Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 05. 2013 09:27
Pro ty co pojedou kolem Balatonu přes Keszthely:Ted jsem se díval na Google Earth a na konci obchvatu Keszthely se podle snímků staví nový kruháč a nová část obchvatu.Je to ve vysokém stupni rozestavěnosti a je pravděpodobné,že v létě bude v provozu.Pokud tam někdo pojedete ,dejte report.Já tam pojedu,jestli se nic nesemele 22.6.
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 05. 2013 11:24
urcite sa to tu prebralo a mozno ma za to aj ukamenujete ale aj napriek tomu sa spytam a snad niekto aj odpovie. idem do chorvatska 12.7 a pravdepodobne cez b-lavu a po 86ke. doteraz som isiel so znamymi a tak som isiel vo vlaciku za nimi a tak som nedaval az tak ozor. v com je problem? chcel by som vediet ci som to dobre nastudoval prechod po blave. V blave sa drzim odbociek na "gyor, budapest, wieden" az sa dostanem na D2 a ked uvidim obocku dolava na gyor budapest tak pojdem na nu . Nie doprava na vieden. dostanem sa na hranicny priechod s madarskom (rajka?) a pokracujem po madarskej dialnici (ktora nie je spoplatnena?) cca 10-11km.a pridem k odbocke "mosonudvar"(?) a potom idem po 86ke cez csornu, szombatujhely - redics smer do slovinska(lendava) prejdem po danych kruhacoch a pridem na slovinsko chorvatske hranice a som v mursko sredisca.
je tato moja uvaha spravna? tam kde su otazniky- nie som si isty. dakujem ochotnemu odpovedat mi
dik



Upraveno 1krát. Naposledy upravil oscil (11. 05. 2013 11:25).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
11. 05. 2013 11:46
Nemám slovenskou známku, takže využívám pouze volný obchvat Blavy, tzn. najíždím na Lamači a sjíždím přes Petržalku na Rusovce, tam na "brejlých" před Rajkou najedu na Maďarskou dálnici (do 3,5t je tento úsek nezpoplatněný):
Viz. mapka: [maps.google.cz]
Ty přijedeš z Blavy po D2 u Jarovců stále po D2 (nikam neodbočíš na D4 Vídeň) a plynule přejedeš na maďarskou M15, M1... a u "Masokombinátu" odbočíš vpravo smiling smiley

EDIT:
Pro ty, kteří nemají / nechtějí kupovat slovenskou a maďarskou známku a jedou okolo Břeclavi:
od Břeclavi přes SK + HU bez známek
- sjezd z CZ D2 exit 48 Břeslav (Wien, Hodonín...), na Lanžhot, buď přes Tvrdonice nebo přes Břeclav (ke zhlédnutí např. moderní novodobý kostel)
- dále klasika po staré Lanžhot - Kúty - Malacky - Z. Bystrica - Lamač
- na Lamači za Baumaxem a Peugeotem ostře doprava, podjet dálnici a hned ostře doleva nájezd na neplacený úsek SK D2 - přejet Dunaj - Petržalka - sjezd Jarovce (Wien, Rusovce) = konec neplaceného úseku D2
- na Rusovce, přejezd přes staré "vybydlené" celnice do HU, před Rajkou ostře vlevo na "brejle" (je to značené M1, M15, 86, Bécs, Wien, Budapest, Szombathely) a najet na HU M15, M1 (držet se směru Szombathely)
- u Mosonmagyarovaru "Masokombinátu" EXIT 160 odbočíš vpravo na Szombathely, Csorna smiling smiley
- následuje popsaná klasika HU 86 smoking smiley ... Érted? Igen?

