Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 04. 2014 11:48
Tak pro všechny výpočet podle nového ceníku ZDE
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
29. 04. 2014 14:24
... ano ... jak píše Petr70 ... yawning smiley
... P.S. ... i tak mají v článku chybu ... nová cena Goričan/ Zagreb ... 42,- HRK
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 04. 2014 17:36
Jak jsem psal chorvat ok no problem madarka BIG problem s moji obstřiženou občankou, za kukaní pasovky stali 4 poflakujici se celníci a ti si nas stahli za kužely ke stolkům, jak sem vylez ven z auta a viděli že se vracíme z lodi tak nechali mladeho udělat nějaký jejich zapis a mávli at jedem.

Celní policie zrušena není jen ted hlídkují i ve vnitrozemí tuším 50km od hranic te mohou kontrolovat co vezeš a kde maš od toho doklady (nechci se přít nevím to přesně)

Madarka si myslela že nas vyděsí ale smolík nějak mi už tito úředníci nenahánějí hrůzu asi je to věkem :-)
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 04. 2014 19:24
nevolej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jak jsem psal chorvat ok no problem madarka BIG
> problem s moji obstřiženou občankou,
Občanka s ustřiženým rohem je holt neplatná. Jsou horší, než maďarská policajtka, která pochopitelně nemá jak zjistit, proč ten roh je ustřižen. Stačí jít do Komerční banky. Tam Tě s ní také vyhodí, i když k ní máš papír, proč je roh ustřižen a ten důvod ustřižení nemá nic společného s věcí, kterou potřebuješ vyřídit.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 04. 2014 06:51
globiku jestli jsem to pochopil spravne tak on neměl odstřižený roh ale pouze zmenšenou občanku po jejím obvodě aby se mu vešla do peněženky, pouzdra ......
jo
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 04. 2014 07:41
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> globiku jestli jsem to pochopil
> spravne tak on neměl odstřižený roh ale pouze
> zmenšenou občanku po jejím obvodě aby se mu vešla
> do peněženky, pouzdra ......

Vy si ostříháváte tisicikorunové bankovky, aby vešly do peněženky?
Teda, je jaro a lidské blbost kvete!
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 04. 2014 08:08
Nevím přesně, jaké občanky máte v ČR, ale tady na Slovensku jsou teď občanky, řidičáky i osvědčení o TP ve formě plastové kartičky formátu kreditky, takže no problem s velikostí. Akorát osvědčení mám ve zvláštním obalu, protože k němu musím mít přibalenou zelenou kartu, ústřižky od dálničních známek...

ale nějak jsme OT, jak si teď uvědomuju
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 04. 2014 08:11
Jsem zvědav, jestli dálniční úsek u Szombathely nebude časem zpoplatněn - už dnes je tam označení M86, tedy jako dálnice.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 04. 2014 09:32
jo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ttom napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > globiku jestli jsem to pochopil
> > spravne tak on neměl odstřižený roh ale pouze
> > zmenšenou občanku po jejím obvodě aby se mu
> vešla
> > do peněženky, pouzdra ......
>
> Vy si ostříháváte tisicikorunové bankovky, aby
> vešly do peněženky?
> Teda, je jaro a lidské blbost kvete!

Já se ještě taky přidržím toho OT... ;-)

Občanka je zalitá v plastu (stejné provedení jako malý TP) a pokud jenom ostřihnu ten plast, tak do samotné občanky vůbec nijak nezasahuju. Nevidím tedy důvod, proč by v tom měl být problém.

Nějaká blbost kvést může, otázka je kde přesně. :-D :-D
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 04. 2014 11:21
Ttom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> globiku jestli jsem to pochopil
> spravne tak on neměl odstřižený roh ale pouze
> zmenšenou občanku po jejím obvodě aby se mu vešla
> do peněženky, pouzdra ......
Pouze? To může udělat fakt jen magor. Na to nemám slov.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 04. 2014 11:22
... neboť přesně takto začíná výměna fotografie smoking smiley
To není nezávislý obal, to "lamino" je nedílná součást průkazu. Nevím, co je na tom k nepochopení...
Jednoznačné pozměňování dokladu... sorry
Asi typické čecháčkovství... jak obhajovat svoji blbost... a ještě se nas*rat... běžte něco podobného zkoušet v Německu...
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 04. 2014 11:27
Peťas napsal(a):
-pokud jenom ostřihnu ten plast, tak do
> samotné občanky vůbec nijak nezasahuju. Nevidím
> tedy důvod, proč by v tom měl být problém.
>
> Nějaká blbost kvést může, otázka je kde přesně.

V první řadě u těch, kdo úmyslně poškodí OP. Pokuta je jen do 15.000 Kč. Horší bude, až někdo s takovou občankou půjde na pasovku na letišti a nepustí ho přes ni. Tam může celková škoda vzniknout větší, ale jak se říká, za blbost se platí.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
30. 04. 2014 12:01
namazuma napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Len taká perlička
> [url=http://ekonomika.sme.sk/c/7181776/chorvati-me
> nia-ceny-za-myto-desat-rokov-uctovali-nespravne.ht
> ml]info HR mýto[/url]


no ako to tak ratam, za tie roky, co chodim do HR a platil som vyssie mytne, by som uz mal mat jednu cestu do Drasnic zadara spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 04. 2014 16:36
Globík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ttom napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > globiku jestli jsem to pochopil
> > spravne tak on neměl odstřižený roh ale pouze
> > zmenšenou občanku po jejím obvodě aby se mu
> vešla
> > do peněženky, pouzdra ......
> Pouze? To může udělat fakt jen magor. Na to nemám
> slov.


