Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdy je nejlepší výjezd

Autor terkazv 
Re: Kdy je nejlepší výjezd
03. 06. 2012 13:59
sobota vecer je ok, prechod asi klasika(rozne obchadzky a vymysli neriesim), chodim vacsinou cez HU, a na Pag-u som bol 2-krat a vzdy po moste smiling smiley
Re: Kdy je nejlepší výjezd
03. 06. 2012 20:34
Já vyjíždím vždy v neděli normálně v 8 ráno, kolem 15. června a ať jedu přes A nebo HU, mám pocit, že k moři jedu sám.
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
03. 06. 2012 21:18
to už jsou všichni u mořesmiling smiley rozhodně lepší než touto dobou v pátek, mrkni na webkamery týden před odjezdem v hodinu co by jsi měl být na SLO/HR a uvidíš jak je to s provozem

_______________________________________________________
Re: Kdy je nejlepší výjezd
04. 06. 2012 00:56
Mně ta neděle perfektně vyhovuje. V sobotu se sbalíme a v neděli jedeme. Loni byl v neděli tak malý provoz, že jsme z Hodonína přes Rakousko do Primoštenu byli za necelých 10 hodin i s několika krátkými pauzami přes, a přísahám, že při dodržování povolených rychlostí. Zpět se vracíme obvykle přes Maďarsko v sobotu nebo neděli, protože se vyhneme zácpám na Macelji a v Maďarsku v tyto dny nejezdí kamiony.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
04. 06. 2012 21:33
hanah, my letos vyrážíme v sobotu večer - jak to vidíš, bude to schůdné? A z HR v pátek večer...
Re: Kdy je nejlepší výjezd
04. 06. 2012 22:52
Zabak, s odjezdem v pátek a sobotu večer mám zkušenosti pouze v polovině června a v polovině září, a to ještě naposledy v roce asi 2005, střídavě přes A a HU. Ty noční cesty mě už unavovaly, protože po příjezdu na místo v Chorvatsku ráno jsem byl stejně celý den nepoužitelný. Ona byla často v noci v horách mlha, a to jak v Rakousku, tak i v Chorvatsku. A tak už jezdíme přes den, někdy v sobotu, někdy v neděli, někdy přes Maďarsko (ve víkendu tam nesmějí jezdit kamiony), někdy přes Rakousko. Přes Maďarsko je cesta tak o 2 hodiny delší - od Hodonína přes Bratislavu až do Mursko Središte stabilně 5 hodin, potom 2 hodiny do Zagrebu (po dálnici, ale s nějakou přestávkou) a další minimálně 5 hodin do Primoštenu. Ono ze Záhřebu do Šibeniku je to 330 km a pořád se 140 jet nedá. Máme to štěstí, že jezdíme stále ke stejným domácím a můžeme přijet, kdy se nám zachce a odjet rovněž, třeba při zhoršení počasí.
Zkušenost v červenci a srpnu mám jen z roku 2000, cesta v noci přes Maďarsko z pátku na sobotu, potom přes Plitvice, všuje lidí jak máku, takže jsme si řekli, že v červenci a srpnu už nikdy. Jednou jsme se vraceli v pátek přes den do ČR přes Maďarsko, celou cestu v Maďarsku pršelo a ty kamiony v protisměru to byl zážitek.
Odpověď na Tvoji otázku: v červnu a září v pátek večer na jih a zpět v sobotu večer bez problémů. Jiné zkušenosti nemám.
rrn
Re: Kdy je nejlepší výjezd
04. 06. 2012 23:30
fosfor napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V kolik mi doporučujete vyjet v pátek ráno abych v
> pohodě projel Slo - Hr hranice. Budu vyjíždět z
> Ostravy.


Podle toho jak rychle jezdíš?

Pokud budeš v Ptuji kolem 16h stačí v devět ráno, ale to bych neradil. Startni kobylky kolem 2h z OV a pokud to pojede, tak tam budeš před 8h možná dřív.
Já jezdím večer v 22 a jsem v Mariboru kolem 5. Když jedu sám tak startuju kolem 4h-pak Marior asi kolem 9-10 a to neženu.

