Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
avatar Re: Hustota provozu
30. 06. 2019 08:25
Více dětem ne, ale dětem v jiném regionu. Němci mají začátky hlavních prázdnin proměnné jako jsou u nás jarní prázdniny. Zřejmě minuly rok měli prázdniny děti z regionu odkud jezdí více lidi do HR.
avatar Re: Hustota provozu
30. 06. 2019 09:27
... tak teď, t.j. neděle 30.06.2019 ... 09:25 ... je Macelj ve směru k moři ... lehce průjezdný ...

smileys with beer
Re: Hustota provozu
30. 06. 2019 16:34
Přesně. Na kamery na chorvatském přechodu se to nedá posoudit. Je potřeba koukat třeba na tuhle

Ta hledí na tunel na slovinské straně. Záběr je směrem do Chorvatska. Praktičtější by to bylo obráceně, aby byla vidět délka kolony. Takhle jen bylo v sobotu vidět, že se to táhne až za tunel
Re: Hustota provozu
30. 06. 2019 16:59
Jak to vypadá teď v sezoně na přechodu Šentilj směrem do Rakouska? Když jsem tudy jel v květnu, tak Rakušáci zastavovali auta koukali na posádku. Teď tam na Google mapách bývá kratší kolona, tak v tom asi pokračují
Re: Hustota provozu
30. 06. 2019 21:19
Koukají ze tří pruhu do dvou na podezřelá auta Turků, Poláků... Cechy, pokud se nechovají blbě a neprovokuji něčím na autě nechají jet.
Teď v sobotu fakt hodně hustý provoz. A zdržení bylo tak 7 minut. Netvrdím, že ke konci prázdnin to nebude delší.
avatar Re: Hustota provozu
30. 06. 2019 21:26
... sousedka se vrátila z Rabu, jeli přes Maďarsko a Slovensko ... cestou domů kolona na dálničním Goričanu (v sobotu odpoledne) ... 1,5 hodiny ...

smileys with beer
Re: Hustota provozu
30. 06. 2019 23:03
Ted v nedeli ve 23 hodin totalni zacpa na Lucku smer Zahreb. Bych necekal v nedeli v noci
Re: Hustota provozu
30. 06. 2019 23:46
23:35h ani noha. Tak asi totálna zápcha na max. 25min čakanie?
Re: Hustota provozu
01. 07. 2019 08:35
Je pondělí ráno a na Macelji ve směru k moři dlouhá kolona.
avatar Re: Hustota provozu
01. 07. 2019 09:31
Lučko k moři taky pěkný, asi jedou místní do prácespinning smiley sticking its tongue out

--------------------------------------------------------------
Blato,Bratuš,Blato,Čaklje,Blato,Brist,Mala Duba ... Ford S-MAX ST-line 177kw
Re: Hustota provozu
01. 07. 2019 19:36
V pondelok sa dá očakávať zápcha na Lučku smerom von zo Záhrebu? Ja som skôr očakával opačne že všetko sa to v pondelok trepe do práce ale do Záhrebu teda od mora?
Re: Hustota provozu
02. 07. 2019 08:26
V neděli 30.6. jsme byli kolem 9:30 na hraničním přechodu Mursko Središće. Překvapilo nás asi 15 aut před námi. Zdržení 10-15 minut, skenování pasů. Když jsme se dostali na řadu a z přechodu odjížděli tak již za námi bylo asi jen 5 aut. Při čekání jsem se díval na google mapy jak to vypadá na ostatních přechodech. Na Macelki to vypadalo lépe, na Goričanu II to bylo horší.
Re: Hustota provozu
02. 07. 2019 08:31
Tento rok jsem z kamer a hlášení HAK zjistil zajímavý trend. V minulých letech bylo automatické jet na Demerje, které bylo poloprázdné, na Lučku tradiční kolony. Tento rok jsem zaznamenal, že bývá plné i Demerje. Na Lučku i Demerje hlásí třeba HAK někdy shodně délky kolon. Takže třeba pro ENC se někdy může vyplatit Lučko místo Demerje. Mnohem více lidí asi platí kartou na Demerje než v předchozích letech.
avatar Re: Hustota provozu
02. 07. 2019 18:38
Citaci
figaro v jiném vláknu napsal(a):
Citaci
MartinR napsal(a):
Při čekání jsem se díval na google mapy jak to vypadá na ostatních přechodech.

Sorry za OT, ale vysvetlite mi niekto, ako si skontrolujem cez Google situáciu na hraničných priechodoch? Nejako sa v tom strácam.

