Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!

Autor Dolfa 
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 19:36
bessy a ty eura ti asi rostou na zahradě. Když vybereš € v bankomatu nebo vyměníš v BANCE v ČR tak je to ještě horší než platba kartou. Jediný ,že bys pobíral rentu nebo plat v Eurech.


To Hanny - vyměň si Eura v ČR pokud možno ve směnárně se slušným kurzem. Jak sem psal výše loni vyšlo levněji nákup € v ČR a následná výměna za Kuny až v Chorvatsku. I Bessy píše,že platí i naftu u pumpy Eurem. Proč asi??? Ale poradí ti ať si vyměníš Kuny. 31.5.2014 kurz 1€ - 7,525 HRK = 1 HRK - 3,65 CZK při kurzu 1€ 27,50 CZK
1CZK - 0,259 HRK = 1HRK - 3,861 CZK - výměna v Chorvatsku Koruny za Kuny. Zdroj Erste Bank Chorvatsko. Ve směnárnách o něco lepší kurz.



Upraveno 4krát. Naposledy upravil petr70 (02. 06. 2014 19:49).
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 19:50
Hanny: užívej dovolenou a neřeš ptákoviny kde nejlevněji nakoupit a za kolik je tohle a tamto. Doma také nelítaš po supermarketech kde nejlevněji koupíš rohlík. Nebo rohlíky. Jedeš poprvé, vem si eura a platební kartu. Plať kartou a nemusíš přemýšlet zda ti někdo vrátí zpátky správně a v jaké měně. Vyměníš si pak podle potřebu eura za kuny a co ti zbyde v eurech tak použiješ někde jinde, jindy.
Nedělej si z dovolené nedovolenou.smiling smiley

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 20:01
Eura na zaplacení pobytu mám,kuny jsem chtěl koupit tady abych měl pro děti na zmrzlinu atd a jinak vše nafta,nákupy atd kartou.
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 20:16
Rozumný nápad. Já to neřeším protože mi vždy pár drobných zbyde z minule.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 20:23
Souhlasim s MotoMoto, abych si kazil dovolenou naháněním desetníků na Kuně, na to mám svojí dovču moc rád. Je pravda, že situaci mám ulehčenou o dobrý zdroj Eur z práce mojí drahé. Něco Kn vyměním tady v Čechách, něco zaplatím kartou, něco vytáhnu z bankomatu. Stresovat se, tím, zda o dovolenou náhodou koupím Kn o 15 hal. dráž? Proč? Nevidim důvod....
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 20:27
Vše platím hotově ve VIP kurzu, kartou pouze mýto a naftu. Haléře za ty podivné trosměny a vynálezy u bankomatů mi přijdou pro ty haléře zbytečné.
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 20:54
petr70 ... tak vybrat Eura v bankomatu ... to Ti povím je opravdu důmyslné, to mě nenapadlo ... nicméně při platbě cash za apartmán dávám do ruky papírový Eura ... domácí nemá bankomat, leda, že bys mi pomohl nasbírat vyplavený centy na pláži ... smoking smiley
proto bych bral spíš druhou část Tvé odpovědi, která je určena Hanny ... koupit Eura tady ...
škoda, žes mi ale neodpověděl, kolik dělá ten rozdíl mezi kartami při pěti platbách v obchodě ... pokud tedy platím kartou ...
jestli mi ale napíšeš, že dvacet pět korun .... nebo že je to nový lehátko stejně děravý ... tak to neberu ... grinning smiley
... takhle uvažovat ... to bych se na dovolené kurňa ... ukousal ...
proto ... MotoMoto, nizj, Schimi ... thumbs up

smileys with beer
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 21:07
Ok Bessy ta rada nebyla určena tak vzdělaným jako si ty,ale pro normální lidi kterým to třeba jedno není zda vyhodí 1000 Kč oknem. Jelikož docela platím Eurama tak by mě tvůj přístup ročně stál několik set tisíc. Pro mě halíře dělaj talíře. Nejsem tupej abych nevěděl ,že domácí nemá bankomat tvoje překrucování informací je udivující. Asi netušíš ,že se dají Eura vybrat třeba cestou v Rakousku nebo Slovinsku z bankomatu. Někde ty Eura asi bereš viď? Jinak kdybys ses namáhal číst tak sem ti odpověděl a přesně na co ses ptal. Ty bejváš dost často mimo téma. Ale neřeš to.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil petr70 (02. 06. 2014 21:12).
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 21:11
Petr70, Tvoje útraty musí být úžasné, protože ušetřit na kurzových rozdílech a poplatcích v rámci placení několik set tisíc ročně, to utrácíš miliardy.thumbs up smiley

