Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdy je nejlepší výjezd

Autor terkazv 
Re: Kdy je nejlepší výjezd
18. 06. 2012 17:35
Valeri - záleží na každém. Já například noční jízdy trénuji tento týden + zůstat (v mezích normy) fit celou noc. Někdo, kdo podobnou průpravu nemá, na tom bude jistě jinak. Já myslím, co člověk, to originál. V práci máme lidi, že na noční směnu mu řekneš, že jde dnes neplánovaně, on, že O.K., po obědě si jde lehnout a doslova chrápe do 21h. Mně to mohou říkat jak chtějí dopředu, ale vydržím spát max. 2.5h po jídle a pak tu první noc přetrpět. Opravdu záleží na tobě, musíš znát sám sebe, co ti dělá např. silvestrovská noc až do rána.eye rolling smiley
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
18. 06. 2012 18:41
valeri, jezdíme na noc, a VŽDY je příjezd plánovaný do 8 hodiny ranní, spíše dříve. Pak se vyrojí na silnice moc aut, hlavně při pobřeží a celkově to není příjemné. Jinak krize vždy těsně před rozedněním. Já s sebou vozím kapky do očí. Ty benzinky je dobré si prostudovat, v noci na Tifonu u Karlovacu neměli naftu! :-D
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
18. 06. 2012 18:57
já to letos (poprvé) zkusím vyjed v nedělí odpoledne ,abych se dostal za světla přes Vídeň a potom pojedu v pohodě
v závistlosti na únavě ,plánují nějaký spánek na odpočivadle tak 1,5 -2 hod.a pár přestávek dle potřeby.No a v dopoledních hodinách chytat trajekt v Ploči.winking smiley
Re: Kdy je nejlepší výjezd
18. 06. 2012 19:42
ahoj..já vyjíždím(letos již po sedmé) vždy kolem 19hodin.děti usnou v Rakousku a mám klid,ale je pravda,že kolem 6-8hodiny ráno už v HR toho mám dost,nepomuže mi ani zastávka,já totiž neumim usnout v seděsmiling smiley)) ale vždy to zmáknu a po obědě sme v apartmanu..dám 3hodky spánek a šup k moři a pivko...
Re: Kdy je nejlepší výjezd
18. 06. 2012 22:47
Tento PETROL v Ptuji byl otevřený a je otevřený NONSTOP. Karel

[www.petrol.si]
Tom
Re: Kdy je nejlepší výjezd
19. 06. 2012 12:39
Hojda,
Valeri obecně:
1. nejel bych porvé na noc do Chorvatka, bez toho, že si to vyzkouším alespoň u nás. Třeba od babičky u Aše - domů na Moravu spinning smiley sticking its tongue out Ne každý dobře vidí za tmy a ne každý má rád světla aut co valí proti.Biorytmus je strašně důležitý - jak jíst,pít...
2. Pokud chceš změnu, tak hold změníš i pumpu nééé? Dyť jich všude jééé?
3. Nejhorší pro mě je, když začíná svítat, to je lepší na chvíli odpočinout.Už se znám.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
19. 06. 2012 13:47
Valeri,
v Ptuji je čerpačka na Ormoška cesta ( 22 nebo 26) nonstop, je to ulice, která kříží objezd přes průmyslovou zonu - konkrétně třetí kruháč, takže namísto rovně kousek doprava a pak po natankování se zase vrátit.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
19. 06. 2012 14:22
Jen nechápu, proč vlastně tankovat ve Slovinsku, když za kousek je HR a tam benzin levnější (a v A vlastně taky). Naftu jsem nezkoumal.
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
19. 06. 2012 14:49
... kalendář hustoty provozu ... přes Slovinsko ... smileys with beer
[www.promet.si]
Re: Kdy je nejlepší výjezd
24. 06. 2012 15:48
No já vyrážím letos 31.7.kolem 8-9 večer z Nového Jičína,snad to bude bez kolon,je to úterý.Vloni to bylo ve středu začátkem července a pohoda.Letos je celozávodka posunutá,tak proto.Z5 v pátek dopoledne.
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
25. 06. 2012 11:47
Dík všem za informace a postřehy, ale nakonec jsem se rozhodl pro to co znám, jízdu přes den. Po pečlivém zvážení jsem žádne plus jízdy na noc nenašel. Byl bych tam dřív, to ano, ale stejně bych dopoledne prospal. Když jedu přes den, jsem u moře kolem 2 odpoledne a spát nepotřebuju.
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
28. 06. 2012 11:11
Ahojte. No jo, na tu chvíli jsem čekala celý rok.....smiling smiley [aktualne.centrum.cz] Nechce se mi vláčet se po dálnici skoro sama, když to jde v davusmiling smiley To víte, "zkušený" cestovatel na takové chvíle čeká, a pak vyráží.... Od balení zdraví smiling smileyR.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
28. 06. 2012 14:48
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:50).
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
28. 06. 2012 16:20
Rero napsal(a):
-------------------------------------------------------
Od balení zdraví
> smiling smileyR.
napiš základní věci....já toho vždy beru více a 3/4 nepoužité zpět.....aby se zákonná manželka probudila.... smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil jeliman (28. 06. 2012 16:24).
Re: Kdy je nejlepší výjezd
30. 06. 2012 06:46
Ahoj všem,

máte někdo zkušenost s odjezdem na naše svátky, tj. vyjet 4.7.?

