Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 08. 2012 21:56
Aktualne info 20.08.2012 21:55
Prave sedim v McDonalds na vyjazde z Budapesti.... aktualne cele centrum uzavrete pre oslavy.... zapchy.... policajti... pasiroval som sa cez mesto asi 1 hodinu
Re: Přes Maďarsko (2)
21. 08. 2012 20:31
18.8.2012 , v Maďarsku na 86 mírně zvýšené policejní hlídky. Potkal jsem 3 , ale radar vidět nebyl. Měli zrovna nějaký svátek , kontrolovali hlavně svoje , asi alkohol.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 08. 2012 06:42
No a já včera to 21.8 2012 jsem jel po 86 a neviděl jsem ani jednoho..První uniformu jsem vyděl až na starém Goričanu.smiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 08. 2012 11:53
Tak jsem po všech radách v televizi a tisku,jak je 86 opravená a jak se po ní dobře jede.Opět zvolil tuto variantu.No můžu říct,že už nikdy tama nepojedu,protože takový masakr jsem už dlouho nezažil.Opravdu se nevyplatí ušetřit nějakou stokorunu za dálniční známku.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
24. 08. 2012 13:22
Bellas....co myslíš tím masakrem???
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 08. 2012 14:31
Vždy jsme jezdili přes Maďarsko, tradičně po 86...
letos poprvé, .....příští týden pojedeme přes Vídeň a dálnice,Rakousko, Slovinsko...tak jsem zvědavásmiling smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 08. 2012 16:17
Taky jsem zvědavý na ten masakr?????Kde ho dávaj?
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 08. 2012 19:54
Tím masakrem myslím kvalitu cesty po celé délce.S výjimkou pár opravených úseků.
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 08. 2012 20:25
Bellas [ Soukromá zpráva ]
Re: Přes Maďarsko
20. 09. 2010 15:31 Datum registrace: 2 roky (let) nazpět
Příspěvků: 15
Já jsem letos po dlouhé době,co jsem nejezdil do HR opět zvolil pro mě nejkratší cestu a to po 86.Po ohlasech z fora jsem nečekal nic dobrého,ale musím přiznat,že nějaká katastrofa to zase nebyla.Asi opravdu moc špatné úseky zfrézovali,sice to už dál moc nezpravují ale jezdit se po tom dalo.Asi nejhorší úsek byl za Zalavovo a pak na Lenti.Tam jsem to jel v noci za 3:45 v dešti a pravda někteří řidiči kamionů jezdí jako dobytek,tak jsem je raději nechal jet a 20min.čekání ve Csorne na přejezdu..Nevím proč.A zpátky přes den za 3 hodiny.Příští rok ta cesta možná bude lepší..Opět velké díky Bessymu.U cedule Zalavovo jsem si vzpoměl na video a ten přejezd.Raději jsem to hned přibrzdil a že to láká z toho kopce.A vyšlo to..U kostela se vybíralo.Takže nějaké ečka zachráněny..Díky.


-----A LETOS JE TO MASAKR



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek (24. 08. 2012 20:27).
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 08. 2012 20:52
Pro mě je taky cesta po 86 nejkratší.A po tom to jsem četl a slyšel před cestou do HR jsem měl jiné představy o opravené cestě.A příští rok nic lepšího to nebude,právě naopak.Takže cesta zpátky bude jen po Kormend a pak hned do Rakouska.Tam o kvalitě cest mají jiné představy a to i okresní..O to víc obdivuji lidi,kteří napíšou,jak se tam jede "krásně".
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 08. 2012 21:03
Ještě pár let to budou opravovat.S tím se musí počítat.
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 08. 2012 22:57
Bellas nevím či je 86ka masakr,ve srovnání s našimi silnicemi je to tam velmi dobré.Pokud jezdíš v Č.R. nevím jak bych nazval stav našich zpoplatněných silnic.?
Jelikož není zpoplatněna,musíme si uvědomit "za kolik to máme"
Mě se líbí,nejen finančně a časově.Osobně ji doporučuji.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
24. 08. 2012 23:10
Přesně tak, většina našich cest je v daleko horším stavu, než ta 86-ka. Jediná opravdu katastrofa je už to zmiňované Zalalovo od přejedu po konec mostu. Může to být celkem tak 500m?!

