Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
Re: Hustota provozu
05. 02. 2019 12:20
Bude to v klidu v pripade odjezdu velmi brzy rano. Osobne vyzkouseno v nedeli 6.8.2017.
avatar Re: Hustota provozu
05. 02. 2019 13:44
[www.promet.si]

Kalendář hustoty provozu 2019 možná to někomu pomůže.
Re: Hustota provozu
05. 02. 2019 20:02
Napsat, že cestování v neděli domů je pohoda, poté co jsem jel poprvé a naposledy v neděli domů 22,5 hodiny, bych se nikdy neodvážil. Za mě v neděli už nikdy!
Re: Hustota provozu
05. 02. 2019 21:08
Zahajdo. A kdy tedy?
avatar Re: Hustota provozu
05. 02. 2019 22:45
Vždy jsem se vracel v sobotu ráno a víceméně nebyl problém. Neděle nemůže být horší. Až začnou prázdniny, omrknu o nedělních dopolednech webkamery, přečtu prometnu prognózu a uvidí se. Zatím je čas ale nebojím se toho. Ty poslední 2 víkendy v červenci budou horší
Re: Hustota provozu
06. 02. 2019 08:50
Všední den to jistí. Na cestu domů ideální. Poslední dobou i cesta k moři ze soboty na neděli už není, co bývala. Asi proto, že už více lidí začíná používat mozek a nejezdí z pátka na sobotu.
Re: Hustota provozu
06. 02. 2019 09:54
Mozek - nemozek
Problém většiny CK - nejsou ochotni měnit so-so,prý to nikdo nechce - klienti - zkracuje se jim dovolená,
ale dle dotázaných,by se i našli
další je,že někteří dojíždějící " domáči " údajně přes týden pracují a mají jen víkend na to,aby poklidili
od 2005 naše CK se zlomit nedala a ani letos a další je,v případě prodloužení pobytu přímo na místě o pár dní neberou - celý týden by zase bylo moc a zase so - so
- to raději nechají ap neobsazený - divná logika v podnikání

příjezdy na Lučko většinou za soumraku a problémy s čekáním nebývaly skoro nikdy - termíny + - stejné

tuším 2016
dle info rádia od hranic Lučko kolona 8,7 a 5km,ale než jsem dojeli byla jen cca 500m a lístky dávaly studentky,tak to odsýpalo
Demerje - od ZG - soukání po ujetí cca 10 - 15km skoro až do konce,havárky,ale to je velký problém vždy

kdysi - jednou jsem to vzal Karlovac - ZG po staré = jedna vesnice končila,druhá navazovala,samé čtyřicítky a cesta vesnická,ZG - pro neznalé se dá těžko orientovat v návaznosti na další pokračování - navigace tehdy nebyly

2017
dojezd z HU na Lučko - pá 21.7. - 19 hod - v poho
zpět Demerje - so 6.8. 2017 - 12 45 hod - fronta před cca 7km a soukání od ZG

2018
Lučko - pá 20.7. - 19 40 hod cca 10aut
Demerje - so 5.8. - 11 10 hod - soukání od vjezdu k mýtnici,ale šlo to

jak je klíma,jde to - dříve v autě 42st a více a muselo i topit,protože potahováním vařil a zhasínal motor - zapnutý ventilátor topení + dva přídavné na palubovce a okna dokořán - info pro zpestření
avatar Re: Hustota provozu
06. 02. 2019 09:56
V nedělu s prstem v nose. Dokonce i v sobotu nikde nikdo v plné sezoně, stačí byt na Lučku/Demerje k večeru. Fascinují mě lidé, kteří vyjedou ráno, aby stihli frontu :-D
Re: Hustota provozu
06. 02. 2019 11:33
no my budeme vyrážať piatok 2.8 o 19hod z domu a na Lučku by sme mali byť okolo polnoci, to by mal byť ešte kľud... verím tomu. Nedal sa iný termín vybrať veľmi, vždy chodíme iné dni ako soboty ináč.
avatar Re: Hustota provozu
06. 02. 2019 11:39
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Napsat, že cestování v neděli domů je pohoda, poté
> co jsem jel poprvé a naposledy v neděli domů 22,5
> hodiny, bych se nikdy neodvážil. Za mě v neděli už
> nikdy!

