Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
11. 02. 2012 11:08
A nebude tedy lepší jet s Bratislavy po staré 2 a z Rajky po 150 až do Mosonmagyarováru
A tam se napojit na 86 ?Neznám to a jen se ptám?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
11. 02. 2012 11:43
nie normálne po dialnici až po odbočku na 86ku je to bezplatne kilometrová úspora po starej ceste je asi 3km takže ani to nehrá rolu.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 02. 2012 10:43
Podle mého názoru je rozhodující,zda si řidič koupí slovenskou dálniční známku.Pro mě je dost nečitelné,kde už potřebuji dálniční známku ,tak jsem ji raději koupil,i když ji podražili .Najedu na D2 a sjedu na u konce M15 na odbočce na Czsornu.Při cestě do HR jsem nákup slovenské DZ neřešil,protože to v rozpočtu nehraje žádnou roli
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 02. 2012 10:59
aj keby si obchádzal slovenskú diaľnicu hneď za starým prechodom Rajka je nájazd na HU dialnicu a odtial už pohodlne.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 02. 2012 11:15
Já přemýšlím jak vůbec objet Bratislavu.Buď mám smůlu nebo když tudy jedu,tak je to zacpaný.Teď ve středu navečer nějaký ťukanec u Sitiny a vše se sunulo krokem.V létě,když jsme se vraceli z HR,tak ucpaná už M15.Byli jsme na termálu v Büku a když jsem to dal do vyhledávače,tam mi to našlo nejkratší cestu přes rakouské přihraničí.Chtěl jsem tudy jet,ale vzhledem k ročnímu období jsem to vzdal.Pro mě by to vyřešilo vyhnout se jak Bratislavě,tak Vídni.Nevím,ale jestli to není časově náročné.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
12. 02. 2012 11:35
no to záleží ktorým smerom ideš a o jakej hodine. tukanec sa stane hocikde , ale ta trasa po obchvate je aj v špičke ako tak v norme a obchadzanie neviem či by bolo rýchlejšie.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 02. 2012 11:43
Cestu po obchvatě Bratislavy jezdim každý rok.Projiždím to za 20 minut, a to i ve středu kolem třetí hodiny.Celkově cesta přes Slovensko od Břeclavi po každé zhruba 50 minut.
Re: Přes Maďarsko (2)
12. 02. 2012 11:46
Je to jen zimní hypotéza a asi by mě nikdy taková trasa nenapadla,kdyby mi to vyhledávač neukázal,možná se ozve někdo,kdo tudy jezdí třeba do A za prací do příhraničí
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
13. 02. 2012 20:00
Cestu po Bratislave prechádzam každý deň po celom obchvate. Ak sa tam nestane ťukanec, alebo nezavrú tunel Sitina, tak obchvat je v pohode prejazdný, aj v špičke. Krízový je čas od 16:40 do 18:00, najmä piatok.
Samotný prejazd Bratislavou zo smeru z ČR po AT alebo HU hranice je záležitosť na 10-15 minút.
Re: Přes Maďarsko (2)
13. 02. 2012 21:12
Asi jsem měl téměř vždy smůlu,ale asi i tak je to nejrychlejší
Re: Přes Maďarsko (2)
29. 02. 2012 12:33
Napriklad tiež chodim cez stary prechod rajka a napojim sa na 86 všobecne už plati že tych kamionov jazdi menej a cesta a každym rokom lepši až nato čakanie na semaforoch.Čo by už tuto sezonu byt nemuselo.Dva roky dozadu som skusil prejst cez Redics ,mal som vytlačeny navod. to len ten pisal neaky dobrodruh ktory si to isto ani nepametal,a velmi sa to nezhodovalo s realitou..=D zapovedal som sa že tadial už nikdy. domov som isiel cez stary goričan ako som zvyknuty.Nevidim vtom kusku spletenca cez slovinsko vyhodu.Je pravda ako to vyzera po ceste cez madarsko ale predsa si to nepreba všimat iba tade prejst a hotovo.Jednu prestavku robime vždy v Szombathely pri tescu a inak až chorvatsko.Tak uvidime čo prinesie tento rok 86 tka.winking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2012 19:16
Nie je to žiadny problém, pozri si aktuálnu informáciu.

