Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko (2)

Autor admin 
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2011 23:16
pabel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Juraj prosím, aby si si svoje informácie o
> platení na 89 napred overil u dôveryhodného zdroja
> pred zavesením na toto forum. 86
> nie je platená pre žiadne vozidlá /teda
> D1,D2,D3,D4 t.j. ani pre kamióny /
> viď.[www.autopalya.hu]
> ltheto_Doksik/SZOROLAPOK2011/SZLOVAK_BookFlip/inde
> x.html.

Tak si pozri lepšie stranu 8 odkazu, ktorý si sem uviedol, je tam tabuľka spoplatnených úsekov ciest 1. triedy pre vozidlá kategórie D2,D3,D4. Konkrétne 86-ka je spoplatnená v km 2,3-13,1; 52-59,6; 174,1-185,8
Re: Přes Maďarsko (2)
03. 08. 2011 23:24
Ahojte všichni fóristé,
jeden dotaz na cestu přes Maďarsko. Jel teď někdo přes hraniční přechod REDICS do Slovinska a hned za přechodem na kruháči poslední výjezd na Dolga Vas? Vždy, když jsem dříve jezdil do Chorvatska, tak jsem jel Rédics- doplnění paliva na pumpě před kruháčem, kruháč poslední sjezd na Dolga Vas, cesta souběžně s dálnicí (neplacená silnice),průjezd Lendavou, dále na přechod Mursko Središce vjezd do HR.Tato cesta trvala snad 20 minut.Jak je to letos ? Děkuji za Vaše poznatky z cest. Odjíždíme 12.8. a ještě nejsem rozhodnutý jak pojedu. Docela mě děsí čekání na slovinských hranicích a jejich důkladné kontroly.
Předběžný plán cesty: Hodonín, Břeclav-Hohenau, najetí na dálnici v Rakousku,průjezd okolo Wídně, dále po A2, sjezd z dálnice na 139 km směr do Maďarska a dále ještě nevím, kterým směrem, buď klasika 86 a přechod jak jsem již popisoval, nebo po E 65 na Starý Goryčan. Tak, babo raď.
Díky
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2011 00:29
nenis,letos jsme projeli starý Goričan dvakrát tam a jednou zpět,a po podání pasů nam odpověděli vždy čao.Takže jen toto.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2011 07:58
Nenis - nic se nezměnilo,za 20 minut jsi na Chorvatské straně. Slovinci jen kontrolovali pasy,( platnost ) Chorvaté odmávli ! Na posledním kruháči jsme natankovali do plna a tradá směr Split. Zpět přes Starý Goričan - o5 bez problému na obou celnicích, pak dálnice, před Sekes...... na Gyor, Komárno,Hlohovec a domů. Tož tak !!!
rst
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2011 09:00
Taky se připojuju, vrátili jsme se před týdnem, obě cesty přes Redics, naprosto bez problémů i na hranicích.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2011 17:02
Zdravím jako nový uživatel tohoto fóra.
Mám upřesňující dotaz k přejezdu Slovinskem přes Rédics-Dolga Vas-Lendava-Mursko Središče (mimo dálnici, bez poplatku), který jsme už několikrát použili, vždy úspěšně a v klidu. Dnes jsem se dozvěděl, že ÚDAJNĚ od 1.8. jsou ve Slovinsku nějak zpoplatněny i komunikace nižších tříd, tudíž nelze použít výše uvedený přejezd bez rizika pokuty 300EUR.
Osobně mi to připadá jako fáma, (možná způsobená a živená našimi médii, viz. [zpravy.idnes.cz] ), ale vzhledem k tomu, že příští týden odjždíme na Pelješac, rád bych si byl jistý, že tamtudy můžu projet, resp. bych použil starý Goričan, čímž bych se vyhnul Slovinsku úplně.
Díky předem za co nejaktuálnější info.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2011 20:35
Ten článek se určitě netýká "Dolga Vas a Lendavy", spíše příjezdu do Slovinska přes Rakousko. Jen musíš na kruháči za hranicema správně odbočit, někteří odbočili špatně a.....solili !!!!
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2011 20:46
Prosil bych nejnovější informace o cestě č.86.Pojedu 9.8. směr Rajka,Csorna,Szombathely,Lenti,Tornyiszentmiklos,starý Goričan.(stav cest,hustota provozu,semafory.)pro orientaci díky.
Re: Přes Maďarsko (2)
04. 08. 2011 21:15
Mildous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ten článek se určitě netýká "Dolga Vas a Lendavy",
> spíše příjezdu do Slovinska přes Rakousko. Jen
> musíš na kruháči za hranicema správně odbočit,
> někteří odbočili špatně a.....solili !!!!

