Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
17. 05. 2013 10:44
horšie je že sa tankodromu niekdy hovorí aj dálnice a je zpoplatnená smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 05. 2013 08:48
radsej to mazem, sorry.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (18. 05. 2013 22:32).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 05. 2013 09:34
namazuma napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ľudkovia (neukameňujete ma) nie že by som nad takým niečím rozmýšľal, takéto veci neriešim, len
> pre zaujímavosť, čo je toto za blbosť alebo reál? Počuli ste niečo o tom?

Hmm, proč Vukova Gorica a ne třeba Svieti rok, ten je asi blíže polovině trasy ze Zagrebu (pokud teda beru např. Makarskou) a také se tam potkávají oba směry? To je asi víc v polovině trasy smiling smiley
Zda mají chorvati systém čtení SPZ netuším... např. v Brně na parkovišti naproti Grandu ten systém je a SPZ se tiskne na účtenku... tak nevím...
avatar Re: rychle dostat z Přes Maďarsko (2)
18. 05. 2013 09:55
myslím si, že to proveditelné je. Stalo se mi při nájezdu na dálnici, kde jsem zjistil, že se musím vrátit, tak jsem se zkusil hned za mítnici otočit (nejsou tam svodidla a bylo kolem 1 hodiny ráno) a po podání lístku obsluze na to sice koukal jak puk, ukázal jsem mu krouživým pohybem ruky, jako že jsem se točil, tak jen kývnul a otevřel závoru.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
18. 05. 2013 13:32
... ono nápadný bude už i čas na ujetí "pouze jedné mýtnice"... zejména pokud nebude někde mezi odmoriště thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 05. 2013 20:59
Je to velmi zajímavý nápad! Určitě je to proveditelné. Teď mám sice ENC, ale nevzpomínám si, že by mi někdo dřív na mýtnici kontroloval čas. Pokud na tom lístku vůbec je. Fakt je, že i já jsem se kdysi motal v HR po dálnici a otáčel se u mýtnic bez toho, abych jimi projel.
avatar
mdr
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 05. 2013 21:15
Pokud si vzpomínám, tak čas tam je, SPZ ne. Ale jiná věc mě napadá: to musíme být takoví vyčúranci?
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 05. 2013 21:19
Nechcete na to založit vlákno?
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 05. 2013 22:30
a co se tak té dálnici vyhnout úplně,ala Slovinsko? Vidím že škrtˇáctví ještě nevymřelo...
Re: Přes Maďarsko (2)
18. 05. 2013 22:37
Musím souhlasit s postmanem..napsal.Nechcete na to založit vlákno?
Zatím jsem to vždy zaplatil a pak klině spal...myslím že to riziko nestojí za ty případné důsledky.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 05. 2013 12:16
sad smileydarko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a co se tak té dálnici vyhnout úplně,ala Slovinsko? Vidím že škrtˇáctví ještě nevymřelo...

A proč ne? Však tady na předchozích stánkách máš ode mne návod smoking smiley
Brno - Břeclav - (po staré) Kúty - Malacky - Lamač (na bezplatnou část SK D2) - sjezd Jarovce - Rusovce - před Rajkou na bezplatnou M15 - přes HU po 86 - Csorna - buď přes SLO nebo (starý) Goričan - po okrskách až po Sv. Helenu - pak bezplatný úsek dálnice do Zagrebu - sjet na "1" (hned následující sjezd za sjezdem na Lučko) - Karlovač - a dále po staré "1" přes Plitvičky... takto se dá v pohodě zajet Brno - Brela za 13,5 hodiny (2 + 3 + velký box na střeše)smiling smiley

Nevím, zda je toto nějaké "škrtˇáctví" eye rolling smiley nicméně:

Pokud jedeš na 10+ dnů po dálnicích, tak úspora tam i zpět:
Rakousko 24,20 € ... cca 630CZK
Slovinsko 30€... cca 780CZK
(možná alternativa SVK 14€, HU 16,34 €)
Chorvatsko cca 2x 250Kn... cca 1700CZK
celkem cca 3100CZK... to jsou dva dny ubytování navíc