Trasa prověřená 2012 tam i zpět thumbs up smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slavkov (11. 05. 2013 14:51).
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 05. 2013 11:57
dik za odpoved. samozrejme komplikovanejsie prejazdy pozeram cez google maps ale pri prechode na madarske uzemie je znacka "vinete" ale je necitatelna a preto som si nebol isty.este raz dakujem :-)
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 05. 2013 12:30
Přesně tak, u Eisenstadtu je lepší ještě odpočit doprava na S31 a pokračovat po pěkné rakouské čtyřporudovce téměř bez provozu, poté kousek příhraničím mezi Maďarskem a Rakouskem a vyjedete u Tesca v Szombately, zbytek po 86 na Lendavu. Jel ksem to předloni a letos opět, určitě bez front na hranicích. Doporučuji
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 05. 2013 16:46
Pre Jirva a tých ktorý sa tu hádali o tom ktorá trasa je rýchlejšia : minulý rok redaktory SME urobili pekné videjko na ceste z BA do Rijeky vyrážali v rovnakom čase a mali rovnaký čas na prestávku. Jeden voli madrskú 86-tku druhý dialnicu zjazdom k balatonu. Výsledok bol ten že mezi dojazdom do ciela bol len 5 minutový rozdiel avšak spotreba paliva a dialničné poplatky boli vyššie u toho čo volil dialnicu. Záver si urobte sami čo je pre Vás výhodnejšie.

pre Oscila:
táto trasa je mnou xkrát odskúšaná a overená vyrážam vždy o pol noci z BA a o štvrtej ráno som v Záhrebe nikde nestojím ani na colnici ani na mýtnici, na ceste je skoro mŕtvo.
[maps.google.sk]
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 05. 2013 16:55
Samozrejme je este moznost odbocit z 86 na Lenti a ist smerom na prechod Letenye a vyhnut sa Slovinsku,ale kazdemu co vyhovuje.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
11. 05. 2013 18:46
Trasa alá 2rik2 (upravil jsem konec):

trasa Blava - Zagreb po sjezd Lučko, HU po 86 přes Letenyei a dál po dálnici do Zagrebu... cca 372 km, 4h 51 min
trasa Blava - Zagreb po sjezd Lučko, HU po 86 přes Letenyei a dál po dálnici do Zagrebu

Když už řešíme časy, spotřebu a poplatky (Goričan-Zagreb OA 41Kn, OA s přívěsem 92Kn), tak nabízím alernativy posunu ku Zagrebu i bez (placené) dálnice... při reálně dosažitelném času cca + 10min (přes SLO, bonus - 20km) až + 30min smoking smiley
... zvážit si to musí každý sám... jet se to dá (bezproblémově i s vlekem)... ale je to především pro "milovníky" dálnic...

A - alternativa bez dálnic, Blava - Zagreb, HU po 86 přes Lendavu SLO a dál mimo dálnici až na Sv. Helenu... cca 313km, 5h 1min
A - alternativa bez dálnic, Blava - Zagreb, HU po 86 přes Lendavu SLO a dál mimo dálnici až na Sv. Helenu

přes SLO ... pak někdo najíždí na dálnici v Čakovci, někdo Varaždim... někdo...

B - alternativa bez dálnic, Blava - Zagreb, HU po 86 přes Letenyei a dál mimo dálnici až na Sv. Helenu... cca 340km, 5h 22min
B - alternativa bez dálnic, Blava - Zagreb, HU po 86 přes Letenyei a dál mimo dálnici až na Sv. Helenu

+ Sv. Helena - Zagreg po sjezd Lučko po dálnici (bezplatná část - obchvat Zagrebu)... cca 38km, 21min
Sv. Helena - Zagreg po sjezd Lučko po dálnici (bezplatná část - obchvat Zagrebu)
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 05. 2013 19:01
Slavkove - pekny prispevok hodny mena tohto vlakna.
Ja rovnako trasa ako 2rik2, ale v Nedelu a rovnako rychlo a volno na ceste. Do Rabacu vyrazam o 6,00 hod. Tento rok idem Zivogosce (Makarska) takze asi o 4,00 hod. Manzelka skor nechce......aj ked neviem co ma co do toho kecat, ked sa vezie, ze chlapi...spinning smiley sticking its tongue out
smileys with beer

pre info link na clanokclanok SME, 2012

a tu je link na spomínane video: 86 vs dialnica

mimochodom da to peknu predstavu o premavke s kamionmi....ale chlapci zo Sme hanba Vam M70 do Letenye je bez poplatku...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil namazuma (11. 05. 2013 19:31).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
11. 05. 2013 21:10
namazuma napsal(a):
-------------------------------------------------------
...
> pre info link na clanok clanok SME, 2012
> a tu je link na spomínane video: 86 vs dialnica
> mimochodom da to peknu predstavu o premavke s kamionmi....ale chlapci zo Sme hanba Vam M70 do Letenye je bez poplatku...

