan není pravděpodobně otevřen pro nás celoročně ?? Tak kdo pojede mimo hlavní sezónu,tak musí asi jinudy,nebo se mýlím ?

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 03. 2015 23:58
Bessy, zamlada jsem od (jiné) sousedky slýchával: "Ty bejku"... akorát jsem netušil, že to nějak souvisí s pamětí grinning smiley
Njn, asi jsem byl mladej a blbej...
smileys with beer

tvsat , dobrá poznámka... bývá to tak
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 03. 2015 06:50
Nejezdím přes Slovinsko,protože jsem byl lustrován pokaždé co jsem jel do Chorvatska.
PASSAT B6. + starý passat.
Ztráta tam a zpět 3 hodiny.
Jezdím přes HU na Goričan a mám klid.
Zdarec
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 03. 2015 07:37
... tzv. St. Gorican ( vypadá to švýcarsky když je tam to velký S ... ) skutečně býval pro individuální turistickou dopravu otevřen
od 01.06. do 31.08. ... třeba jim ale poplatky vybrané za quasidálnici umožní provozování tohoto double přechodu za tímto účelem ... celoročně ...
fakt je ten, že na dálničním přechodu na M7 nemají takřka žádné zázemí ...
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 03. 2015 09:16
Tak pokud tomu tady dobře rozumím, tak M15 těch 300 metrů je zpoplatněných, 86 od 1.2. už zase ne a před Goričanem M70 jo, takže je potřeba jet mimo na starý Goričan. Rozuměl jsem tomu dobře?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 03. 2015 11:19
Zahajskej, jj, M15 i M1 v dříve bezplatném úseku po odbočku na Csornu a M70 také smoking smiley
Osobně to letos spíš vidím od Břeclavi přes AT a po 74-ce dolů na 7... než přes SVK...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 03. 2015 21:27
... v roce 2012 cestou z domů, po vyjetí z 86ky za Kormendem ... na E66 ... jsem se skoro bál ...
chvílemi to byly petelice ... eye rolling smiley
[www.youtube.com]
smileys with beer
Spoplatnené úseky HU - mapka
11. 03. 2015 15:31
Priamo na stránke HU dialničnej spoločnosti je mapka, ktoré prehľadne zobrazuje čo je a čo nie je spoplatnené. Je datovaná z 28.1. 2015. Červenou sú vyznačené spoplatnené a zelenou bezplatné úseky.

mapka spoplatnených úsekov v HU
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 03. 2015 21:06
Obchvat Gyoru býval tiež bezplatný eye rolling smiley
Re: Spoplatnené úseky HU - mapka
12. 03. 2015 07:34
Vitalita díky, jasné a přehledné.
avatar Re: Spoplatnené úseky HU - mapka
12. 03. 2015 09:39
Už jsem to tady někde uváděl, přes HU jsme jeli jednou zpět v noci, ne po dálnici, ale Nagykanizsa a Csorna, či jak se to píše. No v dešti, vcelku provoz kamionů nad ránem, furt jsem čekal, kdy mi do cesty vběhne kňour. Vozovka vlnitá, samá louže. Moc mě to nebralo.
Cca 4 roky nazpět jsem to zkusil po dálnici z Blavy na Goričan. E vignetu jsem zaregistroval v Brně na obě cesty v ABA automotoklubu, na 3 dny to bylo 1 500 HUF, tedy 150 Kč. V klidu jsem projel bez nutnosti někde u stánku postávat v řádku. Cestou nazpět v neděli se vraceli hungaroši od Balatonu a 70 km jsem se coural v kolonách směrem na Budu. To stačilo a vrátili jsme se ke standardní variantě.
Proto mi není jasné, proč se tady řeší poplatky, které jsou celkem směšně nízké a hledají se objížďky kudy tudy. V celkových nákladech na dovču to není limitující, to jsou 3 Karlovačka. Raději pár kaček a jedu v klidu + známka na Slovač.
Ale to je pouze privátní pohled na věc.
Navíc kluci Maďarský se s kamionama mnoho nemazlí a ve vsi přes plnou mě klidně předjel, opakovaně.
Re: Spoplatnené úseky HU - mapka
12. 03. 2015 11:20
No to nie sú ani tak kluci maďarskí ako skôr estónci, poliaci a tak pod.
Mne napríklad o peniaze nejde, len mi je proti srsti jazdiť po odvesnách trojuholníku, keď môžem ísť po prepone (ak sa pozriete na trasu dialnice a 86tky).
Za ďalšie na diaľnici je hrozná nuda a plus to volím tak, že idem v nedeľu smerom dole a je úplne prázdno a späť buď v pondelok alebo štvrtok ( v piatok a sobotu idú všetci a navyše maďarskí dedkovia v sobotu a v nedeľu ráno vytiahnú svojich Trabantíkov a presúvajú sa z dediny do dediny).
No a to nehovorím, že medzi dedinami sa dá ísť lahoda od 100 do 130, samozrejme nás nemôžu čapnúť hungárofízloši.
Treba dodať, že idem už cez deň, deti už podrástli. Keď boli 2-6 ročné jazdil som na noc, aby to prespali a aby im to rýchlejšie ubehlo a ja som mal kľúdeček v aute, muzika, no proste lahoda cesta na dovču.
Noc ale ako som už tu viackrát písal noc má nevýhodu, že tí magori estónci poliaci ťa s kamiónom obiehajú v obci aj okolo tých ostrovčekov pred a za dedinou 100 vkou. Ťažšie ich v noci mimo obce predbehneš, lebo ide 100-110 a keď v obci sa akože krotíš a ideš nie síce 50tkou ale 70tkou on ťa tou 100vkou dobehne a na drzovku predbehne. Niekedy som mal pocit, že išli na tempomat obec neobec. Čo robí jeho náves pri tej rýchlosti aj pri malých zákrutách ani nemusím popisovať.confused smiley

