Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2014 23:31
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> S ohledem na to, že se opravdu jedná o
> elektronickou záležitost (nic se na auto nelepí),
> tak bych také volil pořízení přes net smoking smiley
> https://en-
> ematrica.autopalya.hu/

> Zaplatíš online debetní / kreditní kartou, zanesou
> tě do systému, vytiskneš si potvrzení a jedeš...


tak dnes som e-matricu poriešil cez net. už je zakúpená práve cez túto oficiálnu stránku
https://en-> ematrica.autopalya.hu/
komplet celá transakcia aj s registráciou a platba kartou, celé to trvalo cca 5 min. je to aj v angličtine, takže nie je problém. spokojnosť, doporučujem. mesačná vigneta za 15,73 € podľa aktuálneho kurzu.

Viera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pre platby kartou na nete mám extra účet vedený v
> nemenovanej banke grátis,prevediem si naň koľko
> treba,ich kartu používam i na platby v cudzine.


ja to praktizujem presne takisto.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil peter964 (07. 07. 2014 23:36).
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 07. 2014 23:37
Maďarská známka sa dá ešte bez problémov kúpiť na pumpe na M1 tesne pred odbočkou na Csornu. Platba kartou tak, že sa jej personál ani nedotkne. Netreba mať strach. Vedia dobre po anglicky a dokonca aj potrebné slovenské slová. Naposledy som tam matricu kupoval 27.6.14.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2014 11:58
Zdravím diskutéry, téma je už asi vyčerpané, ale nedá mi podělit se o naši zkušenost z 30.5. Maďarskou známku jsme vždycky kupovali těsně za hr. Sl . v Rajce - společná bouda bufet/viňety . Ale ouha, ráno v sedum hod. zavřeno. Přícházející "baba" (omlouvám se, ale jsem ještě slušná) nás s maďarským hudráním a máváním rukama zahnala do budovy bývalé celnice. Dvě okna - jedno pro 20metrovou frontu vystresovaných kamioňáků a druhá - viněty, zavřená. Před hranicemi jsme si všimli reklamy, že maď. známky prodávají i Slováci, tak se manžel vydal cca pětset metrů na druhou stranu. Otočit se samozřejmě nedalo a jet bez známky jsme si netroufli ... ani jsme nevěděli, kde dál koupit. Ale závěrečná perla - na Slovensku viněta 21euro - skoro o dvě stovky dražší a platba jen v hotovosti. Tož tak ... příště jen nákup on-line
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2014 13:13
Škoda ,že jste nejeli po M15 dál a při první benzině koupili matricu.
Kupovali jsme tam kde vy a byla vždy velká fronta,tak jsme zajeli trochu dál a bez problému.
3 roky kupuji Matricu u nás :[www.tourist-centrum.cz]
Cena měsíční Matrice 520,-Kč
zdarec
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2014 20:03
Má někdo letošní zkušenost s celníkama v Mursko Središti???? Doneslo se mi, že docela dost prudí.....zatím to vždy bylo bez problémů!!!! díky za info !!!!!
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 07. 2014 21:17
Celníci tam již nejsou, protože Chorvatsko je v EU. Maximálně jsou tam pasáci, tj. pasová kontrola.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2014 09:00
Mildousi : tuto roli převzali hoši z pasovky.
Slovinci vždy prudili.
Jinak ti přeji zítra příjemnou cestu na Hvar.
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2014 14:53
Leošku díky !!! Budu na ně hodný, oni snad také !!!!
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2014 18:52
Tak jsem dnes v 00.30 přijel z Živogošče. Asi v Kninu kamion rozpáral dodávku i s řidičem FUJ jen jsem řekl ženě ať se tam nekouká. Přes starý Goričan OK, na M70 se mi do cesty postavil policajt ALE stavěl až toho za mnou FUJ2. Potom jsem se chytil za kamiony a ty nějaký omezení nezajímá. Rozbít přední okno mi nemohli páč mi ho rozbily už cestou tam FUJ3. Tak až se ten pavouk moc rozleze tak koupím nový angry smiley.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2014 19:42
peter964 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Slavkov napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > S ohledem na to, že se opravdu jedná o
> > elektronickou záležitost (nic se na auto
> nelepí),
> > tak bych také volil pořízení přes net smoking smiley
> >
> https://en-
>
> > ematrica.autopalya.hu/

> > Zaplatíš online debetní / kreditní kartou,
> zanesou
> > tě do systému, vytiskneš si potvrzení a
> jedeš...

