Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2013 14:06
smazáno pro zbytečtnost



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (15. 05. 2013 10:43).
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2013 14:39
Jirvo, som Vas slusne poziadal, aby ste nezaprasovali toto vlakno Vasimi zbytocnymi a teraz uz aj urazlivymi prispevkami.....
Admin tu evidentne vlakna nesleduje, co vo Vasom pripade je velka skoda.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2013 15:08
smazáno pro zbytečtnost
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2013 16:30
Roman1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny,
> s prominutím se vrátím k tématu. Jižní část 86
> (nevím přesně km), byla už v posledních dvou
> létech krásně opravená, ale co kousek byla omezená
> rychlost na 40. Před loni, když silnici
> dokončovali, jsem si myslel, že je to kvůli této
> činnosti. Loni už bylo vše hotové, ale 40-tky tam
> zůstaly. Co si o tom myslíte a jak v těchto
> místech jedete? drinking smiley

tiez som ostal zarazeny s tych 40tek ,ja najskor isiel tak cca 50-55,ale potom co okolo mna domaci ale aj inostranci preleteli ako rakety tak som tiez pridal na standartnych 90, dokonca som siel vo vlaciku asi 5 aut medzi ktorymi boli aj RENDORSEG a vsetci v klude 90km/h.koli comu tam ostali tie znacky 40naozaj nechapem eye popping smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2013 17:28
... Jirvo ... a tak už se nehádej ...
já už asi starý pán jsu, ač se tak necítím ( není to tak dlouho, co jsem šel hrát na plácek fotbal s ...náctiletými kluky a nepodíval jsem se na občanku, skončilo to natrženým stehenním svalem )
... předevčírem jsem si to dal na " sraz jadranem poblázněných " ... z Vyškova přes Prahu do Doks ( z centra do centra ) po D1, R10 a 38 za necelých dvě a půl hoďky .... takže grinning smiley
... no nic, mé důvody znáš včetně těch, že jsem se zařekl, že slovinci mi už nikdy nenechají vyskládat v noci celýho Passata na stůl kvůli kontrole VIN ... tož tak yawning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2013 21:05
Tak ja se s dovolenim vratim k tematu - 86 jsem projel do HR ve stredu 8., zpet v sobotu 11. Omezeni se nezmenila, je jich stale pozehnane. Par km za Szombathely smerm k mori dokonce pribylo nekolik ctyricitek - v useku nekolika kilometru se tam chysta ctyrpruh a kazdy najezd na stavbu ma omezenou rychlost. Pseudodalnice, ktera vede pred Szombathely, se taky prodluzuje, coz je urcite plus. Jinak useku, kde jsou vyjete koleje od kamionu, je dost, ale da se. Pravdou je, ze se ta omezeni nedaji moc dodrzovat. I kdyz nepatrim mezi letce, jedno projeti by mi vyneslo peknou pokutu. Nastesti policajty jsem tam nikde nikdy nevidel a v obcich nebo rizikovych mistech nedivocim.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2013 09:00
ještě bych připomenul "moji" trasu,kterou jsem jel před třemi lety: Brno-Bratislava-Csorna-Sárvár-Kezsthely-Nagykanizsa-Letenye(starý Goričan) - Zagreb.Tato trasa je víceméně stejně dlouhá a časově náročná jako "klasická" 86ka.Obzvlášt úsek Sárvár-Kezsthely je velmi,velmi rychlý.Nic tam nejede pod stovku,téměř žádné obce a zákaz traktorů.A taky dechberoucí výhled na Balaton smiling smiley . Letos si to zvopáknu
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2013 09:21
Darko myslíš takto: na Sarvar
a ideš potom po dialnici?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil namazuma (14. 05. 2013 09:24).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2013 09:53
Myslím si, že dole to bere po 7-ce, je to pohodovka... občas se také při cestě zpět z nostalgie zastavím na Balatonu smiling smiley... a jedu tuto trasu...
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2013 11:55
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Karel M. (15. 05. 2013 11:26).
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2013 12:32
namazuma napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Darko myslíš takto:
> na Sarvar
> a ideš potom po dialnici?


ne,Sarvar-Sumeg-Balatonederics-Keszthely (je tam lepší cesta) a pak po "staré" do Letenye.
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2013 13:42
Zdarec všichni,

ahoj Darko, zrovna takhle to chcem zkusit projet- na " kochačku". Bílovec- Vsetín- Val. Klobouky- Nemšová- dálnice do Blavy- 86- tka Moson....- Csorna- na Sárvár a po 84 Hevíz nebo Kehida. Tam chvíli oraz. A pak na dálnici Nagykaniza- Zagreb- Karlovac- Plitvice- asik nocleh poblíž.

