Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Objížďka Macelje

Autor čert17 
avatar Re: Objížďka Macelje
20. 07. 2012 00:57
29. 6. kolem 01.00 hod. příjezd od Ptuje směr Macelj. Konec fronty jsme chytili přesně na úrovni poslední pumpy ve Slovinsku. Takže jsme to otočili přes pumpu a vyrazili směr Cvetlin. Na jedné křižovatce stála hlídka slovinských pohraničníků. Na dotaz, zda přechod funguje, odpověděli, že jo, ale asi budeme muset budit kolegu. Pokračovali jsme dál a na přechodu jsme byli jen naše dvě auta. Cesta zpět 14. 7., kolem 20.00 hod. jsme dojeli kolonu těsně před poslední mýtnicí v HR. Nad dálnicí svítila značka, že kolona je dlouhá 5 km. Takže jsme se dokodrcali za mýtnici, tam hned sjezd a dál směr Cvetlin. Tam jsme byli opět jen my. Ještě, že o tom přechodu moc lidí neví, bohatě se nám to vyplatilo...
Re: Objížďka Macelje
26. 07. 2015 18:45
Ahoj, v sobotu jedeme směr Chorvatsko, s objížďkou slovinské dálnice. Zároveň bychom se ale chtěli vyhnout Macelju. Objízdnou trasu už jsme naplánovali přes Mureck - Lenart - Ptuj. Prý se tak dá jet, akorát se kdesi v Ptuji odbočí jinam, ještě předtím,než se najede na most.

Máte někdo tu zkušenost?

Díky za rady smileys with beer
Re: Objížďka Macelje
26. 07. 2015 19:35
Já osobně, pokud jetu v tomto termínu a i kdykoliv jindy, tak trasa je jak jsi psal, ale z Ptuje jedu na přechod Cvetlin. Tento je cca 6 km východně od Macelje. Přechod i cesta k němu a od něj bez provozu a asi již 2x jsem musel budit ve strážní buňce celníka. tedy za mě jo a doporučuji. Jo a projedeš se pod hradem Trakoščan.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kubis73 (26. 07. 2015 19:38).
avatar Re: Objížďka Macelje
26. 07. 2015 19:41
Je to tu už mockrát, ale zopakuju ti to:
záleží na tom, jestli chceš jet přes Ormož a Varaždin, pak se dáš před mostem po dvojce na tu Ormož.

Jestli chceš jet přes Cvetlin, přejedeš nový most a na prvním kruháku pojedeš prvním výjezdem na Ptuj - zahod, dojedeš na kruhák mezi Aldi a pumpou Petrol, posledním výjezdem ho opustíš na Dražence, jako kolem pumpy, a drž se po hlavní. Na stopce se dej vlevo na Videm.
Po viaduktu přejedeš nad přivaděčem k dálnici napříč (most nemá žádné napojení na ten přivaděč). Pokud uvidíš přes kukuřici, jaký je provoz na souběžné devítce na Macelj, můžeš se ještě rozhodnout, jestli pojedeš na Tržec (na kruháku směr Žetale, Podlehnik) a na tu devítku najedeš v Tržci, nebo se tomu vyhneš a z kruháku budeš držet směr Leskovec, Videm. Ten směr drž stále, projedeš Videm, Leskovec a dojedeš na hraniční přechod Cvetlin. Za ním se dáš vpravo k zámku Trakoščan, u něj pak vpravo nejkratší cestou k chorvatské dálnici.
Stačí?
Re: Objížďka Macelje
26. 07. 2015 19:59
Kdyz chces pres Cvetlin, jed jak pise Hill. Kdyz by jsi najel uz na hlavni silnici smer Macelj, na odbockach stavaji policajti a nenechaji te odbocit.
avatar Re: Objížďka Macelje
26. 07. 2015 20:47
Ja ten Ptuj projedu centrem, ne pres kruhace a novy most. A pak bych mozna doporucil nenajizdet na HR dalnici hned za Maceljem, ale az v Durmanci, pripadne jeste dal na Krapine. Ta prvni mytnice bude ucpana stejne jak prechod. Soubezna cesta podel dalnice je pekna, bez provozu a na Durmanci uz se provoz trochu rozptyli a pojede to
avatar Re: Objížďka Macelje
27. 07. 2015 07:33
Citaci
atnarfus napsal(a):
Kdyz by jsi najel uz na hlavni silnici smer Macelj, na odbockach stavaji policajti a nenechaji te odbocit.
A mají z toho špundus, zapoměls dodat. Odbočení totiž nesmí bránit, leda by za nimi zrovna vyprošťovali účastníky nehody nebo tudy zrovna šlo procesí, karneval nebo jiné zvíře.
Re: Objížďka Macelje
27. 07. 2015 08:40
Nevim jak to maji slovinci, ale u nas ti muze prikazat smer jizdy. Na vlastni oci jsem videl, jak policajt auto odbocit nenechal. Vlezl s placackou do prostred odbocky a auto valil dal po hlavni. Byl husty provoz v obou smerech, tak asi nechtel aby se odbocovalo doleva.
avatar Re: Objížďka Macelje
27. 07. 2015 09:07
No, kdybys nejel do Chorvatska, ale za rodinou či kámošem do Videmu, Leskovce či třeba na Dravinjski Vrh, nechal bys policajty, aby tě poslali do Chorvatska?
Ačkoli místní jsem tam nikde odbočovat neviděl, ti zřejmě po devítce nejezdí, tolik času zase nemají... I když už přijedou se známkou po dálnici, od Draženců radši sjedou na Ptuj a dál jezdí zřejmě okreskami.
Re: Objížďka Macelje
27. 07. 2015 10:13
Moc díky, trasu máme připravenou ať už přes Macelj, tak přes Cvetlin a operativně se pak rozhodneme kudy... Tahle objížďka Macelju je jen taková pojistka, kdyby náhodou byly kolony už v noci, kdy mám naplánovaný průjezd Maceljem. Podle kamer sledovaných v sobotu ráno by to mělo být ok,pokud Macelj přejedeme do 6:00 v sobotu ráno.