V Google mapách si zapni položku "Provoz" a začne se ti barevně zobrazovat, jak to kde jede či nejede, hele, zkus to.
Ve Slovinsku můžeš kouknout na stránku DARSu, tam je zobrazení hustoty provozu defaultně zapnuté. K tomu si můžeš zobrazit i kamery a měřicí stanoviště průjezdů (števci prometa).
V Chorvatsku jsou informace na stránkách autoklubu (Stanje na cestama a Čekanija na graničnim prijelazima), na kamery se můžeš podívat tady.
avatar Re: Hustota provozu
02. 07. 2019 20:01
to Hill: ďakujem za vysvetlenie. Čo sa týka zapnutia položky "Premávka" v Google mapách o tom som vedel. Len mi nebolo jasné ako sa v Google mapách dajú zapnúť kamery, ktoré zobrazujú situáciu na hraničných prechodoch.
Čiže môj predpoklad, že sa nedajú zobraziť kamery priamo v Google maps bol správny. O tom, že sa dajú zobraziť zábery z kamier umiestnených pozdĺž jednotlivých vjazdov a výjazdov na A4 alebo A1 prostredníctvom stránky HAK samozrejme viem tiež. Na interaktívnej mape zo stránky HAK je všetko podrobne zaznamenané.
Ešte raz ďakujem za ochotu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil figaro (02. 07. 2019 20:24).
Re: Hustota provozu
02. 07. 2019 20:16
Ideální bude asi Donja Zdenčina a objet Lučko směrem od moře. Směrem k moři obráceně. Cesty nic moc ale než stát v koloně....
Re: Hustota provozu
02. 07. 2019 20:41
Doplním moji zkušenost ze soboty. Kdy za roky vím, že potřebaje "z pod makarské" vyjet třeba už v 7ráno. Kolega V NEDELI, jel už v 6:00. Tedy byl na Lůčku 10:30 a pohoda. Já jel evidentně na začátku vlny (Lučko, kolem 14:00) resp. Demerje. A musím potvrdit, že na Haku hlásili všechno, ale tohle zahrnuli do jedné kolony dlouhé cca 1km (Lučko i Demerje). Pečlivě jsem poslouchal celou cestu a od Zadaru jsem i na pumpách (proto jsem zastavoval) koukal na google a kamery, zda to tak je. Nakonec jsme to riskli a vyšlo to.
Cvetlin varianta byla super proti Macejlu, ale je fakt, že jsme taky stáli nějaký ten čas.... ale jinak Hille, super! Díky.
avatar Re: Hustota provozu
06. 07. 2019 08:04
… Macelj, sobota, 08:04 …. kupodivu prázdný …
[www.hak.hr]

smileys with beer
Re: Hustota provozu
06. 07. 2019 08:10
Ale na Cro dálnici za Záhřebem kolony kvůli bouračky
Re: Hustota provozu
06. 07. 2019 08:10
Koukam od na to od 7h a opravdu,otazka je jak to vypadalo kolem 3h,to tam budu za tyden :-)))
avatar Re: Hustota provozu
12. 07. 2019 17:59
... super ... právě začaly prázdniny v Rakousku a Německu ...
všichni se zítra potkáme na Lučku ... drinking smiley

smileys with beer
Re: Hustota provozu
12. 07. 2019 18:58
Na lucku k moři pěkná fronta,radeji jsem jel po starý až do Karlovace
avatar Re: Hustota provozu
13. 07. 2019 07:43
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... super ... právě začaly prázdniny v Rakousku a Německu ...
> všichni se zítra potkáme na Lučku ... drinking smiley

Tak na Lučku zatím plynule (oba směry), zato na Gruškovje 7 km kolona. Podle DARS 1-2 hodiny čekání, podle HAK to jsou 2 hodiny a víc. Aby nebyla nouze, tak hned za hranicemi se stojí na na račun na A2. "Konečně" je vidět, že jsou prázdniny



Upraveno 1krát. Naposledy upravil ptace (13. 07. 2019 10:30).
Re: Hustota provozu
13. 07. 2019 07:52
A přitom ještě v šest ráno tam bylo prázdno. Už jsem začínal mít strach, že letos nikdo na Jadran nejezdí.
Re: Hustota provozu
13. 07. 2019 11:18
V sobotu 13. júla pred obedom sa čaká už viac ako pol hodinu aj na Cvetline. Na Macelj je to asi hodina a pol. Obchádzka cez Cvetlin je asi o pol hodinu dlhšia a tak sa nám to začína nepríjemne zrovnávať počas hustého víkendu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil triplex (13. 07. 2019 11:24).
Re: Hustota provozu
13. 07. 2019 13:39
Asi to tady lidé hodně čtou a objíždí. Díky tomu je ale kolona na Macelji jen hoďka a půl.
avatar Re: Hustota provozu
13. 07. 2019 13:57
... a neženou je tam náhodou online navigace (Google, Waze...)?
avatar Re: Hustota provozu
13. 07. 2019 17:43
No teď už je Cvetlin více známý. Neb již loni jsem tam v sobotu dopoledne v sezóně pocukával na vjezdu do SLO skoro hodinu. A to nebylo na informacích psáno žádné zdržení na tomto přechodě. Výhoda proti Macelju byla alespoň v tom, že je to z kopce až na hranici a také ve stínu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil stamar (13. 07. 2019 17:55).
Re: Hustota provozu
13. 07. 2019 18:30
Ja to vidím že záchranárska ulička sa ako tak dodržiava aj pred Macelj-om a tak to budem musieť struhnúť stredom a s majákom. :-)
Re: Hustota provozu
13. 07. 2019 19:18
Slavkov napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... a neženou je tam náhodou online navigace
> (Google, Waze...)?

Waze jezdí raději přes Rogatec, ale dá se předpokládat, že po ucpání Rogatce se vrhne na Cvetlin.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.