Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdy je nejlepší výjezd

Autor terkazv 
avatar Kudy ze Cvetlinu
10. 06. 2012 21:02
Mimochodem: ze Ctvetlinu volíte jakou trasu?
Re: Kdy je nejlepší výjezd
10. 06. 2012 21:18
Buff napsal(a):
-------------------------------------------------------
> hanah napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > No jo, z Vlašimi za 6 hodin do Cvetlinu, t.j.
> ve
> > Slovinsku mimo dálnici, to zase byla asi pěkná
> > rychlojízda, že? A kvůli takovým rychlojezdům
> > potom stojíme 5 hodin v koloně někde na
> dálnici.
>
> Nic mi do toho není, ale nějak mi nedošlo jak tito
> "rychlojezdci" způsobují kolony?

To víš, podle některých ti to jedou 140 jsou vrazismileys with beer
Re: Kdy je nejlepší výjezd
10. 06. 2012 21:22
patak napsal(a):
> To víš, podle některých ti to jedou 140 jsou
> vrazismileys with beer

to co si myslí je mi vcelku volný, ale nepochopil jsem, jak ti co jedou po okresce způsobují kolonu na dálnici...teda, jestli jsem autora dobře pochopil....
Re: Kdy je nejlepší výjezd
10. 06. 2012 21:52
Podle mě to bylo myšleno tak, že jen ti co jezdí nepředpisově na dálnici bourají smiling smiley
Re: Kdy je nejlepší výjezd
10. 06. 2012 23:19
Ale ne, tak to zas tak moc nerozebírejte. Nejvíc samozřejmě bourají ti, kteří jezdí nepředpisově. Samozřejmě nejen tito. Pokud bourají na dálnici, ostatní za nimi potom stojí v koloně. JInak pánové, dosvit potkávacích světel za noční tmy je cca 40 - 50 m, což odpovídá rychlosti cca 90 - 100 km/hod. Zajímavé, že? A věřte tomu, že sice i v noci smíte na dálnici jet 130, ale když se něco stane, budou policajti vyhodnocovat vaši rychlost vzhledem k dosvitu potkávacích světel. A pokud to někdo valí 140 potmě v těch kozích stezkách na dálnici mezi Vídní a Grazem, někde kolem Freidbergu, je hazardér a spíše se mně chce říci, že vůl.
No ale tak si tu cestu z Vlašimi do Cvetlinu pěkně rozfázujte a spočítejte. Z Vlašimi do Cvetlinu je to 580 km, nikoliv stále po dálnici.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
11. 06. 2012 00:02
V těch zatáčkách na A2 ale není 130.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
11. 06. 2012 09:48
no já letos jedu poprvé s karavanem, takže budu v limitu svitu potkávacích světel smiling smiley. Až v září pojedu bez karavanu do hotelu, tak pojedu jako každý rok, tzn. jako vrah 132 km/h .
Re: Kdy je nejlepší výjezd
11. 06. 2012 23:28
132 km/hod. jako vrah? To snad ne. Pánové, ale až vám projde rukama tolik rozkouskovaných lidských těl, co mně, po dopravních nehodách, nebo až tu nehodu zažijete na vlastní kůži, věřte tomu, že přehodnotíte svoje názory. Ale abyste si nemysleli, že jsem připosraný a brzdím provoz. Nikoliv, když jedu sám a daleko předemnou nic, zamnou nic, fičím, jak se dá. Ale ne tam, kam pořádně nevidím nebo když nás jede pohromadě víc, v noci a podobně. Nechci tady rozhodně moralizovat a ať si každý jezdí, jak chce.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
12. 06. 2012 06:46
hanah napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No ale tak si tu cestu z Vlašimi do Cvetlinu pěkně
> rozfázujte a spočítejte. Z Vlašimi do Cvetlinu je
> to 580 km, nikoliv stále po dálnici.

Nic složitého. Podle Google Maps je to 580 km a 6:14 (přes Spielfield, Mureck, Lenart, Ptuj). Vzhledem k tomu, že Google vypočítává časy mírně pesimisticky, nevidím nemožné urazit tu trasu za 6 hodin.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
12. 06. 2012 08:05
Já myslím, že nejlepší je vyrazit právě teď. Nejezdí žádné cestovky, řidiči neusínají, je mírně pod mrakem a od zítřeka krásně.
