Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
Re: Hustota provozu
28. 07. 2018 13:54
Před Lučkem 10Km fronta a může se hotově platit i na Demerje. Před tunelem Svijeti Rok hlásí 4km a řídí si to semafory.
avatar Re: Hustota provozu
28. 07. 2018 17:09
A kamery na přechodu Macelj pro jistotu nedostupné.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: Hustota provozu
29. 07. 2018 16:49
Včera odjezd před patnáctou hodinou z Mělnicka na Prágl, Benešovov a dolů na Budějky s plánem jet na Linz. Od D1 jsem si připadal, jako kdybych jel ráno do práce, jeli jsme ve vláčku od horizontu po horizont. Hlásili v Budějkách zdržení min.40 minut, tak jsem to uhnul na Halámky. Jako mávnutím kouzelného proutku silnice prázdné. Před Grazem dojeta bouřka, dálnice místy vypadala jako dětské brouzdaliště. Za Grazem omezení až po odpočívadlo na 225km. Zde tradiční zastávka. Objezd SLO dálnice klasikou na Lenart. U sv Anny nájezd na objíždku a zde začal můj nedobrovolný poznávací zájezd Slovinska. V dešti, nad silnicí opar jak z Rákosníčka, jsem někde z objíždky nechtěně sjel. Když jsem to zjistil, vytáhl jsem navi a ta mě poslala do Lenartu, ale po cestách, které mají do silnic daleko. Rychlostní průměr tak 25 km. Do Lenártu jsem vjel pro mě z neznámé strany a než jsem zjistil, kudy objet uzávěru, poznal jsem podrobně i Lenart. Nebyl jsem v tom sám, vím, že jedno auto jsem potkal určitě 5x, další dvě určo 3x. Do Ptuje jsem ztratil minimálně hoďku a půl. Kolona na Macelj končila hodně nad Podlehnik, tak jsem to nasměroval na Rogatec, zde jsem byl úplně sám. Dále již bez kolon, na odmorišti Modruš šlofík do časných raních hodin a pak v pohodě dojezd až do Drašnice.
Re: Hustota provozu
30. 07. 2018 06:43
Ahoj, chcem sa spýtať na možnú hustotu dopravy budúci víkend. Ci bude taky kritický ako ten predchádzajúci. V smere do chorvátska. Začínajú nejakej časti nemecká prázdniny? Mam dobrý predpoklad byť na Lučku do 9h? Idem cez Maďarsko. Ďakujem
avatar Re: Hustota provozu
30. 07. 2018 07:20
O prvním srpnovém víkendu bych to neviděl tak tragicky, jako o právě minulém, na Lučku bych přesto koukal být před osmou ranní. Prostý fakt, že zrovna nikde nezačínají prázdniny, neznamená, že nebude ještě dost těch, kdo "musí" být v sobotu u moře. Přesto máš dobrou šanci projet to hladce.

