Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Objížďka Macelje

Autor čert17 
Re: Objížďka Macelje
15. 07. 2019 18:33
Hill díky za info
Re: Objížďka Macelje
15. 07. 2019 21:44
Triplex 3-4 ráno je zrovna doba, kdy jedeš "za vlnou". Musel by tam hořet autobus nabouraný na střeše uprostřed přechodu, aby to nešlo. Myslím, že jsi dost zkušený na to, že to i letos v tuto dobu zvládneš .)
Re: Objížďka Macelje
19. 07. 2019 10:21
Teď taková zajímavost. Na kamerách hak.hr Gruškovje nuda, bez kolony. Ale na kamerách promet.si kolona mezi tunely, zdržení 30 minut. Pak něčemu věř.
Re: Objížďka Macelje
19. 07. 2019 11:05
Ale to je logické! Ono sa to upchá na strane Slovinska a čaká sa od tunela. Následne dve tri autá prídu ku kontrole a sú pustené na stranu Chorvátska. Tam dve tri autá dorazia k búdkam colník zamáva a autá idú ďalej. Z toho dôvodu zväčša nie je ani kolóna na mýtnici Trakošćan na strane k Zagrebu. To mám odsledované dosť dobre. Ja sledujem vždy kameru na strane Chorvátska ale aj vždy skôr preplnenú stranu Slovinska.
Re: Objížďka Macelje
19. 07. 2019 13:17
Nevím, na které kamery koukáš a jakou logiku v tom vidíš, ale dnes je tam o proti jiným dnům něco špatně.
Re: Objížďka Macelje
19. 07. 2019 13:30
Táto je z Chorvátskej strany: [www.hak.hr]
a táto Slovinská: [kamere.dars.si]
Prípadne daj odkaz ty možno sa aspoň dozviem o nových kamerách. No a logika ako som písal ideme do Chorvátska cez Slovinsko zastavím celú diaľnicu a kontrolujem. Takže na Slovinskej strane zápcha no a na Chorvátskej strane pohoda lebo autá púšťam v intervaloch a Chorváti ich stíhajú odmávať takže tam nie je kolóna. Ale pošli link na tvoje kamerové záb.
Re: Objížďka Macelje
19. 07. 2019 14:21
Koukám na stejné kamery, ale na té v HR jsou vždy ve dvou pruzích kolony až po horizont. Jen dnes je tam prázdno, takže je špunt někde na SLO straně.
Re: Objížďka Macelje
27. 07. 2019 10:35
Od včerejška masakr na Macelj směrem k moři. Jedeme dneska v noci, na hranicích budeme cca kolem 4 hodiny ráno. Tak jsem si nachystal dvě alternativy, první přes Cvetlin, sjezd v Podlehniku a nájezd buď Trakoščan nebo Durmanec a druhou na Dobovec - Rogatec, sjezd v Podlehniku a nájezd Durmanec. Tak jsem zvědav jak to projedem.
avatar Re: Objížďka Macelje
27. 07. 2019 11:32
Je li na Macelju větší fronta, tak se začne vytvářet i na sousedních hraničních přechodech. To se děje aktuálně v tuto chvíli. Třeba Cvetlin má ve směru do HR 3 km frontu.
Včera chvíli po 23 hod. měl Macelj půlhodinovou čekací dobu směrem do HR, kdežto na Cvetlinu bylo úplně prázdno.
Re: Objížďka Macelje
27. 07. 2019 18:14
Ono je to o tých vlnách. Sledujem že každý chce dôjsť napríklad v sobotu do 12h na miesto. Tak podľa toho upravuje cestu. A tak ak niekto ide z Varšavy až úplne dole tak odchádza už v piatok o 19h a na Macelj-i je cca okolo 4h. Naopak ak niekto ide z Mariboru iba niekde hore je na Macelj-i o 10h. Plus piatok, sobota, nedeľa a všetko sa predlžuje o 3h a tak môže byť fronta od 4h do 13:00 pravidelne. Veľa ľudí to vie a tak v rovnakom čase cestuje už v štvrtok alebo v pondelok a tak sa to opakuje. Žiaľ idem v pondelok ale mne to vychádza na utorok, streda a na čiare smerom do Chorvátska treba prísť medzi 2h-3h. Alebo naplánovať cestu smerom do Chorvátska aby sa prišlo na Macelj po 17h do 20:00 to je už za vlnou. Domov teda smerom do Slovinska opätovne väčšina vyráža od 6h rannej do 11h a tak sa príde na čiaru prvý okolo 8h takže začína fronta a posledný aj s Lučkom, Zapresicom ci Trakoscanom až cca o 21h. A tak smer naspäť tak aby bol na čiare cca po 23h a malo by byť čisto do tej 5h. No a samozrejme skontrolovať začiatok a koniec prázdnin Európy, ďalej hlavne sviatky v HR, CZ, SR, SI, HU, AT, DE, IT pretože ak je sviatok v štvrtok v stredu bude fronta smerom k moru a pred koncom sviatku v nedeľu a v pondelok smerom do Slovinska. Ak to niekto pozná inak nech dá poznatok. Smer k moru SI/HR 2h -3h ranná alebo 20h-21h a smer od mora HR/SI 23h-24h alebo 4-5h ranná.
Re: Objížďka Macelje
27. 07. 2019 21:10
Nerad se k tomu vyjadřuji, ale pro nováčka jdoucí sem pro radu je Tvůj prizpevek dle mých zkušeností a znalosti mírně nepřehledný a matoucí. Jednak je to tu již popsáno celkem prehledneji. (pardon).
Jednak to "za vlnou se špatně odhaduje"! Vzhledem k možným havarkam a jiným faktorům.
Lepší rada by byla relativně ověřené časy "před vlnou" .

