Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Objížďka Macelje

Autor čert17 
Re: Objížďka Macelje
01. 07. 2011 18:29
Také mám malé pochybnosti, tak to zítra okolo 14 hod odpolední zkusím projet, neboť Macelj bude na prasknutí.
avatar Re: Objížďka Macelje
01. 07. 2011 20:08
Na této mapce přechod uvedený je jako Zgornji Leskovec. Je označený jako mezistátní a tedy ho mohou používat občané EU.
Je to vlastně pobočka přechodu Gruškovje - Macelj.
Re: Objížďka Macelje
01. 07. 2011 20:23
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:44).
avatar Re: Objížďka Macelje
01. 07. 2011 20:59
Předloni 26.9. mě odtamtud vrátili, že je po sezóně, od loňska je vedený jako celoročně průjezdný pro občany EU atd... bez časového omezení, ale na to tu je odkaz už ve více vláknech.
Jenže loni jsem ho nezkoušel.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (04. 07. 2011 07:03).
Re: Objížďka Macelje
02. 07. 2011 07:03
Je 7:00 a kolona na Slovinské straně má 12km confused smiley
Re: Objížďka Macelje
02. 07. 2011 07:11
Přemo, odkud máš tu informaci?????
Re: Objížďka Macelje
02. 07. 2011 07:22
avatar Re: Objížďka Macelje
02. 07. 2011 07:38
To se dovíš například tady. V pravém sloupci jsou informace o dopravní situaci, hned nahoře je napsáno, v kolik hodin byla informace vložená.
Na mapce vedle si můžeš rozkliknout jednotlivé značky a tam je ta informace taky, jen o nějakou tu minutu starší - když roste kolona směrem do vnitrozemí, objevují se další značky s čerstvějším časem.
Momentálně hlásí hustý provoz už před odbočkou Hajdina na A4, častý zástoj, takže se poskakuje v koloně. Na dálnici momentálně hlásí taky cukavý provoz v úseku Hajdina - Draženci, což znamená, že na devítce lze očekávat dvouhodinové přískoky.
Navíc se můžeš podívat na kamery (zaškrtni si nad mapkou Cestne kamere) nebo si zaškrtni Števci prometa a klikni na to počítadlo, které tě zajímá - například teď na GI-9 u Gruškovje popojíždí rychlostí 11km/h, počet vozidel stoupl na 480 vozidel/hodinu, rozestup 3,6s. Píšu stoupl, protože před pěti minutami byla rychlost 8km/h a průjezd 336 vozidel/hod.
Ve směru od hranic problém není (69km/h , 156 vozidel za hodinu)
Re: Objížďka Macelje
02. 07. 2011 08:24
Po 4 hodinách "plazení" se právě podařilo známým projet přechod Macelj
Re: Objížďka Macelje
02. 07. 2011 09:02
Doporučuji objet MACEJL přez Ormož ( Varaždin). Dnes v noci jsem po půlhodině od 21:00 do 04:00 koukal na webku a nonstop řada jak p.....angry smiley
avatar Re: Objížďka Macelje
02. 07. 2011 09:08
Aktuálně se fronta zkrátila, končí na A4 těsně za odbočkou Hajdina. Vypadá to nadějně, hustota průjezdu až sem stoupla na 980 aut za hodinu, ale na dálnici se parkuje či poskakuje ve dvou pruzích, které se pak musí vejít do jednoho a ještě se do toho u Draženců se snaží vecpat dalších asi 5-6 aut každou minutu.
A GI-9 (a hraniční přechod) stíhá pobrat 960 vozidel za hodinu, rychlost už je "naštěstí" 25km/h.
Tedy odhad autoklubu, hovořící o 2 hodinách přískoků, je silně optimistický.
Autoklub doporučuje požít přechody Ormož - Središće ob Dravi nebo to z Ptuje vzít přes Majšperk na Rogatec - Dobovec.
Re: Objížďka Macelje
02. 07. 2011 23:29
Zdravím všechny,

jen pro informaci HP Cvetlin jsem přejížděl naposledy začátkem září 2009 a naprostá pohoda, jedete lesem nikde žádné auto byli jsme tam sami na přechodě celnící a policajti seděli na židlích, letos po 9 letech směr orebič tak to vezmu zase přes cvetlin, pro jistotu jsem psal mail slovinské policii jestli je možné přechod použít, odpověd došla za dva dny ,
Re: Objížďka Macelje
02. 07. 2011 23:48
Taky bych chtěl jet přes Cvetlin.Po přejetí HP Cvetlin jet na Trakoščan-Macejl?
Anonymní uživatel
Re: Objížďka Macelje
03. 07. 2011 06:13
Říkám to stále. Přes Ormož je to zajížďka. Z Ptuje musíte na Spuhlju, tam doprava a směr Zavrč. Proč má každý jenom Ormož? To neumíte číst v mapách?
Krásná nová cesta. No nevím, každý dle svého. Já tedy - Zavrč.
Nikdy se nejezdilo do Mariboru (Ptuja) přes Ormož. To tedy nepamatuji. A to se do MB nebo Ptuja jezdilo i do práce.moody smiley
Re: Objížďka Macelje
03. 07. 2011 13:10
for SENTY