Méně optimisticky bych se díval na návrat mezi 17.8. a 19.8., v sobotu 18.8. končí totiž prázdniny v polovině nejlidnatějších (spolkových) zemích najednou a neděle je jaksi navrch. První polovina (Hessensko, Porýní-Falc a Sársko) má šlus už o tomto víkendu, tak ani zpět toho nepojede tolik.
Jo, a pak v Severním Porýní - Westfálsku končí prázdniny až 28.8., tam jich je moc a můžou se vracet vlastně kdykoli.
Některé další země mají konec prázdnin "rozprostřený" už od 15.8., ti se budou vracet dřív, ale není jich tolik
Re: Hustota provozu
30. 07. 2018 07:29
Ďakujem za odpoveď
Re: Hustota provozu
30. 07. 2018 07:34
Vďaka za super info, my vyrážame od 14.8.-23.8., tak to sa hodí.
Re: Hustota provozu
30. 07. 2018 22:42
Dnes v 15,30h Svijeti Rok zdržení cca 30 min ve směru od moře.Slovinská hranice to samý.Lučko v pohodě v obou směrech
Re: Hustota provozu
01. 08. 2018 07:32
Včera 31.7. od moře Sveti Rok 7:00 - průjezd bez zdržení, Demerje 8:45 - bez zdržení (1 auto), Macelj 9:20 - zdržení 1 hodinu (a to skenovali jen pasy), opačným směrem k moři kolona končící u Podlehniku. Všem přeji šťastnou cestu.
Re: Hustota provozu
02. 08. 2018 18:38
Ahojj, tak jak to bude vypadat (podle Vašich zkušeností a předpokladů) zítra/pozítří při cestě domů? Může být stejně hustý provoz jako před týdnem při cestě sem? My se každopádně vydáme na cestu mezi 21-22 (z Viru do Brna). Dovolím si vypsat srovnání s cestou sem.....Jeli jsme dvě auta. Já přes Maďarsko (dálnice, Bratislava, Csorna, Szombathely, Lenti, Letenye), odjezd 27.7.2018 v 21,30, příjezd na Vir v 7,30. Cesta v pohodě, plynulá, hranice st. Goričan s cca 10 auty před námi, mýtnice projety s ENC bez jediného zdržení, na závoře vždy první (btw. super parádní věc ta krabička, jsem měla půjčenou, příště kupuji svoji)....Druhé auto, cesta přes A, SLO po placených úsecích, odjezd v 24,00, příjezd do cíle v 16,30!!! Od hranic Macelj na Vir jeli cca 10h eye popping smiley
Re: Hustota provozu
02. 08. 2018 21:33
Trochu opožděně, ale cesta 27.7. z Ostravy ve 20:00 na Brno, Mikulov (Pasohlávky hned na poprvé bez čekání), Vídeň okolo 23:00 naprosto plynule, Macejl 02:00 zdržení 40 min (dvě Polská auta soupeřila kdo bude rychlejší ve zužení na konci dálnice) a pak už Lučko, platba kartou jediní (jeli jsme 2 auta), Sveti Rok hladce, sjezd Blato na Cetini a 10:00 cíl v Nemiře. Jelikož mám po dlouhé době benzín tak 2x tankování s přestávkou po 30 min. Cesta sem tedy pro nás bez problémů, snad to tak bude i 7.8. na cestě zpět.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mistrli (03. 08. 2018 07:56).
avatar Re: Hustota provozu
03. 08. 2018 07:36
mistrli
... Trochu opožděně, ale cesta 27.8. z Ostravy ve 20:00 na Brno, Mikulov (Pasohlávky hned na poprvé bez čekání), Vídeň okolo 23:00 naprosto plynule ...


... mistřeli ... překlep uděláme každý ... mě jen zaujalo to, že to není vůbec opožděná zpráva ...

smileys with beer
avatar Re: Hustota provozu
04. 08. 2018 07:36
Citaci
katkajj napsal(a):
Ahojj, tak jak to bude vypadat (podle Vašich zkušeností a předpokladů) zítra/pozítří při cestě domů? Může být stejně hustý provoz jako před týdnem při cestě sem? My se každopádně vydáme na cestu mezi 21-22 (z Viru do Brna). Dovolím si vypsat srovnání s cestou sem.....