>
> tak dnes som e-matricu poriešil cez net. už je
> zakúpená práve cez túto oficiálnu stránku
> https://en-
> > ematrica.autopalya.hu/

> komplet celá transakcia aj s registráciou a platba
> kartou, celé to trvalo cca 5 min. je to aj v
> angličtine, takže nie je problém. spokojnosť,
> doporučujem. mesačná vigneta za 15,73 € podľa
> aktuálneho kurzu.
>
> Viera napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Pre platby kartou na nete mám extra účet vedený
> v
> > nemenovanej banke grátis,prevediem si naň koľko
> > treba,ich kartu používam i na platby v
> cudzine.

>
> ja to praktizujem presne takisto.



My to zkoušeli taky, registrace se podařila, hodili jsme známku do košíku, přešli k platbě a tam nastal problém... 2x nám platba nevyšla, nevíme kde je problém, kartou platíme jinak přes net běžně :-/ ... takže jsme museli koupit cestou.

Protože jsme chtěli platit kartou, jeli jsme z Rajky až na první MOL čerpací stanici a tam zaplatili měsíční platební kartou... nicméně mám pocit, že už jsme byli na placeném useku rovnou za Rajkou, tudíž jsme jeli nějakou dobu bez platné známky, jak to je??? je placený usek až za tou první čerpačkou, nebo je to placené už rovnou z RAJKY????
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2014 19:48
Podívej se na mapku na předchozí stránce, M15 a následný úsek M1 po odbočku na Csornu je pro vozidla do 3,5t bez poplatku, tudíž ta MOL-ka je na free úseku smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2014 19:53
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Podívej se na mapku na předchozí stránce, M15 a
> následný úsek M1 po odbočku na Csornu je pro
> vozidla do 3,5t bez poplatku, tudíž ta MOL-ka je
> na free úseku smileys with beer

No mě to tak vyjíždělo i na mapy.cz když jsem si dala placené versus neplacené useky, ale přesvědčoval mě i kolega, který jel s náma a koupil měsíční na Rajce za 21 EURO, což jsme odmítli dát a kartu mu tam nevzali, chtěli hotovost angry smiley, tak jsme to holt riskli až k té první MOL-ce.... tak jsem ráda, že to nakonec bylo "košer" :-D
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2014 20:23
KatkaV napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... ale přesvědčoval mě i kolega, který jel s náma a
> koupil měsíční na Rajce za 21 EURO, což jsme
> odmítli dát a kartu mu tam nevzali, chtěli
> hotovost
angry smiley, tak jsme to holt riskli až k té první
> MOL-ce.... tak jsem ráda, že to nakonec bylo
> "košer" :-D

Potvrzuješ přesně to, co psal pár příspěvků před tebou martah1

martah1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Ale závěrečná perla - na
> Slovensku viněta 21euro - skoro o dvě stovky
> dražší a platba jen v hotovosti.
Tož tak ...
> příště jen nákup on-line

Je to jasné, kdo chce přes HU po dálnici, tak buď nakoupit přes net nebo na první MOL-ce (je nonstop) v HU smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2014 20:35
Slavkov napsal(a):
-
>
> Potvrzuješ přesně to, co psal pár příspěvků před
> tebou martah1
>
> martah1 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > ... Ale závěrečná perla - na
> > Slovensku viněta 21euro - skoro o dvě stovky
> > dražší a platba jen v hotovosti.
Tož tak
> ...
> > příště jen nákup on-line
>
> Je to jasné, kdo chce přes HU po
> dálnici, tak buď nakoupit přes net nebo na první
> MOL-ce (je nonstop) v HU
smileys with beer


Omlouvám se, nedočítám ... když nám to přes net nešlo, takže druhá varianta byla ta MOL-ka
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2014 20:42
KatkaV napsal(a):
------------------------------------------------------
> Protože jsme chtěli platit kartou, jeli jsme z
> Rajky až na první MOL čerpací stanici a tam
> zaplatili měsíční platební kartou... nicméně mám
> pocit, že už jsme byli na placeném useku rovnou za
> Rajkou, tudíž jsme jeli nějakou dobu bez platné
> známky, jak to je??? je placený usek až za tou
> první čerpačkou, nebo je to placené už rovnou z
> RAJKY????

