Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

PEPRAVA SYROVEHO MASA

Autor MAXATINA 
PEPRAVA SYROVEHO MASA
10. 06. 2011 22:49
Prosim ma nekdo zkusenosti?Cesta nam bude verejnou dopravou trvat asi 26 hodin.Dekuji
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
10. 06. 2011 23:24
MAXATINA napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prosim ma nekdo zkusenosti?Cesta nam bude verejnou
> dopravou trvat asi 26 hodin.Dekuji


zeptej se Chocholouška
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
11. 06. 2011 00:02
Tady už nepomuže ani kalach........tady by se mě měly zastat ty dobraci co me nenavidi..........přece toto vlakno neni možne zalozit ....to je jako jestli porazim bejka nebo vola ..pak se mi divite abych se za ty moje výlevy omlouval jak jsem ted ............přečetl pro mě soukromou zprávu na mě .........chtělo by se mi něco napsat ale bohužel nejde to tak aspon všem spěte sladce .........
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
11. 06. 2011 06:20
... když už jsi toto téma založil(a) na foru ... sice jadranském ...
ale v sekci DOPRAVA ... co se dá dělat ... yawning smiley
asi nevíš, že o jídle se obvykle píše v sekci OSTATNÍ ...
... zřejmě pojedeš autobusem ... na choulostivé potraviny to chce chladící box ( ten půjde dolů mezi batožinu )
... takže ... když do něj budeš dávat zchlazené maso ... tak je prolož aspoň
8 až 10 umělohmotnými platy s namraženým obsahem ( prodávají se o velikosti cca 15 x 8 x 2 cm )
celý box určitě přelep od spodu přes víko nějakou izolací ... přelep i spoj víka dokola s boxem ... aby se nedej Bože víko během otřesů neotevřelo ... kapišto ? smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (11. 06. 2011 06:22).
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
11. 06. 2011 07:04
maso ridne zamraz a ďalej jak píše bessy, mne takto maso vydržalo v pohode 30hodin keď sme boli taboriť a ešte bolo v strede zmrzlé, takže cca 40hodin by malo, ale nie kuracie
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
11. 06. 2011 08:27
...a právě proto by tady měli být borci , které toto upraví, přemístí a tím vyčistí, a ne dalších nových 7 vlaken skoro o ničem...
anw nezaložil jsem tady ještě ani jedno vlákno a jsem tady více jak 22 dnů----

bob
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
11. 06. 2011 20:31
OMLOUVAM SE
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
11. 06. 2011 21:59
Zdravím, doporučuji se podívat na KONZUM.HR, STUDENAC.HR, PLODINE.HR

