Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 13:22
darko
Re: Přes Maďarsko (2) nový
09. 05. 2013 12:09 Datum registrace: 2 roky (let) nazpět
to jirvo: přes ty tvoje "kotáry" se jezdí běžně dálničními rychlostmi.Podívej se na videa od Bessyho


Darko ... Pán Bůh chraň a opatruj, aby byla má videa brána jako návod pro nastavení tempomatu, já to za nikoho platit nebudu ...
zvlášě po té, co mi krajan Slavkov poslal stránky www.magyarášpolicajthárom.hu s prémiovými bonusy ... hot smiley
P.S. jinak ovšem smoking smiley bude letos 86ka ( od Kórmendu ) v nejlepším stavu v její historii,
... polodálnice M70 ( Tornyiszentmiklós ... Letenye ) opět bez poplatků
... a od 01.06. do 30.08. nás tradičně potěší " starý " Goričan, otevřený pro osobní dopravu ...
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 13:33
Vždy záleží na situaci. Že chytneš kolonu na hranicích, je o hodně větší riziko jet na Vídeň, Maribor. Tam je to v letních měsících dá se říct pravidlo a to i v noci. Sám jsem tam před 6 lety popojížděl asi v 5 km koloně.
Pokud jedeš po 86-tce, tak jedeš o něco pomaleji, ale ne zas o tolik a hlavně jedeš stále( pokud pominu pár semaforů).
Navíc dálniční přechody mají jednu obrovskou nevýhodu - jakmile se tam dostaneš do kolony, tak v ní musíš přetrpět třeba i několik hodin - nejde většinou nikam uhnout, otočit se a vrátit. Své jsem si "užil" před 5 lety při cestě do Bulharska, na dálnici u Szegedu jsem prostál v 35 stupňovém vedru cca 6 hodin. Jak jsem pak záviděl těm protijedoucím vozidlům, v tu chvíli jsem se chtěl otočit, ale dvojitá svodidla na dálnici mě to pochopitelně znemožnila.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 13:34
Ahoj taky si přisadím na vitěze,kde a kdy bude start v kolik hodin,cíl je už jasnej.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 13:44
vůbec nikdo, nikdo zde tomu moc rozumí
Vídeň je brkačka projet, a pak se napojit na dálnici na Graz
ovšem pozor, kolem Ilzu ostře , ale opravdu ostře zabočit na východ až do maďarského Körmendu
tam nezmatkovat a napojit se na silnici číslo 86 kvůli kochání
a pak za nosem k hranicím s HR
tahle nejlepší objevná cesta tu má ustálený název Bessyho stezka smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 13:47
Jirvo ... já nezávodím (2+3+box na střeše) a do Brely jezdím po 86 okolo 12 hodin. Na dálnici najíždím až na Sv. Heleně, pak objíždím Lúčko a dál po dálnici smiling smiley... pokud to vezmu na kochačku přes Plitvičky po staré, tak cca +1,5h...
Pokud jedeme ve špičce, tak "dálniční" kolega, jede A dálnici, pak objíždí SLO přes Ptuj a zase dálnice... nějak nebývá rychlejší...
Samozřejmě jsem také zajel Brno-Makarská po dálnici za 8 hodin... když to pořád valilo..
... na druhou stranu jsem "vyžral" to svedení u tunelů (u Mariboru? už si nepamatuju) + zásek Macelj + zásek Lúčko = katastrofa
Prostě, pokud dálnice valí včetně přechodů a mýtnic, tak to je rychlejší... nicméně pokud se to nějak zasekne a zrovna nemáš kde sjet, tak tam vázneš... a pak zlaté okrsky...
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 14:12
Hrvat Mishell Promiň a nerozčiluj se smoking smiley mně prostě přišlo divný proč někdo jezdí přes tyhle vesnice kde je všude omezená rychlost buď v obci nebo mimo obec a ještě tvrdí že je to rychlejší jak po dálnici. Vzdálenostně to bude zhruba stejný ne?.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 14:19
jirvo - dobře, omluvu přijímám smiling smiley Vzdálenostně to je po dálnici o cca 100 km dál, ale časově stejné, ne-li rychlejší. Po dálnici se dá HU projet krásně za 3 hodiny bez problému smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 14:36
Pokud budeme řešit pouze zda HU po dálnici nebo po 86-ce, tak je to opravdu cca 100km rozdíl a jestli je ta 86-ka o půl hodiny delší, tak je to moc...
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 14:40
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jirvo ... já nezávodím (2+3+box na střeše)
> a do Brely jezdím po 86 okolo 12 hodin. Na dálnici
> najíždím až na Sv. Heleně, pak objíždím Lúčko a
> dál po dálnici smiling smiley... pokud to vezmu na kochačku
> přes Plitvičky po staré, tak cca +1,5h...
> Pokud jedeme ve špičce, tak "dálniční" kolega,
> jede A dálnici, pak objíždí SLO přes Ptuj a zase
> dálnice... nějak nebývá rychlejší...
> Samozřejmě jsem také zajel Brno-Makarská po
> dálnici za 8 hodin... když to pořád valilo..
> ... na druhou stranu jsem "vyžral" to svedení u
> tunelů (u Mariboru? už si nepamatuju) + zásek
> Macelj + zásek Lúčko = katastrofa
> Prostě, pokud dálnice valí včetně přechodů a
> mýtnic, tak to je rychlejší... nicméně pokud se to
> nějak zasekne a zrovna nemáš kde sjet, tak tam
> vázneš... a pak zlaté okrsky...

