Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Objížďka Macelje

Autor čert17 
Re: Objížďka Macelje
10. 07. 2019 11:23
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mapy.cz naplánují cestu přes můstek u Gruškovje a
> objížďku betonového zátarasu. Ale na mostě je
> zamčená brána. Někdo od té brány má klíče,
> posledně tudy projížděl traktor a traktorista za
> sebou sklopil závoru, bránu zavřel a zamkl.
>
takže řešení je vzít si sebou Aku flexu pokud tam je teda visací zámek smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil centris610 (10. 07. 2019 11:24).
avatar Re: Objížďka Macelje
10. 07. 2019 20:35
A není lepší jet jiným přechodem?
Re: Objížďka Macelje
11. 07. 2019 09:21
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A není lepší jet jiným přechodem?
to byl vtip .... smiling smiley
avatar Re: Objížďka Macelje
11. 07. 2019 13:50
Dyk vím...
Re: Objížďka Macelje
11. 07. 2019 13:55
Vloni jsme na konci srpna při cestě domů z HR do SLO využili přechod Cvetlin. Spali jsme z pátku na sobotu v Krapině a ráno dorazili po staré silnici D1 na přechod Macelj. Fronta a asi půl hodiny se to nehnulo. Cca 200 m před celnicí jsme to ještě stihli otočit a hned na tom prvním Exitu, co jsme se napojili jsme zase sjeli a vydali se po silnici č. 2258 směrem na Trakošščan. Tam odbočili doleva na sinici 2056 na Cvetlin a dál po 2042 přejeli do SLO. Bez problémů. Je to sem z Macelji cca 12 km. Ve SLO po silnici č.690 na Zgorni Leskovec - asi 4 km. Tam je možné odbočit vlevo směrem na Podlehnik asi po 6 km najet na sloviskou dálnici. Nebo (když nemáte známku) pokračovat dál po 690 na Ptuj. Ke známému lanovému mostu u Ptuje to je ještě cca 15 km. My jsme měli SLO známku, tak jsme jeli přes Podlehnik. Objížďka celkem asi 22 km (35 min.) Doma jsem mluvil se známým. Ti v té frontě na Macelji strávili víc než 2 hodiny. Přeji všem šťastnou cestu a hodně trpělivosti. My to letos máme na Hvaru v Jagodni od 8. srpna. Franta
avatar Re: Objížďka Macelje
11. 07. 2019 20:30
a není lepší plánovat čas na lepší termín? Viz můj příspěvek v jiném vlákně?
avatar Re: Objížďka Macelje
11. 07. 2019 20:52
I v ten nejblbejsi termin v roce lze v klidu cestovat, jen je treba vychytat hodinu. Blbe to maji ti, kdo se po tme boji nebo nevidi... ale budiz kazdemu prano jak potrebuje.
Re: Objížďka Macelje
11. 07. 2019 22:12
Tony Stark poraď mne idem v pondelok 12.8. noc, tma nevadí. O koľkej by som mal byť na Gruškovje - Macelj aby tam bolo najprádznejšie a nečakal som na diaľnici a následne o tých 50 minút na Lučku? Ďakujem za radu.
Re: Objížďka Macelje
12. 07. 2019 07:00
Macelj dle mé zkušenosti do 14.00 a pak až po 01.30. Pokud tam bude fronta běžných patků.
avatar Re: Objížďka Macelje
12. 07. 2019 07:35
Hranice kolem 22. až 24. hodiny a je asi jedno jestli SLO nebo HU, pak následně Lučko a nikde nikdo. 10 let tak jezdím a NIKDY jsem nestál déle než 2 minuty...Jednou, když jsme jeli na Plitvička jezera, tak jsem byl v ten nejhorší víkend(dle kalendáře dopravy a tisku...) na Lučku v sobotu okolo 16. hodiny a popojížděl jsem asi 20 minut, to by nevadilo, ale pak na dálnici před Karlovacem někomu kikslo auto a už to bylo, stálo se nevím jak dlouho. Za mě jedině noc a ze zvěře si moc nedělám, to nejde...
Re: Objížďka Macelje
12. 07. 2019 12:09
Ja chodím vždy v noci. Zväčša som dával Gruškovje - Macelj približne medzi 3:00h až 4:00h ráno a Lučko asi okolo 4:00 až 5:00h ráno. Zväčša vždy mimo piatku či soboty a myslím že 5 krát som prešiel bez čakania a prakticky sám. Minulý rok som však ostal stáť na konci diaľnice pri Ptuji. Po prvý krát zdržanie a ostal som prekvapený že kolóna aj v noci. Bola to streda 4. 7. 2018 a bol som okolo 3h ráno na konci diaľnice v Slovinsku pri Ptuji. Tak preto sa pýtam kedy presne je ten správny čas? Keď až po 01:30 tento rok tam budem v pondelok 12. 8. asi okolo 6:30 ráno a Lučko asi okolo 7:30h ráno. Je to neskoro? Alebo ešte raz Tony Stark aká hodina v pondelok 12.8. na Gruškovje - Macelj (2h ráno, 3 ráno 4 ráno 7 ráno?) Ďakujem.
avatar Re: Objížďka Macelje
12. 07. 2019 12:52
Tony Stark napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hranice kolem 22. až 24. hodiny....