No nevím já vyjel v ten den večer 29,7,2017 a na hranicích byl cca dvě hodiny po tobě a na místě jsem byl ještě dřív něž ty a to po dálnici jsem jel okolo 100km/h.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Hustota provozu
06. 02. 2019 12:43
Jirko, loni jsem jel dolů k moři vcelku v pohodě, až na liják před SLO, pak jsem si hrál ve SLO na průzkumníka a půlku ho objel kolem dokola, ve finále asi 3,5 hoďky spánek na odpočívadle. Všem špuntům jsem se úspěšně vyhnul. Předloni to byl dolů ze soboty na neděli masakr.
V neděli domů jsem takhle dlouho jel před pár lety. Dovolenou jsem si prodloužil hlavně na dálnici před tunely za Krapinou, kde jsem pár hodin trénoval rozjezdy. Od Karlovace byla maximálka 70-80, oba pruhy narvaný. V Rakousku jsem jel desetikilometrový úsek omezení hodinu. A takhle to bylo celou cestu. V době, kdy jsem měl z domova odjíždět do práce, jsem teprve zaparkoval před barákem.
avatar Re: Hustota provozu
06. 02. 2019 13:10
jaspa napsal(a):
-------------------------------------------------------
> no my budeme vyrážať piatok 2.8 o 19hod z domu a
> na Lučku by sme mali byť okolo polnoci, to by mal
> byť ešte kľud... verím tomu. Nedal sa iný termín
> vybrať veľmi, vždy chodíme iné dni ako soboty
> ináč.

To bude, můj plán je Lučko 22-24. hodina, vždy prázdno.
avatar Re: Hustota provozu
06. 02. 2019 15:32
Můj plán je být na Demerje mezi 11-12h. Všichni budou na nedělním obědě a nikdo tam nebude grinning smiley
Re: Hustota provozu
06. 02. 2019 20:17
čo sa týka mňa, na dovolenku idem v sobotu podvečer zo Žiliny /začiatkom alebo v strede sezony/ rano 7:00 trajekt na Brač a odchádzam v piatok ráno 7:00 z Braču...
keď som skoro doma začína stretávať v protismere tých ktorý riešia deň nástupu v sobotu.....
Re: Hustota provozu
07. 02. 2019 06:50
Tak já už asi 15 let jezdím po-út tam a st-čt zpět a v červnu, takže nema problema. Předtím několik pobytů so-so, k tomu ještě párkrát bez dálnice a klima ve Favoritu a Š130. Do loňska to bylo vždy na noc, ale minulý rok jsme zkusili vyrazit ráno po osmé hodině. Jezdíme vždy na Makarskou, takže cesta 1180-1260km. Hodně pauzírujeme na čumendo a kafčo, takže v Rogatci jsme byli v 19hod. Hned za hranicemi byla malá hospůdka, tak jsme si dali gábl a já i jedno Karlovačko (úplnej balzám). Pak jsme si na odmorišti za Záhřebem trochu schrupli a kolem osmé ráno byli v Živogošče. Takže 24 hod. Letos chci vyjet ještě dřív a buď projet ze sentimentu Plitvice nebo přespat na Skradinu. Prostě neřešíme čas a řeknu vám, že to nemá chybu. Vždy jsem prosazoval non-stop noc, ale po tý padesátce už mě to tak nebere. Trochu jsem odbočil, no prostě já už jedině v týdnu.
Re: Hustota provozu
07. 02. 2019 08:50
Záleží také na tom odkud přesně a kam přesně se jede. V neděli 6.8.2017 jsme odjížděli od Trogiru brzy ráno (ve 4h nebo v 5h, už si to přesně nepamatuji). Takže cesta byla relativně v klidu. Na Demerje jsme byli někdy dopoledne, nevím přesně, snad v 11h nebo 12h. Demerje bylo docela volné, ale před Lučkem již byla docela slušná kolona. Z dopravních zpráv jsme slyšeli, že se to postupně na Lučku a Demerje zhoršovalo. Za Lučkem a přes Maďarsko to už bylo potom v pohodě. Takže neděle OK pokud se vyjede velmi brzy ráno, na Lučku/Demerje je potřeby být v každém případě před polednem, čím dřív tím líp. Cestu tam volíme obvykle v pátek, opět velmi brzy ráno, aby jsme na Lučku/Demerje byli co nejdříve. V roce 2018 jsme odjížděli v pátek velmi brzy ráno 20.7.:

