Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chladiaci box

Autor milos 
Chladiaci box
07. 07. 2005 13:24
prešiel som veľa z tohto fóra, ale niečo mi chýba - poradťe, aký chladiaci box do auta (na 12V, s kombi adapterom 230V/12V, bez elektriky). Z klasických su polystyrenom aj PU izoláciou. Poradte
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 13:33
Mám jen chladící tašku (koupeno asi v Globusu), stejně velkou jako jsou ty umělohmotný boxy, vrazím do ní takový ty dvě zelený zmrzlý kostky a jídlo dovezu poměrně bez problémů. (i máslo to přežije). Vozily jsme i umělohmotnej box, který je míň skladnej a řekl bych, že v tom není rozdíl. (vše bez elektriky).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Karlos (07. 07. 2005 13:41).
JPS
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 13:54
Lepší než kostky jsou mražený džusy v krabicích - uspoříte místo a ještě si vezete pití.
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 14:32
Raz som mal auto chladničku a bola zapnutá na 12V ale všetko tam bolo roztopené,že by nefungovala?
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 14:53
Bobila napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Raz som mal auto chladničku a bola zapnutá na 12V
> ale všetko tam bolo roztopené,že by nefungovala?


Chladnicka na 12V ma velice slaby vykon. Po vypnuti motoru je navic schopna vybit baterii behem nekolika malo hodin. Proto je tak nevykonne i konstruovana a tak malo ucinna.
Ochlazuje svuj obsah jen o cca 15-20 stupnu oproti teplote obalu chladnicky. Tzn. ze kdyz je venku resp. uvnitr auta napr. 40, tak v chladnicce je min. pres +20 stupnu.
Nejlepsi reseni je skutecne dobre izolovana thermotaska a uvnitr zmrazene napoje nebo mrazici vlozky a ne tahle 12V pseudochladnicka.

thumbs down
angry smiley
jirkaK
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 15:16
já to řeším hlubokým zamražením a ještě to mám pak v el. chladničce. Co se týká spotřeby, je tu opravdu neuvěřitelnej žrout. Tak bacha na baterku.
avatar Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 15:27
Já mám chladničku která se dá zapnout i opačně takže ohřívá až na teplotu kolem 40st.. Což zrovna nejni moc dobrá vychytávka, a už se mi to jednou podařilo během cesty přepnout (když dýl stojím tak ji vypínám abych nevymlátil baterku). Naštěstí jsem si toho všiml a ušetřil jsem si při vykládání věcí do apartmánu "já sem to věděla, proč já si nevzala...". Teď už si dávám pozor.
jirkaK
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 15:30
to já jsem si toho jednou bohužel nevšimnul, tak jsem moh pak fůru věcí vyhodit.
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 15:34
Nekde jsem videl nabidku na "hlidac autochladnicky", ktery pri urcitem poklesu napeti zdroje v dusledku delsiho behu chladnicky po odstaveni motoru jen na baterii, privod proudu pro chladnicku odpojil.
To ale nezachrani obsah ani nezlepsi fci, jen ochrani baterii.
jirkaK
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 15:42
to Pavel : mě se to vloni ohlídalo samo tím, že se mi roztekla zásuvka. A vidíš, tedˇ jsem si vlastně vzpomněl, že už asi el. chladničku nemám, že je to vlastně už jen izolovaná krabice. Obávám se totiž, že ten šlus měl hlubší příčinu.
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 15:55
jirkaK, ja jsem si kdysi tuhle "chladnicku" koupil nekdy pred cca 12 lety, kdyz zacinaly. Stala tehdy skoro 3.000 a to byl skoro jeden mesicni plat. Pouzil jsem ji na prvni nasledujici dovolene a pak jsem ji odstavil a mam ji nekde "zahrabanou". Zato vydatne pouzivam vzpominanou thermotasku od Camping Gazu, co jsem par mesicu na to tehdy koupil i se ctyrmi mrazicimi patronami ve vyprodeji ve Svycarsku snad jen za 5 SFr. (cca 100 korun). Funguje do dnes, na plazi si o ni opiram hlavu pri cteni knizky. Par dobrot na cestu uchladi po celou dobu cca 15 a vice hodin. A na plazi dtto.
Mozna bych dopadl stejne jako Ty, ale vcas jsem ventilatorovy "zazrak" odstavil :-)
Anthony
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 15:59
To Bobila:
Pokud ti ohřívá může být problém v přepolování prodloužení-stačí přehodit 2 drátky a je průser...sad smiley
jirkaK
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 16:07
já jsem jí dal asi pěkně pokouřit vloni na Makarský v hotelu, protože běžela na adaptér prakticky 6 dní v kuse. Je pravda, že to smysl mělo, protože to z těch 30°, co bylo venku sundala na nějakých 15°.
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 16:11
Souhlas se všemi.Chladnička na 12V je k ničemu.Prakticky ani jako chladnička nefunguje.Použil jsem ji jednou a stačilo.Při vykládání potravin v apartmánu tam opravdu to..."já jsem to věděla...proč já jsem..." zaznělo. Nemáš to zapotřebí.Nejlepší je klasická buď polystyrenová nebo PVC s nachlazenými "kostkami".Během cesty otevírat co nejméně.
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 16:51
Mne sa osvečila kombinácia:
2 x polystyrenový výlisok kúpený vo "Včielke" ( alebo tak nejak sa volali tie potreby pre včelárov ) Je to vlastne "polotovar" chladničky, ktorá sa potom predávala obšitá nejakou koženkou. Tam naložím na kosť vymrazené mäso a pod. Pokiaľ sa cestou neotvára vydrží v pohode aj 24 hod. Ja ich umiestňujem hneď za sedadlo do kufra (Punto) a potom ide ostatný matroš - ďalšou izoláciou sa minimalizujú teplotné šoky.

