Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?

Autor xkovi 
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
18. 04. 2012 13:53
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 19:19).
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
18. 04. 2012 14:28
To je fakt.ještě mám dotaz kde. Jedeme do Gradace.jde mi o to abych nekoukal jak debil: kde koupím známku Rakousy a ty tunely se platí jak? Dále když už jsem tady tak v Chorvatsku se také platí myslím 400 kun to je na cestu tam i zpět? a i tam je tunel s ním to je jak?
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
18. 04. 2012 14:52
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 19:19).
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
18. 04. 2012 14:58
Našel jsem to díky všem
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
18. 04. 2012 18:20
Rakouské a SLO dálniční známky kupuji na nějaké pumpě v Německu platební kartou (nejlepší cena). Tunely v Rakousku se platí buď hotově, nebo lze i kartou. V Chorvatsku taktéž. Vše platím kartou (včetně PHM) a nikdy žádný problém. V Chorvatsku tunely zpoplatněné nejsou.
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
18. 04. 2012 21:08
Pánové jen připomínám od Června 2012 dálnice D1 rekonstrukce a plánujou se velké zácpy. Takže raději bych jel dolu na ČB než přez Moravu Letos si myslím,že trasa směr Wien z Čech bude opruz grinning smiley
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 07:11
Martas určitě bude záležet na době kdy pojedeš, chce to čas průjezdu D1 naplánovat mimo špičku.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 07:40
No ono přez to Dolní Dvořiště to bude o 100% lepší a na pěněženku shovívavější.Dle výpočtů než najedu v A na dálnici tak to mám 220 km po silnici 1. a 2. třídy to je na naftě trochu znát než když bych to jel po dálnici ale zas když uvážím že přez němce musím na plzeňzské koupit známku 300 kč tak jak časově tak i peňěžně to přez JČ vyjde lépe.Jen příkladtongue sticking out smileyraha-Plzeň sjezd Líšeň dolu na Folmavu dále Parkensten tam nájezd na dálnici pokračovat přez přechod A do křižovatky dálnic u městečka Kremsmunster.Po dálnicích 284km čas cca 2h 50min + okresky 112km č. 1.45h = 396km průměr. spotřeba 6.5 nafta na 100km= cca 950kč+známka ČR 300,- + známka A 200,- = 1450kč.
Varianta jižní čechy:Praha-Dolní dvořiště-Egenwinzdorf silnice 1. a 2. třídy 219 km čas 3h35min-bez poplatku nájezd na dálnici poplatek 200.- Egenwizdorf-Kremsmunster 54km 35 min v této variantě průměrná spotřeba 7,5l na 100km= cca 20 l = 720kč + poplatek 200= 920 kč. Je to o něco rychlejší a o dost lacinější.Ovšem neplatí pro kolegy ze západních čech.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 08:15
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 19:19).
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 08:47
Jasné to vím ale já jak to propočítával a vzal jsem i v potaz to místo odkud z Prahy vyjedu tak v pátek než se přsunu skrze Prahu na výjezd na Plzeň tak za tu dobu jsem někde u Tábora.Vím že obě varianty jsou dobré ale ne pro všechy lidičky.Uvidíme jak to vůbec dopadne nakonec jak se znám stejně sjedu někde v Rakousku z dálnice a budu se kochat jak pan doktor ve vesničce
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 08:50
Akorát prosím tě abych to tu nehledal a vím že bych i našel.Když přijedu do Chorvatska na mýto na kartu jak to tam je?To si navolím kolik km najedu po dálnici nebo to tam někomu řeknu nebo jak to tam chodí?
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 08:54
Jezdím od Prahy na Kolín>Jihlava>Hatě (10 denní dz kupuji před Vídní za 7 €) před Spifeldeld/Šentilj vyjedu (Exit 226) po 69 na Murfeld>Mureck>Trate po 433>Lenart po 229>Ptuj po 2 dále po 228>Zavrč>před Varaždinem-Hrščica po 35 až na A4..dále Zagreb-Lučko. V Karlovacu vyjedu na "starou" sm. Plitvice>Knin>Šestanovac až k Živogošče. Trasa kolem 1100 km..cca 15-16 hod jízdy. Jezdím jen za výše uvedený poplatek 7 € (A) + kus dálnice před Zagrebem + Lučko-Karlovac. Nespěchám..nikomu jak, kudy, za kolik a jak dlouho má jet neradím smileys with beer
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 09:03
Jo ok každý jak chce a má chuť.Ono je tolik tras že před cestou má člověk zábavu jak si vybrat.Tady spíše jde o to že tu jsou starří kozáci co už do CH najeli hodně desítek tisíc kiláků.A také rád jezdím po okreskách než po dálnicích na čase mi tak nesejde tak prostě vyjedu v 15:00 a dojedu do Gradače druhý den v 11.00 ale jde spíše o tu spotřebu tak zas je rozdíl projet v naftě tam i zpět 5500kč s využitím dálnic a po okreskách projet 6600kč to je zmrzlin pro děti a pro mě pivka
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 09:09
Jezdím takto vícekrát ročně a na plyn, spotřebu neřeším, ale myslím, že až tak razantní rozdíl v tom nebude, zvláště připočítám-li všechny další dáln. a tunelové poplatky. Pravda letos nás to příjde zase poněkud dráže, ale to pro všechny smoking smiley
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 09:13
ragor napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Akorát prosím tě abych to tu nehledal a vím že
> bych i našel.Když přijedu do Chorvatska na mýto na
> kartu jak to tam je?To si navolím kolik km najedu
> po dálnici nebo to tam někomu řeknu nebo jak to
> tam chodí?