Zapomínas, že Lucko, Rupa a jiné komplexně bývají v exponovaných termínech plné od určite hodiny evropskými cestovateli s dojezdnosti min 800km, spíše 1000km a více. Zatímco "do odpolední a noční vlny" ti dojedou ještě "místní" Chorvati, Slovinci, i kratší Italové a tyrolane, co to mají k moři "kousek" a odjíždí odpo po moři, nebo večer po jídle... Tudíž někdy ani 23.00 "ještě není za vlnou" , na to bych v exponovaných termínech nesazel. Nejsem si jistý, jestli se tu už nemele "sláma"...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (27. 07. 2019 21:11).
Re: Objížďka Macelje
27. 07. 2019 22:01
Možno áno ja som počítal od 200km do 2000km.
Re: Objížďka Macelje
28. 07. 2019 09:56
Nedá se načasovat nic, jen jet, poslouchat, koukat na net a podle toho trasu uzpůsobit, nebo se obrnit trpělivostí. Nebo skočit do letadla a nad všechno se "povznýst" smiling smiley
Re: Objížďka Macelje
28. 07. 2019 14:16
Hej a čakať pred Swechatom :-)
Re: Objížďka Macelje
28. 07. 2019 15:28
Takze uz jsem v ČR domu jeste tak 100km ale davame restauracku .. takze cestou tam pred 2 tydny jeli jsme nakonec az v utery rano ve 4 odjezd od Chrudimi, na Gralle hsem mrknul na slovinsky stranky jak vypada doprava tam bylo uvedeno na Macelju cekani 1,5 hod takze jasno jel jsem na Cvetin ale tam se me to zdalo.moc klikaty tak jsem jel az Ormož, pak jsem nejel na Varazdin pze tam ukazovalo ruzne zacpy na te dalnici k Lucky tak jsem to dal na Trakoštan a najizdel az u toho Outletu Roses (svety kriz) cesta na pohodu a defakto i kdyz zajizdka tak jsem dost casu usetril a netrcel nikde. Jel.jsem do Segetu a cesta prijemnych 12,5 hod. Dnes cesta zpet ve 3 rano, neprijemnost horelo kolem dalnice musel jsem az za sibenikem nekde najet. Jinak vse ok a hel jsem pres Cvetin a slo to no a klasika za znojmem opravy silnic 3x semafor. Ten posledni 20 min ty prvni chvilicka.
avatar Re: Objížďka Macelje
30. 07. 2019 16:21
Srovnání několika tras a jejich průjezdních vzdáleností a časů ve směru od Vídně A2 (A9) na Zagreb pro případné objetí hraničního přechodu Gruškovje - Macelj, a to v úseku od exitu Ilz (A2) až po výjezd za mýtnicí Lučko. Variant se nabízí ještě několik, samozřejmě vybrat tu správnou trasu pomohou aktuální informace o čekacích dobách na hraničních přechodech promet.si nebo aktuální provoz na Mapy Google.