Otázečky- je v Tescu Csorna WC? Zná někdo termály Hevíz nebo Kehida? Je to termál nebo i koupaliště? Tip na nocleh u Plitvic? Dík za info.

Ahoj, Kolin.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2013 15:15
... pro Kolin(a) ... [forum.ihvar.cz]
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2013 15:37
smazáno pro zbytečtnost



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (15. 05. 2013 10:30).
Re: Přes Maďarsko (2)
14. 05. 2013 16:34
ok darko, mrknem na to podrobnejšie a porovnám časové a km hľadisko a možno to tento rok zmením.

Inak nove info pre tych, ktori ideme az na Makarsku. Od 1.6. uz otvoria tunel Sv. Ilja popod Biokovo, udajne 1/2 hodina kratsia cesta do Baska voda.článok



Upraveno 2krát. Naposledy upravil namazuma (14. 05. 2013 23:55).
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 05. 2013 09:20
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Karel M. (15. 05. 2013 11:35).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 05. 2013 10:29
Díky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (15. 05. 2013 12:26).
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 05. 2013 10:45
Chlapi,

tak ste ma namlsali, že asi skúsim po dlhšom čase Maďarsko mimo diaľnice. Možno domov aby som nemusel veľa "premýšľať" to pustím po diaľnici zo starého Goričanu na Szekesfehervár, po 81 na Gyor a opäť po diaľnici na BA. V minulosti som nebol celkom spokojný s 86-kou, hlavne znížené rýchlosti, opravy a kamióny čo sa ti pchajú do kufru. JA osobne nemám žiadny problém, ale mám za sebou vláčik kamarátov a musím dávať pozor či sú spolu. To cez kamion, ktorý občas niektorého predbehne nevidím. Slušnosť káže, že ak ideme spolu dovolenkovať na jedno miesto, mali by sme aj spolu cestovať, vlastne "dávať jeden na druhého trošku pozor", prípadne pomôcť v prípade potreby.
Každý na ceste za dovolenkou, alebo z dovolenky by nemal byť stresovaný, preto sme radšej vždy trasu konzultovali po predchádzajúcich skúsenostiach, aby mali kľud pri jazde. Nie je to celkom príjemné, keď ťa obiehajú kamióny a ideš ako "vidiečan", ktorý spomaluje premávku. Ja som z vidieka,určite sa za mnou netvoria kolóny. Rád jazdím, je to pre mňa jeden z najlepších spôsobov relaxu.
Do voľby trasy vstupuje veľa faktorov, najmä ak nejdeš sám, keď sme mali ešte malé decká, tak sme chceli byť pri Jadrane čo najskôr. Už sú trošku odrastenejšie, ale hlas mora je čarovný.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 05. 2013 11:19
Souhlas, každý máme nějakou trasu oblíbenou a někdo rád jezdí po dálnici, druhý ne. Někdo si rád zajede třeba 100 km navíc po dálnici, než aby musel jet okreskami. Je to každého věc. Ale psát o někom, že je kvůli tomu, že jede okreskami, strejda z vesnice, to je již moc.
Já osobně preferuji co nejkratší trasu, která však v porovnání třeba s komfortnější, ale delší trasou maďarskou dálnicí až tak moc nezdržuje. A to 86-tka, pokud není nějak moc vymlácená, splňuje. Když jsem jel tudy před 2 lety, tak se hodně opravovala, ale ty kamiony ji samozřejmě dost ničí.
Z čeho jediného mám tochu obavu, je jízda přes noc zvláště kvůli zvěři. Posledně jsem si všiml, že Maďaři na některých lesních úsecích již pokáceli pásy lesa kolem cesty, aby byl větší přehled, což je dobře. Jinak ta zvěř, alespoň u nás doma, je značně přemnožená, teď v zimě jsem měl několikrát kliku, že jsem nechytil srnku.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 05. 2013 11:26
namazuma napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ok darko, mrknem na to podrobnejšie a porovnám
> časové a km hľadisko a možno to tento rok zmením.
>
> Inak nove info pre tych, ktori ideme az na
> Makarsku. Od 1.6. uz otvoria tunel Sv. Ilja popod
> Biokovo, udajne 1/2 hodina kratsia cesta do Baska
> voda.[url=http://cestovanie.sme.sk/c/6800578/novy-
> tunel-na-makarsku-skrati-cestu-o-pol-hodinu.html]č
> lánok[/url]


Prostudoval jsem to, dal odkaz do vyhledávače- zmiňují se navíc o tom, že tunel Sv. Ilja bude zřejmě zpoplatněn. 20 kun v jednom směru. Pro doplnění či ověření místními znalci.