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 21:15
MotoMoto -Dík nestěžuju si.Ale není to útrata.
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 21:16
Jen tak mimochodem nebývá právě výběr z bankomatu u drtivé většiny bank "nejmastnější"? thumbs up smiley
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 21:20
to Slavkov - ano máš pravdu taky jsem na to upozorňoval i na výměnu peněz přimo v bance ,že je nejdražší výměna. Vím ,že dost lidí to ví,ale sou i tací kterým to může pomoct při výměně.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil petr70 (02. 06. 2014 21:21).
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 21:20
Jasně že bývá, pokud to není přímo dceřinná nebo mateřská banka, tak tam bývá třeba i fixní poplatek. V zahraničí z bankomatu jedině v nouzi. Třeba když jsem potřeboval na pokutu.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 21:22
... petr70 ... omlouvám se ... nenapadlo mě, že jsem za 5 nákupů nevhodnou kartou v Plodine ... prosr..l v lepším případě 400,- CZK, při Tvé druhé vayriantě už dokonce ... 1.000,- CZK ...
... já to vidím tak, že jestli nepojedu s Tebou ... tak se nemám jak dostat dom ... hot smiley
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 21:28
Bessy zase špatně čteš. Já psal ,že ten rozdíl může být AŽ 1 Kč na 1€. To znamená MAXIMÁLNĚ to je něco jinýho než co píšeš. Na to ses ptal kolik maximálně ten rozdíl může být. Takže v nejhorším případě si přišel o 400 CZK. Jinak i to co platíš hotově v Eurech si musel v nějakém kurzu vyměnit. Ale jak píšu kdo chce si z toho něco veme kdo chce kritizovat tak najde vždy něco. A věř tomu , že je tu dost lidí na fóru kterým není zrovna jedno zda vyhodí 1000 Kč.
Mimo jiné ,minule si mě opravil chybu v příspěvku, že si dal citovat a červeně označil mojí chybu. Každý se splete ,ale nemusím na to upozorňovat jako si to udělal ty. Tak si to zkontroluj cos napsal.
Myslím si ,že ty to okecáš i beze mě.



Upraveno 3krát. Naposledy upravil petr70 (02. 06. 2014 23:01).
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 21:44
Hanny napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zeptám se (jedu prvně) mám si vyměnit kuny tady v
> čechách s vip kurzem a jet s kunama a nebo vyměnit
> eura a vyměnit až v chorvatsku kolik se platí za
> výměnu třeba v chorvatsku.Planuju koupit
> 1000kun.Děkuju