a nevezete nic. V Chorvatsku je masíčko pomalu levnější. Milda
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
11. 06. 2011 22:14
kilo kuracieho 3,7eur kilo čevapčiči 4eura 2,5kg dreveného uhlia na gril 2,3e.. za 10 eur(250kč) +chlieb horčica a dáky šalát nech to je dokopy 15eur sa 5ti ludia najedia do bezvedomia smiling smiley som prekvapeny z pred 6 rokov si pamatam vyššie ceny, tieto sú celkom porovnatelné s týmy u nás.
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
11. 06. 2011 23:09
Je to tak, něco je tam dražší, něco levnější, průměr v podstatě shodný jako u nás. Přestali jsme cokoliv z Česka vozit. Nechápu, jak někteří vezou i brambory (vodu, cibuli, .... a neuvědomují si, o kolik tím mají vyšší spotřebu pohonných hmot na těch 1000 km.
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
12. 06. 2011 08:22
Tak vodu sebou vezu. Nikdy nevíš co se stane a vodu potřebuješ. Karton vody mi nezabije a když budu někde v servisu ve Velebitu 36 hodin(a to jsem byl), tak se hodí mooooc. Místní jen věděli jakou raketu chtít za odtah a za opravu v délce cca 3 hodin. Voda a kafe to na ně bylo moc. Beru to stejně jako mít dost nafty, kdybych zůstal stát někde v koloně, aby mi při popojíždění nedošla. I takové pacienty jsem viděl. Jet až do rozsvícení kontrolky je blbost. Na tohle jsem si zvykl ze zimních cest, kde navíc v koloně musím v autě topit a nafta mizí ještě rychleji.
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
12. 06. 2011 09:39
Vážený pane doktore, dostatek pohonných hmot, nápoje a potraviny na cestu a něco navíc je samozřejmost pro ty, kteří cestují mimo trasy vedoucí hustě obydlenými oblastmi. Tady se spíše řeší to, že je zbytečné sebou tahat velké zásoby, protože na místě je možno vše koupit za ceny zhruba shodné jeko v Česku.. Syrové zmrazené maso není problém převézt, vydrží zmrzlé celou cestu.
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
12. 06. 2011 09:58
... zase ty ropušnice ...
souhlasím s Hanah ... že se na Jadranu dá vše koupit a ceny se začínají srovnávat ... ( po září 2011 už budou potraviny v Chorvatsku levnější než u nás ) přesto ale ... pokud někdo jede třeba na ostrov a v červnu do apartmánu, kde si bude vařit, a přitom v okolí není možnost nákupu širšího sortimentu zboží ( myslím mimo hlavní sezónu ) tak si část potravin veze ...
pokud letos vyjedeme ne v červnu, ale v červenci, dá li Pán Bůh ... tak počítám, že si nakoupíme buď v Lídlu ve Splitu nebo v Kerumu Stari Grad ... ještě uvidíme podle situace ... jaká bude nálada po 950 km na jeden zátah ...
... jo a proč vézt domů zamražené ropušnice ...? yawning smiley ... jednak jsou to jedny z nejlepších jadranských ryb ( až na ten vzhled ...
ale v prodeji jsou už ty upravené, bez většiny trnů i hlavy a samozřejmě vnitřností ... ) no a v tom Kerumu Stari Grad je kilo do 50,- HRK ... ale v Makru v Brně ( jinde jsem je neviděl ) kilo za 540,- CZK ... smiling smiley
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
12. 06. 2011 09:59
hanah ma pravdu kartón vody na plné auto je v pohode ale sú ludia ktorý sú schopný si tam doniesť vodu pomaly na týždeň.. to už je naozaj moc
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
12. 06. 2011 10:05
Když se jim to do auta vejde a nechce se jim tahat vodu z obchodu, nebo pro ní jezdit, je to jejich věc. Já si třeba nedovedu představit, že bych dětem nevzal jejich oblíbené dobroty a jejich oblíbený džus. Nebudu testovat co jim tam bude a nebude chutnat.
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
12. 06. 2011 18:35
Snazim se na dovolene usetrit kde se da, (dal.poplatky, znamky, atd) ale naky mrazeny jidlo sebou vozit to fakt nee thumbs down
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
12. 06. 2011 18:42
To máš jedno, někomu zas přijde úchylný dát si každej den picu a já to zvládám. Prostě mi nedá třeba i po večeři si dát ještě v 9 večer ve městě picu. To je moje nemoc. Zase skoro vůbec nejím zmrzliny. Jinak zamraženiny jsem měl párkrát pro děti. Ty jejich dětský papu prostě neoželely. Nejde o to jestli je to levnější či dražší, ale hospodský jídla, pro ně fakt nejsou nic dobrého. Bez babičiny zamražené kuchyně to prostě nešlo.