Pripomeniem aj moju poslednú trasu: BA - Pamhagen AUT - Sarvar - Bak -Goričan



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (12. 03. 2015 12:24).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 03. 2015 12:13
Fous 57, to nemusí být primárně o poplatcích... v tomto případě dálnice nepřináší žádnou časovou úsporu (prostě je to o cca 100 delší). Někdo holky, někdo vdolky... někdo dálnice, někdo silnice grinning smiley

Na téma kamióny a "hungárošfízloš" doporučuji si koupit / půjčit CB radiostanici... pokecáš a víš, co je na trase před tebou...

namazuma, trasa, kterou asi letos také pojedu (samozřejmě již od Břeclavi)... Mimochodem chybí ti tam před HU/HR hranicemi průjezdní bot - vede to po placená M7...
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 03. 2015 12:27
Slavkov: máš pravdu, to som si nevšimol, robil som to na rýchlo, len aby som to vložil.
Už som to tam upravil. Samozrejme po 7 Becsehély cez Letenye a cez starý Goričan (bez HU poplatku).
avatar Re: Spoplatnené úseky HU - mapka
12. 03. 2015 14:14
Fous 57 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Proto mi není jasné, proč se tady řeší poplatky,
> které jsou celkem směšně nízké a hledají se
> objížďky kudy tudy. V celkových nákladech na dovču
> to není limitující, to jsou 3 Karlovačka. Raději
> pár kaček a jedu v klidu + známka na Slovač.