Hanny doporučuji koupit v Česku 1000 kun v kterékoliv směnárně nebo bance. Cestovat přes Slovensko a tam vyměnit kuny za eura. Potom to vzít přes Maďarsko a tam směnit eura za forinty. Určitě je výhodné neobjíždět Slovinsko a tam forinty vyměnit za eura. A potom už hurá do Chorvatska a tam co nejdříve směnit eura za kuny. Ale pokud chceš opravdu neprodělat, tak doporučuji si odskočit do BiH a tam kuny vyměnit za KM. No a po návratu do Chorvatska opět vyměnit za kuny. Náš školník to tak loni provedl a nemohl si to vynachválit. eye rolling smiley Každou směnou ta naše pevná koruna dále posiluje. thumbs up
Pěknou dovolenou. smoking smiley
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 22:11
Nevim no... chvíli jsem měl čas a koukal jsem, kde v našem městě nejlépe koupit Kn. Mrknul jsem i na banku v Orebici.... V případě, že kupuju za 1000 Kč, tak rozdíl mezi nejlevnějším a nejdražším je 8 Kn.... To je rito... eye rolling smileygrinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil nizj (02. 06. 2014 22:37).
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
02. 06. 2014 23:30
V Zadaru se teď dá levně vyměnit kuny za 3 koruny. Je to prý někde vila v luxusní části Diklo. Prodává to nějaký bývalý český vekslák, který prý kuny nebude 3 roky vůbec potřebovat. Pokud ho pustí dřív za slušné chování, tak si to zase vymění zpátky...
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
03. 06. 2014 09:38
jirvo, jirvo. Na otázku, jestli si někdy něco v zahraničí zaplatil kartou, si mi neodpověděl. Pravděpodobně ne. Tak si proto s těma svejma kecama zajdi do tý redakce MFDnes, budete si s redaktorama rozumět. Pak zajdi ještě do Novinek a Blesku. Budeš za odborníka. Nejlépe, když se vrátíš zpět na strom. Jo a ještě se koukej pořádně do kalendáře, abys věděl, že dnes není září, ale červen.
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
03. 06. 2014 13:28
Kurzy Eur lasiček a korun sleduju ,ale řešim to výměnou tady ve směnárně ,nebo spořitelně podle kurzu co mě vyhovuje . Platim kartou většinu poplatků v HR,Rakousku ,Slovinsku. Na výměně EUR se dá při ceně pobytu a drobných ušetřit výběrem směnárny 500-1000kč záleží kolik měníš. Platim v Konzumu nákup kartou (jasně ,že 5 rohliků a 20deka šunky platim hotově) Vybíral jsem v Konzumu Lasičky u pokladny 500Hrk . vybírám též v bankomatech Erste v HR a A. Když potřebuju peníze navíc tak neřešim zda mě vyjde Hrk v přepočtu o 10 halířů vic než jinde. U Eur je rozdíl markantnější. Nemam zlaté kliky jezdim v autech která udržuju při životě ,takže raději ušetřenou 1000kč projezdim na JET SKY ,nebo projim s rodinou v restauraci. Apropo řešíme tady ušetřené peníze za směnu ,ale ušetřit se dá taky na tom ,že v hospodě nedáš diškerenc ,koupíš o lasičku levnější zmrzku i když dětem nechutná ,ale je levnější atd. grinning smiley
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
03. 06. 2014 14:28
Zahájskej já nevím proč hned tak útočně a proč mně napadáš kvůli tomu že nemáš pravdu tak se nečerti nebo tě klepne, kartou jsem v zahraničí samozřejmě platil nevím co na tom vidíš unikátního, světobornýho podat obsluze kartu, kterou ti banka v podstatě vnutí pomalu jí najdeš v pytlíku s burizonama... tutově budeš z nějaký vesnice o pěti domech a připadáš si jako machr že máš platební kartu To ale platí asi jen u tebe na vesnici.
Celý rozhovor začal tím že jsi tvrdil jak máš účet a k tomu debetní kartu MaterCard. Vždy byly platby kartou o chloupek výhodnější, než za kolik jsem nakoupil hotovost ve směnárně (nakupuji v Praze v Kaprovce za VIP kurz).

ANO MOŽNÁ BYLY... Už to tak není viz několikrát zmiňovaný článek je to test starý cca 14 dní víc myslím není co dodat. Já netvrdím že je to obrovská úspora oproti platbě kartou je to pár stovek a je to celkem jedno ale jde hlavně o princip a pokud někomu radíš tak si to nejdřív ověř protože radíš blbě.
Pokud zvládněš platbu kartou a připadá ti to jako úspěch zkus další LEVEL platbu na Ebay thumbs up smiley
Odkud jsi ?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil jirvo (03. 06. 2014 14:33).
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
03. 06. 2014 14:53
Jirvo: Já znovu tvrdím, že to co píše Zahajskej je pravda. Nesmíš ale porovnávat neporovnávatelné. Přeci mi nechceš tvrdit, že kurs při platbě kartou není výhodnější, než v té samé bance vyměnit cizí měnu? A o tom to je. Když chceš srovnávat tak prosím to co lze. Já bych mohl klidně říct, že mi kámoš franta prodává ečka za 20 Kč a tak je to výhodnější než kupovat v Kaprovce za nějaký VIP kurz. Já prostě takový kurz tady v Liberci nemám. Ale když půjdu do ČSOB, kterou tu mám a vyměním si u nich euro, tak to přijde dráž než když budu platiti kartou.
Panimáješ?

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
03. 06. 2014 14:58
MotoMoto - Ale tohle tam máte. směnárna
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
03. 06. 2014 15:09
MotoMoto nemotej to ....
Kdybys to četl tak jsem NIKDY NIKDE NEPSAL že v té samé bance !!!! V NEZÁVISLÉ SMĚNÁRNĚ !