Tak snad to klapne yawning smiley

Díky moc všemsmileys with beer
avatar Re: Objížďka Macelje
27. 07. 2015 10:53
A můžu se zeptat, kde sjíždíte na Cvetlin při zpáteční cestě? V Krapině nebo dřív? Já sjížděl 2x v Krapině, jednou jsem směr na Cvetlin trefil po "bloudění" přes centrum Krapiny, podruhé při objíždění Krapiny (podle značek) nás to neustále tlačilo na dálnici, takže to dopadlo "přes Macejl". Samozřejmě s mačkanicí při placení mýta na minimálně 7 pokladnách, pak mačkanice při sjíždění do dvou pruhů a čekání v koloně mezi pokladnami a hranicí HR - SLO.
Bylo to bez navigace, Nevydržela pojistka v autě na zásuvku. To jsem zjistil ale až doma (v klidu), neboť i Návod na výměnu této pojistky nesouhlasil se skutečností uložení pojistek v autě.
avatar Re: Objížďka Macelje
27. 07. 2015 12:00
Co jsem si zvykl na to, že silnice mají nějaká čísla, jezdím podle nich. Až na výjimky (a snad všechny na našem území) se podle těch čísel dá nezabloudit. A netřeba se spoléhat na nějakou navigaci.
Když sjedu v Krapině, letos asi po staré D1 do Đurmance neprojedu, je stále ještě zavřená, termín otevření byl 15.8.2015, ale dnes těžko nějaký dohledat, honí to tam stále okreskami.
Čili, když není kolona ještě tak dlouhá, stačí zaplatit a sjet na starou D1 až v Đurmanci. U hranic je možnost zkusit se zapáskovat do kolony na dálnici (už neplacené; je to jen asi o 5-10 minut pomalejší, než po volně průjezdné dálnici) nebo to vzít vpravo přes Trakoščan, Cvetlin, Videm a Pobrežje do Ptuje. To je o 15 km delší a o půlhodinu pomalejší, ale, je-li ucpaná mýtnice na dálnici nebo některý z obousměrných úseků před ní, může se naopak i přes toto zpoždění půlhodina (i víc) ušetřit.
Když ale hlásí, že policie odklání dopravu už v Đurmanci či dokonce v Krapině, nemá smysl jezdit dálnicí až tam, tím se moc nezíská. Ty objížďkové okresky jsou ucpané rychleji, než dálnice.
To je už lepší vyjet z dálnice na výjezdu 4 Sveti Križ - Začretje, odbočit vlevo na jedničku a hned vpravo na silnici D35 do Lepoglavy, tam se dát vlevo na k zámku Trakoščan po D508, u zámku ji opustit vpravo na okresku ŽC2056 a v Cvetlinu u (pouze chlastacího) baru vlevo po ŽC2042 na hranice. Odtud pak silnice pokračuje jako slovinská II-690 do Videmu. Ztráta proti volně průjezdné dálnici v Ptuji před mostem nepřesáhne tři čtvrtě hodiny, zajížďka asi 18 km.
Všechno je to sázka: jestli se mezitím dálnice rozjede, neušetřím nic. Pravděpodobně se ale kolona na dálnici bude prodlužovat a v takovém případě to kličkování zase úplně k zahození nebylo. Jestli jsem nebyl rychlejší, než poskokem skok po dálnici, no tak jsem nebyl. A co? Jezdím ve dne, tak oči zase dostaly nažrat, nechcípnou tak hned. A taky jsem něco ušetřil na mýtném, jestli to vůbec stálo za řeč...
Nemám totiž rád, když se zážitek z cesty omezí na pouhé šedá - bílá - šedá - bílá - šedá - bílá - bílá - bílá - šedá - bílá -....
avatar Re: Objížďka Macelje
27. 07. 2015 13:03
....To je už lepší vyjet z dálnice na výjezdu 4 Sveti Križ - Začretje, odbočit vlevo na jedničku a hned vpravo na silnici D35 do Lepoglavy, tam se dát vlevo na k zámku Trakoščan po D508, u zámku ji opustit vpravo na okresku ŽC2056 a v Cvetlinu u (pouze chlastacího) baru vlevo po ŽC2042 na hranice. Odtud pak silnice pokračuje jako slovinská II-690 do Videmu. Ztráta proti volně průjezdné dálnici v Ptuji před mostem nepřesáhne tři čtvrtě hodiny, zajížďka asi 18 km. ...
Díky, tak to budu nejspíše řešit, když budu mít informace o ucpaném přechodu Macejl. Vloni to bylo ucpané (nepouštěli vůbec po dálnici) i v sobotu v polovině září. Bylo to snad "díky" velkým dešťům v oblasti. Na informační tabuli bylo pouze "kolona za 5 km", než jsem si to uvědomil, že je kolona už asi od Krapiny, nedalo se odbočit a hnali nás všechny snad přes Durmanec nebo jak se přechod jmenoval.
Re: Objížďka Macelje
28. 07. 2015 06:44
Chci se zeptat, cesta z Ptuje na hraniční přechod Cvetlin je podobná (kvalita), jako objížďka dálnice Mureck - Lenaret - Ptuj? Podle příspěvků, které jsem přečetla, to vypadá, že je užší.
avatar Re: Objížďka Macelje
28. 07. 2015 07:16
Zdá se užší (celkem v pohodě), ale povrch byl kvalitnější. No a měl jsem dojem, že je tam dost mírných i větších zatáček. Průměrná rychlost nic moc.
Re: Objížďka Macelje
28. 07. 2015 11:08
No uvidíme, jaké budou kolony, rozhodneme se aktuálně situaci.
avatar Re: Objížďka Macelje
03. 07. 2019 13:30
Protože dálniční přechod Gruškovje - Macelj zůstává jedním z nejužších míst dálniční trasy, řekl bych, že je čas oprášit toto vlákno o objíždění tohoto přechodu. Může se to totiž tentokrát hodit právě a hlavně těm, kdo se k němu po dálnici přiblížili, a po dálnici pokračují.
My, kdo objíždíme slovinskou dálnici, stejně jezdíme jinými hraničními přechody a máme na to také vhodné vlákno...