Díky za reakci.
Znám ten kruháč i odbočku z něj, jel jsem tamtudy už několikrát do HR i zpět. Stejně tak je mi jasné, že článek na idnes se týkal především objezdu dálnice u Mariboru, jezdí tam více lidí než přes Maďary.
Zajímá mně něco jiného - je pravda, že od 1.8. jsou zpoplatněny i komunikace nižších tříd, tzn. i boční cesta z kruháče přes Dolga Vas do Lendavy a následně z Lendavy na hranice s HR? Jaký je nejaktuálnější stav - projel tam někdo po 1.8. - s jakým výsledkem?
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 08. 2011 09:04
Zdravím

jeden dotázek ohledně M7 u nového přechodu Goričan:
Na dovču jedeme 26.8. tudíž pojedeme ještě přes starý Goričan , ale nazpátek
jedeme už v září tzn. že starý Goričan už nebude fungovat. Nemohu nikde najít
ověřenou informaci jak je to s tím kouskem dálnice M7 za Goričanem než sjedu
na Letenye - viz obr.
Bessy někde psal že neslyšel o nikom kdo by platil pokutu ale to je neoficiální info.

9 let jsme jezdili přes Lendavu ale letos jedu půjčeným VW a tak se chci raději vyhnout
Slovincům, kteří prej mají na VW spadeno a nerad bych narazil na nějakého vola.



No ještě jsem našel tohle - a pokud tomu rozumím tak by ten kousek měl být bez poplatků:





Upraveno 1krát. Naposledy upravil mmirousek (05. 08. 2011 09:29).
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 08. 2011 09:18
mmirousek,oficiálně jsou tam dále značky matrica vignete už gdyž sjíždím na st.Goričan. takže to je risk.
Ale pokud se nemýlím,starý přechod funguje do posledního dne v září.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 08. 2011 09:24
Hledal jsem v ostatních vláknech, kde se řeší objezd slovinských dálnic (např. [forum.ihvar.cz]) a nakonec jsem se díval i na stránky [www.dars.si] a [www.promet.si] a našel toto:

mapa a popis zpoplatněných śeků komunikací ve Slovinsku: [www.dars.si]

podrobný popis úseku H7 Dolga Vas - meja Madžarsko (Maďarská hranice): [www.dars.si]

Po přeložení v Google překladači se domnívám, že zpoplatněný úsek H7 začíná až za kruháčem u pumpy Petrol. Takže pokud použiju kruháč a následně odbočím do vesnice Dolga Vas (posledním výjezdem z kruháče), tak bych neměl mít povinnost vylepené známky.

To je ale jen můj vlastní amatérský výklad. Co na to bude říkat slovinský policista, to je druhá věc - co když bude chápat kruháč jako součást zpoplatněné H7? Když si přiblížím úsek H7 na mapě, která je zde: [www.promet.si] , tak to vypadá, že H7 je až k hranici = zpoplatněný je i kruháč...