Při nájezdu na dálnici dostanete kartičku od obsluhy (nebo je tam u závory tlačítko to zmáčknete vyjede kartička) na ní je vidět,kde jste najel a při opuštění dálnice dáte obsluze kartičku plus platební kartu.Cesta opačně se dá využít Demerje (nebo jak se to píše) dáte do automatu kartičku na displeji se objeví částka -doporučuji zkontrolovat, potom platební kartu a je hotovo.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 09:15
Přes Kolín a na Haťě to zkusím prozkoumat na mapě také se mi to zdá dost dobré když když ušetřím cestou tam 2x tunel a zpět ČR známku.Dík za nápad Mílo
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 09:22
Jezdím tak roky co je dálnice. Dříve se muselo odbočit v Karlovaci na Plitvice, kraj pěkný,ale pokud se chytí pár nákladních aut nebo auto, které táhne člun tak je to špatné.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 09:29
Dík moc
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 10:01
Tak Mílo propočteno z Prahy -Hatě a dále po trase Wien-Graz objet SLO dálnici v Macelj na dálnici a dále Gradac Perfekt cesta prachy a čas to nemá chybu
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 10:54
Jen k Macelji, bývá tam často v sezoně nahuštěno s popojížděním (v obou směrech)..proto jezdím zmíněnou trasou na Varaždin. Dříve jsem dokonce sjížděl z A dálnice už v Izu dále na Ljutomer>Ormož>Varaždin..to je úplně nejkratší trasa
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 11:05
Na tu cestu na Varaždin už mě navedl Hradečák.Jedeme v polovině června a to tam v Macelj vypadá jak?
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 12:00
To by ještě mohlo být volněji
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 12:21
f.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (07. 01. 2013 19:18).
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 12:34
To bych samo uvítal ale počítám že u Slovinska budu tak cca mezi 03:00- 04:00
avatar Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
19. 04. 2012 13:05
ragor: pokud chceš vyjíždět v 15.00 tak ve SLO jsi v poho za 8h i s přestávkou na kávičku.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
20. 04. 2012 13:43
To jsem se v těch hodinách dost sekl co?Jenže to neznáš můj styl jízdy já jsem tak zvaný kochatel já jedu třeba 80 km po dálnici na sjezdu sjedu z dálnice a jedu třeba 30km krajinou a zas najedu.Hlavně ty moje přestávky jsou čím dál tím častější po 300 km mám 10 min přestávku a po 700 km už je ta přestávka i půlhodinová.
eny
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
20. 04. 2012 14:03
jsem tak zvaný kochatel já jedu třeba 80 km po dálnici...(ragor)

doufám,že těch 80km je vzdálenost, ne rychlost po dálnici, to by bylo dost na zabítí (řidiče). Jinak jedeme na dovču,není kam spěchat a cesta už patří k tomu. drinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil eny (20. 04. 2012 14:04).
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
20. 04. 2012 15:31
Jo myslel jsem samozřejmě ujetou vzdálenost Probůh ne rychlost.
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
25. 06. 2012 21:14
Panove,

rad bych se vratil k puvodni trase, pro kterou jsem toto vlakno loni zakladal smileys with beer

Planuje nekdo tuto trasu s prujezdem nadhernou alpskou scenerii letos znova nebo dokonce poprve ala mnou naznacena trasa na prvni strane diskuze? Vazne uvazuji, ze bych letos zas na Istrii zajel, diky sluzebnimu autu me takova dovolena vychazi velmi vyhodne a rad bych se ujistil, ze se neco nezmenilo a trasa je prujezdna, jako loni ;-)

Diky!
Re: Cesta Praha-Linz-Klagenfurt-Istrie s prujezdem Alpami?
26. 06. 2012 00:15
RadekK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Rakouské a SLO dálniční známky kupuji na nějaké
> pumpě v Německu platební kartou (nejlepší cena).
> Tunely v Rakousku se platí buď hotově, nebo lze i
> kartou. V Chorvatsku taktéž. Vše platím kartou
> (včetně PHM) a nikdy žádný problém. V Chorvatsku
> tunely zpoplatněné nejsou.


No hlavne jestli Nemci narozdil od Rakusaku maji v noci otevreno...jak jsem psal uz loni, ja si vytrpel pekny kus rakouske dalnice do Linz bez znamky, neb az do Linz v noci kolem 3h rano nebyla jedina otevrena pumpa....to by se v CZ teda fakt nestalo :-) To je jediny, co bych zduraznil pro ty, kteri planuji prujezd Rakouskem v nocnich a brzkych rannich hodinach, aby na to nahodou nedojeli, jako ja...ja tedy projel, ale s kazdym blizicim se autem po dalnici jsem cekal, kdy se rozsviti modry svetla a rakouska dalnicni polizei me zkontroluje a napali mi pokutu jako prase :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 48
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.