Ano, objížďka Macelje může být opět aktuální téma!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (03. 07. 2019 13:48).
Re: Objížďka Macelje
03. 07. 2019 14:11
A byla! Díky Hille!
avatar Re: Objížďka Macelje
07. 07. 2019 22:28
Citaci
triplex, ačkoli pojede po dálnici, ve vláknu pro neplatiče dálniční známky napsal(a):
Išiel niekto zjazd z A4 smer Podlehnik smer Spodnje Gruškovje až na Zgornji Leskovec a tam vpravo na Mala Varnica sa napojiť už normálne na hraničný priechod Cvetlin.

Ne, že by to nešlo, ale i ve dne počítej s tím, že silnice překonává hřeben (asi 120 m nahoru a dolů, pak znovu stoupá k Cvetlinu, který ani tak vysoko není), není nijak široká ani kvalitní, radost se vyhnout, když někoho potkáš odnaproti. Traktor, když ti neuhne mimo silnici, nepředjedeš. A hlavně - většina cesty je v lese, je-li na některé z mnoha křižovatek značená, vyznají se v tom jen místní. Nedělám si iluze, že by se dodnes něco výrazně změnilo, za ty roky tam žádná ani poloviční uzavírka kvůli rekonstrukci nebyla.
Jestli to chceš jet potmě, tak to ti přeju šťastné pořízení, i když s navigací by se to povést mohlo napoprvé.
Jel jsem to v září 2009 z druhé strany, bez navigace, to ještě dálnice končila v Dražencích u Ptuje, dál se stejně neplatilo, ale pro příště jsem chtěl vyzkoušet Cvetlin. Jenomže odtud nás vrátili, že to není mezinárodní přechod. Taky nás mohli pustit, od léta 2010 už mezinárodní byl.
Na jedné z křižovatek jsem blbě odbočil a pak jsme se motali kdesi přes Majski a Dravinjski vrh (tam jsou značené jen slepé odbočky) do Podlehniku. Bylo tam krásně, ale ten kousek jsme jeli asi hodinu. Podívali jsme se aspoň někam, kam se většina k moři spěchajících nikdy nedostane, ale na objetí kolony to bylo zcela neefektivní.