Vzdálenosti a časy jsou udávané dle Mapy.cz, nájezd je na dálnici A2 v HR na exitu Durmanec


trasa -------------------------------------------------------------------------------------- hraniční přechod ---- vzdálenost --- čas projetí

1. dálnice A2 na Graz, A9, SLO dálnice, Durmanec, A2, Zagreb, Lučko --- Gruškovje - Macelj --- 218 km --- 2:11 h
Mapy cz, Mapy Google

2. exit Ilz, Feldbach, Trate, Lenart, Ptuj, Trakoščan, Durmanec, A2, Lučko --- Zgornji Leskovec - Cvetlin --- 202 km --- 3:11 h
Mapy,cz, Mapy Google

3. exit Ilz, Feldbach, Bad Radkersburg, Lukavci, Varaždin, A4, Lučko --- Ormož - Otok Virje --- 222 km --- 3:11 h
Mapy.cz, Mapy Google

4. dálnice A2 na Graz, A9, Spielfeld, Pesnica, Maribor, Miklavž, Ptuj, Durmanec, A2, Lučko --- Zgornji Leskovec - Cvetlin --- 231 km --- 2:59 h
Mapy.cz, Mapy Google

5. dálnice A2 na Graz, A9, Spielfeld, Pesnica, Maribor, Miklavž, Kidričevo, Majšperk, Durmanec,A2, Lučko --- Dobovec - Lupinjak --- 231 km --- 2:58 h
Mapy.cz, Mapy Google

6. exit Ilz, Feldbach, Trate, Lenart, Varaždin, A4, Lučko --- Zavrč - Dubrava Križovljanska ---241 km --- 3:33 h
Mapy.cz, Mapy Google


Opraveno



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Petr (14. 06. 2020 21:19).
avatar Re: Objížďka Macelje
30. 07. 2019 17:04
thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (02. 08. 2019 07:24).
Re: Objížďka Macelje
09. 08. 2019 19:50
Včera ve čtvrtek večer návrat do Jihlavy. Poprvé jsem objížděl Macelj, podle primet.si, googlu i kamer fronta ve dvě odpoledne na 1-2 hodiny, tak jsme sjeli z dálnice v Durmanci, pokračovali na Trakoščan, Cvetlin směr Gradišče a na hranicích nikdo, oba celníci jen mávli a bylo :-) V Leskovci odbočka na Podlehnik a nájezd na dálnici ve SLO. Od sjezdu k nájezdu čas 35 minut, cesta v pohodě, pár serpentin a od Leskovce do Podlehniku úzká silnice sotva na dvě auta. V Leskovci jsem se leknul, že najíždím na polňačku, trošku flekatá, rozbitá silnice, po pár metrech už pohoda. Ten čas mě překvapil, paráda. A ty výhledy ve dvě odpoledne :-)
avatar Re: Objížďka Macelje
22. 08. 2019 11:02
Citaci
valeri v jiném vláknu napsal(a):
...tohle třeba nechápu. Vim o koloně na hranicích SLO/HR, vím že objížďka je hodina + a během minuty se rozhodnu, jestli mi to za to stojí, nebo ne... O víkendu jsem na FCB četl, že nějaká rodina stojí už 6 hodin před mýtnicí Trakoščan... Jako nezlobte se na mě, ale mě se tohle povést, tak už manželku do HR nedostanu. Přitom kdyby se podívali do mobilu nebo navigace, objeli by to přes Krapinu, případně Durmanec a zařadili by se 200m před celnici. Podle mě podcenili přípravu. Vždyť přece do Chorvatska nejde zabloudit... Já tam jezdím 20 let a pořád se snažím získat nové informace. Viz třeba před pár lety Cvetlin. Kdo o něm tenkrát věděl?