Prosím poraďte...
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 08. 2011 09:31
Kopera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mmirousek,oficiálně jsou tam dále značky matrica
> vignete už gdyž sjíždím na st.Goričan. takže to je
> risk.
> Ale pokud se nemýlím,starý přechod funguje do
> posledního dne v září.


No nevím, všude píšou červenec-srpen ale jak jsem doplnil do předchozího příspěvku
měl by ten kousek být zadarmo
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 08. 2011 09:56
Nejlepší by bylo kdyby ti napsal někdo kdo jezdí po M7 a ví kde jsou posazené značky mýta.
Jestli před sjezdem na M70 nebo za sjezdem.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 08. 2011 17:12
Webkamera kruhového objazdu Dolga Vas:

[www.drsc.si]

ja tam žiadnu značku vignety nevidím. Akurát je vidieť značku diaľnice za odbočkou z kruháku smerom k H7.
Mám pocit, že sa nič nezmenilo.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 08. 2011 19:48
to mmirousek
Máš to tam dobre nakreslené.St. Goričan na 100% do 31.8.Z nového diaľničného prechodu ideš do Letenye tak, ako to máš nakreslené, Bessy to tu niekde vysvetľoval.Maďarom nerozumiem ani slovo,ale aj na tom letáku máš napísané km 0 št. hranica.Inak sa ani na obyčajnú cestu 7 do Letenye nedostaneš.Pred mesiacom som tak išiel , zajtra vyrážam znova.
Re: Přes Maďarsko (2)
05. 08. 2011 20:57
15. večer jedem přes Hungároše po M7, takže zkusím sledovat a kdyžtak napíšu winking smiley
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2011 06:45
Juraj napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Webkamera kruhového objazdu Dolga Vas:
>
> [www.drsc.si]
> en1_0001.jpg
>
> ja tam žiadnu značku vignety nevidím. Akurát je
> vidieť značku diaľnice za odbočkou z kruháku
> smerom k H7.
> Mám pocit, že sa nič nezmenilo.

Dobrý odkaz na aktuální kameru, díky.
Bohužel to, že tam není vidět značka vignety, to je asi horší varianta. V takovém případě by to znamenalo, že Slovinci opravdu považují za začátek zpoplatněné H7 už státní hranici s Maďarskem a ten kousek od hranice ke kruháči, kruháč samotný a dále pokračující 4proudovka vyžadují nalepenou známku.
Podobný stav je i na Šentilju (viz. zde: [forum.ihvar.cz] ).

Nechci zde rozšiřovat poplašné zprávy, omlouvám se předem, pokud se mýlím a rád si nechám poradit.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2011 08:25
Já jsem tedy jel přes Lendavu v červenci, ale pochybuji, že by se něco změnilo a bylo to zpoplatněné. To by musely být zpoplatněny všechny silnice, vždyť tudy jedeš přes obydlenou část a i příjezd do Dolga Vas je po dvouproudé komunikaci.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2011 08:39
Karel M. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já jsem tedy jel přes Lendavu v červenci, ale
> pochybuji, že by se něco změnilo a bylo to
> zpoplatněné. To by musely být zpoplatněny všechny
> silnice, vždyť tudy jedeš přes obydlenou část a i
> příjezd do Dolga Vas je po dvouproudé komunikaci.

Vesnice Dolga Vas už není problém, tam je to jasné.

Otázka, na kterou potřebuji odpověď zní: Je zpoplatněn úsek mezi hranicí (čárou) HU/SLO a kruháčem (včetně), ze kterého se odbočuje na dvouproudou komunikaci do Dolga Vas?

Jinými slovy: Je úsek mezi hranicí (čárou) HU/SLO a kruháčem (včetně) součástí H7 nebo H7 začíná až za kruháčem?