Varaždin 10:45
Sv. Helena 11:13
Lučko: 11:39 (už se to před Lučkem začalo hromadit, chvíli trvalo, než jsme se dostali do ENC pruhu)
Karlovac: 13:14 (mezi Lučkem a Karlovacem jsme měli přestávku, z Karlovace dále směr Slunj)

Cesta zpět neděle 29.7.2018:

Karlovac: 8:42
Demerje 8:59
Sv. Helena: 9:27
Čakovec: 9:59
Re: Hustota provozu
07. 02. 2019 09:28
HR od roku 1998 a patent na hustotu provozu mám jen teoretický
vždycky je to lotérie - vyjde - nevyjde - stačí jedna drsná havárka jak byla na A1 a může být cesta i přes 24hod

Tony Stark ap. - fascinace lidí aby stihli frontu - ap se musí uvolnit do 10 00 hod a kdo pak vyjel,postával na magistrále - poflakování po pláži až takovým přínosem nebylo

pro menší hustotu provozu - jednou odjezd ve 13 hod - nádherně zataženo,jenže první vrchol nad Brelou a kula prala fest a celou cestu

jindy odjezd až za soumraku a celou noc - taky po staré - HU mi v noci nesedlo - stále únava a nutný spánek

zpět vyjíždím ještě za chladna cca v 6hod - průjezd Makarskou před sedmou ranní s mírnou hustotou provozu,Zagvozd a pak už je to na tom,kdo jak přitlačí na pedál

Demerje ?

třeba věřit v LEPŠOHUSTOTU
avatar Re: Hustota provozu
07. 02. 2019 16:06
Já jsem vlastně rád, že "všichni" odjedou brzo a já si to kolem 17:00 jedu bez zádrhelu, ale dále pokračuju po staré, kde je to eldorádo smiling smiley

Jinak, jsem zvědav na kulturu jízdy po dálnici, až bude pod Tutorem.
Re: Hustota provozu
08. 02. 2019 08:57
Z příspěvků je patrné, že neexistuje recept, jak se v který daný termín bez zdržení dostat dolů k moři a zpět. Křišťálové koule fungují jen v pohádkách. Teď řešit, zda to v létě v konkrétní datum půjde či nikoliv, je o ničem. Může přijít uzávěra, omezení, objíždka, dopravní nehoda, Kim pošle raketu či já nevím co a je vše v pr..zádeli. Je třeba se dopředu připravit, vymyslet alternativy a poslouchat, co se na cestě přede mnou děje. Pak se podle toho zařídit a trasu měnit. Nebát se přidat nějaký kilometr, ve finále to může ušetřit i několik hodin.
avatar Re: Hustota provozu
08. 02. 2019 09:25
Ano, je to pudová záležitost pro každého. Buď to "pude" nebo "nepude".
Re: Hustota provozu
08. 02. 2019 10:48
Ale existuje recept jak pravděpodobnost zdržení omezit na minimum. Zásadní proměnná hodnota je však případná dopravní nehoda na cestě před námi. To nemůžeme ovlivnit. Ale zvolit vhodné datum a čas se dá s předstihem a pro plánování dovolené je volba data a času cesty dost klíčový parametr. Důležitá je i volba trasy a jistě také tak jak píše Zahajskej, mít dopředu vymyšlené alternativy a na základě dopravního zpravodajství trasu měnit.
avatar Re: Hustota provozu
08. 02. 2019 10:56
… a mít malilounkovatě štěstí … grinning smiley

