Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 04. 2012 19:04
Tento úsek je spoplatnený od úseku Pečňa 2 do HU, aj AT.
Spoplatnený úsek - čiže koniec BA, začiatok diaľnice. Diaľnica v meste je bez poplatku.

Dá sa to bez problémov obísť - odbočiť na Pečni 2 a po starej ceste cez Petržalku a Rusovce.
Za hranicou je hneď nájazd doľava na diaľnicu M15.

Zajtra to ešte preverím.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jfk30 (09. 04. 2012 19:09).
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 04. 2012 20:53
Tak podle mapy cest Slovenska a mapy, kde růžová značí dálniční známku, je po sjezd na Jarovce dálnice opravdu zdarma.



Upraveno 5krát. Naposledy upravil iguka (09. 04. 2012 21:02).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 04. 2012 10:16
dialnica je spoplatnená až od jaroviec, od pečne tak tomu bolo kedysi a nieje tomu tak dávno.
a trasa na pag cez HU dialnicu je super, ešťe ti možem odporučiť skratku gyor - szekesfehervát (cesta 81). časovo to isté akurát o 60 km kratšie a cesta je dobrá rovná pár dediniek a posledné mesto má obchvat tak sa dá obísť.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 04. 2012 10:25
Díky, na tu zkratku se podívám, jen nevím, jestli to má cenu, když je to časově stejné a budu mít dálniční známku. Mám to naplánované tak, že od hranic ČR/SK objedu dálnici, pak najedu v BA-Lamač na dálnici a sjedu jen u Jarovce na starý přechod a pak zase šup na dálnici.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 04. 2012 15:41
Myslím si, že šetríš na nesprávnom mieste. Nechcem nikoho prehovárať ale skús počítať.
1. Akú máš časovú stratu obchádzaním SK diaľnice (počítaj od Břeclavy po Lamač a potom Pečňa Rajka) Neviem či sa dá zbehnúť dolu z diaľnice aj pri Lanžhote, kedy si to tak bolo, ale veľmi dlho som nebol na tejto strane
2. Akú máš časovú stratu skratkou po 81
3. Koľko ušetríš za PHM
4. Koľko stojí SK známka
Možno prerobíš 4 Éčka.
Budeš časovo i finančne na tom skoro rovnako, ale určite oveľa spokojnejší, hlavne keď pôjdeš domov, že to "valíš" po diaľnici a kúsok po 81-tke, ktorá je naozaj pohodová. Naj odmena bude čo najkratšie trápenie detí.
Ak to je na teba veľa, tak zvoľ 86-tku, ktorá je niekedy rovnako časovo náročná ako H diaľnica.
Ja jazdím po diaľnici preto, že nemám autá v protismere, ale tiež sa nedá tvrdiť, že to je najbezpečnejšia alternatíva, mne to tak vyhovuje.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 04. 2012 16:16
Přemýšlel jsem o tom a máš pravdu, za slovenskou měsíční známku dám 350,- Kč + 470,- Kč za měsíční maďarskou. Ta zkratka přes 81 udělá úporu 70 km a časově ještě o 8 minut kratší podle google. Takže zatím volím tuto trasu.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 04. 2012 16:29
Zdravím! Na velikonoční víkend jsme si zajeli do našich oblíbených slovinských termálů v Čateži, takže jsem projel tam i zpět celým Maďarskem až za chorvatský Zagreb. Tady je pár postřehů... Cestu tam jsem zvolil "klasiku" po 86. Nic nového - nevypadá, že by se Maďarům chtělo opravovat nějaký nový úsek. Na zimu to "nic nedělání" svádět nemohou, protože je už všude zeleno, na polích kvete řepka... Momentálně dodělávají jen asi kilometrový úsek asi 30 km před H-SLO hranicí (ve směru do SLO se opravuje levá strana silnice, jsou tam semafory). Na SLO-HR hranicích naprostá pohoda - asi tři auta, odbavení otázka minuty, ve Varaždinu zakoupení ENC kupónu za 300 Kn, sám benzinář mi nabídl dobití, zbytek cesty v poklidu až do cíle. Pondělní zpáteční cesta už tak veselá nebyla. Rozhodl jsem se, že poprvé zkusím přechod Goričan. A byla to chyba. Dálnice sice totálně prázdná, ale odbavení deseti aut (některá tam musela stát hezky dlouho), trvalo půl hodiny! Ve finále mě překvapila maďarská "celnička" několika maďarskými otázkami, nad jejichž obsahem přemýšlím ještě teď. Po nájezdu na M70 policejní kontrola s radarem, naštěstí jsem jel předpisově. Bohužel jsem nepočítal s tím, že další měření rychlosti bude po sjezdu v Tornyiszentmiklós. Stáli na konci dědiny a já trochu roztáhl čtverku v tom finálním stoupání. Pak jsem sice na rovině zvolnil, ale najednou vyskočili z bílého golfu a hotovo. Za rychlost 57 km-hod chtějí 30 tisíc forintů, to je asi 2600 Kč! Neuměli anglicky, ani německy, přes půl hodiny vyplńovali nějaké papíry, dali mi složenku a hotovo. Teď přemýšlím, jestli to zaplatit - problém je, že na ten účet, prachy nejdou poslat (aspoň to tvrdí v bance). A na mé otázky zaslané mailem tamní policejní stanice nereaguje... Když to shrnu: super víkend, hlavně malá si užila suprový aquapark. A pro mě to znamená, že příště nebude vymýšlet cestu přes Goričan, ale dám zase klasiku "cípkem" Slovinska. Jel jsem tam snad 20x a vždy bez problémů...
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
10. 04. 2012 17:29
igulka, časovo to po 81 nič neušetríš ale na spotrebe určite pri 130 papa viacej a na dlhšej trase kdež to pri 90 menej na kratšej trase, a za ušetrené peniaze si kúp SK známku a cestu si skrátiš o viac ako polhodinu.
morten: tej pokuty je mi lúto to sa stane každému ale cez goričan som prešiel bez problémov baba len kukla pasy a na zadne sedadla a išla ďalej. cestou naspať to bolo tak isto len to bol chlap.
Re: Přes Maďarsko (2)
10. 04. 2012 18:58
Tak to je predsa len bez poplatku od Pečne 2, zrejme po Jarovce. Bol som si to pozrieť. Je tam tabuľa koniec BA, diaľnica mimo obce a ešte jedna dodatková tabuľa - bez povinnosti diaľničnej nálepky.

