Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chladiaci box

Autor milos 
avatar Re: Chladiaci box
06. 06. 2019 08:06
... běžnou autochladničku ze supermarketu beru proto, že ji mám už asi 10 let ... a tudíž se její cena (cca 1.200,- Kč) tak nějak rozložila ...
jednu autochladničku jak Passaty, Superb, nebo MB ... bez problému utáhly ...
... letos se chystáme, ještě se ale uvidí ... na 3 týdny, proto beru nějaké sýry (celý Eidam, Niva, z mlékárny jsou podstatně levnější, než u moře) ... potom nějaké vakuované (nemražené maso), atd. ... to vše autě v chladničce vydrží při 8/10 st. C ... určitě celý den ...
zásadní je to, že autochladnička má šňůru jak na 12 V ... tak na 220 a tudíž jede celou dobu pobytu na apartmánu ... a tam to udělá nějaké 4/5 stupňů ...
... asi máte zkušenosti s tím, jak jsou na apartmánech chladničky velké ( když mluvím jak o potravinách, tak chlazení pití) ...
takže já s autochladničkou problém nemám ...

P.S. na různé výlety pak bereme termokabelu, do ní v petkách zamražené pití, které se postupně rozpouští a zároveň to chladí i svačiny (obvykle něco v toastech smoking smiley )

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (06. 06. 2019 12:04).
avatar Re: Chladiaci box
06. 06. 2019 14:35
Taky jsem přestal strkat chladničku do zásuvky, zbytečně to rozmrazovalo vše co bylo nahoře , teď to dovezu zmražené vše, včetně vrchu , a to jezdím taky 15-16 hodin celkový čas

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Chladiaci box
06. 06. 2019 18:31
Jezdím už 20 let s autolednicema a 2x jsem měl bílou 50l absorpční lednici tu jsem napájel přes měnič 12/230V. Jednou to šlo bylo chladno ale podruhý byl pařák a lednice topila jako sporák. Máte pravdu že je lepší autolednici nepouštět,uvnitř to sice chladí ale nahoře to topí a to dost. Při zastavení nebo vypnutí ten rozpálenej Peltier topí dovnitř. Mám Campingas 24l obalenou 2cm polystyrenu a navrch termoizolační fólii z lékárničky dovnitř dolů něco zmrazenýho a nahoru chladící vložky a hlavně to pod víkem zakrýt taky třeba 2cm polystyren a přes ní termoizolační clonu předního okna v Chorvatsku je pak výborná na okno. A ještě k tomu návrhu použít měnič sám měnič má spotřebu a měnit 12 na 230 a pak z 230 na 5V pro telefon ap.to aby se páni Watt a Ohm obraceli v hrobě.
Re: Chladiaci box
06. 06. 2019 21:23
Zmínění pánové se pohybovali v oblasi celovodičů, takže podobné kejkle s napětím ve spínaných polovodičových zdrojích je jistě nechávají v klidu odpočívat yawning smiley .
Jinak nesmyslnost použití nějakého výkonějšího měniče v autě je dána opět pouze dimenzováním zásuvky. Cokoliv přes 100W zásuvku (nebo spíše zástrčku spotřebiče) po čase spolehlivě zničí. Něco jiného je v někde v přírodě nebo na parkovišti měnič připojený přímo na svorky akumulátoru. Ne všechny spotřebiče se dají rozumně pořídit na 12V, třeba pivní chlazení... smileys with beer .
avatar Re: Chladiaci box
07. 06. 2019 13:10
… někdy není ani potřeba už dál chladit … (Ivan Dolac, 2016) drinking smiley
[www.rajce.net]

smileys with beer
avatar Re: Chladiaci box
07. 06. 2019 14:05
Petře tohle chlazení znám též a docela nám chutná s Honzou Koperou grinning smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Chladiaci box
07. 06. 2019 15:12
Používám už 3 rok kompresorovou ledničku - Waeco CoolFreeze CDF-26 a naprostá spokojenost. Není nejlevnější, ale vzhledem k tomu, že potřebuju převážet léky při teplotě 3 až 9 stupňů, byla to dá se říct jediná volba. Chladí až na mínus 18 při okolní teplotě až + 43 st., spotřeba 35 W, prostě praktická věc pro toho, kdo potřebuje stálé a spolehlivé chlazení. :-)
avatar Re: Chladiaci box
08. 06. 2019 20:35
... Martine ... tomu rozumím ... grinning smiley
PetrB1 ... co to je za zázrak, na -18 st. C ... to je teda síla ... kolik to má obsah a cena ... ?

