Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pojištění vozu do Chorvatska.

Autor jakub.cika 
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
31. 08. 2012 09:27
Trochu mě jímá hrůza, že snad tímto nepojištěným vozidlem chtěl Jura vozit lidi do Chorvatska ... eye popping smiley
[forum.ihvar.cz]
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
31. 08. 2012 09:27
nezáviděhodná částka...

občas se to řešilo čestným prohlášením, že vozidlo je rozebráno, nestojí na veřejný komunikaci a opravuje se, ale nikdy jsem se nedozvěděl jak to dopadlo

_______________________________________________________
Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
31. 08. 2012 18:15
Ne ne,to není to vozidlo a opravdu jsem o tom tři roky nevěděl.To stačí staré auto prodat s tím,že to ten druhý zařídí.Připomínám,že se toto odehrálo ještě dávno před rokem 2009.Ovšem od tohoto roku platí zákon a kancelář pojistitelů se ozvala až ted.A jak jsem psal hned na začátku,je to jen a jen má chyba,že jsem si to tenkrát neověřil.Jo a klidně si to forum nechám poradit.Na jakých forech se to tedy probírá.confused smiley
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
31. 08. 2012 20:03
no tak to je jednoduchý, pokud máš smlouvu, že jsi auto prodal tak půjdou za nímdrinking smiley

_______________________________________________________
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
31. 08. 2012 21:53
to jsi jezdil celá léta na zelenou kartu, která byla na někoho jiného nebo jak to opravdu bylo? nějak tomu nerozumím....nebo on jezdit na tvoji kartu ?
znám případ, že jeden "zapomněl" pojistit menší přívěs za náklaďáček a ta legrace ho přišla od kanceláře pojistitelů na cca 70 tis.Kč.....
tady si může každý zkontrolovat to svoje :
[www.bezpojisteni.cz]
Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
31. 08. 2012 22:12
Jak jsem psal,auto jsem prodal asi v roce 05 s tím že si nový majitel vše zařídí sám,Já mu dal jen plnou moc k převodu.On asi jezdil na mojí zelenou kartu,já si vlastně ani nepamatuju jestli v té době už byly(asi ano) nebo už s tím autem nejezdí.Ted se ho snažím dohledat a dát to do pořádku.Nic to nemění na tom,že auto je stále napsané na mě a to jsem nevěděl.
Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
26. 09. 2012 08:26
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
26. 09. 2012 12:43
Romans napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jestli v tom není zase nějakej ten háček, tak
> tohle by šlo:
> [url=http://www.novinky.cz/komercni-clanky/279364-
> kooperativa-nabizi-specialni-asistenci-pro-auta-v-
> zahranici.html]http://www.novinky.cz/komercni-clan
> ky/279364-kooperativa-nabizi-specialni-asistenci-p
> ro-auta-v-zahranici.html[/url]


Háček tam je v tom že : odtažení až po 48 hodinách pokud se auto nepodaří opravit.
Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
26. 09. 2012 17:06
A do té doby oprava může být 2x dražší,než ten odtah.Rozdíl je v tom,že třeba předraženou (jako cizinec)opravu platím sám.Ale samozřejmě záleží na mnoha okolnostech a tak si určitě příští rok (pokud pojedeme) tohle pojištění pořídím.Určitě budu cestou klidnější.
Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
12. 10. 2012 21:58
zde jsem našel něco k tématu pojištění vozidla
[www.amortizace.cz]
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
17. 10. 2012 14:08
Schimi supr článek thumbs up

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
14. 11. 2012 13:20
Narazil jsem na zajímavé pojištění s odtahem , pokud nejde auto opravit do 12-ti hodin. Není sice nejlevnější, ale je tam daleko větší šance na odtah domů, než u jiných pojištění a limit 75.000,- Kč : [europ-online.cz] smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
09. 02. 2013 19:05
To Isekon: tak to: europ-online.cz je to, co se tu celou dobu hledá!!! thumbs up yawning smiley
Letos mi u Toyoty končí asistenční služba, co se dává na tři roky k novému autu, a tam je taky ono heslo you live we care, čili asi Toyota k té asistenci využívá tuhle společnost. Nic co je u Toyoty není levné, ale zas je vše kvalitní, čili když využívají tuhle společnost, tak to nebudou žádní asistenční amatéři :-)