Chcel som urobiť aj foto, ale všade policajti a hasiči. Horela suchá tráva na poli (pri bunkri).

Ak chcete mať istotu treba napísať Jánošíkovi smiling smiley (hovorca NDS)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jfk30 (15. 04. 2012 19:36).
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 04. 2012 15:11
Ma uz niekto informaciu,ci bude stary Gorican v sezone otvoreny pre osobnu dopravu?
Dakujem za info.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
11. 04. 2012 15:24
to dany: jistě to budu vědět 2.6.2012 až tama pojedu , tak vydrž, pokud to tu nehodí někdo dřív.
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 04. 2012 11:45
to Morten: ty máš asi fakt smolu, pravdou však je, že ja som šiel cez starý Goričan v hlavnej sezóne tam aj späť už minimálne 6 x a nikdy som sa nezdržal na pasovej kontrole a nikdy ma nezastavili ani policajti a to podotýkam, že po ceste 86 vôbec nedodržujem rýchlosť. Takže buť mám šťastie alebo viem odhadnúť od jazdy ostatných vodičov (hlavne kamionov) kde asi policajti stoja.
Re: Přes Maďarsko (2)
20. 04. 2012 11:49
to Kamil: ty chodievaš začiatkom Júna do chorvátska ? do akej oblasti, nie je ešte chladno na dovolenku, rád by som totiž vedel aké je vtedy počasie a teplota mora, ak to nie je tajné. Sú síce na webe rôzne stránky ktoré to opisujú ale či tomu veriť neviem a na začiatok šiesteho mesiaca sa mi zdá ešte chladné more, a pomelne dosť veľa daždivých dní. Ak mi dáš nejaké info budem rád, lebo ma okruh známych prehovára na koniec šiesteho mesiaca tak od 20 do 30.06.2012 no ja sa bojím že mi bude zima yawning smiley)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil 2rik2 (21. 04. 2012 10:36).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
20. 04. 2012 21:50
to 2rik2: jednou jsem zkusil červen a jsem nadšený. Více info máš v SZ.
Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2012 11:30
My jsme byli také několikrát na konci června a vždy to bylo super.
Výhody.:klidnější provoz,včetně 86,Chorvati milejší než na konci sezony,kdy už jsou otrávení z turistů,větší pořádek ,ještě se bordel nestačil udělat,nepřeplněné pláže,nižší ceny ubytování,děti školou povinné si prodlouží prázdniny
Nevýhody:nefungují ještě všechny služby,pokud nejedete na dvě dovolené,tak musíte celé léto chodit do práce,zatím co ostatní přijíždějí a odjíždějí
Počasí nám vždy vyšlo,dokonce to bylo tak,že jsme měli 40 stupňů a pak červenec byl chladný a deštivý.Známý dělal delegáta několik let v Živogosce a okolí, od května do začátku října a tvrdil,že za tu dobu se nedalo koupat 2-3 dny
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
22. 04. 2012 22:07
Takže když pojedu 15.6. starý Goričan bude ještě pro osobní dopravu uzavřen???Vracíme se 30.6.