Hmm, ten článek mi připomíná placenou reklamu...
To video je pěkné, potvrzuje to, co ti, kteří to již jeli, vědí smileys with beer
... kamióny... mám zkušenost, že vyjma výjezdů z vesnic a ostrých zatáček nás moc nebrzdí... naopak pokud nejedeš 100-110, tak tě tlačí thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 05. 2013 12:39
To : Slavkov
sorry ale připadá mi to strašný přes ty Maďary je co všechno cca 5 hodin z Blavy do Zagrebu
Když to srovnám tak pokud opouštím Víděň tak jsem za 5 hodin někde na úrovni Pagu ( běžně mi to trvá 6-6,5h do Starigradu) a ty jsi v Zagrebu..thumbs down
Videň,Marib,Zagreb...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (12. 05. 2013 12:43).
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 05. 2013 13:44
jirvo ja som bol vždy v záhrebe za necelé 4 hodiny od prístavného mostu v Bratislave ! a podstatne lacnejšie ako ty od viedne, ale nikto ti to nezazlieva chceš chodiť trasou po dilanici v Rakúsku, chceš platiť 30 € na dialnici v slovinsku ( podľa tej mapky čo si sem dal ) , kľudne tú trasu využívaj ďalej ....
Mimochodom ja som tou trasou šiel párkrát s tým rozdielom že som slovinsko obchádzal mimo dialničný prechod, trvalo rovnako dlho ako 86-tkou, len to bolo drahšie nakolko som potreboval ,,A" známku
A ešte si zabudol, že dostať sa za Viedeň trvá z Brna podstatne dlhšie ako sa dostať za Bratislavu ( teda pre záapdné a stredné čechy, Ostraváci zrejme volia dialnicu na žilinu )!



Upraveno 2krát. Naposledy upravil 2rik2 (12. 05. 2013 14:00).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 05. 2013 14:16
jirvo Však OK, já s tím nemám problém.... jsou to varianty... každá má své pro a proti... prostě, ty preferuješ zejména rychlost (nejistou?) přesunu z bodu A do bodu B... Předpokládám, že jsi se nikdy cestou k moři někde nezastavil, nebyl podívat atd.
... po 86 jsi asi také v životě nejel, že?

Nemám potřebu někoho přesvědčovat o "své pravdě"... osobně volím trasu dle nálady na palubě...
Tvé tvrzení začíná: "opouštím Vídeň"... to je první možný problém - průjezd Vídní
... když to půjde bez problémů na dálnici, hranicích a mýtnicích, tak budeš v Zagrebu maximálně cca o hodinu dříve...
Problém této dálniční trasy je, že je mnohem více nevyzpytatelná... více závislá na termínu a době průjezdu, než je tomu na těch okrskách... prostě po okrskách jezdím konzistnější časy...
Jak jsem již psal, na trase Brno-Zagreb většinou nebývám (ve špičkách) pomalejší než kolegové jedoucí "tvou" trasu... ba naopak...
Rychlostní a konzistentní alternativou je Bessy-ho trasa, tzn. A po dálnici, pak trochu okrsek do HU, na St. Goričan a po dálnici Zagreb... vyhne se Mariboru, Macejl... prostě krizovým místům ve špičce...

Já prostě dálnice až tak moc nemusím....ale pokud to nálada na palubě vyžaduje, tak na ní najedu a nejedu, ale letím příliš nízkosmiling smiley
Uváděné alternativy přes HU mají i svou ekonomickou stránku (pro někoho ano, někdo to neřeší), zejména pokud nejedeš OA nebo jedeš na dva týdny (poplatky v A a SLO)... atd.