smileys with beer
Re: Hustota provozu
08. 02. 2019 10:58
Např. my jsme letošní cestu naplánovali takto: odjezd v neděli 30.6.2019 ve 4:00 ráno ze středu Moravy, v Brně budeme kolem 5h, dále po D2, sjezd Podivín, přes Valtice se napojit na rakouskou A5. Všechny dálniční známky nakoupeny s předstihem. A5, následně kolem Vídně, bude nedělní ranní provoz, takže by to mělo být OK, po A2 směr Graz, pořád by měl být mírný provoz, bude neděle ráno, žádná auta na služební cesty a tak. Na A9 to bude trochu hustější, ale stále OK. Věřím, že hraniční přechod SLO/HR Gruškovje/Macelje bude také OK. V tento den a čas by to mělo být (pokud se nestane nějaká nehoda) dobré i kolem Zagredu a dále po A1. Sjíždět k moři budeme na sjezdu Posedarje za tunelem Sv. rok. Vracet se budeme ve středu 10.7., takže Chorvatko by mělo být bez problémů, ale v Rakousku a ČR bude hustější všední provoz (kamiony, služební cesty).
Re: Hustota provozu
08. 02. 2019 11:07
Velký respekt jsem měl před cestou, kdy jsme odjížděli v neděli 30.7.2017 ráno. V sobotu 29.7. jsem sledoval web kamery, dopravní zpravodajství a byly na silnicích fakt slušné kolony. Mluvilo se o tom i na ČT1 v hlavních večerních zprávách. Kolony byly ještě v sobotu večer. Tehdy jsem opravdu nevěděl co nás druhý den čeká, ale věřil jsem, že volba trasy a času odjezdu nám pomůže. Takže v neděli odjezd v 4h, v Brně kolem 5h, D2, Bratislava, bez problémů. M85 a M86 - na silnici téměř sami. M70 - pohoda. Starý Goričan - před námi asi dvě auta - pohoda. A4 na Zagreb - bez problémů. Na Lučku jsme byli někdy před polednem, docela husto, ale projeli jsme. A1 po Bosiljevo silný provoz, ale jelo se pořád 100-130 km/h. Dále po A1 hustota dopravy klesala. Příjezd do Trogiru kolem 16:30, takže výsledek: OK.
Re: Hustota provozu
08. 02. 2019 11:52
V den D v 17 hod vyjíždím. Hyn se po cestě ukáže jak dlouho pojedu. hot smiley
Re: Hustota provozu
09. 02. 2019 08:45
isto je to o tom ako sa to naplánuje, stať sa môže všeličo ale aspoň snaha tu je...
základ je ísť mimo dňa výmeny turistov a s domácou to mám super dohodu, ja vlastne vzhľadom na to že odchádzam v sobotu podvečer, ak stihnem môžem nastúpiť aj na trajekt o 6:00 a ubytovanie čaká na mňa oželie jednu noc ubytovania a to v prípade aj toho že sme išli k nej aj 4 autá, t.j. polovica domu!
cesta zo soboty na nedelu je dobrá, vlastne od st. Goričanu po Varaždin skoro žiadna premávka a to už nehovorím o M85 a M86 ked som šiel sám niekedy som dlho svetlá nevidel...
Re: Hustota provozu
15. 04. 2019 11:55
Nasel jsem zajimave stranky, kde nekdo delal statistiku za srpen jak dlouho se ceka na hranicnim prechodu Macelj / Gruskovje. Jeden z vysledku je takovy, ze pro navrat je uplne nejhorsi sobota, kdyz dorazis na hranicni prechod po jedenacte a pozdeji: [eliteinformatiker.de]

V clanku je pak uveden odkaz na tyto stranky [traffic.molescrape.com] kde jsou uvedeny aktualni cekaci doby na ruznych hranicnich prechodech i s historii.
Re: Hustota provozu
15. 04. 2019 21:09
Potvrzuje to skutečnost odpozorovanou z kamer a google.maps. Macelj i Lučko jsou dvě úzká hrdla na cestě. O prázdninách je to každou sobotu stejné. Od rána do oběda je to ucpané směrem k moři. Odpoledne je to ucpané směrem od moře.
avatar Re: Hustota provozu
28. 04. 2019 13:27
Je nedele, sezona ještě daleko a přesto to na vyjezdu z HR docela stoji. Ted me z dlouhý chvile napadlo mrknout na kamery. Jelikoz se budu v nedeli vracet, premyslim jestli ma smysl na cestu zpet SLO znamka. Loni jsem ji koupil a pak hodinu stal mezi celnicemi. Klidne jsem to mohl objet, vyslo by to taky na hodinu, a usetril bych 15 ecek. Budu to sledovat dal, ale zacinam vahat
Re: Hustota provozu
28. 04. 2019 13:48
Dneska je dle jejich kalendáře nějaký speciální svátek. Takže z dneška bych nic nevyvozoval. Obykle mi neděle vyšla a nejhorší to bylo odpoledne u a ve Vídni a poté doma...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 60
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.