Dobro došli
Re: Kdy je nejlepší výjezd
12. 06. 2012 20:02
Tak jak tady čtu rozjela se tu pěkná diskuse ohledně mého příspěvku. Opravdu po roce nevím přesně zda jsme vyjeli z Vlašimi přesně v 18.00 nebo v 17.30 nebo byli na přechodu ve 24.00 nebo v 1.00. Každopádně když je volná cesta nebudu se plazit jako šnek, jedu tolik na kolik se cítím a jaká je situace na silnici, ale myslím si, že pětihodinové kolony nejsou způsobovány jen námi řidiči, kteří občas přišlápnou plyn.
Každopádně přeji všem hezkou dovolenou a štatnou cestu. s pozdravem Josef z Vlašimi
Re: Kdy je nejlepší výjezd
13. 06. 2012 00:57
Ja som minulý rok išiel 3x z Považia cez BA-HU do Pirovac,Zaton,Drvenik v sobotu o 21-22hod Do HR som vchádzal o cca 02,00-03,00 už v nedeľu a nikdy žiadny problém.Je pravda,že som videl kolony,ale v protismere.Tých,čo sa v sobotu vracajú z HR.Tento rok si to zopakujem.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil onical (13. 06. 2012 01:07).
Re: Kdy je nejlepší výjezd
13. 06. 2012 22:28
Letos 28.6. kolem 17-té hodině směr Brist.Jezdím už tak několik let.Když začnu cítit únavu,tak zastavím a hodím dřimku a jedu dál.
Zažil jse to na vlastní oči,když mě na dálnici předjel Slovák s audinou a v zápětí přišel mikrospánek a sjel se levým bokem po svodidlech.Byla to síla jen se jiskřilo,ale ustál to a dobře to dopadlo.thumbs up
Re: Kdy je nejlepší výjezd
14. 06. 2012 15:54
Ja som uz 2 roky po sebe vyrazal v piatok o cca 12:00 z Bratislavy. Kedze idem cez dialnicu okolo Budapesti, tak na Gorican dorazim asi okolo 16:00. Potom uz len kludnou jazdou cez cele Chorvatsko a okolo 23:30 zalomim na odpocivadle pred Splitom a spim az do 6:00. Nasledne mi trva asi hodinu na Makarsku rivieru. Pridem, ubytujem sa, som vyspaty a mozem zacat den ako kazdy iny.
Ale samozrejme nie kazdemu vyhovuje takato cesta :-)
Re: Kdy je nejlepší výjezd
15. 06. 2012 09:19
My zase o 6,00 odchod z BA - 86tka- Gorican a o cca 14,00 hod som v Rabaci na recepcii Valamar Albona a o 15,00 hod este na plaz. Tento rok idem 1.7. (Nedela)
Re: Kdy je nejlepší výjezd
15. 06. 2012 09:40
Kazdy ma ten svoj osvedceny cas vyjazdu.Mne sa najlepsie osvedcil vyjazd 19,30 z P.Bystrice,v BA zastavka na Agipe na Dolnozemskej,kratke obcerstvenie,cez Madarsko v noci,co je pre mna super a bez premavky,okolo polnoci prechod stary Gorican.V Karlovaci zideme na staru cestu a v pohodicke az do Pakostane,kde sme cca o 9,00 rano a domaca nas uz caka s upratanym apartmanom.Tak sa to uz zasa blizispinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdy je nejlepší výjezd
15. 06. 2012 13:56
Kdy nejlépe vyjet bylo myšleno tak že normálně taky jezdíme jinak,ale letos jsme nuceni být na místě v sobotu,proto se ptám,kdy je nejlépe v pátek vyjet,abychom se alespoň trochu vyhnuli kolonám na hranicích,jinak jsme vždy vyjížděli ve všední den nebo v neděli,takže pokud má někdo zkušenost a výjezdem pátek-sobota,prosím písněte .Díky
Re: Kdy je nejlepší výjezd
15. 06. 2012 14:12
samozrejme ze skusenosti, vzhladom na pocet ucastnikov fora, bude mat kazdy ine t.z. ze na konkretny datum a konkretny cas niekto napise ze mal kolony a niekto ze mal prazdno, cize myslim na 100% sa nezaruci nikto za hladky priebeh cesty yawning smiley
Re: Kdy je nejlepší výjezd
15. 06. 2012 17:22
na otázku kdy je nejlepší výjezd neexistuje jednoznačná odpověd. Viz. příklady : "jet na víkend či ve všední den ? ":Ve všední den je sice menší nápor turistů na cestách,na druhou stranu je více kamionů a lidí jedoucích z/do práce.Kromě toho řada ubytovatelů respektuje výměnu turnusů pouze od soboty do soboty.
