Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Objížďka Macelje

Autor čert17 
avatar Re: Objížďka Macelje
30. 06. 2012 18:06
Jsem nějak pomýlená,není to přechod ale mýtnice.Tak už je to dobře?
Re: Objížďka Macelje
30. 06. 2012 18:40
f



Upraveno 2krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:26).
avatar Re: Objížďka Macelje
30. 06. 2012 19:28
Ale blbost: donedávna se říkalo poslednímu výjezdu z AZM před hranicí "Trakošćan", myslím, že se to ještě tiskne na račun při opouštění dálnice.
To, co je na fotce výše, je vjezd do mýtnice Trakošćan, nikoli celnice. A ta je nejblíž na Maclju.
K zámku Trakošćan je nejblíže přes hraniční přechod Cvetlin, dál jde o to, jestli kdo chce být dřív na dálnici, tedy jede vpravo a na dálnici najíždí na mýtnici Trakošćan, nebo u zámku odbočí doleva na Lepoglavu a pokračuje po silnici D35 na Sveti Križ-Začretje, kde teprve na AZM najede.
Re: Objížďka Macelje
30. 06. 2012 20:51
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:25).
avatar Re: Objížďka Macelje
01. 07. 2012 06:37
V roce 2011 třetí týden v srpnu v neděli jsme jeli kolem třinácté hodiny přes přechod Cvetlin. Přechod absolutně prázdný.V budce pouze jeden znuděný chorvatský celník. Mávnul...a byli jsme ve Slovinsku. Tam asi po kilometru (jestli si dobře vzpomínám) chtěli vidět pasy.
Následně jsem se dočetl, že na Macejlu byla dost dlouhá kolona. Takže letos na zpáteční cestě zase tudy.
Z dálnice jsem sjížděl na Krapinu. Tam jsem se sice trochu zamotal "do centra" (neměl jsem nastavenou navigaci), ale po jejím zapnutí již vše bez problémů. K moři jedeme ve čtvrtek v noci, takže přes Mureck, Ptuj a Macejl (vloni asi 6 aut před námi).
Re: Objížďka Macelje
01. 07. 2012 13:10
to kabinet302: A ve Slovinsku si se napojil na Podhlednik? Nebo si jel mimo hlavní až do Ptuje?

Pokud jsem to spočítal dobře, tak od sjezdu z dálnice na Cvetlin a napojení na hlavní v Podhledniku je to zajížďka 15km, ale pokud je zacpaný Macelj, tak se to asi vyplatí...



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Martin_77 (01. 07. 2012 13:25).
Re: Objížďka Macelje
01. 07. 2012 13:29
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:25).
avatar Re: Objížďka Macelje
01. 07. 2012 19:12
Nezkoušel někdo objížďku Macejle Ptuj-Spuhla-doprava na Markovci-přejet ten kanál a pak přes tu říčku po přehradě a dál na Videm? Tam se napojíte na cestu na Cvetlin. Pokud je to reálný, je to mnohem lepší než jezdit až do Varaždinu. Google na tom jezu/přehradě ukazuje auto, takže průjezdný to je.
Ještě dotaz na ten přechod Cvetlin.. vracím se 1.9.... bude už pro turisty zavřenej?
avatar Re: Objížďka Macelje
01. 07. 2012 20:23
Včera v poledne přechod Macelj ven z Chorvatska 2km kolona, jeli jsme to hodinu - chorvatští celníci v pohodě, problém byl na slovinské straně. V protisměru, tzn. do Chorvatska jsme pak viděli ve Slovinsku pomalu se šinoucí kolonu, která se táhla od dálnice. Jak daleko na dálnici auta stála nevím, odbočoval jsem na Ptuj (levná nafta - cestou tam 1,296e, zpět 1,267e pumpa Petrol), ale táhlo se to hodně daleko.
Takže: kdo ví, jak na Cvetlin, využijte to.
avatar Re: Objížďka Macelje
01. 07. 2012 21:57
Citaci
valeri napsal(a):
...Ještě dotaz na ten přechod Cvetlin.. vracím se 1.9.... bude už pro turisty zavřenej?