Trochu opožděně, protože kvůli popisu cesty k moři mi poněkud utekl citovaný dotaz, si aspoň zkusím odhadnout: jestli jste tedy skutečně vyjeli včera po desáté večerní a nečekali u nějakého dopravního problémku, pak podle počtu a délky přestávek jste teď někde na rakouské A2 mezi Ilzem a Vídní. Ještě o půlnoci Chorvatskem žádné kolony, nad ránem i přechod do Slovinska tak do čtvrthodiny...
Jo, a jestli jedete zpět taky Maďarskem, tak jste už za Szombathely.
No, dej vědět, jestli jsem se trefil.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hill (04. 08. 2018 07:46).
Re: Hustota provozu
04. 08. 2018 13:15
Postřehy ke stavu, trendům a hustotě provozu z letošních cest a pobytu:
1. Tak jak znatelně přibývá lidí u Jadranu, přibývá citelně lidí cestujících mimo sobotu. Například neděle už jsou skoro stejně přecpané jako soboty. Jezdíval jsem v neděli a bývalo to všude bez čekání. I v týdnu je provoz docela hustý. Ne že by se někde stálo hodiny ve frontách, ale aut je všude pořád dost.
2. Turistů je u moře už tolik, že stačí jakýkoli podnět a doprava se zastaví kdykoli a kdekoli. Předminulé pondělí bylo ráno zataženo, dokonce spadlo pár kapek a doprava stála od Splitu až po Tučepi. Čvrtina turistů nasedla do aut a vyrazila někam na výlet, když nebylo na koupání. Něčemu takovému vůbec nemůžete při pánování cesty na dovolenou předejít.
3. Parkování, to je kapitola sama pro sebe. Letos jsem navštivil několik míst na pobřeží a parkování je opravdu na hranici možností. Ne že by se nezaparkovalo, ale skoro plno je ráno, v poledne i večer. Místa na okrajích letovisek, kde se ještě nedávno dalo zaparkovat zadarmo, jsou dnes již placené, nebo využité pro parkování aut ubytovaných turistů.
Re: Hustota provozu
05. 08. 2018 08:35
> Trochu opožděně, protože kvůli popisu cesty k moři
> mi poněkud utekl citovaný dotaz, si aspoň zkusím
> odhadnout: jestli jste tedy skutečně vyjeli včera
> po desáté večerní a nečekali u nějakého dopravního
> problémku, pak podle počtu a délky přestávek jste
> teď někde na rakouské A2 mezi Ilzem a Vídní. Ještě
> o půlnoci Chorvatskem žádné kolony, nad ránem i
> přechod do Slovinska tak do čtvrthodiny...
> Jo, a jestli jedete zpět taky Maďarskem, tak jste
> už za Szombathely.
> No, dej vědět, jestli jsem se trefil.

Netrefil :-)
Odjezd z Viru 21,30 pátek 3.8., klasika dálnice, trasa přes Maďarsko (M86,85,Rajka, BA, Hodonín, Bučovice), mýtnice bez čekání projety na ENC, hranice st. Goričan - jedno auto před námi. Zdržení nikde žádné, rychlost mírně nad max. povolenou. Protože mi za zády spal ještě ani ne dvouroční synek, udělali jsme jen jednu čurpauzu v Maďarsku (bez vypnutí motoru) a na natankování v SK, prostě dokud spal, jelo se. A on se probudil až v Kyjově :-) Tedy sečteno, podrženo, příjezd před barák v 6,30 :-)
avatar Re: Hustota provozu
05. 08. 2018 08:51
No tak nic, no... thumbs up smiley

Ale uniklo mi, že jedete s ogarem: taky jsme to koukali mazat, dokud mlaďoši spali, to jsme také zkracovali a vynechávali zastávky, ať dojedeme co nejdál, než se proberou.
Pokud jde o limity, místy to bylo na sebrání pilotního průkazu, jak vzpomíná kamarád Stipe, který si nás jednou stopnul z Jičína do Opuzenu... Ale to už jsme jeli bez dětí. Vlastně od té doby děláme pauzy delší, tak máme jiná měřítka.
Re: Hustota provozu
05. 08. 2018 11:19
Tak včera to bol zas masaker cez Záhreb. Pomocou online navigácie som sa prvej zápche vyhol, stal som tak dve minúty (inak by to bola aj hodina), ale za Luckou sa tvorila kolóna (hlásili v pri tunely Mala Kapela raz 20km),ktora sa miestami zastavovali a potom tak 40-70km),ja som išiel smerom na Rijeku tak som v tejto kolóne pošta tiež tak cca 1hod. Potom navi usúdila že dobre je odbočiť a išiel som cca 10km mimo diaľnicu a objavil som sa už mimo zápchy. Pri tunely Ucka oprati rada cca 5km
Re: Hustota provozu
05. 08. 2018 13:30
Hustota provozu v sobotu 4.8. byla docela hustá.smiling smiley