Naše cesty KO!
Re: Kdy je nejlepší výjezd
05. 06. 2012 11:20
hanah, tak uvidíme - jinak my končíme ve Slo - na noc pojedeme z toho důvodu že děti už se o sebe dokážou postarat sami a od rána můžou být v bazénu a my budeme mít klídek a můžeme se dospat - a vnoci spí, přes den bych je v autě asi přizabila... Dolů do Ši pojedeme v úterý - to mi je jasné že bude vpohodě. Po loňské zkušenosti se děsím SLO/HR hranic - odjezd vloni v páek večer a strávili jsme tam několik hodin :-(. Tak uvidíme jako to bude v neděli po ránu - no snad ok. Vědět, že si budu muset vzít v práci dovolenou už od čtvrtka 21., jeli bychom ve čtvrtek na noc - no teď už to bohužel nezměním a nezbývá než doufat.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
05. 06. 2012 18:54
Kde sjet z dálnice na Pag-Novalja při použití trajektu a kde přes most.Díky
Re: Kdy je nejlepší výjezd
05. 06. 2012 20:12
Ahoj tak sjezd z dálnice Novigrad,Posedarje a pak směr na Pag přes most a dál do Novalje.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
05. 06. 2012 21:48
Na trajekt je nejlepší odbočit z dálnice na sjezdu č.9 Žuta Lokva a pokračovat na Senj a po Jadranské magistrále do Prizny. A na most až po tunelech na sjezdu č.16 Posedarje jak píše kolega výše.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
06. 06. 2012 06:20
Nejel nekdo v sobotu rano? hranice SLO/HR asi kolem 10-11hodiny?
Re: Kdy je nejlepší výjezd
06. 06. 2012 10:38
hohza napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na trajekt je nejlepší odbočit z dálnice na sjezdu
> č.9 Žuta Lokva a pokračovat na Senj a po Jadranské
> magistrále do Prizny. A na most až po tunelech na
> sjezdu č.16 Posedarje jak píše kolega výše.


Díky ještě se zeptám jesli je ten most zpoplatněný?
Re: Kdy je nejlepší výjezd
06. 06. 2012 10:45
Most zpoplatněný není.
Volba most nebo trajekt záleží kam přesně jedeš, když na severní část Novalja - Lun tak trajekt
jestli Pag a dolů na Zadar pak most. Ale pozor trajekt v sobotu je dost přeplněn. Já jsem jednou čekal 4 hodiny.

Přemek
Re: Kdy je nejlepší výjezd
06. 06. 2012 13:11
Idem 27. 6. (jun 2012) Je to streda. Najneskôr 27. 6. do 5:00h by som mal byť na hraniciach Slovinsko - Chorvátsko (G. Macelj) a najneskôr do 6:00h na Lučku smer k moru. Myslíte že je možnosť že tam bude zápcha? Ide o to že tuším 26. 6. teda v utorok je v Chorvátsku sviatok. Tak že či sa ráno všetci nebudú trepať niekam???
Re: Kdy je nejlepší výjezd
06. 06. 2012 13:28
Trepať sa budou, ale o den dřív - svátky jsou 22. a 25. 6. - a letos jim to hezky vyšlo na pátek a pondělí yawning smiley
rrn
Re: Kdy je nejlepší výjezd
06. 06. 2012 21:45
nulda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nejel nekdo v sobotu rano? hranice SLO/HR asi
> kolem 10-11hodiny?


thumbs up
Já jel před 3mi lety a v poho. ale jen Maribor, pak Ljubljana.Tak o hranicích nevím, ale podle provozu tehda bylo celkem normál aut, žádná kolona.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
06. 06. 2012 22:04
nulda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nejel nekdo v sobotu rano? hranice SLO/HR asi
> kolem 10-11hodiny?