Hlavně abychom vždy všichni v pořádku dojeli thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 05. 2013 16:08
smazáno pro zbytečtnost



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (15. 05. 2013 10:44).
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 05. 2013 16:16
smazáno pro zbytečtnost



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (15. 05. 2013 10:44).
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 05. 2013 19:05
No ak si nechces kupovat znamku tak ju nekupuj, pozdlz dialnice ide podobna cesta ktora o moc pomalsia nie je, ale aj keby si ju kupil je to stale lacnejsie ako kupit znamku aj rakusku aj slovinsku, kazdopadne ti to neberiem... Neviem ale preco si potom do vlakna "cez madarsko" prisiel prispievat ked si tak nikdy nesiel a ani ist neplanujes
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 05. 2013 19:07
Mna by viac potesili poznatky o stave 86-tky po tohtorocnej tuhej a dlhej zime ;-)
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 05. 2013 19:26
... není to nic proti ničemu smiling smiley ... ( Jirvo je o 1 hodinu rychlejší )
když opouštím Vídeň ... na 138 km vyjedu z A2 ... přes Kórmend po 86 a M70 ... starý Goričan ... Lučko ... tak jsu na úrovni toho Pagu za 6 hodin ...
pravda s éčkama za SLO dálnici ...
... chlapi, po takovým hokeji je dobrý si zajít na pivo ...
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 05. 2013 19:40
jusil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> darko napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > No ta 86-ka je záludná hlavně do Csorny,kde se
> > střídají rovinky s prudkými zatáčkami.V mlze a
> v
> > noci zážitek..
>
> ale aj tak sa to da v pohode, kedze madari maju
> sipkami oznacne aj skoro rovne zatacky yawning smiley
a ked si to clovek doplni o navigaciu tak sa ide relativne tak ze tu cestu clovek pozna
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2013 09:08
nevím co tady pořád řešíte,když je vše do bezvědomí vypsáno ve vláknu "Fakta pro cestu do Chorvatska 2013". Jirva at si jezdí kudy chce a my taky..
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2013 09:50
Hoši, musíte i "nové" členy fóra nechat "vykecat". I když je to opakování již několikrát probíraného.
A jinak, cesta přes Maďary Bessyho trasou nás moc nezaujala, takže jsem zastáncem rakouské dálnice, objetím slovinské dálnice při cestě na jih a použití "vedlejších" přechodů místo Macejle.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2013 12:11
smazáno pro zbytečtnost



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (15. 05. 2013 10:46).
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2013 12:26
Ja nie som ziadny stary pan...a jazdim po 86tke......takze Vas Jirvo uz prosim kaslite na ten flame, ktory ste tu vyvolali a stale sa ho akosi snazite udrzovat. Nic v zlom.
Dik thumbs up
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2013 12:27
Jirvo:ti "staří" panové možná nejsou tak staří jako ty.Myslel jsem si, že předsudky jsme zatížení spíše my, ale mýlil jsem se.Co očekávaš od vlákna "Přes Maďarsko?Tady bylo založené původně dříve než byla v Maďarsku dálnice.Tak to neřeš a spěchej!Také jsem dříve stále spěchal.Pochopil jsem, že není kde.Rozděluji pracovní jízdu od soukromé, to´t vše.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2013 12:30
Jirvo: neurážej!!!!! 40 mi už není a vůbec nemám strach z dálnic jak píšeš ty tvoje báchorky.
A kolik ti vůbec je ,že tak je...š do lidí,kteří mají svůj názor. Já jsem starý pes a rád se učím novým kouskům a hlavně jak to natřít mlaďasům.Vy mladí si myslíte,že jste pozřeli veškerou moudrost. Truchu pokory mladej.thumbs up smileysmileys with beerPodobných jak je JIRVO
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2013 12:30
smazáno pro zbytečtnost



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (15. 05. 2013 10:45).
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2013 12:34
Potrefený jsi ty.Já argumentuji.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2013 12:39
smazáno pro zbytečtnost



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (15. 05. 2013 10:45).
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2013 12:55
Zdravím všechny,
s prominutím se vrátím k tématu. Jižní část 86 (nevím přesně km), byla už v posledních dvou létech krásně opravená, ale co kousek byla omezená rychlost na 40. Před loni, když silnici dokončovali, jsem si myslel, že je to kvůli této činnosti. Loni už bylo vše hotové, ale 40-tky tam zůstaly. Co si o tom myslíte a jak v těchto místech jedete? drinking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 05. 2013 13:24
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Karel M. (15. 05. 2013 13:01).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 114
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.