Souhlasím - mám nacvičenou přípravu s tím, že si seštuduju mapy, napíšu si itik nejlíp ve dvou třech variantách (konečně některé jsem tu vyvěšoval) a jedu. Tolik let neexistovala žádná navigace a musel jsem si poradit, proto ji nemám dodnes, spoléhám na dopravní rozhlas a na špatné zprávy reaguji podobně, jako Waze, co tu o ní někdo psal: vpředu je nějaký problém, vypadnu z dálnice nejbližším výjezdem, protože opravdu nepříjemné je, když ten výjezd sotva o kilometr minu, a pak stojím dvě hodiny na ucpané dálnici, a přede mnou 6 km ve výjezdu, kterým jsem ji původně chtěl opustit, je bouračka.
Cvetlin je fenomén: říkáme tomu přechodu tak, ačkoli je to jen jméno vesnice na chorvatské straně. Podobně, jako Slovinci dálničnímu přechodu neříkají Macelj, ale Gruškovje, tak i vedlejší přechod místo Cvetlinu znají jako Zgornji Leskovec.
Myslím si, že ani mnozí z těch, kdo před rokem 2009 byli policií odkloněni u Krapiny před zacpanou dálnicí AZM na hranice přes Cvetlin, netušili, že je objížďka vedla právě přes tento přechod. Vzpomínají jen na noční jízdu kozí stezkou s tisícem zatáček, v noci se jevící obzvlášť vleklou. Někdo tu dokonce jednou napsal, že si radši měl odstát dvě tři hodiny v koloně na dálnici, než se tu hodinu takhle motat.
On totiž Zg.Leskovec - Cvetlin byl tehdy přechod jen pro místní, čemuž odpovídaly i parametry silnice, ale na základě mezivládní dohody se Slovinskem sloužil v dopravních špičkách od pátků do nedělí i jako mezinárodní. A ani to nebylo pravidlo, tak nikde otvírací dobu v mezinárodním režimu nezveřejňovali.
V letech 2008 a 2009 byl jako pobočný přechod k přechodu Gruškovje - Macelj pro turistickou osobní dopravu občanů EU a několika vyjmenovaných zemí otevřený sezónně, a to od 15.6. do 15.9. nepřetržité.
Měli to tam i na tabuli, na kterou mě na slovinské straně odkázali, když jsem tudy chtěl 26.9.2009 přejet do Chorvatska, že je čtrnáct dní po sezóně a tudy tedy ne.
Od roku 2010 už byl přechod otevřený pro turisty z EU trvale, od 15.4.2015 je na něm trvalá služba jen na slovinské straně v Gradišču, chorvatská budka v Cvetlinu je opuštěná a volně průjezdná..
Re: Objížďka Macelje
31. 08. 2019 13:10
Letos při cestě zpět Macejl ok - jen 17 minut zdržení, ale horší byli rakušáci - zdržení hodinu a 20 minut na přechodu Šenilj-Spielfeld. Příští rok snad sjedu do Šentilj v Slovenskich goricach a popojedu do Spielfeldu po silnici 437/B67. Je to 4,5km a zdržení 5 minut - to za uštření hodiny a čtvrt stojí!

NDR - Zinnowitz 1986, Polsko - Międzyzdroje1988, Řecko - Nei Pori 1993, Bulharsko - Kiten 2002, Promajna 2007, Rovinj 2007, Omiš - Duče 2009, Pag - Stara Novalja 2011, Krk - Punat 2012, Duče 2014, Pelješac - Orebič 2015, Pelješac - Žuljana 2015, Duče 2016, Žuljana 2016, Duče 2017, Neviďane 2017, Bulharsko - Primorsko 2018, Neviďane 2018, Supetarska Draga 2019, Supetarska Draga 2020, Kolobrzeg 2021, Chlapsko2022, Omiš2022
avatar Re: Objížďka Macelje
14. 08. 2020 08:46
Myslím si, že to patří spíše sem - zvětšené záběry z kamer pro rozhodování, jestli objet Macelj, nebo na dálnici parkovat:
pohled na frontu na Maclju ze Slovinska
pohled na frontu z Chorvatska do Slovinska
EDIT: Po asi 5 hodinách se zřejmě přišlo na to, že k velkým obrázkům z těchto kamer se dá přistupovat i přímo, a obsah zablokovali. Od té doby se mi zobrazuje jen NO PHOTO.
S první kamerou (černý obsah) je problém od té doby, co na ni odkazuje slovinský server promet.si . Asi by to chtělo nějakou tu modernizaci systému.