Pochopitelně, že je větší pravděpodobnost, že se opět nic nestane, ale znám jednoho, co se mu v Itálii zastavila Octavka a odtah do ČR ho vyšel "ze známosti" na 20tis.Kč. Prostě asistence je jako "sázka" (což je i systém pojištění). Víte, že se nic nestane, ale "co kdyby". Těch několik stokorun za ten klid na cestách asi stojí yawning smiley

Isekone, díky za tip!
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
09. 02. 2013 19:15
Aha, tak teď se na ty stránky dívám a dole se uvádí že asistenci zajišťují mj. pro:
Toyota Lexus, Honda, Renault, Dacia....

Ještě jsem se díval třeba na: ABA a ÚAMK, kde se to dá pro ČR+EU koupit jen na 3 měsíce a o půlku levněji než u europ-online.cz na celý rok, ale kupříkladu limit na odtah v zahraničí je 200 Euro, což je oproti 75.000Kč u europ-online.cz naprosto směšný.
Inu, "šetřit" se často moc nevyplácí eye rolling smiley (proto mám drahou Toyotu smiling bouncing smiley)
Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
10. 02. 2013 15:53
Pojištění s asistenční službou mám u Uniqy.Jednou porucha katalizátoru na Slovensku. Za hodinu jsem pokračoval v cestě v nahradním autě,údajně to platí po celé Evropě.Jelikož servis odhalil, že se jedná o havarii po nárazu do výmolu(vysypaná keramika),platil jsem pouze spoluúčast.Deset dní nahradní vozidlo, vyměna katalizatoru,auto mi přivezli do místa bydliště.Vše za 2000 kč spoluúčasti.Katalizátor originál stojí asi 20000kč.Celkem to odhaduji na 35000kč.Za tři roky co auto mám jsem na pojistném na nule.
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
08. 06. 2013 06:00
UŽ jste to někdo využil??Jaké máte zkušenosti?
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
08. 06. 2013 10:18
Já ano, u Europe assistance platím si jí cca 3 roky nazpět. Mám Renault Scenic auto jsem kupoval nové v r. 2007.
A letos jsem přišel do garáže a auto nešlo nastartovat. Volal jsem asistenci v domnění, že pošlou technika tušil jsem nějakou banalitu.
Operátorka mi do telefonu řekla, že pošlou odtah. Auto odvezli do aut. servisu v Trutnově (35 Km). Druhý den mi volali ze servisu ať si pro auto přijedu, že to byla pouze baterie. Zaplatil jsem za práci cca 20 min. + baterii, celkem asi 1800,- Kč. Za odtah ani halíř. Za 14 dní mi volali z asistence jestli jsem byl s jejich službami spokojený. Po asi měsíci jsem si ověřil u asistence z důvodu dovolené v zahraničí o jakou částku se mi snížilo plnění, a odpovědí mi bylo, že mám opět stejný limit jako při uzavření, že v případě poruchy auta je to nová pojistná událost. Už jsem to psal zde: forum a také je možné, že se operátorka mýlí. Ale dle kluků zde na foru se i tak ten limit neměl snížit o výraznější část. Teď koukám, že mi smlouva končí 10. 8. takže opět uzavřu novou . jedeme v druhé polovině srpna.
Přeji krásnou a bezporuchovou dovču všem.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mahony (08. 06. 2013 10:25).
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
08. 06. 2013 10:28
Díky,já už spoustu let mám UAMK a tohle je proti tomu pecka,tak přemýšlím jak to udělat...

