Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
28. 04. 2013 20:28
Bessy ... opravdu nevím... situace něco jako 1:13... les zleva, vpravo les o něco málo dál (směrem do HR)... cesta doprava... asi spíš polňačka (?)... cestou tam jsem to opravdu moc nesledoval...
Cestou zpět jsem dotankoval na OMV v Kormendu a někde dál mezi Kormendem a Mosonmagyarovarem to bylo smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 04. 2013 08:54
ladislav77 - však ano smiling smiley a taky je to dost individuální smiling smiley já odjíždím z Ostravy kolem 19:30 a na Chorvatských hranicích bývám kolem 2 hodin ráno a naštěstí ok smiling smiley Hlavní ale je, že dojedem v pořádku smiling smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 04. 2013 09:10
Odjíždím z Třince ve 20 hod a jsem kolem 2 hodin ráno na Goričanu. Vždy v pohodě.Sem tam Poláci chytají po dálnici hady a to je trochu problém. Proto jsem ve střehu a únava je ta tam.
Letos pojedu v pátek ve 13 hodin po práci a dám si chrupec v Nagykamiszi a pak ve 3 ráno vyrazím do Tučep po staré.
thumbs upsmiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 05. 2013 14:41
Od 2005 buď prvé dva týž. júlové alebo posledn. augustové chodíme po 86, v 2008 naposledy cez Lendavu a od 2009 len cez Starý Goričan tam a cez Nový naspäť. Tam som išiel vždy na noc v stredu,štvrtok, piatok, sobota a naspäťcez deň utorok, stredu a vo štvrtok.Tam mi najviac vyhovoval štvrtok a piatok, lebo všetci išli od "mora". Naspäť som mal najmenej áut po 86 v utorok.Tak ja mám po 86 takúto skúsenosť.smiling smiley

Makarska, Tučepi, Podgora, Baška Voda, Zaton, Krk, Crikvenica,Biograd, Pirovac, Pakoštane 5x
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 05. 2013 21:16
Mně se osobně po 86 - tce jede nejlépe v neděli, kdy nejedou kamiony. A jednou, to bylo ze soboty na neděli v noci, kdy jsem jel téměř celé Maďarsko v koloně asi 20-ti aut s SPZ CZ a SK, takový kvapík jsem ještě nezažil, přes obce 80 - 100 km/h, mimo obec cca 140 km/h. A nebylo síly takovou kolonu ze strany místní policie zastavit. Nanejvýš to mohli odskákat ti přední.
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 05. 2013 22:08
Je to taká špecialita 86- tky - družba s bratmi Čechmi v kolóne ku prospechu všetkých. Sám som to zažil, nevyhľadávam to síce, ale ešte teraz cítim ten adrenalín
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 05. 2013 22:08
Hrdinové.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 05. 2013 08:44
Znám to, je to mazec!! Hlavně ať se nic zlého netane.
smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 05. 2013 09:32
No já to také nevyhledávám, ale když mě předjelo zprvu asi 10 aut a za sebou jsem viděl další, kteří jeli rychle, tak jsem se jim rychlostí přizpůsobil.
Ale jinak to chce již trochu zkušené šoféry - nikdy nezapomenu, jak přede mnou jedoucí Felicia s SPZ FM.. .. vjela v levé zatáčce pravými koly do příkopu.. no podařilo se mu to nakonec tak tak zvládnout, ale měl opravdu namále. Pak asi kilometr zvolnil, ale poté stejně přišlápl plyn.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 05. 2013 12:55
Taky jsem byl na 86ce součástí česko-slovenského vláčku a cesta pěkně ubíhala.
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 05. 2013 12:59
No ta 86-ka je záludná hlavně do Csorny,kde se střídají rovinky s prudkými zatáčkami.V mlze a v noci zážitek..
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 05. 2013 13:22
Tam už to neznám, odbočuju v Szombathely na Vídeň.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
03. 05. 2013 17:46
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No ta 86-ka je záludná hlavně do Csorny,kde se
> střídají rovinky s prudkými zatáčkami.V mlze a v
> noci zážitek..