No vloni v sobotu po ránu jsme před hranicemi strávili několik hodin :-(
avatar Re: Kdy je nejlepší výjezd
06. 06. 2012 22:35
ja vyrážam vždy v piatok o 17:00 z Leopoldova, prejdem HU po 86 a o 21:30 som na Starom Goričane s jednom pauzou. Na Goričane dávam polhodinovú pauzu a potom "hajde" dolu. Ešte nikdy sa mi nestalo, keď som išla v piatok o tomto čase, že by som sa stretla s upchatím mýtnic a podobne. A to som túto cestu absolvovala 5x od roku 2005. Akosi mi vychádza, že ak v piatok odchádzať, tak minimálne do 24:00 byť za Zágrebom (Luckom). Potom už neriešim nič, odpočinok hocikedy to na mna príde, prestávky podľa potreby. Ale aj tak ráno vždy o 6:00 som na mieste v Tučepoch. To cesta naspäť v sobotu cez deň je iné kafé sad smiley sad smiley sad smiley . Tento rok to musím vymyslieť, že buď pôjdem v piatok na noc, alebo až v sobotu na noc, naspäť domov ... ešte sa uvidí.
Každopádne šťastnú cestu prajem všetkým smiling smiley
Re: Kdy je nejlepší výjezd
07. 06. 2012 06:24
A tak sviatok je iba 25. 6. v Chorvátsku takže ja keď pôjdem 26. 6. v noci okolo 22-23h tak by to malo byť v pohode dúfam. To vychádza na stredu 27. 6. v skorých ranných hodinách hranice SI - CR aj Lučko. Horšie je to že 7. 7. a to je sobota mám ísť domov. Mám ísť radšej okolo 22h v sobotu a byť na Demerje automatická platba okolo 1 - 2h rannej v nedeľu a okolo 2 - 3h rannej v nedeľu na Chorvátsko - Slovinsko. Alebo radšej v piatok vyrážať naspäť okolo polnoci a dostať sa v skorých ranných hodinách na hranice?
Re: Kdy je nejlepší výjezd
09. 06. 2012 10:40
Prosím zkušenější o radu,vždy jsme jezdili kvůli kolonám ve všední den,letos poprvé v sezoně,18.8.-sobota máme být na místě,kdy v pátek radíte vyjet,abychom se jakž takž vyhnuli kolonám na mýtnicích,je mi jasné,že to bude ucpanější,než ve všední den,ale každá rada dobrá.Jedeme do Drveniku.Díky.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
09. 06. 2012 12:37
[www2.hak.hr]

toto asi nebude najlepší príchod na hranice smiling smiley
Re: Kdy je nejlepší výjezd
09. 06. 2012 12:39
nastala nejaká chyba a hodilo tam inú webku thumbs up smiley

proste pre mna je to zložitá manipulácia z obrázkami a pridávaním foto.
ako keby som tu ani nebol grinning smiley
Re: Kdy je nejlepší výjezd
09. 06. 2012 12:41
[www2.hak.hr]

hurá tak sa to podarilo......



Upraveno 1krát. Naposledy upravil foco (09. 06. 2012 12:41).
Re: Kdy je nejlepší výjezd
09. 06. 2012 12:49
Škoda že na Cvetlinu není kamera, rád bych věděl jak to tam v tuto chvíli vypadá, například na Goričanu nejede ani kolo...
Re: Kdy je nejlepší výjezd
10. 06. 2012 16:37
Ahoj, minulý rok jsme jeli v pátek v sezoně z Vlašimi kolem 18.00 celá cesta byla naprosto průjezdná na hraničním přechodu SLO/HR jsme byli tak kolem 24.00. Jeli jsme přes Cvetlin a na přechodu ani noha jen celník vystčil ruku z ona a ukázal ať jedem. I na mýtnicích to bylo v klidu. Každý rok jezdíme po 15.sprnu a nikdy jsem nepotkal žádnou kolonu ať to byla středa,čtvrtek, nebo pátek, takže žádný strach.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
10. 06. 2012 19:05
No jo, z Vlašimi za 6 hodin do Cvetlinu, t.j. ve Slovinsku mimo dálnici, to zase byla asi pěkná rychlojízda, že? A kvůli takovým rychlojezdům potom stojíme 5 hodin v koloně někde na dálnici.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
10. 06. 2012 20:32
Průměr 96km/h a rychlojízda?
Re: Kdy je nejlepší výjezd
10. 06. 2012 20:57
Záleží na tom, kolik km po dálnici a kolik mimo.
Re: Kdy je nejlepší výjezd
10. 06. 2012 20:59
hanah napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No jo, z Vlašimi za 6 hodin do Cvetlinu, t.j. ve
> Slovinsku mimo dálnici, to zase byla asi pěkná
> rychlojízda, že? A kvůli takovým rychlojezdům
> potom stojíme 5 hodin v koloně někde na dálnici.

Nic mi do toho není, ale nějak mi nedošlo jak tito "rychlojezdci" způsobují kolony?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.