Kolko vás vyšla tá mesačná matrica na tej MOL-ke ?
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2014 20:54
peter964 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> KatkaV napsal(a):
> --------------------------------------------------
> ----
> >
>
> Kolko vás vyšla tá mesačná matrica na tej MOL-ke ?

Platili jsme kartou, takže čtu z výpisu z učtu: 4780 HUF, přepočteno na 15,51 EURO, odečteno: 435,27 CZK
:-D, určitě pro nás výhodnější, než dát 21 EURO v hotovosti jak nám to nabízeli na Rajce
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 07. 2014 22:20
Pripájam sta ku KatkeV, na MOLke sem za mesačnú matricu zaplatil rovná ku sumu
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2014 12:53
Pro Přerovaky, elektronicka znamka do HU se da koupit v Prioru ve smenarne za 520 kc/mesicni. Vcera jsem ji tam kupoval i s SK mesicni znamkou ktera vysla na 450kc.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2014 13:15
Prešiel niekto za posledné dni celú 86-tku v HU v smere na Lendavu? V akom je stave? Sú tie opravy a semafóry stále tam? Má zmysel hladať inú cestu, alebo sa to dá prejsť "relatívne" v pohode?
Ďakujem.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2014 13:40
V úterý večer stále semafory a budou určitě min. do konce roku. Zdržení asi 15 min. Kde je to opravený OK!
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 07. 2014 14:47
Před pár hodinama jsem projel úsek Rusovce - Rajka dále po 86tce na Starý Goričan. Semaforů jsem napočítal 6. jsou celkem blizko sebe, tak jsem je několikrát projel vždy na zelenou. průjezd Maďarskem trval necelé 3 a půl hodiny.

______________________
*Dříve pod nickem LOVA registrace 20.7.2006
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2014 11:39
Kde kupim madarskú dialničnú znamku ked pojdem spať z Hr cez goričan-letenye?
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2014 12:15
ja kupujem v Komárome na OMV - rozumejú tam mierne aj slovensky, dá sa platiť kartou a vyjde to do 16eur mesačná matrica. Kupoval som už aj v hotovosti v Šahách, ale tých 21eur je odveci... dať 5eur len tak zbytočne navyše to nie.