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
12. 06. 2011 20:03
Tak snad neni problem si nakoupit to same co v CZ a uvarit... ceny jsou dost podobny.
avatar
FAT
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
12. 06. 2011 20:20
Tá demokracia je fakt perfektná vec. Nech si každý robí čo chce. pokiaľ tým neubližuje iným je to jeho vec. Neviem, prečo by niekto mal riešiť veci, ktoré sa jeho netýkajú. Keď sa niekto pýta, ako prevážať mrazené mäso, prečo mu niekto radí koľko to stojí niekde, kadiaľ on ani možno nepôjde.
Keď niekto chce cestovať verejnou dopravou, to má niekde pri supermarkete povedať aby ho ostatných 40 cestujúcich počkalo pokiaľ si on nakúpi? Čo ak potrebuje niečo špeciálne, to má ten autobus zastavovať pri každom markete?
Takže MAXATINA, asi bude najlepšie, ak máš ešte nejaký čas vyskúšať zabaliť si to, čo budeš potrebovať previezť a vyskúšať to niekde položiť doma na tých 26 hodín. Doba je dnes zlá, musíš si poradiť sama, vidíš, že druhí Ti neporadia.
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
12. 06. 2011 20:21
Přestože netrpím relativně nedostatkem peněz, tak do restaurací chodíme jen zcela vyjímečně. Bydlíme v apartmánu. Velké nákupní hypermarkety v Šibeniku na dosah. Vozíme sebou zmrazenou omáčku na špagety, nějaký zmrazený kousek masa, když dostanu chuť na klasický řízek, pytlík těstovin, kus tvrdého sýra, kousek uheráku, jednu až dvě zavařovačky pečených vepřových kotlet na večerní uždibování a tak podobně. Zavařovací orgie jsme před několika lety opustili. Ostatní kupujeme tam, protože máslo je z mlíka krav, které se pasou venku, totéž jogurty, zelenina, která v tom slunci roste sama i bez hnojení a hlavně čerstvé ryby. Vaření nám oporavdu nedělá potíže, protože je to chvilka si uklohnit něco rychlého a lehkého. Jenom vůl by se v tom horku nacpával sytými kompletními a dlouho připravovanými pokrmy a jenom vůl by v tom horku od rána do večera byl u vody. Faktem ovšem je to, že jezdíme do app., který je hned u vody, takže žádná příprava jídla na cestu k vodě a podobně.
No ale v podstatě jsem chtěl napsat, že pokud někdo veze cokoliv zprazeného do app., kde je v lednici i mrazák, není problém to převézt ve zmrzlém stavu a že je naprosto zbytečné doma před odjezdem pořádat velké zavařovací orgie, protože zmrazení je oproti zavařování prkotina. A ať mně nikdo neříká, že např. na ostrovech nejsou k dostání běžné potřebné potraviny. Anebo snad místní žijí ze vzduchu? A pokud jedu do hotelu, mám tam o stravu postaráno, i když pokud to není formou bufetu, většinou to stojí za prd.
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
12. 06. 2011 20:29
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (11. 01. 2013 20:58).
avatar
FAT
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
12. 06. 2011 21:03
Páni a dámy.
Nikto nikomu neberie jeho pôžitky. Je každého vec. Kde čo ako robí. Je tu otázka, patrí sa slušne odpovedať. Neskúmajme, prečo.
Zamrazené potraviny sa dajú v pohode previezť aj verejnou dopravou aj 26 hodín. Je to fakt na zváženie, ale prosím ak sa niekto rozhodol, jeho vec. Aj my vozíme obyčajnú plastovú cestovnú chladničku-box. Zásady sú jednoduché. Musí byť naplnené na maximum. Potraviny vkladať zamrazené na čo najnižšiu teplotu a všetky na rovnakú. Je nezmysel prevážať zamrazené mäso na -20 stupňov a vložiť tam schladený nápoj na cestu a ten vyťahovať pri každej zastávke aby ste z 2 litrovej fľaše odpili hlt pre osvieženie. Keď už to raz zatvoríte, otvárajte to až na mieste. Ak box nebude plný, majte ešte doma pripravené malé plastové obaly rôznych tvarov naplnené zamrazenou vodou na vyplnenie.
Uvedomte si, že box chlad nevyrába, nedodávate mu žiadnu energiu, len izoluje. Ak ho v kufri autobusu obložíte taškami s oblečením, aj to zvýši izolačné schopnosti.
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
12. 06. 2011 21:24
Pred lety jsme do Francie vozili maso v polystyrenove pixle s trochou sucheho ledu. Vydrzi i tri dny. Ale dneska uz mam jedinou otazku: Proc?