Kolin.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 05. 2013 11:27
Někdy to těm závodníkům zejména po dálnici spočítají na výjezdu z dálnice, lehce si spočítají čas jízdy a ujeté kilometry od mýtnice k mýtnici. Jeden fórista už platil a ani nemrk !! Tož tak !!
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 05. 2013 11:39
Mildousi a teď tu O Karkulce ta je známější grinning smileygrinning smiley

Co mu řekli ? Dobrý den pane řidiči radarový záznam nemáme, ale podle výpočtu jste jel po dálnici 130 km rychlostí zaplaťte u pokladny 10 kuna?smiling bouncing smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (15. 05. 2013 11:40).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 05. 2013 11:48
Tydlo vláček je pěkná věc, nicméně má i svá úskalí... když se něco semele, tak aby v tom nebyly všichni... nedejbože jedno auto otec, druhé syn... to je pak problém s pojistkou atd.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 05. 2013 11:52
Teď musím s Jirvou souhlasit.Tu to pohádku jsem už slyšel před 3 roky.Kdyby to tak dělali, tak by někteří už tady na to upozornili.Nic takového se neděje.
Chytají na dálnici!!!
smileys with beerthumbs down
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 05. 2013 11:53
Jenže on to valil 190 a porovnat ujeté kilometry a čas vjezdu a výjezdu z dálnice z kartičky asi není pro ně problém.Dokonce jim to asi ukázala ta jejich mašinka, která snímá kartu. Chlap totiž z budky doslova vystřelil. Já to zkoušet nebudu, kdo nevěří,ať si to zkusí sám. A nebylo to pár kun, ale stovky.
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 05. 2013 12:03
Mildousi : Víš ono je na zváženou za jak dlouho opustil mýtnici. Po 50 km nebo ....?Když jedeš na jih tak nevalíš pořád 190km/h bez přestávky 5 hodin. Pak se ti průměr sníží.Já bych to teda nedal 190km/h ,dle jejich nových zákonů to je na basu.

Jinak přeji všem, ať tam i zpět dojedem ve zdraví a dobré náladě.smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
15. 05. 2013 12:17
tak samozřejmě když někdo jede 200 po dálnici měl by správně dojezdit to souhlas.
Ale pokud jedeš +/- 130 tak ti nemůžou nic říct navíc si myslim že musí být nějaký záznam nelze to tvrdit na základě výpočtu. co když to zblbne vytisklej čas.
Ono se o tom aby mýtný brány kontrolovali rychlost mluvilo i u nás a vím že zástupce Kapsch řekl že by to nebyl problém, brány to prý umí ale narazilo to na legislativu... u nás v ČR
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
15. 05. 2013 13:30
každopádne či to funguje alebo nefunguje , či v čechách alebo chorvátsku je v tejto téme úplne jedno, nemyslíte? išiel niekto minulý rok po 82jke? v akom je stave?
Re: Přes Maďarsko (2)
16. 05. 2013 12:16
Tzv. sekční měření rychlosti na Rak. dálnicích bylo, ale v roce 2007 (15.6.) ho Rakouský ústavní soud zakázal.

Soud shledal, že:

- část dat získaných section control jsou osobní údaje ve smyslu rakouského zákona a nakládání s nimi podléhají zákonu o ochraně osobních údajů
- státní správa a policie jsou oprávněny zaznamenávat osobní údaje jen po dobu, která je nezbytně nutná pro naplnění účelu, pro která byla získána a pak jsou povinny zajistit jejich smazání
- provozovatel systému section control nemá k dispozici pověření, které by jej opravňovalo k provádění měření a nesplňují tak požadavek rakouského práva, že předání výkonu dohledu nad silničním provozem od policie na jiný subjekt je možné pouze na základě pověření ministrem vnitra
- definice „v určitých úsecích“ nedovoluje instalaci section control na celém území spolkové země, základem pro instalaci section control je podložené zjištění, že na hlídaném úseku je obzvláště nutné sledovat dodržování nejvyšší dovolené rychlosti, aby se předešlo vzniku mimořádně nebezpečných situací
- z rakouského zákona na ochranu informací plyne, že sběr osobních údajů, v tomto případě o řidičích, musí být prováděn předvídatelnou formou a to jak ohledně času, tak ohledně místa


Jestli se od té doby něco změnilo bohužel nevím.

[auto.idnes.cz]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirus (16. 05. 2013 12:19).
Re: Přes Maďarsko (2)
17. 05. 2013 08:24
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tydlo vláček je pěkná věc, nicméně má i svá
> úskalí... když se něco semele, tak aby v tom
> nebyly všichni... nedejbože jedno auto otec, druhé
> syn... to je pak problém s pojistkou atd.


Práve preto sa občas vyskytnú "nezmyselné úvahy a trasy", ja nemám problém s akoukoľvek cestou, jediné čo nemusím, ak sa tankodromu hovorí cesta, nenarážam tým na 86-ku, myslím všeobecne.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 96
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.