Minulý rok jsem ji projel "normální" autem a naprostá pohoda. Před dvěma roky (kdy těch opravených míst bylo podstatně míň), jsem to jel cabriem na sníženém a dost tvrdém podvozku a bylo to celkem v klidu. Letos to bude opět cabrio, tak jsem zvědavý o kolik se ta cesta zase zlepšila. ;-)
Re: Přes Maďarsko (2)
24. 08. 2012 23:54
Taky nevím, o jaký "masakr" se jedná. Myslím, že je škoda odbočovat ne cestě zpět v Kormendu hned do Rakouska. Lepší je popojet do Szombathely a odbočit pak na Koszeg a S31 a A3 do Vídně.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 08. 2012 08:32
Souhlasím že 86 je v dobrém stavu.Pokud nastává někde masakr tak po přejezdu hranic na naší dálnici.Od Břeclavisi připadám jako na tankodromu,což na 86 nikde není.Zato kolik se platí za dálnice je to katastrofa.
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 08. 2012 15:47
Myslel som ,že k 86 už nebudem písať,ale keď tu čítam aký to je masaker,tak musím.Tento rok som ju išiel 6x a 1.9.idem po nej do HR znova.Je pravda,že som v BA vždy o pol noci a zo soboty na nedeľu,preto nemôžem hovoriť o kamionoch.Aj tak si myslím,že by som nejaké potreboval ako predjazdca cez dediny,kde chodia pekne rýchlo.
Uznávam,že pred 2-3 rokmi to bol masaker,preto aj ja som skúšal 81,82 aj Sarvar,Zalaegerseg.Už minulý rok to na 86 vyzeralo oveľa lepšie a teraz nemám dôvod ísť inde.Ak by som sa ponáhľal,možno by som skúsil celé HU po M1+M7,ale nemám na to dôvod.
Zajaca,líšku som zrazil už aj na diaľnici a koňa som zatiaľ obchádzal tiež len na diaľnici,takže zver si nevyberá a ploty sú
zrejme občas poškodené.Pre mňa je masaker diaľnica Brno-BA,kde jazdím služobne a väčšinou sa ponáhľam.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil onical (25. 08. 2012 15:49).
Re: Přes Maďarsko (2)
25. 08. 2012 16:05
To Onical: 1.9. ideme aj my. Uvažujem o 86-ke tiež, lebo na Rab je to o ca 50 km kratšia cesta než do Székesfehérváru a po M7.
Celú túto diskusiu musíš brať s rezervou. Masaker je to pre ludí ktorím cesta do Chorvatska je udalosťou roka. Tak potrebujú to patrične obkecať a preberať na všetkých možných fórach aby vyzerali dôležito. Potom idú celú cestu alebo ako slimáci, alebo ako diabli. Nuž čo snimi. Nech tárajú. Chybu robíme my čo to čítamegrinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 08. 2012 16:37
.... jezdím po 86ce jen od Kórmendu po Zalabaksu ... pak Lenti a Goričan ... takže nevím, jak vypadá 86ka od Kórmendu nahoru ke Slovensku ... ale
krom 3 km nerovností ( ne děr ) ... za Kórmendem ... skutečných děr v Zalalovo ... a nerovností ( ne děr ) na komunikaci mezi 86kou a Lenti ... vypadá stav takto ... yawning smiley


Re: Přes Maďarsko (2)
25. 08. 2012 20:01
Tak jo kluci.je to fakt super cesta. Už nikdy na to nedám dopustit.Nechci se moc vkládat do debaty,ale pokud jedu Touaregem na 20 "kolech tak jízda po 86 je luxus a nedám na ni dopustit.Ono ušetřit pár stokorun a kilometrů,je levnější dovolená..Tak jak jsem slyšel v místních samoškách a restauracích.."nekupujto je to moc drahé".....
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
25. 08. 2012 20:59
Jestli on ten "problém" nebude spíš někde jinde, než v té cestě.... :-D :-D



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (25. 08. 2012 20:59).
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 08. 2012 08:46
Jen Ozzie bude asi pěkný debil,když něco takového napíše.Najedu osobně po evropských silnicích asi 50tis.km.Takže cesta do chorvatska není pro mě událost roku..To je pro některé jedince,kteří na foru "spí" i v zimě..Ale co už.. Dokážu si představit lidi,co jsem přijedou a jsou hrdí na to,že ušetřili 10km a 10kč,nebo euro.a pak se plácají do prsou..A auta mají úplné vraky..
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 08. 2012 09:44
tak, já se včera vrátil po 86 a nic zvláštního, úplně v pohodě s přestávkou za 3,5 hodiny. Když někomu tato cesta nevyhovuje, tak ať jede do Itálie a pak trajektemdrinking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 08. 2012 11:44
Taky Vás tak zdržovali tento víkend Maďaři na celnici cestou od moře??? smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 08. 2012 13:30
ani se nezvedli pro pasy, jen ukázal ať jedu - Starý goričan
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 08. 2012 13:51
v pátek 24.8. po obědě, přechod Barcs, zdržení cca 40 minut. chorvaty kontrolovali zvlášť, každému z nich nakoukli do kufru, do schránky před spolujezdcem a na zadní sedadla. druhá kolona asi pro eu, auto před námi s rakouskou spz zřejmě nemělo rakouského řidiče, ale byl to asi občan Bosny, každopádně musel kufry a veškerá batožina ven a všechno prohlíželi. nám jen nakoukli do kufru a do občanek, ani snima nešel do budky jak to dělali v druhé koloně s chorvatama... No a kamarád mi pak v noci psal, že jel po dálnici z Hr do H a že tam taky bylo zdržení a dělali problémy i když čechům asi ne . . . smoking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
26. 08. 2012 21:53
Teda ja sa pridavam k odporcom "masakru". Trosilinku hroznejsie je to Zalalovo a asi 20 km za Csornou inak pohoda.
To ja vravim masaker dialnici BA - Praha, nemyslim to ako urazku, ale chlapi fakt nieco s nou uz tam v CZ urobte. (este aj tie tendre vam teraz pozastavili, skoda) smileys with beer
Som to siel s Tusconom tam a spat 2x v priebehu 3 tyzdnov (rodicia leteli za segrou do USA z Prahy) Za tyzden idem Havlickov brod uz s mojou Toyotou.....a zase pojdem v kuse v lavom pruhuspinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 2krát. Naposledy upravil namazuma (26. 08. 2012 21:54).
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 08. 2012 15:06
jen ať jede ten komu nejsou maďarské silnice dost dobré pěkně přes Rakousy, aspoň nebude na 86 takový provoz... hot smiley