"jet v noci či přes den ?" . Přes den: silný provoz+horko.Navíc k moři přijedete až k večeru,takže první den dovolené strávíte v autě.
Přes noc : slabý provoz,není horko ale je tu vysoké riziko mikrospánku,snížená viditelnost (zejména za deště a mlhy),zvýšený pohyb divoké zvěře a opilců na cestě.Na druhou stranu přijedete k moři ráno a celý den se můžete věnovat "dovolence" ,zatímco ostatní v tu dobu budou trčet v koloně.
Já osobně jsem "noční" jezdec,ale nadšený z toho moc nejsem,zejména od půlnoci do rána.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
15. 06. 2012 20:29
V poslední době mi nejvíce vyhovuje vyjet po obědě (z Náchoda - tudíž projet dolů celé Česko a tiše závidím těm, co jedou z Brna, Znojma atp.).
Protože jezdíme zkraje září, snažím se být do večera někde za Vídní a za soumraku už se jede po dálnici. Na posledním odpočívadle v A - nebo i dříve zastavíme. Něco pojíst, čaj, káva a chrupka v autě. Okolo čtvrté nebo i déle SLO - objezd dálnice, HR - dálnice a okolo poledne u moře.Domů jsem jel posledně z Igrane na jeden zátah, ale měl jsem toho docela plný brejle. Letos asi i zpět trochu oraz. V paměti mám takovou perličku: těsně po válce v Jug. se dojelo na Plitvice na jedno z těch parkovišť, postavil se stan a do rána - pokud vás nesežrali medvědi se dalo v pohodě přespat. Zkuste to dnes smileys with beer !
Re: Kdy je nejlepší výjezd
15. 06. 2012 20:54
Tak my v pátek ráno mezi 8 - 10 hod výjezd (Plzeň), pohodová jízda s celou řadou přestávek. Do 18 hod. příjezd do penzionu Zagi, procházka, večeře, přespání. Ráno po super snídani odjezd cca v 8 hod., příjez na místo 13 - 15 hod., podle toho, kam jedeme.
Nikam nespěcháme, klídek pohoda. Malé zdržení jen u ZGR, kolony jsme zažili jen když byla na cestě havárie. Pak to stálo za to, ale to neovlivníš. Šťastnou cestu všem.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
15. 06. 2012 22:23
to darko - presne si tej šoférskej povahy grinning smiley ako ja :som nočný jazdec,fakt mi to vyhovuje,ale keď príde krizovka tak to stojí za to.
no a my vyrážame tiež z Plzne ako MIKI,ale už zase to prepočítavam kedy je najlepšie vyraziť.( Baška Voda ).Idem poprvé,takže absolútne žiadna skúsenosť kedy....už bola stanovená 19 hod,teraz premýšlam,že to može byť kludne 20 hod.
V apartmáne to máme od 14:00 hod....ach jo thumbs up smiley
Re: Kdy je nejlepší výjezd
17. 06. 2012 17:46
Do Chorvatska jezdíme cca 12 let, pokaždé jsme jeli na noc.
Cesta byla vždy skoro bez problémú, ale dost mě to zmáhá, takže letos poprvé vyrážíme v neděli hodně brzo po ránu,
alespoň přibude nová zkušenost.
Nevíte někdo kdy začínají Němcům prázdniny ?