Když už teda chceš Macelj objet přes Cvetlin, sjeď z dálnice A4 už na exitu 6 Lancova Vas a jeď přes Videm po silnici 690. Je to sotva o půl kilometru delší, ale časově stejné, spíše rychlejší, především je tam lepší silnice. A hlavně - nehrozí, že budeš někde po vrškách bloudit, převýšení za Videmem nestojí za řeč.

Edit: oprava překlepů



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (07. 07. 2019 22:36).
Re: Objížďka Macelje
07. 07. 2019 23:43
Ďakujem pripravím si obchádzku tadiaľ ak by to bolo na viac ako 45min. tak to budem obchádzať. Ešte sa ťa chcem spýtať je lepšie v Chorvátsku naskočiť už pred mýtnicou Trakoščan alebo až Durmanec? Áno idem v noci a na googlestreet to nevypadlo moc dobre ani cez deň :-)
Re: Objížďka Macelje
08. 07. 2019 01:50
Jak píše Hill po690 je cesta na Cvetlin a pokud máš i navigaci nedá se zabloudil mne vedla 28.6. v noci v pohodě.
Já pak jel na Trakoščan a po 2258 na D1 a po staré až dolů. A už vím že zpět pojedu opět stejně. Mně se cesta libila :-).
avatar Re: Objížďka Macelje
08. 07. 2019 06:01
Jestli už budeš objíždět kolonu na hranici, je téměř jisté, že se na její délce podílí i ucpaná mýtnice Trakoščan. Čili nějaký čas pak můžeš ušetřit nájezdem Đurmanec. Cesta je pomalejší asi o 3 minuty, ale v Đurmanci nejsou fronty na lístek obvyklé (v opačném směru na placení zrovna tak).
A ještě ušetříš skoro 45 % na mýtném (letos je to 16 proti 29 HRK).
Re: Objížďka Macelje
08. 07. 2019 06:13
Jardo, je to 48 ku 27 kuníků, nájezdem v Durmaci je úspora 43,75%. Nekoukal si na skupinu I.?
avatar Re: Objížďka Macelje
08. 07. 2019 07:29
Pardon, koukal jsem na motorky.
Ale vyšší skupiny jsou na tom na procenta skoro stejně.
Re: Objížďka Macelje
09. 07. 2019 11:01
podle mě záleží v jaký den a v kolik hodin se na hranici člověk dostane ... když je to v noci a dálnici SLO člověk je ochoten zaplatit, tak si myslím je nejlepší jet přes Macelj protože tam ty kolony v noci nejsou, jel jsem vloni přes Ormož a tam žádné auto nebylo, ale cesta nic moc ... kamarád jel přes Macelj a jestli zdržení 5min, a to vlastně i dálnice ještě nebyla otevřená v obou směrech ...
Re: Objížďka Macelje
09. 07. 2019 11:26
Na Macelji si nevybereš. Na Gralle jsem juknul na kamery, přechod mrtvo a než jsem tam dojel, potrénoval jsem skoro hoďku a půl rozjezdy. Noc ze soboty na neděli v červenci. Přifrčí vláček více aut, střídání směn a je hotovo.
Re: Objížďka Macelje
09. 07. 2019 14:42
Jen pro zajímavost, co vám ukážou mapy.cz, pokud si zadáte průjezd z Ptuje do Záhřebu mimo SLO dálnici [mapy.cz]
Ato nemluvím o tom, že vás to nažene na dálnici mezi 8. a 7. kilometrem. Snad se nebude při navigování nikdo na mapy.cz spoléhat.
avatar Re: Objížďka Macelje
09. 07. 2019 17:40
Mapy.cz naplánují cestu přes můstek u Gruškovje a objížďku betonového zátarasu. Ale na mostě je zamčená brána. Někdo od té brány má klíče, posledně tudy projížděl traktor a traktorista za sebou sklopil závoru, bránu zavřel a zamkl.
Tato fotka je stará, je to pohled ze slovinské strany do Chorvatska. Dnes tam je podél potoka plot se žiletkovým drátem navrchu a stejný je i na bráně.
Re: Objížďka Macelje
09. 07. 2019 18:54
Na ten plot jsem čučel teďka při návratu, na bránu taky. (na Ormoži jsem to na mostě rozdejchal smiling smiley, ale tady uprostřed lesa si povídám..."to snad na noc tady zamykají ne?" a popravdě fakt jsem chvili přemýšlel, jestli je ten přechod nonstop .)
Re: Objížďka Macelje
09. 07. 2019 20:23
Bola tu reč o striedaní smeny na hraniciach. Vie niekto kedy sa striedajú teda kedy končí v noci jedná zmena a nastupuje druhá? Na Slovinskej strane a na Chorvátskej snáď to isté.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.