Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chladiaci box

Autor milos 
Re: Chladiaci box
19. 06. 2010 19:28
Tak proti Lidlu nic nemám v pondělí se tam mohu zastavit ale já bych jí i používal přes léto na stavbach kde dělám a teplá voda se nedá pít a když si jdu koupit normální vodu k benzince tak tě stojí 20 korun smoking smileyTak si klidně připlatím .
Re: Chladiaci box
19. 06. 2010 20:01
Jasně chápu, pokud budeš box používat jak píšeš, tak je asi lepší si připlatit za kvalitu thumbs up smiley. Já koupil box v Lidlu protože ho fakt využiju párkrát za rok. Brácha má ten box jak jsem psal, používá ho taky v práci a je s ním velice spokojený.
Re: Chladiaci box
19. 06. 2010 20:17
A snad má i aut. vypínání aby ti nevybila autobateriismoking smiley to taky není k zahození ale v tom Lidlu se určitě poptám smoking smiley děkuji
Re: Chladiaci box
19. 06. 2010 21:17
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:55).
avatar Re: Chladiaci box
20. 06. 2010 09:01
Já prodávám tento,protože ho nepotřebujeme:[auto.bazos.cz]
Re: Chladiaci box
20. 06. 2010 13:21
Fido dík za radu smoking smiley tobě se něco stalo s lednicí v autě?Tak ted si mě docela dostal já myslel že to bude všechno v pořádku.
Re: Chladiaci box
20. 06. 2010 16:23
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (18. 12. 2012 14:54).
Re: Chladiaci box
20. 06. 2010 17:15
To je dobré vědět smoking smileyděkuji za upozornění budu to hlídat .
Re: Chladiaci box
11. 07. 2010 17:33
Tak konečně jsem dneska koupil ,to to ale trvalo smoking smiley [www.mall.cz] + adapter na 220 V .
avatar Re: Chladiaci box
11. 07. 2010 17:51
Mám něco podobného nepotřebuji ho,ale nikdo ho nechce....
Re: Chladiaci box
11. 07. 2010 20:22
jirkotoledo já na ten tvuj koukal kdyby byl vetší tak bych ho od tebe koupil smoking smiley
avatar Re: Chladiaci box
11. 07. 2010 20:39
Hlavně ať dobře slouží :-)
avatar Re: Chladiaci box
31. 03. 2017 08:53
Ahoj, rad bych ozivil toto vlakno.

Nemate prosim nahodou nekdo tip na malou (cca 10L), ale relativne ucinnou autolednicku?

Mame doma velkou (cca 20L) kompresorovou autochladnicku, ta je skvela, ale ta zabere hodne mista. Hledam neco mensiho, nemusi byt kompresorova (vzhledem na cenu), postacila by i termoelektricka, ale co jsem cetl, jeji vykon se hodne lisi a u tech mene vykonnych to nekdy i postrada smysl (kdyz v realu schladi o max 10C...). Rad bych neco maleho, skladneho, ale relativne "vykonneho".

Predem diky za tipy.
Preji hezky den
Patrik
avatar Re: Chladiaci box
31. 03. 2017 09:53
Obávám se, že to bude bída (opravdu max o těch 10°C). Nicméně je to řešitelné tak, že koupíš nějakou "marketovku" se slušnější izolací, k ní si z Číny dokoupíš nějaký ten peltierův článek a hotovo. Je třeba mít na mysli, že to pak bude mít odběr třeba 20A, takže to nepůjde jen tak píchnout do "cigareťáku". smoking smiley
avatar Re: Chladiaci box
31. 03. 2017 10:18
jako neco takoveho?
[www.ebay.com]
mas s tim nejakou zkusenost? kdybych koupil nejaky kvalitnejsi peltieruv clanek, tak by to uchladilo dejme tomu o realnych 20C pod okolitou teplotu? Ale ten proud, na 20A by to chtelo samostnantni asi kabely primo z baterie... nevim jestli se s tim vubec sr... jestli nedude lepsi jen polystyrenovy box a nachlazene pet lahve...