Chceme jet na noc, jak je to s provozem na silnicích?
Re: Kdy je nejlepší výjezd
30. 06. 2012 08:04
Ahoj,
v roce 2009 jsem vyrazil o těchto svátcích na noc a cesta byla úplně super. Silnice v Chorvatsku téměř prázdné. Stalo se mi že jsem třeba jel 50km úplně sám až jsem si říkal jestli se něco divného neděje smiling smiley Možná to i byla náhoda. Každopádně letos jedu taky, ve čtvrtek večer. Svátky jsou jenom u nás a většina jich stejně jede v pátek večer.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
30. 06. 2012 12:26
Takže minimálně my dva pojedeme grinning smiley Snad bude všechno v pohodě a v klidu dojedeme do vysněného cíle. cool smiley
Re: Kdy je nejlepší výjezd
02. 07. 2012 19:56
Zdar
Pokud počkáte tak odjíždím z Jablunkova 5.7. večerthumbs up smiley a přes Blavu, Szombathely, Lendava, Varaždin až do Starigrad Paklenica.
Pokud má někdo stejný den odjezdu bylo by to super. Jak jedu sám tak se mi nejede tak dobře jako v tandemu
kik
Re: Kdy je nejlepší výjezd
02. 07. 2012 20:30
Ja circa poslednich 6-7 let odjizdim zasadne v nedeli kolem pul desaty vecer z HK a rano nekdo po osme byvam v Primostenu po naprosto klidne jizde. Je pravda, ze jezdime na dovolenou zacatkem zari ale tohle se mi osvedcilo circa pred 3 lety kdyz jsme v plne sezone jeli na 2 tydny do Vinisce. V tuhle dobu tolik lidi k mori nejede, dalnice byva dost volna, na hranicich se neceka, da se skoro rici pohoda klideksmileys with beer Vrele doporucuji k vyzkouseni.
Jednou jsme jeli v patek vecer a bylo to priserny, narvana dalnice, vecne v kolone, proste uz nikdy vice.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
02. 07. 2012 22:41
kik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ja circa poslednich 6-7 let odjizdim zasadne v
> nedeli kolem pul desaty vecer z HK a rano nekdo po
> osme byvam v Primostenu po naprosto klidne jizde.
> Je pravda, ze jezdime na dovolenou zacatkem zari
> ale tohle se mi osvedcilo circa pred 3 lety kdyz
> jsme v plne sezone jeli na 2 tydny do Vinisce. V
> tuhle dobu tolik lidi k mori nejede, dalnice byva
> dost volna, na hranicich se neceka, da se skoro
> rici pohoda klideksmileys with beer Vrele doporucuji k
> vyzkouseni.
> Jednou jsme jeli v patek vecer a bylo to priserny,
> narvana dalnice, vecne v kolone, proste uz nikdy
> vice.

V září můžeš jet kdy chceš, klidně v pátek...... Je po sezoně, cesty jsou prázdný.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
19. 07. 2012 20:46
zdravím všechny a mám dost nablblý dotaz!

jedu už po dvanácté do Chorvatska,z toho po desáté do Podgory,ale po prvně mi to bohužel vychází odjezd na pátek,jinak pokaždé jsem jel v týdnu a to byla pohoda.
vyrážím z Plzně na Německo -Regensburg,Passau,Linz,Graz,Zagreb,atd až do Podgory.
vyrážím tak okolo16 hod,tak na hranicích Slovinska a Chorvatska můžu být tak cca okolo půlnoci-jaký mám očekávat provoz,nemám vynechat Macelj a zkusit jiný přechod?vyrážíme příští pátek.tak dík za info kdo má zkušenost s pátečníma odjezdy.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
19. 07. 2012 22:18
Jezdíme v pátek na noc, ale chvíli spíme na posledním odpočívadle v Rakousku (myslím že je to 225km), odsud vyrážím za svítání a na Macelji jsme mezi 5-6 hod. ráno, zatím jsme měli štěstí a velkou kolonu jsme nepotkali, max. zdržení tak 15 minut. Jezdíme většinou v půlce srpna, teď to asi může být horší.
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
20. 07. 2012 01:02
Centy
Asi nejlepší bude, když se dnes o půlnoci podíváš na webky http://www2.hak.hr a uvidíš sám, jak to vypadá. Za týden to bude stejný