ale aj tak sa to da v pohode, kedze madari maju sipkami oznacne aj skoro rovne zatacky yawning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 05. 2013 18:25
Přejiždíme 86ku v sobotu podvečer či neděli.Vláček jsme za šest let nechytli,naopak..mám pocit že jsme osamoceni.Pouze kamión z mlékem jsme ladně následovali za Zalalovo do kopce.eye popping smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
03. 05. 2013 20:18
... tohle je na 86ce cestou domů před Kórmendem ... za chvíli se mělo " otevřít " nebe ... eye rolling smiley


Re: Přes Maďarsko (2)
04. 05. 2013 06:39
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No ta 86-ka je záludná hlavně do Csorny,kde se
> střídají rovinky s prudkými zatáčkami.V mlze a v
> noci zážitek..


K tomu je dobrá navigace.Tuto část jedu s navigaci v režimu "zobrazit mapu" a ta pokud je aktuální ukáže jak je zatáčka prudká a co mě čeká za horizontem.Přesto je třeba počítat s tím, že nejedu po cestě sám, to mi navigace zatím neukáže.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 05. 2013 09:32
pokud jede v tomto úseku přede mnou auto,tak je to dobrý,podle pohybu jeho světel se dá zatáčka předvídat.pokud jedu sám a ještě mě v protisměru někdo oslní,vidím kulový.Na navigaci se nedá moc spoléhat,úhly zatáček na mapě nejsou podle skutečnosti.Na pohodě nepřidá i na kufr dýchajcí polský kamion spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 05. 2013 18:54
Preto mládenci pekne po dialnici šupkom 130 od Budap.pooohodička.Tých 10E ma nespasí.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
04. 05. 2013 20:51
Domnívám se, že to nemusí být o těch 10E grinning smiley
Mě třeba monotónnost dálnice tak nějak nebaví...
... za ideálních podmínek je dálnice rychlejší, ale pokud se něco sememle, tak zlaté silnice. Nehledě na to, že zrovna tady na trase Blava - Goričan toho ta dálnice moc nenažene...
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2013 07:01
Nemusí, ale pokud se zvážim trasu, mohu být v Chorvatsku za "ztracené" čtyři hodiny o dva dny déle.Když jedu na dovolenou, zpěchám do výjezdu, pak to ze mne spadne a zastavím každému, pokud to jde, kdy si řekne.Pohodička, dovolená začíná vypnutím mobilu hned po výjezdu.Mám českou dálniční známku a platím pouze úsek Čakovec-Karlovac.Několikrát jsem to po té dálnici sjel a ne vždy to byla výhra.Až bude dálnice celá, ze zvědavosti si ji projedu po cestě domů.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2013 07:41
Přesně jak píše Postman - v autě musí být pohoda, klid - přece je dovolená. Co se týká těch dálnic, já jezdím tzv. mix. Do Bratislavy z Nového Města n. Váhom po dálnici, pak po 86 tce přes Maďarsko do Lendavy, v Čakovci na dálnici do Karlovacu, z Karlovacu přes Plitvice po normální cestě,v Gornje Ploči se napojím zase na dálnici a k pobřeží vždy sjíždím z Šestanovacu, neboť se nedovedu představit, že bych tu krásnou scenerii měl minout. Samozřejmě i se zastávkou na zdejším odpočivadle.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2013 08:29
Já Knín,Sinj, Cista Provo a potom doufám, že to moře nevypustili(tim jsem strašil děti když mi ještě věřili).V Živogošče kemp "Dolle"se již v 6.00 koupu.Potom si s jedním aliasem rozdělíme potraviny, případně prohodíme auta a jeden z nás pokračuje na Pelješac.Tam se prostřidáme a poslední týden společně v okolí Primoštenu.Jezdíme dvě auta, ale ne ve vláčku.Víme o sobě v případě nějaké poruchy jsme max 50 km od sebe, ale zatím jsme to nevyužili.U malých dětí to bylo na pohodu.Dnes jsou děcka větší, ale zvyk je železná košile.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2013 13:36
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... do Lendavy, v Čakovci na dálnici do Karlovacu, z Karlovacu přes Plitvice po normální cestě