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (08. 06. 2019 22:59).
Re: Chladiaci box
09. 06. 2019 03:48
Bessy
Smazaná citace posledního příspěvku

Zázrak to není, jen moderní technika. Nejsem odborník na lednice, ale má to nějakej speciální kvalitní kompresor (nízká spotřeba, vysoká účinnost, odolnost proti otřesům) - to ale není až tak podstatný, nejdůležitější je, že perfektně funguje.
Parametry: objem - 21 l (na výšku se vejde 1,5 l petka), napájení 12 / 24 V (na 220 je potřeba adaptér), chladící výkon - + 10 až -18 st při teplotě okolí + 16 až + 43 st., Rozměry (ŠxVxH) v mm: 550 x 425 x 260 , váha 12,7 kg a nakonec cena : cca 12 až 15 000.- (podle toho, kde se koupí).
Má vyndávací kovovej koš uvnitř, osvětlení a oddělenou přihrádku na mírnější chlazení.
Nastavení teploty po stupních, ukazatel teploty, ochrana proti vybití autobaterie. Mám ji 3 rok a naprostá spokojenost.
Tady je o ní snad vše.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (09. 06. 2019 20:35).
avatar Re: Chladiaci box
09. 06. 2019 07:13
... pěkná ... a když je potřeba na léky, tak by za ty prachy měla být spolehlivá ...

smileys with beer
Re: Chladiaci box
10. 06. 2019 13:59
Překvapivě dobrá zkušenost s polyst.krabicí tl.4cm a vloženou 2cm vysokou celoplošnou předmraženou gelovou vložkou (tzn.pasivní, bez dalšího dochlazování). Podle zdejších rad zabaleno do tenké fleece deky. Po 37 hodinách vč. stání na přímém slunku obsah jen lehce rozmražený thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil m-i- (10. 06. 2019 22:38).
Re: Chladiaci box
10. 06. 2019 21:34
Já jsem to psal. Měl jsem vyhlídlou Waeco za 9000,- . Ta značka je TOP. Většina kamioňáků ji má...
Re: Chladiaci box
10. 06. 2019 23:14
Waeco patří ke špičce v oboru. Dělá jak levnější chladničky (Peltier, teplotní rozdíl oproti okolí do 20°C), tak kompresorové mrazničky, které opravdu udělají -18°C bez ohledu na okolí. Např. WAECO CFX 50 má obsah 50 l, napájení 230V nebo 12-24 V, dálkové ovládání včetně monitoringu, takže v dosahu několika metrů na něm vidíš na displeji teplotu uvnitř a režim. Je to fantazie, pravda poněkud drahá, ale pro toho, kdo potřebuje uchovat potraviny a zejména maso delší dobu, docela nezbytná.
avatar Re: Chladiaci box
14. 07. 2019 15:44
Tony Stark napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já jsem si udělal do té přenosné lednice teploměr
> s displayem(arduino, oled display, teploměr a
> kapacitní tlačítko) a je to opravdu tak 12 až 14
> stupňů pod okolí.

Protože je škaredě, trochu jsem se hrál - vytiskl jsem rámeček, aby to trochu vypadalo. Ještě 3 týdny do odjezdu a já už hledám ledničku...


avatar Re: Chladiaci box
22. 07. 2019 13:01
Máš to hezké, já přidal i spínání, aby si hlídal nastavenou teplotu a neběžel zbytečně, protože ta moje lednice je nějaké výkonnější, nebo co. Vejde se do ní celej kastl piv i s kastlem. :-) Ale v autě ji nepoužívám. Mám ji asi 3 roky, stála snad 3000kč (dárek k narozkám)
avatar Re: Chladiaci box
22. 07. 2019 13:11
No já právě chtěl něco takového taky, ale když jsem tu lednici rozdělal, tak mě chuť přešla smiling bouncing smiley Experimentoval jsem i s peltierama chlazenýma vodou přes radiator, funguje to krásně, chladí jako blázen, ale samozřejmě z hlediska energetické účinnosti je to nesmysl.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.