Potraviny a nápoje na konzumáciu cestou mám v auto chladničke na 12 V, ale dávam k nim aj tie mraziace patrony. V pohode stíha - aj keď mraznička to nie je.

Ak nemáte klímu, tak vyskúšajte tento recept: minerálku ( alebo vodu ) nechať riadne zmraziť v originál plastovej fľaši. Cestou bude rozmŕzať aj niekoľko hodín, pričom sa dá použiť ako fantastický chladivý obklad. Keď rozmrzne skonzumovať.:-)
eye popping smiley
Sretan put
Mirocool smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil vitalita (07. 07. 2005 23:07).
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 16:52
Tedááááá - musím JPS pochválit za vynikající nápad se zmraženými džusy!!! Super! Díky! :-) Už jsem přemýšlela o klasické formě na ledové kostky... a jdu koupit džusy! V Pagu čau! Mějte se!
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 17:01
Měl jsem taky elektrický box,ale pro jistotu jsem dal zmražený tonic na dno.Cestou zpět jsem box neměl ani v elektrice a tonic jsem dovezl ještě s ledem domů.Teplota doma v boxu byla 15 stupnu,to si myslím je dostačující.
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 17:21
Mám výše zmiňovanou autochladničku na 12V, používám ji roky a nemůžu si stěžovat. Vidím ale, že většina hlásá přesně opačné zkušenosti, já mám naopak jen ty nejlepší. Je třeba ale nečekat od ní nemožné a dodržovat všechny následující doporučení: 1. není to mrazák, tj. nemá to chladicí výkon. Veškeré potraviny je nutno do ní ukládat řádně předem vychlazené z domácí lednice (to do termotašky jistě taky) 2. potřebuje trvalou cirkulaci chladného vzduchu na teplou část chladicího článku, tj. je třeba udržovat kolem ní volný průchod vzduchu a proto musí být v kabině. Je-li zahrabaná v plném kufru, vytvoří si v něm ztrátovým teplem +60, které následně se v lednici ochladí na +40 (nebo shoří chladicí článek). 3. je si třeba vybrat variantu s druhým - vnitřním ventilátorem (víří vzduch v uzavřeném objemu lednice) a dále jí nikdy nepřeplňovat a otvory pro vnitřní ventilátor nezakrývat (rádo si to nacucne např. mikroténový pytlík od vložené zeleniny atd.). Pokud zmíněné dodržím, dovezu vše tak studené, až mi z toho trnou zuby a to jsme na cestě běžně dva dny. Vybíral jsem typ s co největším elektrickým příkonem cca 55W (má současně i nejlepší chladicí výkon) a mám vyzkoušeno, že pro nocleh na parkovišti do 8-mi hodin stání auta ji není nutno vypínat (odběr 5A, autobaterie 62Ah) a teplota uvnitř celou dobu cesty kolísá max. na 8-10°C. Auto má ovšem klimu a lednice v něm není vystavena slunečnímu svitu, je stíněna. V noci (když spíme) kdy se v autě ochladí např. na +15°C není vyjímečná situace, že stírám námrazu z potravin. Díky principu chladí opravdu jen o 15-18°C pod teplotu nasávaného chladicího vzduchu, takže domácí kompresorka to v žádném případě není, ale službu udělá - a pro mě k nezaplacení. Jinak i kompresorové chladničky do auta (TIR, bus) jsou k dostání a dokonce i kombinované plyn/elektřina.
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 20:10
Nemuzu si pomoci, ale pri delce cesty do max. 15 hodin a naslednem pobytu v miste, ktere je vybavene normalni chladnickou, mi pripada 12V pseudochladnicka nanic. Pochopim, pokud napr. jirkaK touhle chladnickou nahrazuje po celou dobu pobytu chladnicku normalni. Jinak brat ji jen kvuli prejezdu je skutecne nanic.
Vozim si vzpominanou termotasku i protoze s sebou vozim gumaka a pres den se potloukame v zastrcenych zatokach, kde se obvykle hned neco chlazeneho koupit k piti neda a take si v ni prechovavame behem jednodennich plaveb po ostruvcich pastiky (pro dokazovani ceskeho obcanstvi:-)).
Po ceste autem si koupime vzdycky u benzinek chlazene male lahvicky mineralek Radenska nebo podobnych a diky klima nam ve stojanku pred ventilatory ani nezteplaji. V te termotasce mame jen reservni piti napr. pro pripad totalni nekolikahodinove zacpy.
Kdysi jsme v termotasce vozili i zmrazena piva a uplaceli jsme s nimi balkanske celniky na nakonecnych frontach pred celnicemi. Vzdy jsme jim poprali vydatny katar zaludecni sliznice:-).
El
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 21:33
Musím také poděkovat za super nápady s mraženým džusem nebo vodou.
Díky!!!
Re: Chladiaci box
07. 07. 2005 22:19
Plně souhlasím s Pavlem. Mám s ní taky velice dobré zkušenosti. Používám ji při cestě autem i na pobyt, protože jsme ledničku k dispozici neměli. Frčela v tahu několik dnů a nebyl problém s chlazením. Doplnil bych snad jen, že ji vždy zapínám již den dopředu, aby se řádně vychladila.
Re: Chladiaci box
08. 07. 2005 07:39
Ty mražené minerálky už používáme několik let, ale bacha - musí být v lahvi, která má uprostřed zúžení. Ty vydrží vždy. Jednou jsme si v Chorvatsku na zpáteční cestu koupili nějaké v rovných lahvích a ty v mrazáku popraskaly. Takže teď raději schováváme ty naše dovezené od matonky a magnezie a přeléváme minerálku do nich.
Jinak jsme se také nachytali na chladničku 12 V, nic moc, ale vozíme ji sebou.
Je dobrá před barákem na pivo, když jsme tak líní, že se nám nechce chodit do kuchyně do ledničky.
avatar
XXX
Re: Chladiaci box
08. 07. 2005 09:14
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil XXX (03. 04. 2008 07:30).
JPS
Re: Chladiaci box
08. 07. 2005 12:07
Sandra napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tedááááá - musím JPS pochválit za vynikající nápad
> se zmraženými džusy!!! Super! Díky! :-) Už jsem
> přemýšlela o klasické formě na ledové kostky... a
> jdu koupit džusy! V Pagu čau! Mějte se!