Zrovna dnes jsem byl vzhůru kolem 1:30 a na Macelju klid.

Já bych se zrovna na nejaký Macelj vys...ale to už sem nepatří.
Re: Objížďka Macelje
12. 07. 2019 18:55
Dnes jsem Macelj projel smer Hr v 15,45 ,zdržení asi 35 minut,směr SLO stalo již od mýtnice,web kamera ukazuje Hr stranu za celníci proto nejsou vidět žádná auta-fronta
Re: Objížďka Macelje
12. 07. 2019 19:02
Když pojedu na Waze a vyhodnotí to frontu, hodí to objížďky ? Čistá zvědavost, jsem objížďkový panic.smiling smiley
avatar Re: Objížďka Macelje
12. 07. 2019 20:55
Hodi. Problem je ze je to hodí ikdyz neni duvod. Staci ze se trochu zahusti provoz. Doporučuji poslouchat dopravni info na chorvatskym radiu.
Re: Objížďka Macelje
12. 07. 2019 22:20
Díky, zkusím vypnout ty tři ženský v autě a zapnout rádioyawning smiley. Že tedy ještě prudím, je nějaká spec stanice na dopravu ? Děkuji.
Re: Objížďka Macelje
12. 07. 2019 22:45
Slovensko - Rádio Express, Rakúsko - HITRADIO Ö3, Slovinsko - Radio Prvi, Chorvátsko - HRT-2. Nezabudnúť aj zapnúť dopravné správy na rádiu či v navigácii alebo na infot.
Re: Objížďka Macelje
12. 07. 2019 23:43
Děkuji, jsem asi lama, nikdy jsem si to za ty roky ještě nepustil.winking smiley
Re: Objížďka Macelje
13. 07. 2019 07:47
Ještě si do telefonu přidej tento odkaz
[www.promet.si]
Máš tam i časy na menších přechodech, nakreslenou délku kolony a navíc kamery.
Re: Objížďka Macelje
13. 07. 2019 08:11
Teď to ve směru k moři vypadá před přechodem jak na parkovišti supermarketu před Vánocisad smiley
Re: Objížďka Macelje
13. 07. 2019 10:25
To Atnarfus : Děkuji, to jsem taky neznal sad smiley
avatar Re: Objížďka Macelje
13. 07. 2019 23:57
A je to tasy: Cvetlin z HR do SLO čekací doba 3 hodiny podle Slovinců, do hodiny podle Chorvatů. Do Chorvatska bez čekání podle obou zdrojů..
Macelj dálnice v obou směrech bez čekání (před 2 hodinami se čekalo z HR do SLO hodinu a půl až dvě hodiny, ze SLO do HR kolem 40 minut).
avatar Re: Objížďka Macelje
14. 07. 2019 09:24
Pro srovnání: právě teď uvádí Slovinci, že mezi odbočko A4 Zakl a hraničním přechodem Gruškovje se pomalu cuká kolona délky kolem 3,5 km, zdržení 50 minut až hodina směrem do Chorvatska, průměrná rychlost v obou pruzích do 7 km/h, na kamerách je vidět fronta před tunel Log.
Směrem z Chorvatska hodnotí zdržení do půl hodiny (HAK neuvádí zdržení zde vůbec, mýtnice Trakoščan je bez kolon).
Hraniční přechod Cvetlin je volně průjezdný v obou směrech.
Re: Objížďka Macelje
14. 07. 2019 11:27
Zhoustlo to. Němcům začaly prázdniny. To bude hustá celá Evropahot smiley
Re: Objížďka Macelje
14. 07. 2019 23:53