já po ní jel sice jen po ten kruháč u OMV a odbočil k Balatonu a dále pak pokračoval na přechod Barcs, ale všeobecně bych řekl že maďarské silnice jsou v dost dobrém stavu a že se vyrovnají těm našim, možná ty naše na tom začínají být někdy ještě hůř... thumbs up smiley

Pro mě byl největší masakr v pátek večer výjezd po pseudotříproudovce z Bratislavy na Žilinu, kde z dvou pruhů udělali tři tím že zúžili pruhy a zrušili krajnici. Nechtěl bych v tom úseku mít defekt nebo nějakou poruchu, myslím že životnost při zastavení na dálnici bez krajnice není moc vysoká... thumbs down
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 08. 2012 20:42
Zaza76: pruhy nie sú zúžené, a krajnica nieje zrušená. Krajnicu práve že rozšírili, zrušili stredový trávnatý pás, kde spravili betónové zvodidlá a zrušili odstavný pruh, ktorý nahradili odstavnými ostrovčekmi.
Netvrdím že je to najlepšie riešenie, a keď tam kamión dostane poruchu tak je to veľký problém, Už sa uvažovalo aj nad tým že sa to vráti naspäť, ale štatisticky je tam plynulejšia doprava a menej smrteľných nehôd ako pred tým.
Pre mňa je skôr masaker cesta 1. triedy z Martina do Ružomberka a prechod Ružomberkom, a tam je dialnica asi nedohľadne. Oproti tomu je Maďarská 86ka úplne v pohode.
Re: Přes Maďarsko (2)
27. 08. 2012 23:08
oki, jel jsem to po tmě, tak jsem to možná dobře nepostřehl, jen jsem si všiml že v některých úsecích chybělo označení krajnice, což nechápu jak je na dálnici vůbec možné a vůbec nevím proč tři pruhy, když spousta aut jela stejně v tom prostředním a když jsem jedno takové auto problikl dálkovkama tak se mě pak ten magor vzteky pokoušel vytlačit do těch betonových svodidel uprostřed dálnice, no masakr... ale tak je to asi pro plynulost dopravy jekési řešení, i když ne asi nadarmo je tam přes den jen 110, ale jako příjezd do hlavního města dost nešťastné. Dlouho jsem tudy předtím nejel, ale když to byla ještě dvouproudovka cítil jsem se zde lépe... confused smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil zaza76 (27. 08. 2012 23:12).
Re: Přes Maďarsko (2)
28. 08. 2012 22:20
Zaza76 aj Rrado mate pravdu trochu obaja. Zrusili stredovy pas, ale aj odstavny pruh a ten este rozsirovali trochu smerom do pola a preto tam obcas v tom pravom krajnom aj pada krajnica. Plus dodotocne dorabali ostavne ostrovceky, teda viac, lebo ich bolo malo. Takze tiez by som nechcel defekt dostat ak by som nebol blizko jedneho z nich.
A ano, v piatok to tam teda masaker je riadny, ked sa to vsetko vali z BA prec. A detto kazde rano od 6,30 do 10,00 hod smer do BA.
No a kapitola debilov (sorry za výraz) čo nepoznaju dopravne predpisy a jazdia v strednom pruhu, ked pravy je prazdny je na samostatne vlakno. Najradsej mam takych, co musim obehnut z praveho cez stredovy, kde mu bliknem, potom do laveho a spat až do praveho a jeho to ani netrkne......za to by tam mali vyberat pokuty a nie za prekrocenie rychlosti. To by tam vybrali pekny balik a nas rozpocet by sa riadne naplnil.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil namazuma (28. 08. 2012 22:25).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 51
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.