To jsem ráda, že to někomu prospěje. V Pagu se asi nepotkáme, v úterý jsme se vrátili z Krku, možná to ale ještě letos prubnemem jednou, tady v ČB je dnes šílené počasí.
Štastnou cestu
HonzaD
Re: Chladiaci box
08. 07. 2005 12:16
Naprosto dokonalé je zkombinovat polystyrenový box se suchým ledem: na dno několikery noviny, na ně zmražené maso, zasypat suchým ledem, zase noviny a pak ostatní jídlo, co má být v chladnu. Během těch 15-20 hodin led "vyšumí" a zmizí, ale maso ani trochu nepovolí.
Re: Chladiaci box
09. 07. 2005 12:16
Brali jsme letos autoledničku. Do lednice jsme dali nachlazené potraviny.Celou cestu lednice běžela a po dojezdu jsme obsah nacpali do mrazáku.Je to lepší než vozit mražené,páč nám to po cestě vždy povolilo a pak to znovu zamražovat bylo tak akorát na salmonelózu.grinning smiley
Re: Chladiaci box
09. 07. 2005 12:22
HonzoD: Poraď prosím, kde se dá koupit suchý led?

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
PP
Re: Chladiaci box
09. 07. 2005 12:39
a odkud beres ten suchy led?
jinak ty mrezene PET mineralky v chladici tasce jsou asi nejspolehlivejsi a nejpraktictejsi kombinace,parkrat jsem to bral i u nas na koupaliste,nikdy mi zadna nepraskla,kdovi z ceho ty PETy chorvati vyrabeji. smiling smiley
Re: Chladiaci box
09. 07. 2005 12:43
Chorvatské PET lahve praskají i při "chumstlání" do odpadu, naše ne.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Petr K
Re: Chladiaci box
09. 07. 2005 20:56
Musím dát plně za pravdu Pavlovi: používám autochladničku na 12 V a mám jen ty nejlepší zkušenosti. Zakoupil jsem i adapter do sítě a kombinuju to i s chladícímí vložkami. Jídlo tam před jízdou přendavám z lednice a samotnou chladničku "naprázdno" chladím již den před odjezdem. Plnou jí pak dávám do vozu jako poslední zavazadlo ("žena vezme svou kabelku, já svou lednici"´a jdeme). Chladničku máme v kabině (klimošku bohužel nemáme), abychom se mohli občerstvovat za jízdy bez zastavování a "lození" do kufru a FUNGUJE TO BEZVA!!! Díky adapteru pak běží celou dovču jako doplňková lednice a je tak připravená i na cestu zpátky. Je fakt, že nevozíme takové vylomeniny, jako zmrzlé maso apod.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 57
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.