For Mahony:máš tam SZ. Dík



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jirkatoledo (08. 06. 2013 10:56).
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
08. 06. 2013 12:16
Jirko máš v SZ odpověď. smileys with beer

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.
Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
09. 06. 2013 07:46
Taky me pro klidek zaujalo europe assistance , koukam ze nemaji pobocky po cr , ma nekdo zkusenost s uzavrenim na posledni chvilu ?
V pondeli online uzavru smlouvu ,zaplatim ale predpokladam ze me uz nestihne prijit smlouva a tak pokud bych treba ve stredu nekam cestoval nemam nic v ruce .
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
09. 06. 2013 09:51
Já si myslím, že při online sjednání pojištění a platbě přes pay-pal je auto nebo osoba (pojištění auta kterým daná osoba jede - zvolíš jednu z variant),
pojištěná od následujícího dne. Mám dojem, že přes internet sjednáš dnes a zítra jsi pojištěný. V ruce při odjezdu nemusíš mít nic stačí pouze telefonní číslo na jejich centrálu a číslo smlouvy, které ti zašlou mailem.

___________________________________________________
Baška, Drvenik, 3*Plat, Seget Vranjica, 6*Podaca, Brist, Makarská.
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
10. 06. 2013 09:51
Tak teď jsem tam volal ....Když to dnes vyplníš tzn. 10.6.,tak to začne platit cca po třech dnes zhruba od 13.6. 2013,jde o to,že čekají na došlou platbu,která trvá cca 3 dny. Na mail příjde potvrzení asi do 1 hodiny.Stačí mít číslo smlouvy,přijde kartička poštou,ale na uplatnění stačí pouze číslo té smlouvy.



pago napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Taky me pro klidek zaujalo europe assistance ,
> koukam ze nemaji pobocky po cr , ma nekdo
> zkusenost s uzavrenim na posledni chvilu ?
> V pondeli online uzavru smlouvu ,zaplatim ale
> predpokladam ze me uz nestihne prijit smlouva a
> tak pokud bych treba ve stredu nekam cestoval
> nemam nic v ruce .
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
10. 06. 2013 16:02
jirkatoledo .. oni mají banku v zahraničí ? Pokud nejde o víkend a děláš pokyn okolo oběda (v některých bankách i večer), tak tam musí být platba druhý den , pak samozřejmě záleží , co mají v podmínkách, od kdy platí smlouva. Pokud tam někde je konkrétní datum, tak ti pojištění platí, i kdyby jim ještě nedošla platba. Max. by mohli částečně krátit plnění , ale proti tomu bych se odvolal. U pojištění je vždy nějaká tolerance zaplacení.

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
10. 06. 2013 16:56
Takhle jsem dostal vysvětlení......
Jinak nějaký vlastníci jsou z Francie

[europ-online.cz]
Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
10. 06. 2013 18:27
Už jsem to sem dával minulý rok - [www.novinky.cz]
Nemáte s tím někdo zkušenost? Jak to funguje a jestli v tom není nějakej háček.
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
10. 06. 2013 20:47
Ahoj já jsem to měl od Kooperativy je fakt ,že jsem nemusel využít ,ale kamarádka mě o tom informovala ,že to lze použít i na starší herky jako mám já 1997 yawning smiley Když jsem se ptal dříve tak mě bylo řečeno ,že dělají jen připojištění vozidel do stáří 10let .
Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
10. 06. 2013 23:37
No hlavně podle toho co tam píšou je to k cestovnímu pojištění, takže od nich musíš vzít i to
Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
10. 06. 2013 23:57
Jak se tak na to dívám, vypadá to celkem dobře, jen se mi to nějak nezdá..
Zítra nebo pozítří se chystám do České, zeptat se na Asistenčku, tak že bych se stavil i do Kooperativy se poptat? eye popping smiley

Hrvat Mishell

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
11. 06. 2013 15:11
Mishelli .. to pojištění od Kooperativy není vůbec zajímavé (možná jen to pojistné) .. do 48 hodin (pracovních) ti opraví skoro cokoli, takže na odtah do ČR zapomeň , navíc pochybuju, že tam je limit okolo 75.000,- Kč jak u té výše jmenované europ, kde je jen 12 hodin na opravu ... Navíc , pokud tam jezdíš 2x ročně , tak to pojistné tě vyjde skoro stejně ...

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Pojištění vozu do Chorvatska.
11. 06. 2013 15:25
na ten jurop se vyplatí volat až kolem sedmý odpoledne, to ti zaručeně do 12h neopravídrinking smiley
jinak ta koopka je stejná jako všechny ostatní připojištění u konkurence, nikdo ti zadarmo nic nedá!

_______________________________________________________
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 94
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.