Tak mal si iba šťastie ako ja. 6x tuším v noci a ani raz čakanie nikde a na 7x to bolo asi na pol hodinu. A dnes ako ty hovoríš okolo pol noci pozerám a je to tam trošku plné. Takže neplatí ani tento čas.
Tony Stark napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tony Stark napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Hranice kolem 22. až 24. hodiny....
>
> Zrovna dnes jsem byl vzhůru kolem 1:30 a na
> Macelju klid.
>
> Já bych se zrovna na nejaký Macelj vys...ale to už
> sem nepatří.
Re: Objížďka Macelje
15. 07. 2019 00:23
Ano, teď kolona do HR snad nemá ani konec. Na nedělní půlnoc nezvyk. Holt je dodělaná dálnice až na čáru, tak si mnoho lidí myslí, že SLO jen proletí. Tento názor zde vyřklo dost lidí...už je doděláno, přestanu objíždět....
Re: Objížďka Macelje
15. 07. 2019 06:41
24.00 je čirá matematika... To jsou tam všichni. Totéž rádius cca 1000km dojezd. Myslet si že o půl noci bude volneji je blahove, naopak o půl noci tam jsou "všichni". Jen se ten interval rozšířil na většinu časů tím spuntem. Je méně hodin ve dni, kdy špunt povolí a rozpustí se.. Dříve platilo před vlnou a za vlnou, teď je vlna delší takto.
Re: Objížďka Macelje
15. 07. 2019 13:27
Trošku se tu ztrácím, chci se zeptat, přechod Cvetlin je pro nás průjezdnej nebo jen pro místní? Díky za info.
Re: Objížďka Macelje
15. 07. 2019 14:17
Ja som 6x prešiel cez Gruškovje-Macelj cca medzi 3-4h rannou v pohode a na 7x som sa zasekol v tomto čase. Zatiaľ mi to logicky vychádza že sa pripravím to obchádzať ako mi poradil tuším Hill na exit Lancova Vas. A to som vždy nadával iba na úsek Ptuj-Gruškovje. Teraz keď je natiahnutá diaľnica až na čiaru tak je ten štupel na Gruškovje. Keď bude Chorvátsko v schengene tak bude štupel Trakoscan. Škoda.
avatar Re: Objížďka Macelje
15. 07. 2019 17:56
Citaci
karyon napsal(a):
Trošku se tu ztrácím, chci se zeptat, přechod Cvetlin je pro nás průjezdnej nebo jen pro místní?

Graišče / Cvetlin je pobočný přechod k přechodu Gruškovje / Macelj a je normálně průjezdný pro občany EU na občanku i pas. Je tam jen jedna pohraniční kontrola, a to na slovinské straně.
Tato otázka byla aktuální v roce 2009, kdy naposledy sloužil tento přechod jako mezinárodní pouze v hlavní letní sezóně, mimo ni jen pro místní. Od roku 2010 je nám k dispozici celoročně.
Chorvatská celníce proti cvetlinskému hřbitovu zůstala opuštěná, ale zapomněli zhasnout, svítí tam i ve dne:


Edit: doplněn odkaz na důkaz



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (31. 08. 2019 14:59).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 43
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.