Sečteno, podtrženo, za o maximálně 3 hodiny delší cestu... a to asi přeháním (brňáci okolo jezdí Omiš, Brelu, Makarskou okolo 12 hodin po dálnici)... získávám dva dny ubytování navíc... jako bonus bude vždy minimálně jedna cesta mimo cestovní špičku... Po cestě si v klidu zastavím u nějaké místní pekárny... zastavím v oblíbené restauraci... udělám si výlet na Plitvičky (třeba i přespím)... hezkého je toho po cestě dost... když se to načasuje, tak třeba u Balatonu v Badacsonu vinobraní apod.... Je to každého volba... my máme navíc k cestě (převážně) mimo dálnice i zdravotní důvody na palubě sad smiley, ale to tady nechci rozebírat...
Tudíž pominu-li nějaké jiné minoritní důvody, tak pokud nepreferuji pouze rychlost přesunu z bodu A do bodu B, tak to může být vnímáno i jako racionální varianta a nikoli tebou zmiňované "škrtˇáctví" thumbs up smiley

EDIT:
Pokud jedeš něčím jiným než osobákem nebo jedeš osobák s vlekem... pak si těch dnů navíc můžeš dopřát i víc...
Např. VW Transportér + vlek s člunem, tak jsi už kategorie III



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (19. 05. 2013 13:51).
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 05. 2013 13:43
tak potom mi řekni,proč 99,9 % všech řidičů jede z Goričanu do Zagrebu a dál po dálnici,když se dá tak perfektně ušetřit ? Podívej se do mapy na profil cesty z Goričanu do Zagrebu: je to samá vesnice a u Zagrebu je to ještě veselejší.Ne děkuji,už sem zvracel. Doporučoval bych ti jet třeba z Prahy do Brna mimo dálnici.Taky ušetříš...
Navíc většina z nás jezdí na týden,a každá ušetřená hodina je dobrá a na známkách Sk a H moc neušetříš (cca 500 kč). Vetšině z nás je nějaké vinobraní u Balatonu ,přespání v Plitvičkách a pod. u p.....e protože jedeme k moři,což je náš pravý cíl.To samé platí pro ty co jedou z Karlovce kolem Plitvic.Je to sice strašně super ta příroda,ale klepat se před každou zatáčkou,jestli tam nestojí "Milicijoner" s hladovou šrajtoflí mě fakt neláká.Nakonec na pokutě zaplatíte víc než za "ušetřené" mýtné.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 05. 2013 13:55
Asi se vinobraní u Balatónu nikdy nezůčastním, ale u prdele mi to není.Rozhodně to tady patří je to vlákno "Přes Maďarsko".Balatón tam pokud ho nevypustili patří.A z Goričanu do Zágrebu ať si každý jede jak chce, ale pří popisu použije jiné vlákno.Někdo si to možná rád přečte.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 05. 2013 14:07
No, jazdili sme takto, kaď diaľnice boli iba v Nemecku a nepo...li sme sa z toho. Bolo to časove náročnejšie ale šlo to. teraz to niekedy aj kombinujem: cesta - diaľnica. Tento rok sa chystáme prespať v Slunji. Potom Živogošče.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 05. 2013 14:45
Nedovedu si představit, kdybychom všichni jeli stejným autem po stejné cestě do stejného místa.
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 05. 2013 16:03
Ať si jede každý jak chce.Je to jen na každém z nás jak pojede a bude se bát bubáků za zatáčkou ,nebo ne.
Když chce někdo ušetřít tak ať šetří.
Jenom nevnucujte jednotlivci, svoje názory druhým.
Jezdím osobně přes Maďarsko,starou cestou přes Plitvice k moři,přes BiH a také Chorvatskou dálnici.
Slovinsko nemusím,jelikož mají spadeno na Passaty.
Jsem rád když tady objevím nějaké dobré rady a pozitivní nápady.
Spokojené jízdě zdarec!!!smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
19. 05. 2013 18:33
... dollpa thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
19. 05. 2013 21:19
darko:
já třeba jezdím po dálnici jen pro klid v rodině. Kdyby záleželo ne mě, jezdím pokaždé jinudy a ne po dálnici. Letos se mi podařilo zmanipulovat ostatní účasníky zájezdu tak, že se podíváme i do Bosny. Samozřejmě s přespáním. Je mi jasné, že tahle moje úchylka je asi v menšině, ale existujeme. Tak prosím trochu tolerance. To není o ušetřených penězích. Mě se prostě nechce jet někudy, kde už jsme jeli. Moře je sice taky cíl, ale dovolená pro mě začíná usednutím do auta před barákem.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2013 00:41
Bessy & dollpa ... ty Passaty musí být nějaké prokleté confused smiley... s Golfem ani Transportérem zatím žádný problém, ani VIN-ko nic.. ťuk, ťuk... a ještě jednou ťuk... akorát jednou celníka zaujal člun (!?)... pak jsem pochopil, že se vyzná, protože jsme tam měli takový upravený Z-náhon... pouze soukromá zvědavost...

