Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hraniční přechod Novokračine - Lipa jako alternativa za Jelšane - Rupa

Autor martin7601 
Hraniční přechod Novokračine - Lipa jako alternativa za Jelšane - Rupa
06. 06. 2021 13:06
Jedeme v sobotu 3.7. a mám obavy, že přechod Jelšane-Rupa, který rád používám, bude zacpaný. Na mapě vidím poblíž Novokračine - Lipa, má s tím někdo zkušenosti? Na slovinském webu jsem našel, že by snad měl být tento přechod funkční pro občany Schengenu (což mi stačí) ale uvítal bych nějaký ohlas z praxe.

Zmíněný odkaz:

[www.policija.si]
Re: Hraniční přechod Novokračine - Lipa jako alternativa za Jelšane - Rupa
07. 06. 2021 21:46
Na google maps jsou vesměs pozitivní reakce na tuto alternativu. Je to o 3km delší trasa a o 5 minut. My jezdime přes Rupu asi 30 let a když bylo plno (např. loni), tak jsme odbočili v Illrské Bystrici na Pasjak, ale to je větší zajížďka. Pojedem 27.6., tak to oprubuju a když tak dám vědět.
Přes takový lokální přechod nás jednou nepustili na Istrii, že je jenom pro místní styk (Slovinci, Chorvati), to bylo před mnoha roky tuším u Sveta Lucija, ale toto je podle popisu jiná sorta, rozhodně diky za tip, fronta na Rupě bývá trochu deprimující a po ní je další fronta na mýtnici na A7. To se dá objet po staré cestě a najet u Jurdani. O těch pár Kun nejde, ale to čekání bývá otravný :-)
Re: Hraniční přechod Novokračine - Lipa jako alternativa za Jelšane - Rupa
08. 06. 2021 18:18
Budu rád, když to někdo bude chtít vyzkoušet. Přechod vypadá sympaticky, v lese, úzká cesta, romantika smiling smiley

Jinak, mýtnice moc neřeším, mám už léta ENC, takže valím rychlým pruhem.
Re: Hraniční přechod Novokračine - Lipa jako alternativa za Jelšane - Rupa
15. 06. 2021 20:31
Já tam jel 3 roky zpátky. A tehy das na mne dívali celníci jako ne exota. V rámci aktuálních restrikcí si moc nedovedu představit vysvětlování s českou spz, že jsem příhraniční styk.
Re: Hraniční přechod Novokračine - Lipa jako alternativa za Jelšane - Rupa
01. 07. 2021 13:13
Jeli jsme 27.6., tedy v neděli okolo 17.hod. Po odbočce v Jelšane se cesta klikatí, je docela úzká a proti jezdili různí cizinci (němci, maďaři apd.), domorodci taky. Přes Rupu jeli známí hodinu před námi a projeli bez zdržení, jen na mávnutí. Na přejezdu Novokračine jsme byli jediní do Hr, ale naproti stala malá fronta asi 10 aut (různé země). Musí jeden vylézt z auta a jít k okénku. Ptali se na očkovací papír, jeden jsme měli, druhý nic, zapsali si to do kolonky a zvedli závoru. Nic víc a nic méně. Cesta se již tolik neklikatí a jste v staré Rupě. Moje hodnocení je, že budu preferovat Rupu a Pasjak a sem bych jel jen při nějaké "velké tlačenici" na nich. Ale prostupné to je, bez zdvihání obočí:-). Takže šťasnou cestu.
Re: Hraniční přechod Novokračine - Lipa jako alternativa za Jelšane - Rupa
02. 07. 2021 23:01
Ivoši díky za poznatek. Já to zkusil dnes, na Rupě hlásili čekačku do 30min, podle waze to bylo i méně ale když už jsem to tady vytáhl, tak jsem to chtěl taky zkusit. Situace: pátek cca 14hod, od Postojne docela dost aut. Odbočil jsem už v Ilirske Bystrici, chtěl jsem to zkusit z druhé strany než ivoš. Je to pravda o 4km delší trasa. Terén nejdřív rovinatý, pak dost zatáček. Silnice úzká ale provoz prakticky nulový. Kvalita povrchu není nejlepší ale výmoly nejsou. Na přechodu nebylo žádné jiné auto ani v protisměru. Odbavení stejné jako u ivoše. Taková řidičova romantika a příjemný oddech po 700km hlavních silnic a dálnic s velkým provozem. Klidně budu někdy opakovat, i když manželka ani dcera mé nadšení nesdílely, to musím přiznat.


Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 77
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.