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (20. 07. 2012 01:12).
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
20. 07. 2012 11:56
2 Centy : vyjíždím každý rok v pátek,v podvečer z ČB a jezdím Linz-Graz-Mureck-Lenart-Ptuj. Snažím se být ještě před 24h. na Macelju a pokaždé pohoda max. 20-30min. zdržení. Letos jedu stejně s Tebou,tak se třeba potkáme ;-) /hnědý VW Transporter/smoking smiley
Re: Kdy je nejlepší výjezd
20. 07. 2012 12:35
centy - my sme vyrážali z Plzne 11.7 o 21:00 h smer Deggendorf-Passau-Graz-Mureck-Lenart-Ptuj a pohodovou jazdou sme boli na Macelji 4:30h.Žiadne autá asi 3 pred nami,ale fungovali 4 brány takže pohoda.
Je pravda,že to bolo v týždni.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
20. 07. 2012 19:07
díky všem,kamery sleduji,tak snad to klapne

Fogís ČB- tak se možná potkáme-bílý Hyundai I 30

tak už aby to bylo,tady léto nějak nefunguje

DOBRO DOŠLI všem
kik
Re: Kdy je nejlepší výjezd
24. 07. 2012 19:19
Ja vim, ale tak nejak si pred odjezdem dachnu, v klidu vsechno pripravime, v HK jsou jeste v sobotu Slavnosti kralovny Elisky, proste vyjizdime v naprostem klidu beze stresu. A domaci s nami pocitaji v pondeli po ranusmiling smiley
Re: Kdy je nejlepší výjezd
24. 07. 2012 19:27
Ka.S napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tento PETROL v Ptuji byl otevřený a je otevřený
> NONSTOP. Karel
>
> [www.petrol.si]
> 20


JJ, TADY BERU KAŽDEJ ROK:-)
Re: Kdy je nejlepší výjezd
02. 08. 2012 13:15
Vyjeli jsme v úterý večer, Mikulov kafe a něco doobrého,o půlnoci nájezd na rakouskou dálnici,provoz plynulý,zdálo se mi že vloni bylo těch aut méně,ale asi je to tím že jsme letos jeli až v srpnu,jinak v poho,zhoustlo to u Vídně ale na dálnici se to zase protrhalo a cesta v klidu,objíždka slovinské dálnice také v klidu,jeli jsme sami,potkali jsem jen pár aut co se vraceli domů,na hranicích cca 20 minut a pak až do Blata klid a pohoda.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
02. 08. 2012 15:43
Dobrý den.
Pročetl jsem několik stran "návodu" kdy v jaký čas je nejvýhodnější odjet DO Chorvatska případně Z něj... Pozeptám se i já:
Příští týden přesně od 11-18.8 (od soboty do soboty) máme v camp Solaris poblíž Šibeniku zaplacený pobyt v MobileHome.
Jedná se nám to kdy tam jet:-) Je tady varianta č.1- odjezdu už v Pátek s přespáním bud v kempu nebo zkusit soukromí apartmán někde u cest..v klidu přespat a v sobotu ráno dojet po snídani na místo,kde máme po obědě nástup na ubytovnu:-)
varianta č.2- odjezd v Pátek na noc a příjezd v sobotu dopoledne na místo.
Osobně bych jel raději přes den,ale s dvěma pacholkama na zadních sedačkách v autě to je docela o nervy(jak Oslík ve ŠREKOVI-"už tam budem??už tam budem??? ) takže to mě moc nebere... ale cestování za světla mě víc baví... No proti tomu jet na noc je určitě pohodlnější,je klid od dětí a ta cesta tak nějak rychleji plyne...alespon mě to tak přišlo:-)
Dávám tedy proti sobě dvě možnosti odjezdu,při obou mě zajímá Váš názor kdy by bylo lepší jet vzhledem k hustotě provozu,časum dojezdu atp.
Máme za sebou tři cesty do Chorvatska,1krát Makarská,2krát Podgora kdy se jelo v pátek ráno,večer se našlo ubytko a druhý den v sob se dojelo na místo.Jenže je to už pěkných pár let zpět,navíc si pamatuji neustále reptání dětí viz víše:-) a několik kolon taky proběhlo,ale to bylo asi dílem výstavby dálnic nebo čeho všeho.... Tak třeba je dnes situace jinačí pohodlnější...
Takže odjezd z Bystřice nad Pernštejnem(60km sv.východně od Brna) směr Šibenik, 11.-18.8 je pobyt a cestu zvažujeme v pátek 10.8 vesměs vše dálnice....
Děkuji za pozornost a na postřehy či náměty se těším,Dušansmileys with beerř -
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 107
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.