darko ... kdybych chtěl být rýpavý .. tak nechápu lidi, kteří jedou k moři pouze na týden... no nic... pak je zřejmý důvod tvého spěchu... asi otroci uspěchané doby... se podívej okolo, civilizovaná Evropa už pochopila, že týdenní dovolená je na 99,9% nesmysl thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2013 07:26
Slavkov Mám třetího Passata a pokaždé stejný děj.Lustrace 1,30 tam a zpět.Ppo dokazování,že jsem jel přes ten saný přechod tak jen 40 minut.Švagr to samé.Pak si koupil Captivu a měl klid.
Kolega měl úplně nový Passat a ti mu chtěli odloupnout metalízu ,že je to přelakovamé.Co dodat.Raději jezdím mimo a mám klid.
Passatům a Chorvatsku zdarec.
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2013 08:58
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak potom mi řekni,proč 99,9 % všech řidičů jede z
> Goričanu do Zagrebu a dál po dálnici,když se dá
> tak perfektně ušetřit ? Podívej se do mapy na
> profil cesty z Goričanu do Zagrebu: je to samá
> vesnice a u Zagrebu je to ještě veselejší.Ne
> děkuji,už sem zvracel. Doporučoval bych ti jet
> třeba z Prahy do Brna mimo dálnici.Taky
> ušetříš...
> Navíc většina z nás jezdí na týden,a každá
> ušetřená hodina je dobrá a na známkách Sk a H moc
> neušetříš (cca 500 kč). Vetšině z nás je nějaké
> vinobraní u Balatonu ,přespání v Plitvičkách a
> pod. u p.....e protože jedeme k moři,což je náš
> pravý cíl.To samé platí pro ty co jedou z Karlovce
> kolem Plitvic.Je to sice strašně super ta
> příroda,ale klepat se před každou zatáčkou,jestli
> tam nestojí "Milicijoner" s hladovou šrajtoflí mě
> fakt neláká.Nakonec na pokutě zaplatíte víc než za
> "ušetřené" mýtné.

To tvoje procento je hodně mimo. Ale čím víc bude takových "spěchálistů" jako jsi Ty, tím větší klid budeme mít my, pro něž "i cesta může být cíl". :-D

A s těma pokutami to taky nemusí být takové horké. Za ty roky, co jezdím" jsem ji v HR "platil" jenom jednou - začalo to na 500kn a skončilo na třech plzních v plechu. ;-)
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2013 09:52
Presne tak.Radsi pres dalnice nez skrblikovat..
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2013 13:07
Já asi nikdy nepochopím co na těch dálnicích máte. Kryjete clonou falešného bezpečí na dálnici? Nebo neumíte řídit a dálnice tak nějak zvládnete? Osobně na nich usínám už po půl hodině.