Kdyby mne dneska chytili Chorvati na hranicich se zradlem, tak jedine na ceste ven. Na Balkan cestujeme s jednou konzervou pro pripad ztroskotani, par flaskma vody. Zato zpatky... nejaka klobaska, prsut, rakija, vino, neco mistniho syra...
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
12. 06. 2011 21:25
Dám vam tip jak dovezt syrové maso a ještě k tomu čerstvé a nezamrazené.


Zapřáhnu káru za auto koupim od soukromnika tak akorát 80----max100fkovy OŠÍPANÝ seženu na něj přepravku naložim a tradá HR. trochu vody sebou cesta nakejch 10----------12 hodin ta potvora akorát tak vytráví a dopoledne než bude hic tak deš do něj.
A máš vepřové hody na JADRANU. Jedinej problem bych viděl ..........nechce to moc čumilu ......zvlášt z rodné země toho pašíka..........
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
12. 06. 2011 21:39
FAT autorovi bolo odpovedané bez blbých poznámok hneď z kraja teda keď vynechám príspevok súdruha kalacha, ktorý asi nemá teraz dobré obdobie, súdim tak podla jeho posledných troch príspevkov, potom sa debata odvíjala ďalej nejak a dospela až sem
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
13. 06. 2011 06:00
JJ je to fakt. Někdo má konkrétní dotaz a slyši spostu pitomů jak si honí triko, Co je pod jejich úroveň a myslí si, že když nevezou nějaké jídlo, nebo neobjíždí dálnici, tak jsou polobozi a tváří se jak kdyby trávili dovolenou v 5hvězdovém hotelu v Emirátech. Když jim tak málo stačí, je to jejich věc, ale měli by si ego honit na jiném fóru a tady odpovědět, že maso vydrží zmazené v chladící tašce a zda s tím mají zkušenost. Já ji mám jen se zamraženými jídly a to drželo v pohode skoro dva dny, když jsme zůstali viset v servisu. Tašku jsme nacpali za,araženinama a navrch chladící desky a neotevřeli ji až v HR u lednice.
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
13. 06. 2011 07:18
Spoustu pitomcu ne......... triko si tady honim jenom já a je mi to jedno .A zkus mi to nejak tady na foru zakázat..........čekam v ZMAZENÉ tašce v 5ti * H v EMIRÁTECH
Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
13. 06. 2011 08:17
Potraviny vozím do chorvatska každý rok.Mám k tomu tři přepravkyZmražené maso prokládám zmraženými petkami s pitím na cestu.Vozím si sýry,salámy,kuřecí řízky,paštiky a sušenky.Samozřejmě něco do vody na pití.Kupuji si pouze ovoce,zeleninu,pečivo a zmrzlinu.Jezdim na tři týdny.Na výletech po okolí si samozřejmě někde zajdem na jídlo.Někdo jede na týden do hotelu,ja na tři do kempu,nebo privátu(na tři místa).Na to mám nějaký rozpočet.Nejsem žádna socka,ale ne finančně neomezený.Dcera trpí alergií a doporučeje se minimálně tři týdenní pobyt.Pomáhá to.Celý rok jezdím po stavbách a nemám problém na dovolené něco připravit k jídlu.Baví mě to,nedovedu si představit,že by to bylo jinak.Každý máme jinou představu o dovolené.Nevidím na tom nic špatného.Líbí se mi odpověď Bessyho,je k věci a není k ní co dodat.Bohužel měla být posledí,zbytek by se měl smazat,aby se každý dověděl o přepravě masa co potřebuje a nečetl romány(včetně toho mého).
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
13. 06. 2011 08:34
Postaku já i kdybych tohle vše vezl a někdy jsem na tom byl dost podobně, tak bych také neměl pocit socky. Prostě u mně to bylo o dětech a ty prostě nejedly nic neosvědčeného a byly zvyklé. Stále jim vozím oblíbené věci. Ona chorvatská hospodská strava není žádný hit. Tady machruje kde kdo. Krásný příklad jsou mí dva kolegové. Jeden zadluženej splácí hypotéky, auto(starou Vectru za 50), ledničku a nevím co vše a na dovolenou lítá a jedině se službou ALL. Druhej kolega je finančně o poznání jinde a jezdí Audi A8 do Chorvatska, vezme si jídla sebou, objede dálnici. V únoru lítá do USA a tak všelijak po světě. Doma má majetků, že by mu je tu každý kritik objezdů a dovozů jídel mohl závidět. Prostě ho tohle baví. 15€ nedá z principu. Já jsem měl loni sousedy, kterří přijeli v Mercedesu CLS za 3/4 mega a známku SLO neměli. Říkali že to objeli z principu. Chladicí tašky nosili vesele a seděli u svých jídel na terase den co den. Tady si nadutej trouba koupí ojetou Škodu Ochcávku 1,9 TDi a dálniční vinjetu ve Slovinsku a jebe tu do kdekoho, kdo má zájem o info o objezdu dálnice a přepravě jídla. To mu k masírce ega stačí. Já si stejně myslím, že Chorvatsko komplet není žádný hit. Je to prostě čisté moře, které je blízko a děti tam dovezu radši než na plavečák, kde si meje prdel celý město v chlóru. Nejsem z toho mimo a nemám pocit světobornosti, když si jednou nevezmu jídlo a koupím vinjetu. Když jsem jídlo neměl, tak se mi po uheráčku, paštice a českém pivu zastesklo. Prostě to k téhle mé dovolené patří. Jinak zamražený ohřát je daleko pohodovější (za 10 min hotovo), než se tam vařit s celým jídlem od píky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Racetiger (13. 06. 2011 10:03).
avatar Re: PEPRAVA SYROVEHO MASA
13. 06. 2011 09:02
... postaku, vítej z dovolené ... jak bylo ? smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 244
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.