Už tu na to taky byla odpověď.... Nejde o poplatky (ale na druhou stranu, proč je nepoužít na zajímavější věci), ale hlavně o to, že po té nudné, unavující a uspávající dálnici prostě jet nechceme. Není pro nás priorita sednout do auta, co nejdříve být u moře a tam začíná dovolená. Pro nás dovolená začíná už nasednutím do auta a pro některé platí i "cesta je cíl". Využíváme pouze úseky, které byly dosud bezplatné a umožnily vyhnout se např. většímu městu. Teď už nejsou bezplatné, tak se hledají alternativy.
avatar Re: Spoplatnené úseky HU - mapka
12. 03. 2015 15:58
Jak už jsem tady na fóru kdysi napsal, dovolená nám začíná zařazením prvního převodového stupně při odjezdu na dovolenou. Cestu přes Maďarsko bych však už nikdy nejel, i kdyby platili. Nikomu to však nechci vymlouvat. každý ať se rozhodne sám, podle toho, co mu vyhovuje.
My raději po rakouských dálnicích a následně i chorvatských. A při cestě na západní pobřeží Istrie preferujeme dálnici přes celé Slovinsko.
I na těchto trasách je stále co poznávat, ať to jsou nová nebo vylepšená odpočívadla v Rakousku, nový prodej LPG na ČS hned za Vídní ,či celá dálnice a její okolí v Chorvatsku. Vloni jsme byli například doslova zaskočeni novými větrnými elektrárnami směrem od Zadaru na jih. No a taková drobná překvápka jsou tam každý rok.A nemusíme se bát rozježděných silnic v Hungarii, kamionů ženoucích se neodpovídající se rychlostí, vybíhající "divé" zvěře z polí apod.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 03. 2015 19:08
Fousi, už několik let se nedá koupit maďarská viněta na 3 dny, teď je minimálně desetidenní (snaha vytáhnout z turistů co nejvíc peněz). Dalším důvodem cesty přes HU mimo dálnici je vynikající maďarská kuchyně. Obvykle obědváme právě v Maďarsku. Například tady u Jóžibáčiho je to super: [goo.gl]
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 03. 2015 20:03
Jel jsem několikrát přes Rakousko a rovněž i Maďarsko. Jezdím na dovolenou různě - někdy z PÁ na SO, jindy zase v půlce týdne, záleží na jako dlouho jedu. To, co se mi líbí na cestě přes Maďarsko je to, že ať je jakýkoliv den, nemusím přemýšlet nad tím, že budu někde na hranicích čekat ve frontě (oproti např. Macejlu - řešený případným objezdem přes Zavrč apod.). Jel jsem přes Maďarsko jak po dálnici, tak přes Csornu ...a časově to vychází stejně (kilometry tak nějak neřeším, stejně jako spotřebu - jestli najedu o něco víc a nebo budu mít o něco větší spotřebu mi nevadí a tak nějak s tím počítám). A asi jsem měl i štěstí, s kamióny problém nemám (naštěstí). Jako kochačku to taky moc neberu, protože jezdím vždy přes noc. To si užívám až v HR při ránu, kdy jsem už někde poblíž Splitu a níž.

Ale souhlasím s ostatníma, že dovolená mi začíná odjezdem z domu. To, co mi tak vadí je, že se na to těším celý rok, až vyjedu, dám si kávičku někde na benzínce, ale když to nastane, tak si to nedokážu užít (asi z nervozity z cesty, aby vše dopadlo dobře), jak bych chtěl. Musím na tom zapracovat spinning smiley sticking its tongue out.

2006 - Makarska, 2008 - Baška (Krk), 2009 - Makarska, 2010 - Fažana, 2011 - Makarska, 2012 - Makarska, 2013 - Makarska, 2014 - Štinjan (Puntižela), 2015 - Primošten, 2016 - Primošten, 2017 - Primošten, 2018 - Primošten + Makarska, 2019 - Makarska, 2020 - Makarska, 2021 - 2xMakarska, 2022 - Makarska, 2023 - Primošten + Podgora, 2024 - Podgora



Upraveno 1krát. Naposledy upravil gandalf (12. 03. 2015 20:04).
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 03. 2015 09:15
a dopočuli ste sa ze uzakonili v madarsku taku vec ze nubudu smiet byt otvorene prevadzky 24h denne ako aj to ze nesmu byt otvorene v nedelu?confused smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 03. 2015 10:09
Áno, platí to od 15.3.2015.
Viac info napr. tu: Info obchody v nedeľu HU
Takže už žiadne nákupy v Tescu Csorna a Szombathély (ale iba nedeľa)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (23. 03. 2015 10:10).
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 03. 2015 16:02
Jezdili jsme většinou mimo neděli,ale po 22.hodině,takže otevřeno měli jen v Szombathély.Využívali jsme více sociálky než ty nákupy.Rok od roku to tam bylo horší.Loni celkem humus.Závěsné mísy uvolněné ze zdi,umyvadla hrůza.Jestli neproběhne rekonstrukce,zuby si tam umýt bude jen pro silné nátury.
Re: Přes Maďarsko (2)
23. 03. 2015 19:12
Nejaké nové info pre tých, čo občas prekročíme rýchlosť : nové typy radarov hungarofízlošov
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 71
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.