Ale to zas takhle nemůžeš brát to se může všude něco pos... to se může na 86-tce propadnout někde silnice, tak tam budeš taky stát.
Samozřejmě taky se mi stalo že jsem na dálnici někdy stál ale zas ta průměrná rychlost je daleko větší. Než přes Horní, Dolní,......
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 14:44
Hrvat Mishell napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jirvo - dobře, omluvu přijímám smiling smiley
> Vzdálenostně to je po dálnici o cca 100 km dál,
> ale časově stejné, ne-li rychlejší. Po dálnici se
> dá HU projet krásně za 3 hodiny bez problému smiling smiley
>
> Hrvat Mishell


Moment to si nerozumíme kudy teda jezdíš konkrétně?
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 14:50
jirvo - aha, tak to si fakt asi nerozumíme smiling smiley Já jezdím po M1, M0 a M7, tedy po HU dálnici smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 14:53
táta ti auto už půjčoval před maturou ? že to máš tak projeté eye rolling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 14:55
No tak ale jedeš prostě po DÁLNICI al já jsem právě psal jak to může někoho bavit jezdit přes nějaký vesnice div ne lesní stezky... a tvrdit že když je to kratší tak stejně rychlý jak po dálnici A, SLO..
takže takhle no.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 15:02
jeliman - Chorvatsko loni 2x sám jako řidič, jinak předchozí roky pozorný spolujezdec smiling smiley Nyní končící student již s vlastním autem, který razí na konci Června opět směr HR smiling smiley

jirvo - tak to se Ti omlouvám zase já, za nedorozumnění smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hrvat Mishell (09. 05. 2013 15:06).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 16:31
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
... > zvlášě po té, co mi krajan Slavkov poslal stránky www.magyarášpolicajthárom.hu s prémiovými bonusy ... hot smiley

Výpočet rychlostních bonusů pro všechny smoking smiley ... a již za dob komančů měli certifikované ty "pistolové" radary...
Gyorshajtás (nepřiměřená rychlost) büntetés (trest).kalkulátor 2013
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 17:09
... no hezké ... v dědině, kde je 50 a jel bych 85 mi kalkulátor ( maďarsky Salámoš ... opr.: Sámolaš ) vypočetl výhru pro Policii ve výši 45.000 ft.
smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 18:02
... jak říkám, po Maďarsku já jezdím 30cet ... smileys with beer




... a M70 ( bez poplatku )


Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 18:41
Tak si jirvo jezdi kudy chceš a nepruď!!!!!! Tady jsou ti co jedou přes Maďary tak vyjeď!!!!!!!!
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 18:44
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... jak říkám, po Maďarsku já jezdím 30cet ... smileys with beer
njn, s GIV ropákem jsi ještě jezdil slušně eye rolling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 19:00
postman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jedu na Brno,někdy Otrokovic
> e.Přes Bumbalku jen jednou.


A já přes Bumbálku každý rokspinning smiley sticking its tongue out Vyjíždím z Horní Bečvy směr Bytča.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 19:32
jirvo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Vídní v zácpě? Tam sem nikdy nestál :-) leda
> dodržoval 80km limit, ale furt jel, kdy jsi tam
> jel naposled tam už je obchvat.
> Až pojedeš skrz ves za traktorem, kombajnem tak si
> to užij
> Hele jsem schopen se vsadit ale za nějakej peníz
> aby se to vyplatilo (15 - 20 tis)
> kdo bude na Lučku dřív samo muselo by se to
> doladit aby každýho někdo nezávislej hlídal, ale
> jedině by se ukázalo kudy je to rychlejší. Šel bys
> do toho?