Díky.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2011 09:40
Tiež som to počul už minulý rok od Poliaka,ale som presvedčený,že je to nezmysel aj teraz,išiel som už tadiaľ.A celkom logická sa mi zdá otázka ako by cestoval občan Redicsu za kamarátom do Dolga Vas,alebo Lendavy? S poplatkom?
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2011 12:55
Tiež som to počul už minulý rok od Poliaka,ale som presvedčený,že je to nezmysel aj teraz,išiel som už tadiaľ.A celkom logická sa mi zdá otázka ako by cestoval občan Redicsu za kamarátom do Dolga Vas,alebo Lendavy? S poplatkom?

...bohužel je to pravda, ten rondel za Redics je už zpoplatněný, ve Slovinsku jsou nově s poplatkem i dálniční nájezdy a silnice 1. tř.... a také to mám zrovna od Polaka.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2011 14:05
Cedule s vinětou je až za krukákem. Aspoň tedy letos v červnu.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2011 14:36
Uvažuji o cestě do HR v sobotu 13.8. v podvečer přes Maďarsko a dále přes noc po Hr dálnici.Máte někdo zkušenosti s tímto termínem?Obávám se ,že by mohl být velký provoz v protisměru-vracejících se od moře.Po dálnici by už by mohl být klid.Díky za názory
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2011 17:34
Cesta tam v neděli 31.7. v Bratislavě 3:15 a pak přes Csorna,Sárvár,Vasvár,Zalaegezrség,Bak,Letenye a starý Goričan.Od Bak po hranice zdlouhavé a úzké cesty a samá zatáčka.Přesto Maďarsko za 3,5 hoďky.Na zpět v sobotu 6.8.jsme to vzali po chorvatské dálnici na dál.přechod Goričan (zdržení cca 20 minut) po dálnici M 7,která není pro vozidla do 3,5 t.zpoplatněna až do Nagikanizsa a odbočit na cestu č.74 na Zalaegezrség.Nám se podařilo sjezd přejet,ale o dalších 8 km je další a tak jsme se vrátili, ikdyž už zde byly cedule poplatky-sledováno kamerami.Naštěstí nás nikdo nenačapal a tato cesta mi přišla daleko lepší než zmíněná první varianta-samozřejmě bez chybičky ve sjezdu.Na Maďarské cesty nedám dopustit a ta srna jako tele před kterou jsme museli dobrzdit až na nulu aby se vůbec pohnula, na tom nic nezmění.Takže vesele přes Maďarsko a cesty si jistě užijete více než jinudy.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2011 17:52
to tery07: Jsi si jistý tím nezpoplatněním úseku na M7 Letenye-Nagykanizsa?
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2011 18:54
Co jsem tady na fóru vyčetl tak téměř na 100%.Někde tu je odkaz na mapku maďarského "autoklubu"nebo tak nějak a tam jsou vyznačené jak placené tak neplacené úseky.A úsek Rajka - po sjezd Mosonmagyarovár tj.9 km dálnice tak jako úsek dálnice Letenye-Nagykanizsa je značen jinou barvou (tušim modrou oproti červené) a k tomu napsáno do 3,5t bez poplatku.Já měl pouze strach s toho přejetí, kde jsem jel 8 km tam a 8 km na zpět po placené dálnici než jsem se dostal nazpět na 74ku.Jinak si myslím,že je to lepší varianta než 86ka.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2011 19:26
obavam sa ze nemas pravdu, podla tejto mapky je to platene:

[www.autopalya.hu]
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2011 19:35
M70 je neplacená pro osobáky, M7 je s poplatkem, hned jak přejedeš hranice.
Re: Přes Maďarsko (2)
06. 08. 2011 20:22
Sorry,máte pravdu no já to profrčel v dobré víře,ale i tak bych jel raději na Nagykanizsa po 7-podle mojí staré mapy,dnes je to možná M 70 (ne tedy po M7).Doufám,že to bude OK.V lednu jsem jel s termálu v Gyoru taky bez placení a dodnes nic- ne že bych chtěl ušetřit,ale nějak jsme se ve městě zakecali a už jsme byli na dálnici....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.