Globík
já to psal na tu tvou reakci cituji
"Občanka s ustřiženým rohem je holt neplatná. Jsou horší, než maďarská policajtka, která pochopitelně nemá jak zjistit, proč ten roh je ustřižen. "

tak jen kde jsi vzal že měl ustříženej roh ? A mimo to se vsadim se že pokud vezmu 100 ks občanských průkazů nebudou na setinu milimetru stejné jelikož to lamino je zavařené teplem.... tak nevim vo co go...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ttom (30. 04. 2014 16:37).
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 04. 2014 17:05
Ttom napsal(a):

>
> tak jen kde jsi vzal že měl ustříženej roh ? A
> mimo to se vsadim se že pokud vezmu 100 ks
> občanských průkazů nebudou na setinu milimetru
> stejné jelikož to lamino je zavařené teplem....
> tak nevim vo co go...

1) V životě by mě nenapadlo, že někdo ostříhává občanku, aby se mu někam líp vešla. Proto jsem automaticky předpokládal, že má ustřižený roh (rohy).
2) Chceš mi říci, že to ostřihl o setinu milimetru? Ostřihl to zřejmě tak, že to tu Maďarku praštilo do očí a logicky to považovala za upravené.
Re: Přes Maďarsko (2)
30. 04. 2014 19:49
Ano jsem osel, obstřihl jsem si OP a tim jsem se provinil.

zatim jsem uspěšně poslal do "xxx" policajta, pasovačku a bankovní úřednici

doklad je čitelny, nepoškozený, novou plastovou kartičku asi vymysleli kvuli mně



Admine smaž moje přispěvky dráždí to "OBČANY" forum je o cestě



Upraveno 1krát. Naposledy upravil nevolej (02. 05. 2014 13:45).
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 05. 2014 05:41
Ano, řeči o občance jsou OT, tak zopakuji moji "otázku" k cestě přes Maďarsko:

Jsem zvědav, jestli čtyřpruhový úsek u Szombathely nebude časem zpoplatněn - už dnes je tam označení M86, tedy jako dálnice.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 05. 2014 12:45
IMHO, časom určite bude. uvidíme, či ale najprv iba pre náklaďáky (od 3,5 t) ako je na M70 dole na juhu.
Otázka je aký majú maďari cieľ, či budú chcieť časť kamiónov, ale aj osobákov vytlačiť na používanie diaľnice. Potom by časom aj spoplatnili úseky na 86tke a tak by už tranzit až toľko nešpekuloval, či 86 alebo diaľnica.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2014 08:26
Tak letos to zkusím přes Maďarsko trochu jinak. Wien a Szombathely :-) Odjezd 20.6. Už aby to bylo

[goo.gl]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil asok12 (14. 05. 2014 08:26).
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2014 14:16
to asok12:
touto trasou jsem jel loni a naprosto mi vyhovovala. A kdyby se nekomu hodil cas straveny na ceste tak posilam odkazy na moji trasu. Kdyz najedete na cerveny puntiky tak se zobrazi cas v danem miste.

http://jan.rohlicek.net/gps/2013-06-22_JC-Karlovac.html

http://jan.rohlicek.net/gps/2013-06-22_Karlovac_Biograd.html

jinak take odjizdim touto cestou 20.6. z Zeleznice spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2014 14:32
To mě přijde taková rozumná poklidná jízda. :-) Já vyrážím v 18,00 a chtěl bych ve Varaždinu chvilku zavřít oči. Ale předpokládám že se mě to jako pokaždé nepovede :-)
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2014 14:37
Ted jsem se dival že než ty se dostaneš na naše hranice tak za stejný čas já už jsem až v Sombathely :-) Jinak ta aplikace je fakt dobrá už jsem se na to díval :-)
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2014 14:58
smileys with beer

aplikace je standartni pro android - GPS Logger, - pak lehce poupravena data ve vystupnim souboru .gpx nasledne preformatovana [www.gpsvisualizer.com] pro google maps, cili zvladne to kazdy kdo ma android... kdyby nekdo chtel a nebudou Vas stovky tak vam to mohu pomoci prevest a pripravit pro web.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2014 16:28
ask12
taky doporučuju
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2014 18:50
Jel jsem touto trasou přes Koszeg 2x a zkusil jsem i Bessyho cestu ale vrátil jsem se na tradiční HK, Svitavy, Brno (východní obchvat), Bratislava, M15. M1, Sombathely, starej Goričan a dále jako vy. Mám slabý naložený auto, nikam nespěchám a tak mi ta rovina bez kopců připadá lepší. A nedej bože když je ve Vídni problém.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2014 20:01
A tím Rakouskem je je to kopcovaté nebo moc členité??
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2014 20:21
asok12 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A tím Rakouskem je je to kopcovaté nebo moc
> členité??


Clenitokopcovité. Jedeš přes Alpy.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2014 20:33
Ale já jsem myslel že ta S31 přes Alpy nejde :-) apoň tak se mě to z mapy zdálo :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil asok12 (14. 05. 2014 20:33).
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 05. 2014 16:27
To je jako u nás Vysočina (to na Moravě ne salám)! A je to jen rychlostní silnice a myslím že je tam 110km/hod.
Tady jsem to vytáhl z itineráře. Porovnání dálnice a silnice.
Dálnice:Brno-M1 po odbočku na Czornu 163km obyč: M1- Szombathely 104km
Dálnice:Brno-Pohořelice 25km, obyčtongue sticking out smileyohořelice- nájezd na M5 56km. Dálnice M5 až S31 145km obyč: S31 - Szombathely 38km
Čili na km stejně čas stejný jen nesmí být problém ve Vídni.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 05. 2014 20:39
Já budu ve Vídni kolem 21,00 tak to už snad nic nehrozí :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 245
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.