Je to každoročně v televizi ve zprávách ale nějak mne to minulo, takže vím prd.
smoking smiley
Re: Kdy je nejlepší výjezd
17. 06. 2012 21:07
Letos pojedu v sobotu (23.6.) večer z Prahy tak jsem zvědav... návrat zvažuji buď v pátek či sobotu večer (6 či 7.7.) confused smiley
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
17. 06. 2012 21:28
... kdy vyjet ... ? .... tak to musí rozhodnout řidič ... posádka může radit, ale do zásadního rozhodnutí času odjezdu se nemá plést ...
nebylo to jednou, kdy jsme měli v plánu určitou hodinu a pak se to buď trošičku opozdilo, ale většinou ( a protože bylo vše připraveno ) se odjezd poněkud posunul dopředu ... jednou dokonce jsem po celodenním cestování po ČR ( cca 650 km ) kdy jsem se vrátil kolem 18,00 hodiny přičemž vše bylo nachystáno ... osprchoval jsem se a kolem 20,00 jsem se marně pokušel usnout s tím, že pojedeme brzy ráno ... zuby nehty jsem zavíral hodinu ... hodinu a půl oči ... pak jsem se nas..al a oznámil ... že ve 23,00 odjíždíme ...
... ve 23,00 už jsme byli na dálnici ... hezky langsam na Vídeň ... hungárii ... Goričan ... A4, A1 ... cirka 5 zastávek ... za 13 hodin ve Splitu ....
... zdříml jsem až na trajektu ... ale na Hvaru zase nešlo usnout ... až po pár štamprdlích mě to sebralo ...
... ví Bůh co to bylo ? smileys with beer P.S. jestli jsem měl za celých 1700 km tři kávy, tak je to moc ...
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
17. 06. 2012 22:22
khakin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Do Chorvatska jezdíme cca 12 let, pokaždé jsme
> jeli na noc.
> Cesta byla vždy skoro bez problémú, ale dost mě to
> zmáhá, takže letos poprvé vyrážíme v neděli hodně
> brzo po ránu,
> alespoň přibude nová zkušenost.
> Nevíte někdo kdy začínají Němcům prázdniny ?
> Je to každoročně v televizi ve zprávách ale nějak
> mne to minulo, takže vím prd.
> smoking smiley

[www.schulferien.org]
Re: Kdy je nejlepší výjezd
18. 06. 2012 09:10
13.7. nebo 14.7. Jedou němci do CHorvatska
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
18. 06. 2012 14:51
Přemýšlím, že bych vyjel prvně v životě v 18 hodin, tedy na noc. Mířím do Gradacu, což je cca 1050 km. Chtěl bych znát vaše postřehy z noční jízdy, kdy přichází krize, co oči a tak. Spánek neplánuju a doufám že ani mikrospánek. Zkušenosti z jízdy přes den mám hafo, ale jízdu přes celou noc neznám. Včera, když jsem dostal tenhle nápad, jsem hned zjistil že to bude třeba důkladně naplánovat, protože např pumpa v Ptuji, kde vždy tankuju, má jen do 22 hodin, což o více než hodinu nestihnu
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
18. 06. 2012 15:48
... Dollpa ... jojo začínají prázdniny ... naštěstí to mají němci přes Maďarsko daleko ... smiling smiley
Re: Kdy je nejlepší výjezd
18. 06. 2012 16:20
valeritongue sticking out smileyřemýšlím, že bych vyjel prvně v životě v 18 hodin, tedy na noc. Mířím do Gradacu, což je cca 1050 km. Chtěl bych znát vaše postřehy z noční jízdy, kdy přichází krize, co oči a tak. Spánek neplánuju a doufám že ani mikrospánek. Zkušenosti z jízdy přes den mám hafo, ale jízdu přes celou noc neznám. Včera, když jsem dostal tenhle nápad, jsem hned zjistil že to bude třeba důkladně naplánovat, protože např pumpa v Ptuji, kde vždy tankuju, má jen do 22 hodin, což o více než hodinu nestihnu

Ahoj mi jeli minulí rok v 18h z Berouna a cesta nám trvala 23.h ale byla to asi vyjímka chytli jsme 2xbouračku a v jedné jsme stáli 5.hodin a v druhé 3.hodiny hořel kamion u Karlovace..jinak jízda mimo tohohle byla příjemná a samozřejmě nebyl tak velký provoz...krize na nás nepřišla protože jsme pospávali v těch dvouch kolonách... ale myslím že noční jízda je pohodovjější a klidnější tento rok jedeme 27.8 a pojedu zase tak cca v 18h....
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 205
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.