jasně přes trakoščan směr Macejl,kde se napojíte na dálnici, skoro celá cesta vede lesem mírně do kopce po pěkné asfaltce
Re: Objížďka Macelje
03. 07. 2011 22:47
jo jo taky tudy jezdim , pekny nazev Zavrc thumbs up smiley . Jinak to Slovinsko patek/sobota masakr, ale kdo chce kam ......
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Říkám to stále. Přes Ormož je to zajížďka. Z Ptuje
> musíte na Spuhlju, tam doprava a směr Zavrč. Proč
> má každý jenom Ormož? To neumíte číst v mapách?
> Krásná nová cesta. No nevím, každý dle svého. Já
> tedy - Zavrč.
> Nikdy se nejezdilo do Mariboru (Ptuja) přes Ormož.
> To tedy nepamatuji. A to se do MB nebo Ptuja
> jezdilo i do práce.moody smiley
avatar Re: Objížďka Macelje
04. 07. 2011 12:50
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Říkám to stále. Přes Ormož je to zajížďka. Z Ptuje
> musíte na Spuhlju, tam doprava a směr Zavrč. Proč
> má každý jenom Ormož? To neumíte číst v mapách?
> Krásná nová cesta. No nevím, každý dle svého. Já
> tedy - Zavrč.
> Nikdy se nejezdilo do Mariboru (Ptuja) přes Ormož.
> To tedy nepamatuji. A to se do MB nebo Ptuja
> jezdilo i do práce.moody smiley


Měl jsem přes ten Zavrč v plánu jet zpátky, abych se vyhnul každoročním kolonám na Krapině. Za Záhřebem u Sveti Kříž - Začretje sjet z dálnice směrem na Novi Golubovec, Ivanec, Maruševec, Zavrč, Ptuj. Od sjezdu z dálnice do Ptuje je to 75 km a 1:40 hod jízdy. Je to zajímavá alternativa Krapiny, nezkoušel někdo?
Re: Objížďka Macelje
28. 07. 2011 21:44
Myslíte že má cenu jet přes Cvetlin?Nechce se mi čekat v koloně před Macejlem.Já jen aby celníci na Cvetlinu nedělali problémy když jim dojde že objíždím Macejl.
Re: Objížďka Macelje
28. 07. 2011 22:09
S celníky bych si hlavu nelámal,více turistů se různě"toulá",nejen proto,aby objeli jiný hraniční přechod.Jinak záleží na tom,kdy pojedete.Já jel ve čtvrtek tam a v neděli večer z5 a Macelj byl volný.V sobotu je to horší,to už stojí za úvahu.Nakonec,poznáte to už podle provozu od Grazu.

Karel
Re: Objížďka Macelje
30. 07. 2011 09:02
Tak teď jsem z toho Matěj, Slovinci uvádějí v sobotu ráno čekačku 25 min. Mám nachystanou objížďku přes Rogatec, ale za tohoto stavu by to nic nepřinášelo. Je to fakt těžká loterie, asi se domluvím s kolegyní a zjistím aktuální stav na netu live, jedu 12.8. a bojím se německé invaze.
Re: Objížďka Macelje
30. 07. 2011 09:14
Sleduju web kamery a jímá mě hrůza z těch kolon.Jedeme 9.8.,tak doufám,že to nebude tak hrozný,ale známý tam jel v sobotu,v 7 ráno byl na hranicích a v 16.00 toho dne volal,že je tam ještě.Tak to by mě asi porazilo.
avatar Re: Objížďka Macelje
30. 07. 2011 12:36
Nějak to dopadne, nemá cenu se nervovat
Re: Objížďka Macelje
30. 07. 2011 21:34
Dnes jsem přes Cvetlin jel a mohu potvrdit,že naprosto bez problémů.Žádné auta,žádné čekání ani kontrola pouze podívání na občanky.Cesta k hran.přechodu ujde jenom si budete připadat jak na horské dráze je tam spousta ostrých zatáček a do kopce.Po přejetí na chorvatskou stranu je cesta obdobná a poté vás čeká pohodový nájezd na dálnici.Doporučuji
avatar Re: Objížďka Macelje
31. 07. 2011 09:56
cestu do HR přes Macelj neřeším..čekám vždy max do 5minut...ale zpět čekám asi 45minut...bych chtěl vyzkoušet ten přechod Cvetlin...z A-2 sjíždíte v Durmancu?
Re: Objížďka Macelje
31. 07. 2011 18:18
A teď koukám že u Rogatce v tabulce od Přemy z 25.6. je uvedeno "zaprt". Není to uzavřeno?
Re: Objížďka Macelje
31. 07. 2011 19:10
To označení "zaprt" je pro Rogatec železniční hraniční přechod, normální silniční přechod Rogatec je OK, když tak ještě můžeš jet přes Dobovec, možná je to o nějakou 1-2 minuty rychlejší.
Re: Objížďka Macelje
31. 07. 2011 21:24
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> cestu do HR přes Macelj neřeším..čekám vždy max do
> 5minut...ale zpět čekám asi 45minut...bych chtěl
> vyzkoušet ten přechod Cvetlin...z A-2 sjíždíte v
> Durmancu?

Určitě. Dá se sjet i později, ale to už je téměř na přechodu a zřejmě už bys uvízl v zácpě.
Re: Objížďka Macelje
01. 08. 2011 07:34
Dík Přemo, beru Rogatec, mordoval jsem se s tou trasou v navigaci příliš dlouho na to abych ji zas měnil smiling smiley
avatar Re: Objížďka Macelje
30. 06. 2012 17:18

Koukám,že Trakoščan je také vytížený ale ne tolik jako Macelj
Re: Objížďka Macelje
30. 06. 2012 17:43
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (03. 01. 2013 20:43).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 82
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.