vidím že Madˇarsko jsi navštívil tak prstem na mapě.Přes Víden jsem jel před 3 lety a popojížděl jsem po obchvatu 30-60 km/h (pátek večer).
P.S.:traktor se dá předjet.V noci jsem ale žádný nepotkal... thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 19:42
někdo zde zmiňoval Bessyho trasu: Ilz, Kormed,......Ale když si dám do vyhledávače Ilz - Lučko s objezdem slovinské dálnice, tak je to 226 km a 2 hod. 42 minut. No a přes ten Kormed je to 260 km a 3 hod. 24 minut. Včem je to přes Maďarsko výhodnější? Nějak to nemohu pochopit.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 20:37
Na to Maďarsko sa nedá ísť len cez plánovače cesty. Práve preto existuje toto vlákno. Pokiaľ by som sa mal riadiť len plánovačom cesty, tak do Maďarska ani nepáchnem. My čo tadiaľ jazdíme, vieme kde je pravda a najmä chápeme výhody. Tým som nechcel povedať, že cez Rakúsko to je zlé, práve naopak. Z času na čas sa tadiaľ vyberiem aj sám.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 20:54
Puamik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> někdo zde zmiňoval Bessyho trasu: Ilz,
> Kormed,......Ale když si dám do vyhledávače Ilz -
> Lučko s objezdem slovinské dálnice, tak je to 226
> km a 2 hod. 42 minut. No a přes ten Kormed je to
> 260 km a 3 hod. 24 minut. Včem je to přes Maďarsko
> výhodnější? Nějak to nemohu pochopit.

Puamiku, tys nepochopil tu ironii v mém příspěvku?, cesty Páně jsou nevyzpytatelné, i ta Bessyho stezka smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 05. 2013 21:55
[www.rajce.net]
130 není samozřejmě běžná rychlost přes Maďarsko ale ...
z exitu138 km rakouské A2 na Goričan přes Lenti na Goričan je to 140 km a tuto vzdálenost nejedu víc, jak 2 hodiny
... a zbývá Goričan / Lučko po A4 ... schválně, jak dlouho se jede z Goričanu na Lučko ?
Slovinsko vynechávám kvůli zkušenosti ... SLO orgány / VW yawning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 05. 2013 01:39
Bessy - pokud dobře počítám a vím, tak z Goričanu na Lučko, to je kolem hodinky smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 05. 2013 06:36
Jelikož mám VW Pasat viz Bessy,tak jezdím z FM zásadně přes Blavu a Maďrsko (dálnice nebo 86tka).smileys with beer
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 05. 2013 11:13
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jirvo napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Vídní v zácpě? Tam sem nikdy nestál :-) leda
> > dodržoval 80km limit, ale furt jel, kdy jsi tam
> > jel naposled tam už je obchvat.
> > Až pojedeš skrz ves za traktorem, kombajnem tak
> si
> > to užij
> > Hele jsem schopen se vsadit ale za nějakej
> peníz
> > aby se to vyplatilo (15 - 20 tis)
> > kdo bude na Lučku dřív samo muselo by se to
> > doladit aby každýho někdo nezávislej hlídal,
> ale
> > jedině by se ukázalo kudy je to rychlejší. Šel
> bys
> > do toho?
>
>
> vidím že Madˇarsko jsi navštívil tak prstem na
> mapě.Přes Víden jsem jel před 3 lety a popojížděl
> jsem po obchvatu 30-60 km/h (pátek večer).
> P.S.:traktor se dá předjet.V noci jsem ale žádný
> nepotkal... thumbs up smiley


To máš pravdu nikdy jsem tam nebyl a pokud nebudu muset tak mně tam nikdo neuvidí
stačí vidět to video a je mi jasný že nejsem daleko od pravdy (traktorista, plná čára, vesnice....)
ale chápu že se tam někdo cítí jako doma hot smiley
a už vím proč tudy jezdíš, JE TO SICE DÁL ZATO MÉNĚ POHODLNÉ spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 05. 2013 12:53
jirvo:
Myslím, ty trasy umí lépe porovnat ti, kteří už obě zkusili. Já jsem jel oběma a nakonec jsem dospěl ke kompromisu (Vídeň - A2, A3, S31 a 86tka). Je to o 10 km kratší než klasika po dálnicích přes Slovinsko (což je zanedbatelné), ale jelikož jezdím většinou ve špičce (tam z pátku na sobotu a zpět ze soboty na neděli), tak je to vzhledem k zácpám před hraničním přechodem na Macejli i rychlejší. Navíc se mi nechce platit Slovincům za těch pár km dálnice tolik peněz. Chápu, že cesta na dovolenou je pro někoho nutné zlo, ale pro mě dovolená právě začíná usednutím doma do auta. Taky proto si chci letos cestu zpět rozdělit na dva dny a vzát to přes Bosnu.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 05. 2013 16:17
Zdravim, ve stredu 8.5. komplet projeta 86. Nevim, mozna je to jen muj pocit, ale zda se mi byt o neco v horsim stavu nez loni - koleje od kamionu. Na druhou stranu to ale zadny des neni, i ve spicce pohodovy provoz a do tri hodin HU projeto. Potom pres Lendavu na Cakovec naprosto v klidu, jen udiv slovinskeho celnika, ze jedu do Cateze (SLO) pres HR.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 63
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.