ináč v Komárome sme sa zdržali asi 15 minút aby sme sa dostali na most ponad Dunaj smerom na Slovensko, je tam semafór, ktorý nefunguje a autá musia dávať prednosť oproti idúcim autám od Slovenska a odbočovací pruh tam nieto, takže stoja všetci za nimi vďaka tomu. Bolo asi 16hod - utorok.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 07. 2014 23:12
Ja potrebujem ale kupit na spiatočnej ceste teda z HR, v Komarne viem že kupim ale to mi je n nič ked už idem zHR
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2014 03:43
Pokud je pro tebe internet a platba kartou problém, tak to bude asi problém...
Jsem zvědav, zda to někdo už v tomto směru řešil. Mezi HR/HU hranicí a začátkem (označeným) placené HU dálnice není žádná pumpa. Zkusil bych sjet na starý Goričan (možná na HR INA?), případně dál po staré silnici č. 7 dojet do Nagykanizsa, tam jsou pumpy Shell a MOL, ale zda tam lze koupit vignettu, to nevím.... případně se zeptat grinning smiley K pumpám se musí zajet do centra... Následně zpět na dálnici není problém...
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2014 06:16
Ahoj, no moje skusenosti boli take ze za Goricanom cca. 40 km boli HU pumpy a tam som si zaplatil dialnicny poplatok.
Osobne si myslim ze to ze plateny usek je za hranicou HR to neznamena ze dostanes automaticky pokutu aspon tam mi to bolo vysvetlene na pumpe myslim MOL. Dolezite aby si to mal v ten den uhradene. Fakt je ze to bolo asi 5 rokov dozadu a pravidla sa mohli zmenit.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2014 06:57
Zdravím všechny,
trochu mých poznatků z cesty do a zpět z Chorvatska.
Cesta Ol-Mikulov-Vídeň-Szombathely-Lendava-Varaždin-Tučepi, tedy kombinace A2, S31, 86 a chorvatské dálnice. Tam jsem jel 2.7 na noc, úplně bez aut, na semaforech v Maďarsku bez čekání, mezi Szombathely a Zalovem myslím 6, ale velice krátké úseky.
Zpět 10.7. přes den a to už bylo na semaforech docela čekání, ale nic hrozného. Jinak tento úsek je opravdu hodně rozbitý, kromě pár již v minulosti opravených úseků. Od Kalocfy po Redics parádní povrch. Kousek 4-proudé za Kormedem, snad to nezpoplatní. V rakousku standartní zdržení v Poysdorfu, asi 30 minut i ve všední den. Je možnost to objet hned za Erdbergem doprav a vyhnete se semaforům v Poysdorfu, bohužel jsem přejel.
Hranice v Mursko Srediště ok, oba celníci sedí na slovinské celnici, mrkli do pasů cestou tam, zpět nic.
Kde tankovat naftu je na Vás, Chorvatsko 10.32 kn/l Makarská INA, na dálnici + 10 lipa , čili zanedbatelný rozdíl. Ve Slovinsku myslím 1.37 Euro, pozor Petrol v Lendavě je v noci zavřený, Rakousko podobné jak ve Slovinsku, ale ne u dálnic, tam dražší.
Placení mýtného v Chorvatsku kartou, nevím proč ale od Varaždinu po Zagreb (27 kn) mi to nevzalo MasterCard, to samé i zpět, musel jsem použít VISA. Dále Lučko-Šestanovac už placení kartou Mastercard bez problémů i Demerje zpět.
Jinak celou cestu v dešti, pozor na omezení rychlostí, fakt to klouže a pár divočáků se válelo na mezích.
Snad vše, tak SRETAN PUT
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2014 10:24
jelo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj, no moje skusenosti boli take ze za Goricanom
> cca. 40 km boli HU pumpy a tam som si zaplatil
> dialnicny poplatok.
> Osobne si myslim ze to ze plateny usek je za
> hranicou HR to neznamena ze dostanes automaticky
> pokutu aspon tam mi to bolo vysvetlene na pumpe
> myslim MOL. Dolezite aby si to mal v ten den
> uhradene. Fakt je ze to bolo asi 5 rokov dozadu a
> pravidla sa mohli zmenit.

No jazdit po madarskej dialnici 40 km bez uhradeného poplatku je dosť veľká odvaha. Dobre by mi sťahovalo prdel či ma do najbližšej pumpy nelapnú policajti. Asi by som im ťažko vysvetloval, že na prvej pumpe si e-vignetu kúpim, najmä ked po madarsky viem tak maximálne 2-3 slovíčka. V takom prípade doporučujem preštudovať si sadzobník pokút za jazdu po dialnici bez poplatku.
[www.toll-charge.hu]
tu je to v slovenčine
Poplatok treba zaplatiť ešte pred vjazdom na spoplatnený úsek! Zakúpenie e-známky neznamená
oprávnenie na používanie cesty so spätnou platnosťou!

[www.toll-charge.hu]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil peter964 (12. 07. 2014 10:37).
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2014 20:16
Pár let zpátky, hned jak otevřeli přechod na dálnici, tak jsem se přímo tam ptal kde koupit. Dozvěděl jsem se, že mám hned sjet z dálnice a buď se vrátit na starý přechod, nebo pokračovat na Letenye a koupit na pumpě. Využil jsem první možnosti, ale hned další rok zrušili čtyřdenní známky, takže stejně kupuji měsíční,
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 07. 2014 20:23
No já tři roky zpátky koupil matricu hnedka na Goričanu, za celnicí, cca 20 metrů.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

mdr
Hosté: 62
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.