Záběry se v pravidelných intervalech aktualizují (čas běží v pravém horním rohu), o tu první kameru je zřejmě velký zájem, tak se na přístup musí chvíli počkat, zatím se mi načetla tak do třetího cyklu. A je celkem jedno, jestli ji zavřu a zkusím znovu, nebo prostě počkám.
Pokud si chcete vybrat kameru, a víte, jak se to místo jmenuje, pak si je můžete najít a nazvětšovat tady.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (15. 08. 2020 08:20).
Re: Objížďka Macelje
14. 08. 2020 19:53
Nechci prudit, ale v ramci cistoty fora jde zde, na vyse uvedenych prispevcich, videt graficky toto:
Kolik zabira prostoru příspěvek Milaz, kde je podpis skoro neli delsi než příspěvek. V porovnani s cistotou a informační hodnotou tradičně od Hilla.

Nemaji administratori v planu neco s timto delat?
Omlouvám se za primost dotazu a diakritiku z mobilu. Sretan put

Edit 1x, Napul opava chyb z mobilu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (15. 08. 2020 12:29).
Re: Objížďka Macelje
15. 08. 2020 05:57
Nic v plánu nemáme, co má kdo v podpisu - myšleno navštívené destinace je nastavení jeho profilu.
Pokud bude příště podobný dotaz, psát do jiného příslušného vlákna. Děkuji
Re: Objížďka Macelje
22. 08. 2020 06:58
Dá se ve Slovinsku objet kolona před Gruškovje po té staré silnici? Sjet třeba 2 sjezdy před čárou z dálnice a pokračovat po té původní silnici. Jestli se to nedá, tak proč vlastně?
avatar Re: Objížďka Macelje
22. 08. 2020 07:30
Martine, kdybys trochu hledal, už jsem o tom víckrát psal tady, nebo tady, taky tady, tady vůbec to muselo být jasné. A ověřili si to i jiní.
Ta stará silnice je dodnes těmi betonovými bloky přehrazená přímo na úrovni státní hranice, jiná silnice podle ní nevede, tedy nelze hranici mezi Gruškovjem a Macljem překročit jinudy, než po dálnici.
Re: Objížďka Macelje
22. 08. 2020 07:40
Díky Hille a omlouvám se. Příště snad budu hledat líp.
Re: Objížďka Macelje
22. 08. 2020 18:45
Doufam, že to otevřou až bude Chorvatsko v Schengenu. Zatím ta silnice slouží jako účelová komunikace k hraničnímu přechodu, ale překročit hranice se tudy nedá.

Přeci by tam nestavěli most přes dálnici do Chorvatska, když by s tím neměli nějaké plány.
avatar Re: Objížďka Macelje
22. 08. 2020 19:30
Ten most na slovinské straně stál dřív, než Slovinci postavili ty dvě řady zátarasů na silnici k hranici a ploty na ní. Zjevně to plánované nebylo, určitě se s uzavřením této silnice původně nepočátalo, ale o zrušení hraničního přechodu na této komunikaci snad musí existovat nějaká mezivládní dohoda. Jistě, Schengen je určitá šance, ale, jestli na starých celnicích dnes nikdo není, protože to není potřeba, pořád to neznamená, že po přistoupení přechod zprůjezdní. On už se vždycky nějaký důvod najde, proč tam ty zátarasy nechat.
Osobně na tomto přechodu netrvám, naposledy jsem tudy projel v roce 2011, to se teprve úsek dálnice Ptuj - st.hr. stavěl, pak už jsem jezdil Cvetlinem a jen jednou (2017) jsem to chtěl zkusit starým přechodem, ale to už tam stály ty betony a nevypadaly úplně nové.
Re: Objížďka Macelje
22. 08. 2020 23:23
Ty betony tam budou letité. Budou tam od doby kdy Chorvati postavili novou celnici. Nevybavuji si kdy přesně to bylo. Ještě v roce 2005 se jezdilo přes starou (mám fotku když jsme svačili na parkovišti hned za celnici).
Já bych si to přes Macelj zase někdy dal, tak douvám že to otevřou.
Re: Objížďka Macelje
25. 08. 2020 19:31
Myslim od 2006, taky jsme se tam kdysi fotili. Jisty si moc nejsem rokem, i kdyz u me je relevance dobra, nikdy jsem krome decka v autobuse nejel madarskem, takže bych si ty roky mohl odvodit.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 173
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.