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
23. 04. 2012 16:23
Starý Goričan by měl fungovat od 1.6.2012 - 31.8.2012. Osobně to otestuji 2.6.2012 a pokud je tam stále funkční wi-fi, tak pošlu info.
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 05. 2012 17:35
Ahojte,

ja by som chcel ist starou klasikou cez Madarsko cize cez Csornu Szombately ale prechadzat by som chcel cez hranicny prechod Gorican. Avsak tu mam obavu aby som sa nedostal na madarsku dialnicu. Podla googla ma to bude tahat z E65 na E71. Existuje moznost ako sa dostat na Gorican bez toho aby som musel prejst na madarsku dialnicu?
Dakujem
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
01. 05. 2012 18:03
to jelo: pokud chceš jet klasiku po E65(86), tak bych za Zalabaksou odbočil směr Lenti,Máhomfa,Lovázsi,Tornyiszentmiklós - za touto vesnicí najedeš na dálnici M70(E653) , která není pro osobní auta zpoplatněná a po krátké chvíli jsi na Goričanu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil michalu (01. 05. 2012 18:05).
Re: Přes Maďarsko (2)
01. 05. 2012 19:12
dakujem toto som potreboval vediet.
Re: Přes Maďarsko (2)
02. 05. 2012 20:59
Jelikož kolega Radim potřeboval tutéž informaci,tak jsem něco natočil.



Na videu je odbočka u Zalabaksy,příjezd do Tornyiszentmiklós,nájezd na M70 a sjezd na starý Goričan.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (02. 05. 2012 21:06).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 05. 2012 21:55
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil victorinox (25. 10. 2013 17:47).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
02. 05. 2012 22:06
to victorinox: koukni na odkaz a přibliž si mapu, uvidíš co je zpoplatněné a co ne [www.dalnicni-znamky.com]



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Kamil (02. 05. 2012 22:08).
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 05. 2012 11:19
tu sa pise o starom goricane ja som min. rok isiel podla zaberov co som videl cez novy gorican kedze som isiel cez madarsku dialnicu ktora sa spajala HR dialnicou.
Otazka je: ked pojdem cez stary gorican napojim sa hned za hranicou na dialnicu v HR? Pravdu povedat neviem ako by som to co najsikovnejsie naprogramoval do GPS Tom tom.
Ide o to aby sa mi nestalo ze ma poslu zo stareho goricanu spat a ja si nebudem vediet rady aj ked sa drzim zasady ze vsetky cesty vedu do Rima:-))) Stary resp. novy gorican prejazd aka je medzi nimi vzdialenost?
Vopred dakujem mimochodom velmi dobra stranka!!!
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 05. 2012 12:53
jelo napsal(a):
--------------------------------------------------
> Otazka je: ked pojdem cez stary gorican napojim sa
> hned za hranicou na dialnicu v HR?

Ano, nedá se ani nikde jinde odbočit.


jelo napsal(a):
--------------------------------------------------
>Stary resp. novy gorican prejazd aka je medzi nimi vzdialenost?

max. 2 km
Re: Přes Maďarsko (2)
07. 05. 2012 12:56
velmi pekne dakujemthumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 05. 2012 13:16
viktorinox: ze St.Goričanu tě vyfárali proto, že je pro osobáky otevřen od 1.6.-30.8 (jestli si to dobře pamatuju) yawning smiley .
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
07. 05. 2012 15:54
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil victorinox (25. 10. 2013 17:47).
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 05. 2012 16:14
Jezdím po 86 až do Redicz,zkoušel jsem jednou jak popisujete na Goričan a zdálo se mě to časově o dost delší.Objíždka Slo dálnice přes Dolgou Vas je krátká /10min/ a v Čakovci nebo Varaždinu hurá na dálnici.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 05. 2012 17:36
Přesně tak, Redics, Dolga Vas a Mursko Središte (tam neotravují celníci).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.