Já to protáhnu až na kruháč u Sv. Heleny, tam ńa dálnici a zdarma až do Zagrebu.
Rozdíl mezi Goričan - Sv. Helena po dálnici vs. varianta po okreskách cca o 15-20 minut déle a o cca 30km méně....
Pokud stojí Lúčko, tak přejedu ten sjezd a hned další na "brejlích" dolů a hezky po Karlovačka cesta "1" do Karlovače... pokud Lúčko popojíždí, tak jsem tam rychleji...
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2013 22:57
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud stojí Lúčko, tak přejedu ten sjezd a hned
> další na "brejlích" dolů a hezky po Karlovačka
> cesta "1" do Karlovače... pokud Lúčko popojíždí,
> tak jsem tam rychleji...

Pokud "stojí Lučko", jedeš takto? mapa
Z toho prvního sjezdu (Jankomir) se nedá sjet na "okresku"…
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
05. 05. 2013 23:23
Rubbs napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Pokud "stojí Lučko", jedeš takto?
> mapa
> Z toho prvního sjezdu (Jankomir) se nedá sjet na
> "okresku"…

Ne, ne, je to opravdu hned první možný sjezd za sjezdem na Lúčko... značené oranžově "Zagreb jug"... mapa OK
... né, že tam budete jezdit všichni grinning smiley
... a pak buď zpět na dálnici v Jastrebarsku nebo v Karlovači... nebo po staré na Plitvičky... prostě dle okolností a nálady na palubě yawning smiley
... samozřejmě se lze vrátit na dálnici i na první mýtnici Donja Zdenčina, ale tam se to při "stojícím Lúčku" ještě rozjíždí...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Slavkov (05. 05. 2013 23:49).
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2013 11:51
Slavkove, dik za tip na ten Zagreb/Lucko, znacim si (uz som si to aj presiel cez Street view - lahoda)
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2013 12:03
Tak jsem již jednou jel, když jsem jel z Karlovacu směrem na Lučko, tak na informační tabuli byla vyznačena kolona cca 5 km, tak jsem vyjel z dálnice v Jastrabersku a úplně v pohodě to Lučko objel.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2013 12:51
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem již jednou jel, když jsem jel z Karlovacu směrem na Lučko, tak na informační tabuli byla
> vyznačena kolona cca 5 km, tak jsem vyjel z dálnice v Jastrabersku a úplně v pohodě to Lučko objel.

5km už asi jo... jinak 4km (vzdálenost od sjezdu na Demerje po závory na Lúčku) jdou objet přes mýtnici Demerje = platba pouze kartou nebo ENC smiling smiley ... zasuneš kartu, žádný PIN ani podpis a valíš dál... doporučuji si nechat vytisknou účet (tlačítko račún) pro připadnou reklamaci.... je tam tuším 8 závor pro karty a 2 ENC... když jedu po dálnici, tak platím jedině tady... pak jedeš podél dálnice a zpět najedeš za mýtnicí Lúčko...osobně jsem vždy pouze projížděl. Někdo zase psal, že na Demerje půl hodiny čekal a pak viděl volné Lúčko.... Samozřejmě, že jde také využít mýtnici Donja Zdenčina
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2013 19:25
objíždět Lučko přes Jastrebarsko, tak to je pěkný tankodrom, aspoň před x lety to tak bylo. Smerem na Zahreb je Demerje a smerem od Zahřebu ty kolony jdou rychle.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 05. 2013 20:19
Celá debata je trochu mimo vlákno, ale je k veci. Súhlas s Puamikom. Aj v špičke to smerom od Záhrebu pomerne rýchlo odsejpá. Smerom na Záhreb v špičke však niekedy býva odbočka na Demerje ďaleko ďaleko vpredu a tí čo štrngajú hotovosťou na ňu nikoho nepustia.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 144
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.