[www.autopalya.hu]

P.S. Zdravím v ďalšom roku všetkých fóristov a milovníkov Jadranu. Nezapájal som sa do témy, ale bolo to dosť zaujímavé. Priložím teda aj ja. Viete kto v Maďarsku robí najlepšie klobásy, ktoré sú z Békešskej Čaby? Predstavte si, že slováci, ktorých je práve v tejto časti Maďarska najviac. Robia sa tam každoročne veľké súťaže a festivaly. Recepty a technológiu mi hovoril potomok slovenských vysťahovalcov 4-tej generácie, ktorí pochádzali od Popradu. Je to perlička a zároveň fakt. Najlepšie sú tie, ktoré po vyúdení ešte "ošľahne" mráz v udiarni a potom vraj vydržia v komore veľmi dlho. Ale na Slovensku si kupujem často klobásy na Centrálnom trhovisku v BA od Maďara (pre kvalitnú papriku) a tiež mi chutia.
O trasách ciest bolo a bude popísaného veľa. Záhoráci zo Senice si musia uvedomiť ako dlho môže trvať cesta, či sú obmedzovaní deťmi, alebo len dospeláci. Je to jeden z dôležitých faktorov. Ja to pálim z Malaciek okrem úseku Gyor - Székesfehervár až do Šestanovacu pre deti v aute po diaľnici. Je to však stále vec vkusu, skúseností, zvyku a možno hľadania a objavovania niečoho nového. Preto som napr. išiel pre obrovské zápchy v turistickej špičke minulý rok z Karlovacu po starej ceste. Bol som o 4 hodiny na Makarskej skôr, ako vodiči, ktorí zvolili diaľnicu. Bola to moja chyba prečo som bol " v štrúdly", vybral som z rodinných dôvodov ten najnevhodnejší termín na cestovanie.
Šťastnú cestu a pekné zážitky z cestovania a oddychu pri Jadrane.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2012 21:05
Chtěl bych se zeptat Tyldo,kde se konají ty klobásové festivaly a kdy.Myslím,ale že to v době dovolených nebude,že by to mohla být příjemná zastávka,to je asi na to dost teplo
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 03. 2012 21:20
[www.luno.hu]

myslím, že tu je o tom všetko
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2012 19:08
Letos se chystám poprvé s rodinkou (dvě malé děti) do Chorvatska na Pag. Pojedeme z Brna. Chceme jet v neděli na večer na 10 dní a zpátky na večer ve středu. Co vím, tak nechci jet přes Slovinsko. Navigaci nevlastním. Zvažuji dvě trasy:

1.Trasa - Po dálnici na Slovensko, pak objedu dálnici po staré do Bratislavy (abych nemusel kupovat SK známku) a pak po dálnici kolem Budapešti po dálnici až na Gorič a pak přes Chorvatsko po dálnici. Tato trasa dle googlu měří 995 km a 9:40 hod. Koupil bych měsíční známku, která vyjde na 4.780 HUF tedy na 410,- Kč, zde ceny maďarská známka + mapa kolem Budapešti

2. Trasa - Jel bych přes Rakousko po dálnici a před Grazem bych odbočil doleva na Fürstenfeld, Körmend. Lenti, Starý Gorič. Musel bych 2 x 10 měsíční známku celkem za 16 Euro, což je 400,- Kč. Tato trasa dle googlu měří 869 Km a 10:04 hod. přes Rakousko a Maďarsko

Tak co myslíte, kterou trasou se mám vydat?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil iguka (08. 04. 2012 19:46).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2012 19:20
já tady nechci radit, která z uvedených tras je lepší (osobně jezdím přes Maďary po 86 a pak šup na starý Goričan) jen nechápu proč nekupovat slovenskou dáln. známku. Už kvůli pohodlí dětí bych přes Slovenko jel po dálnici. Jinak u první trasy mapa přes Budapešť není potřeba (objíždí se), teda pokud není v plánu Budapešť navštívit. A navigaci bych doporučil zapůjčit třeba v marketu Globus. (je to taková pojistka, že člověk nejede opačným směrem, vice info v téma Navigace)
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2012 19:45
někde jsem četl, že ten kousek slovenské dálnice od hranic na začátek Bratislavy, jde celkem rychle obejt přes Malacky, tak z toho jsem vycházel. A jel si někdy jen po dálnici přes Maďarsko?