Někdo "skrblíkuje" na dálnicích, ale potom si dovolenou za ušetřené peníze užije. Ti druzí musí být na místě co nejdřív, protože jedou přece na poslední chvíli na, za levno koupený, 7denní last minute s all inkl. a "skrblíkují" na místě, chodí kolem restaurací a mlsně nakukují tam, kde sedí "dálniční skrblíci" a užívají si za ušetřené peníze.

Tohle můj pohled na dálniční závodníky (výjimkám se omlouvám).

Už jsem tu několikrát psal, že osobně nejezdím mimo dálnice kvůli nějaké té ušetřené tisícovce (i když je pravda, že ji radši projím a propiju na místě, než ji vyhazovat za cestu), ale proto, že si užívám už samotnou cestu na dovolenou a to po dálnici opravdu nejde.
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2013 14:06
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 06:42).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2013 14:14
... Slavkov, nepřál bych Ti to ... vyskládávat Passata po půlnoci i s miminem ... jsou holt značky a typy, které se kradou víc ...
budou to 3 roky, bývalá sousedka ( mimochodem sympatická mladá dáma a jela sama ) na zpáteční cestě z HR a v říjnu ... vyskládávala pár měsíců nový Golf ... a sama šla do spodního prádla ... komentovala to jedním slovem ho..da ...
jednou, až toto pomine tak rád zaplatím známku i Slovincům, profičím tama za půl hoďky a pak to vyšetřím na " starou cestu " přes Plitvice ...
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2013 19:51
To Petˇas: když to tak tady čtu,tak jsem nabyl dojmu,že dálnice stavěli pro blbce,kteří neumí jezdit, nevědí co s penězma a u moře musí být do deseti hodin jízdy.A ti chytřejší jezdí po staré,přespávají cestou po hotelích a u moře tráví 10 dní a více.Pochopte že ne všichni mohou trávit u moře tolik dní.Jednak kvůli penězům a taky kvůli zaměstnání.A když už mají tak málo času,každá hodina je dobrá.Spěchálista nejsem,na dovču po dálnici jezdím do 120-ti a střídám jí s "86". Potkat cestou tebe, "kochálistu" bych opradu nechtěl,to bych se v půlce cesty musel vrátit zpátky.... thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2013 21:47
Schválně jsem to psal stejným způsobem, jakým se do nás, co jezdíme "po staré" obouvají dálniční jezdci. A mimochodem, jezdit po dálnici 120?! Ještě napiš, že jsi jeden z těch " dálničních učitelů", kteří jedou v levém svých 120km/h ať se děje co se děje a bude to kompletní. Naštěstí po dálnicích skoro nejezdím, protože kdybych potkal Tebe, tak se asi vracím ještě dřív, než té půlce cesty. cool smiley

A pro doplnění informací některých... Jezdit po staré a kochat se, automaticky neznamená, že jedu jak po....ý.

Ale to všechno už je opět hodně mimo téma "Přes Maďarsko", tak už s tím končím.


Něco málo k tématu:

Už od Vánoc uvažuju, jak tu část cesty přes Maďarsko oživit, protože 86-ka mě už, až na ten konec od Zalalova, moc nebaví. Zatím jsem na nic rozumného nepřišel, protože jezdím přes Slovinsko a všechny ev. trasy směřují na Goričan.....



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Peťas (20. 05. 2013 21:58).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2013 21:56
To Peťas: Vždyť už jsi veterán tohoto fóra, tak sis mohl všimnout že darko tak trochu provokuje, se podívej na jeho starší příspěvky smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 05. 2013 22:00
Ale jo všimnul, ale občas se prostě musím "vyventilovat" a jsem potom na nějaký ten pátek zase spokojený. :-D
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 05. 2013 07:00
Doporučoval bych se "vyventilovat" při zpracování studie "Ti, co neumějí řídit, jezdí po dálnici". Je to opravdu myšlenka, za kterou by mohla při dobrém a odpovědném zpracování do České republiky opět po letech dorazit Nobelova cena. drinking smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 139
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.