Předloni byl už pro turisty otevřený celoročně, zatím se nikde nepíše, že by to zase zrušili. Klidně můžeš přes ten přechod jet i kdykoli později.
Citaci
Policejní velitelství ve Varaždinu uvádí pouze
Stalni cestovni granični prijelaz za pogranični promet Cvetlin Stálý hraniční přechod pro příhraniční provoz
trenutno u funkciji međudržavnog cestovnog graničnog prijelaza (přednostně ve funkci mezistátního hraničního přechodu)
telefon: 042/372 352
dozvoljen prelazak državljanima Republike Hrvatske, Europske unije, Europskog gospodarskog prostora i Švicarske Konfederacije (dovolen přechod občanům Chorvatské republiky, EU, Evropského hospodářského prostoru i Švýcarské konfederace).
Omezení pro turistický provoz po roce 2009 z výpisů zmizela.
Re: Objížďka Macelje
02. 07. 2012 09:20
To Hill: máš najetou nějakou trasu, tzn, kde sjet z dálnice směr Cvetlin? Chtěl bych co nejpozději, abych mohl využít co nejvíc dálnici, ale sjezd na Trakoščan je asi pozdě, to bych se už mohl dostat do kolony, že?
avatar Re: Objížďka Macelje
02. 07. 2012 11:50
Když už se potřebuješ vyhnout Maclju, tak proto, že je před ním kolona. A z ní už nemá valný smysl odbočovat na Cvetlin.
Ono to podle mapy vypadá, že budeš zbytečně dlouho mimo dálnici, ale silnice D35 (výjezd Sveti Križ Začretje, pak odbočit na 508 před vsí Lepoglava) mi připadá jako nejvhodnější (jinudy jsem to ještě nezkoušel, ale někdo tu psal o výjezdu Đurmanec, bez navigace bych tudy ale jel jen na kochačku).
Re: Objížďka Macelje
02. 07. 2012 12:20
Vědět, že je ten přechod zacpaný, tak klidně, ale kdo to ví? Popojížděl jsem tam jen jednou cca půl hodiny...
Re: Objížďka Macelje
03. 07. 2012 00:36
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
>....(jinudy jsem to ještě
> nezkoušel, ale někdo tu psal o výjezdu Đurmanec,
> bez navigace bych tudy ale jel jen na kochačku).

Jel jsem to loni a letos (tuto sobotu) to asi budu absolvovat zase. Není to žádný problém i bez navigace. V Durmanci se sjede z dálnice, pokračuje se po silnici souběžné s dálnicí. Po ca 9 km se odbočí na silnici 508 a po dalších ca 10 km se odbočí na silnici 2056. Dále pak v Cvetlinu na silnici 2042 a za chvíli jste ve Slovinsku. Je prakticky nemožné zabloudit...
avatar Re: Objížďka Macelje
03. 07. 2012 07:13
Tou kochačkou jsem měl na mysli pohled na parkující vozidla na dálnici, podle které jedu.

Martine, na HR2 to hlásí každou chvíli. Slovům "Granični prijelazi, Macelj, gužva, kolona dva, pet, desat kilometara, zastoji dva sata...." snad rozumíš, nehledě k tomu, že hlášení HAKu se vysílá i v češtině.
Když to uslyšíš až poté, cos na AZM vyfasoval dálniční lupen, je šance na výrazné zkrácení kolony asi tak 1:4, než ji dojedeš. Když to uslyšíš na úrovni Začretje, šance se pronikavě zmenšuje: většinou ta kolona už kratší nebude.
Re: Objížďka Macelje
06. 07. 2012 08:26
Ahoj všem, mám jeden dotaz, na který jsem ať jsem tady hledal jak chtěl nenašel jednoznačnou odpověď. Chtěl bych objet Macelj z důvodu očekávaných komplikací jednak při sjezdu z dálnice u Ptuje, kolony před hranicemi, kolony kousek za hranicemi.

Chtěl bych jet trasu Ilz - Feldbach - Bad Radkersburg - Ljutomer - Ormož - Varaždin - nájezd na A4.

Jaký ale použít hraniční přechod mezi Ormoží a Varaždinem ? Podle map to vypadá hraniční přechod mezi Ormož a Vinica a nebo mezi Ormož a Čakovec.

Poradí někdo prosím? Případně i další připomínky a náměty k této trase.

Předem díky.
avatar Re: Objížďka Macelje
06. 07. 2012 12:47
Můžeš přímo v Ormoži, ale loni jsem "objevil" Zavrč je tam hned u přechodu i benzinka s LPG, tak letos jedině tudy smileys with beer
Re: Objížďka Macelje
07. 07. 2012 20:14
valeri napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nezkoušel někdo objížďku Macejle
> Ptuj-Spuhla-doprava na Markovci-přejet ten kanál a
> pak přes tu říčku po přehradě a dál na Videm? Tam
> se napojíte na cestu na Cvetlin. Pokud je to
> reálný, je to mnohem lepší než jezdit až do
> Varaždinu. Google na tom jezu/přehradě ukazuje
> auto, takže průjezdný to je.
> Ještě dotaz na ten přechod Cvetlin.. vracím se
> 1.9.... bude už pro turisty zavřenej?


Dnes jsem to projížděl. Je to průjezdné pro osobní auta a dodávky (i větší - potkal jsem tam i karavan se středočeskou SPZ). Dvě auta si tam místy nevyhnou, ale jsou tam místa, kde se dá počkat, až protijedoucí auto projede.
[maps.google.cz]




Pozor ve Videmu. Po odbočení z hlavní silnice jsou kousek od sebe dva ty jejich debilní, téměř neviditelné retardéry...