chtelo by to malou kompresorovou minilednicku.. jen ta cena
Re: Chladiaci box
31. 03. 2017 10:24
Dovolím si jednu radu, která je použitelná, pokud se jedná pouze o převezení potravin. Klasický box, do něj vložit "na míru vyrobenou krabici" z polystyrenu na zateplování fasád. Transportované potraviny zamrazit a vnitřní objem doplnit zamraženými chladícími patronami. Zkušenost je taková, že zmrzlé je ještě po 24 hodinách pořád zmrzlé. Nejvíc tam pomáhá ten vložený polystyren. To je pozorovatelné na tom boxu. Nahoře v něm necháváme místo na "jen " chlazené věci. A tato část boxu bývá z vnějšku orosená. Jak primitivní, ale jak účinné. Ale jen v tomto případě.
Re: Chladiaci box
31. 03. 2017 10:41
Místo fasádního dej extrudovaný - nižší ztráty tepla při menší tlouštce. Box před cestou vychladit. Prostě do něj pár hodin před cestou nandat něco z mrazáku, co se do něj pak vrátí. Nedávat zmrzlé či studené do boxu, co má pokojovou teplotu. A víko přelepím po obvodu lepící páskou.
Re: Chladiaci box
31. 03. 2017 11:27
EPS má lambdu 0,039, XPS 0,035. Ten rozdíl je malý, samozřejmě tuhost desky je lepší. Když už bych něco takovýho(izolaci do ledničky) dělal, tak bych použil asi tohle. Lamnbdu to má 0,022
avatar Re: Chladiaci box
31. 03. 2017 11:38
Zajimave. Ja bych si asi vyrobil vlastni "krabici" (podle rozmeru ktery mi vyhovuje). Jak tluste zdi ma smysl davat, co myslite? (asi bych pouizil ten supr material - "0,022"winking smiley.
avatar Re: Chladiaci box
31. 03. 2017 11:41
nebude to (ten "0,022"winking smiley nejak zdravi skodlive? budeme tam davat jidlo...
avatar Re: Chladiaci box
31. 03. 2017 11:45
Když to šikovně "vytapetuješ" potravinářským Alobalem, tak nebude.
avatar Re: Chladiaci box
31. 03. 2017 12:43
nebo to rovnou koupit...
[www.polystyren-shop.cz]
Re: Chladiaci box
31. 03. 2017 14:26
Autoledničku jsem do zapalovače zapnul při cestě do Chorvatska pouze jednou při jejím zakoupení /asi 14 let/:!) a nikdy jsem po dojezdu nepil tak hnusně teplý pivo. Od té doby zamrazím 1,5 l pet, strčím k jídlu a pití do autoledničky a v klidu po 15 hodinách vše vychlazené, pivko orošené.smileys with beer
avatar Re: Chladiaci box
31. 03. 2017 14:39
Namražená petka/tky se mi na převoz jeví také jako nejlepší řešení.
Re: Chladiaci box
31. 03. 2017 16:25
Takze vytapetovani potravinarskym alobalem nepomuze?
Tak to se mi nechce verit ze by rada od kabineta302 byla mylna!
avatar Re: Chladiaci box
31. 03. 2017 18:45
Tennavrhnutý potravinářský Alobal je tam proto, aby se mrazíkům "do piva nedrobil" polystyren. Ne proto, aby mrazil, ale někomu se to těžko vysvětluje.
avatar Re: Chladiaci box
31. 03. 2017 19:07
Mrazík má berlu mrazilku, ten žádný polyš nepotřebuje... natož nějaký alobal grinning smiley
avatar Re: Chladiaci box
31. 03. 2017 19:08
... např ... chladící box Gio Style Bravo 28 ... [www.zbozi.cz] od 379,- Kč ...

... v supermarketech lze pořídit i jiné a levnější ...
doporučuji dokoupit plastové dózy na svačiny, ovoce atd. ... jednak se v nich potraviny nepomačkají a taky ještě drží chlad, když dáme potraviny před cestou do ledničky ... namrazit petku je dobrý nápad, ale ta není ideální pokud jde o využití každého koutku v chlaďáku ...
stačí 4 až 5 chladících gelových vložek, které si namrazíš ... ( jsou různé druhy, tloušťka i kolem 1 cm ) ... 1 ks kolem 25,- Kč
... co je ovšem důležíté u pasívního chladícího boxu .... oblepit po zavření boxu dokola ( např. papírovou ) páskou škvíru kolem víka ... např. [www.obaly-pasky.cz] ...
páska se lehce sejme, ale po druhé je nepoužitelná, proto si beru klubíčko pásky na dovču s sebou a po znovu uzavření boxu víko oblepím ... je to pár vteřin ( hodí se i na jiné drobné opravy ) ...
... potraviny vydrží vychlazené 12 až 14 hodin ...
... do takového boxu dávám i namražené maso ... pokud se box nemusí otevřít ( nesundá se páska kolem víka ), tak stejnou dobu vydrží maso zmražené ...

smileys with beer
avatar Re: Chladiaci box
31. 03. 2017 20:25
..diky za info, ty chladici gelove vlozky je taky dobry tip. Uvazoval jsem prave (chci jen maly box) ze ty petky tam zaberou zbytecne moc mista, ze neco mensiho a plozsiho by bylo vhodnejsi (kdyby se delalo pivo v hranatych obalech bylo by to pro tento ucel idelni). Koupim mozna dva ty male 7L boxiky, do jednoho dam vyslovene veci co chceme prenest do cile, a do druhyho svacu na cestu a tak, tj to co budeme cestou otevirat.

skoda ze ty peltierove clanky nejsou trosku ucinnejsi, resp ze normalni kompresorova lednice stoji tolik (mimochodem, ze to stoji tolik... kdyz velka lednice stoji od 7t... tak takove male neco, by mohlo stat min nez od 10t... chapu ze se toho tolik nevyrabi, ale i tak.. no nic no)

hezky vecer.

Jinak uz nam to krasne kvete! jaro je tady, chorvatsko se blizi! :-)
avatar Re: Chladiaci box
31. 03. 2017 21:22
U těch klasických boxů (vyjma toho utěsnění páskou) je obvykle kritické místo celé horní víko. To má obvykle pouze vzduchovou izolaci (dutinu), tzn. v tom víku nění žádný polystyren. Jasně, studený vzduch se drží dole, ale... smoking smiley
Nicméně existují boxy, které mají i izolované víko a těsnění. Cenovka je věc druhá.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.