NEPOROVNÁVÁM NEPOROVNATELNÉ ALE POROVNÁVÁM TO CO PSAL ZAHÁJSKEJ PLATBA KARTOU VERSUS SMĚNA V KAPROVCE -(to je v Praze nezávislá směnárna) kaprovka- on navíc udával s VIP kurzem !!!!
Co na tom ku*va nechápeš tak si to aspoň přečti !!!!!!!!!!!!!!!!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirvo (03. 06. 2014 15:19).
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
03. 06. 2014 15:30
Ano máš pravdu, omlouvám se, chybně jsem si všiml a myslel jsem že Zahajskej provnává kartu a banku a ne kartu a směnárnu. To nedokážu posoudit. Nemám tuto směnárnu k dispozici.
A nevím co je VIP kurz.
Takže se Ti omlouvám.
Pro mě ale platí to co jsem napsal. Než jezdit do Prahy a hledat Kaprovku a domáhat se VIP kurzu tak raději karta.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
03. 06. 2014 15:33
Nezlobte se na mě, ale nebude lepší, než se tady dohadovat, co je kde lepší a horší, napsat konkrétní příklad a tím tyhle hádky nadobro ukončit? Něco jako, když koupím 1000 kn v ČR (kde konkrétně), tak mě to vyjde na např. 3770 kč. Když si vyberu 1000 kn v bankomatu v HR (v jakem bankomatu a kartou od ktere banky), tak mě to vyjde na napr. 3700 kč. Tím bude jasně dáno, kde se dá ušetřit a je. Takhle je to tlachání o ničem, dvě strany fóra zaplněné a žádná hodnota z diskuze ...
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
03. 06. 2014 15:33
No to pamimaju tam ti ti přirazej za výměnu i poplatek a možná že i za pozdrav ... nazdar 10kč......eye rolling smiley

gandalf to máš pravdu já už taky radši končim až si páááán zahajskej přečte tak i smáááááznu.

MotoMoto
VIP kurs je jen pouze zýhodněný oproti běžnému cca 10 hal prostě si vytiskneš kupon a máš lepší kurz já to nikdy nedělal a chápu že nikam nepojedeš to bych taky nejel to projedeš víc je to pár korun spíš jsem to myslel z principu



Upraveno 3krát. Naposledy upravil jirvo (03. 06. 2014 15:40).
avatar Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
03. 06. 2014 15:39
Gandalf, já dával konkrétní příklad. Tak to zopakuji když dojdu do své banky (ČSOB ) a budu chtít euro a nebo kuny, tak mě to bude stát díky kurzu Valuta prodej více než když zaplatím za útratu platební kartou v zahraničí protože se počítá v kurzu Deviza prodej. Plus navíc ještě poplatek, možná i za pozdrav.spinning smiley sticking its tongue out
To je přeci vcelku srozumitelné.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MotoMoto (03. 06. 2014 15:40).
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
03. 06. 2014 16:55
to MotoMoto - nechápu neustále omílanou poznámku o ČSOB... Proč chodíš právě tam? To nemáš v okolí jiné banky a směnárny? Žiju ve zhruba stejně velkém městě jako Liberec, ale bank a směnáren je v centru bezpočet. Když jdeš do ČSOB, tak se podívej i o kus dál, určitě narazíš na další. Nebo chceš tvrdit, že chodíš záměrně do ČSOB kvůli nevýhodnému kurzu? Předpokládám, že i to co nakupuješ v obchodě, není záměrně za nejvyšší cenu. Nebo jiný případ - tři benzínky od sebe vzdálené kilometr, stejná značka, rozdíl kačku pade na litr. Taky asi vybereš tu výhodnější, ne? Myslím, že spousta z nás, co jezdí mimo ČR, už má nějakou směnárnu nebo banku, o které ví, že má dobrý kurz. A je to jednoduché - jde potom tam, jako ty do ČSOB...
Re: Pozor - kontrolujte si výpisy z účtu !!
03. 06. 2014 17:12
Vy se tady hádáte mmj. proto, protože si trochu nerozumíte. Bylo zde řečeno, že platba kartou je mírně-haléřově výhodnější než platba hotově. Bylo to také myšlo určitě tak, že se zde porovnával aktuální denní kurz ve směnárně versur kurz při platbě kartou vše v jedné bance. A to skutečně ve spoustě případů vychází lépe pro platbu kartou. Platím kartou např. ČS a při porovnání výpisů a denního kurzu ve směnárně stejné banky, je tam pár haléřu, ale úspora je skutečně spíše pocitová záležitost. Porovnávat kurz při platbě kartou a kurzu v nezávislé směnárně je skutečně nesmysl.
Dále VIP kurz není myšleno jen VIP v Kaprově ulici v Praze, ale VIP kurz vám nabídne v podstatě většina nezávislých směnáren, ale při výměně okolo cca. 25 tis.CZK, většinou a často se na tom domlouvají dva kupující, protože směnárny tuto částku akceptují pouze v jedné měně, nikoliv v souhrnu za Euro+kuny.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (03. 06. 2014 17:16).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 69
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.