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Alf60 (08. 07. 2012 08:46).
Re: Objížďka Macelje
08. 07. 2012 10:47
no nevím, přes tu hráz je to 11 km a 17 minut [maps.google.cz]

směrem na Tržec je to 9 km a 14 minut [maps.google.cz]
Re: Objížďka Macelje
08. 07. 2012 13:18
Jenže pokud pak jedeš např. po 712 na Radgonu, tak to porovnání časů vypadá jinak:
[maps.google.cz]
[maps.google.cz]
Re: Objížďka Macelje
08. 07. 2012 13:58
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:24).
avatar Re: Objížďka Macelje
08. 07. 2012 14:08
Doplním L.K.: ...a přejte si, aby stejný nápad dostalo co nejméně dalších řidičů jedoucích přes hráz proti vám. Pak ty minuty budou totiž vypadat zas úplně jinak. Skutečně ten čas není důležitý, hlavní je dojet do cíle i zpět.
Tak šťastnou a pohodovou cestu všem, ať už jedete tam, zpět, nebo třeba i jinam.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (08. 07. 2012 19:24).
Re: Objížďka Macelje
08. 07. 2012 18:41
Včera jsem se vracel přes Cvetlin a dále na Ptuj a naprostá pohoda. Je to malá zajížďka, která nezdrží. Moc aut se tam nepotká, jel jsem tam kolem 13h a proti jelo pár poláků, jeden rakušák a slovinec.
Re: Objížďka Macelje
08. 07. 2012 22:45
Tos jel kousíček za mnou. Já jsem byl na chorvatské celnici ve 12:40
Re: Objížďka Macelje
09. 07. 2012 17:28
Pánové pozor, v Zavrči je menší objížďka. Asi 10 km. Sjedete za přmostěním řeky Dravy a napojíte se přímo v Zavrči. 3.7. jsem se byl projít u jednoho bratrance a viděl jsem dost aut s CZ jak si to šinou směrem na Hraščicu.(Varaždin) Tam se sjíždí na dálnici. na ZGB a dál Split. Cena poplatků Varaždin - Šestanovac 26 + 197 kn.
Re: Objížďka Macelje
09. 07. 2012 19:54
RE : Hradečák.
Prosím popiš blíže tu objížďku v Zavrči, kudy to vede. Jedu tudy letos poprvé a už v pátek, tak abych věděl co mám čekat. Děkuji.
Re: Objížďka Macelje
09. 07. 2012 21:12
Přejedeš u Zavrče (pod Hradem BORL) na objížďku a objedeš hrad Borl.
No a vyjedeš přímo v Zavrči na novém kruhovém objezdu.
Neboj, já to jel v noci a pohoda. Je to skutečně jenom párk km. A značeno !!! ----OBVOZ ----

P.S. Oni to snad dělají jenom kvůli tomu, aby sis hrad prohlédl i z druhé strany !spinning smiley sticking its tongue out
Re: Objížďka Macelje
14. 07. 2012 16:32
Pro ty, kteří mají strach z průjezdu přes Cvetlin malá ukázka. Mimochodem, je na ní vidět, jak zlý slovinký celník ani nepožadoval, abych úplně zastavil. Stačil mu jen letmý pohled na pasy.

První část



Druhá část






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (14. 07. 2012 16:58).
avatar Re: Objížďka Macelje
15. 07. 2012 13:00
Alf60
Videa pekny, ale vrta mi hlavou proc si z HR dalnice na ten Trakoscan a Cvetlin uhybal az tesne pred Maceljem . To uz prece nemelo smysl. Ja ten Cvetlin hodlam vyuzit akorat v pripade, ze HR dalnice pred Maceljem bude plna. Jedu zpet v sobotu rano. A v tom pripade bych sjel jeste pred Krapinou v Svajlkovci a pak dal na Lepoglavu - Cvetlin. Podle Google to je 36 km/34 minut, coz je lepsi nez 2 hodiny na dalnici
Re: Objížďka Macelje
15. 07. 2012 15:26
Už se mi stalo, že jsem bez problémů projel chorvatskou částí a zakysl na slovinské (stejně jsem to zažil i v opačném směru). Proto, když jedu v sobotu v sezóně, jezdím automaticky přes Cvetlin. Mimo to jsem se chtěl setkat s dcerou, která jela s přítelem opačným směrem a vycházelo to zrovna na Cvetlin.
Přes Lepoglavu se mně to zdá jako zbytečná zajížďka. Pokud bych věděl, že je ucpaná už mýtnice Trakoscan, sjížděl bych v Durmanci.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alf60 (20. 07. 2012 05:55).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.