tady jsem našel dokonce "návod" na cestu po dálnici přes maďarsko





Upraveno 2krát. Naposledy upravil iguka (08. 04. 2012 19:56).
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2012 20:00
Já bych jel:Brno,Bratislava,Mosonmagyaróvár,Csorna,Szombathely,Lendava Slovinsko,Čakovec Chorvatsko,dalnicí na A1,Posedarje, Chorvatsko 16.exit, Pag cca 800 km.Z Brna bych pohodlí dětí neřešil,jde o počátek a konec cesty.Objíždím slovenskou hranici 10.let a v pohodě.Sto lidí a dvě stě názoru.Sám si najdi cestu a pokud budeš jezdit každý rok, stane se to tradicí.Kdybych nezastavil v Tesku v Szombathely,tak mě děcka sežerou.Nápisy v Maďarštině opakují celou dovolenou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil postak (08. 04. 2012 20:10).
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2012 20:13
po dálnici v Maďarsku jsem jel pouze do Budapešti k vůli závodům F1 na Hungaroringu. Jezdím z Opavy, takže v Olomouci najedu na dálnici a jsem celkem rád, že si v Maďarsku od dálnice odpočinu, po 86 do Goričanu a pak do Zadaru po dálnici.
Re: Přes Maďarsko (2)
08. 04. 2012 20:13
Tak tu trasu, co jsi mi navrhl, ta měří do mého cíle 824km a čas je 10:13 hod. Ta celodálniční trasa bude možná pro mě pohodlná, jen samá dálnice, žádná odbočkaspinning smiley sticking its tongue out I když někteří říkají, že dálnice je únavná. Osobně po dálnici jedu tak jednou ročně.

edit: reagoval jsem ob příspěvek nahoru



Upraveno 2krát. Naposledy upravil iguka (08. 04. 2012 20:15).
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 04. 2012 00:25
Ten navod stoji za prd smiling smiley pokud ale radši jezdíš po dálnici, tak jsem rozhodně za cestu přes Budapest yawning smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 04. 2012 17:24
Myslel jsem, že dálniční obchvat kolem Bratislavy je až na maďarskou hranici zdarma, ale zjistil jsem, že je jen po odbočku na Jarovce. Nebo se mýlím?
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 04. 2012 17:30
Mě loni stavěl policajt kvůli dálniční známce na hraničním přechodu SK/HU (Rajka). Zmiňuji se o tom tady [forum.ihvar.cz]
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 04. 2012 17:43
Tak je to jasné, musí se tedy sjet z dálnice na Jarovce,Rusovce a za přechodem v Maďarsku se vrátit na dálnici. Tady je ještě návod, jak si koupit maďarskou dálniční známku přes internet návod na koupi maďarské dálniční známky přes internet
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 04. 2012 17:43
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek (29. 07. 2012 20:24).
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 04. 2012 17:45
Podle tohoto odkazu, bylo to mělo být až od odbočky na Jarovce dálniční obchvat kolem Bratislavy



Upraveno 1krát. Naposledy upravil iguka (09. 04. 2012 17:45).
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 04. 2012 18:01
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil radek (29. 07. 2012 20:23).
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 04. 2012 18:06
Toho jsem si všiml taky, ale v Googlu může být chyba. Věřil bych tomu odkazu, pokud to zas nezměnili zpět.
avatar Re: Přes Maďarsko (2)
09. 04. 2012 18:19
já to taky 100% nevím, ale podle tohoto odkazu [www.dalnicni-znamky.com] je to taky s poplatkem.
Re: Přes Maďarsko (2)
09. 04. 2012 18:21
Zde jsou zpoplatněné úseky SK dálnice , ale moc se v tom nevyznám, je to takové nepodrobné !

Tady jsem to našel také, že je to bez poplatku a zde také



Upraveno 5krát. Naposledy upravil iguka (09. 04. 2012 18:51).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 49
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.