[tn.nova.cz]
avatar Re: Hustota provozu
05. 08. 2018 13:48
Ono je tam husto ještě teď: ze Slovinska do Chorvatska na Maclju půl hodiny čekání, opačným směrem ale půldruhé hodiny. Na Lučku k moři tak na čtvrthodinu poskakování, od moře je fronta přes kilometr na Demerje a asi 2,5 km na Lučko.
Re: Hustota provozu
12. 11. 2018 17:27
Zdravím, menší dotaz- jakou máte zkušenost s cestou do HR s výjezdem v pátek brzo ráno? Klasika přes SVK a HU..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil radek24 (12. 11. 2018 17:30).
Re: Hustota provozu
12. 11. 2018 18:13
Obecně je to zkušenost velice dobrá. Záleží kam jedete (a taky odkud), ale dojezd na místo odpoledne, nejhůř večer. Odjezd v pátek odpoledne, to je vlastně cesta na noc, ale pořád lepší než cestovat v sobotu. Výbornou zkušenost mám také s pondělím brzy ráno.
avatar Re: Hustota provozu
13. 11. 2018 11:49
já osobně po několika zkušenostech bych odjezd v pátek odpoledne nedoporučoval
avatar Re: Hustota provozu
13. 11. 2018 12:13
Já bych třeba doporučoval, mimo sezonu.
Vždyť dotaz není vůbec konkrétní. Třeba chce jet v lednu......
Re: Hustota provozu
14. 11. 2018 12:28
Omlouvám se a upřesňuji- jednalo by se o pátek 19.7., takže v plné sezóně, měl bych být kolem 18hod. v Zadaru.. Ale asi bude nejlepší to rozdělit na 2 dny, vyjet ve čtvrtek večer a někde přespat.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil radek24 (14. 11. 2018 12:37).
Re: Hustota provozu
14. 11. 2018 18:05
Ja som išiel tohoto roku v piatok 20.7.2018 zo Žiliny cez Maďarsko až do Gradacu a cesta bola úplne v pohode. Zo Žiliny sme vyrážali okolo 07:30 a okolo exitu Zadar sme prechádzali okolo 15:35. Jediné menšie zdržanie ca 10 minút sme mali na Lučku a trochu hustejšie a pomalšie to išlo od Zagrebu až do Bosiljeva. Celú cestu mám aj na videu:
[www.youtube.com]
Re: Hustota provozu
14. 11. 2018 22:23
radek24... Posledné roky mám opakovanú a dobrú skúsenosť s piatkom skoro ráno. Dôležité je byť v Bratislave pred 7 ráno kôli zápcham a v Zahrebe okolo obeda pred tým ako sa začne vyprázdňovať smerom k moru. Dvakrát sa mi to nepodarilo dodržať, z toho jedenkrát 45 min zápcha na obchvate Blavy a tento rok kôli zabudnutým dokladom a návratu z Rajky domov /3 hodiny zdržanie/ som asi o 14.30 skysol v kilometrovej kolóne na Lučku smerom k moru /4 z 5 áut v kolóne pritom boli chorvátske/. Samozrejme špecificky cez Madarsko je v piatok problém s kamiónmi ale len od Szombathely k hraniciam, ale je tam pár úsekov na obiehanie, takže sa to dá.
Re: Hustota provozu
29. 11. 2018 11:54
Dík všem za info jak tady, tak přes SZ. thumbs up
Re: Hustota provozu
04. 02. 2019 16:00
Dobrý deň,potreboval by som "vešteckú predpoveď " o hustote premávky 04.08.2019 - nedeľa - z Chorvátska zo Šibenika cez Lučko , zjazd z A2 Durmanec a Cvetlin . Dúfam, že Chorváti zo Záhrebu budú ešte sviatkovať pri mori (05.08.2019 ),prázdniny končia v Berlíne a Braniborsku ( cca 6 miliónov ). Na HAK-u majú ešte stále " Kalendar gustoće prometa 2018 ".
avatar Re: Hustota provozu
04. 02. 2019 18:27
To se vracim taky. V nedeli bude pohoda, vsechno to odjede v sobotu. Jestli je v pondeli svátek, chorvati odjezd protahnou a turisti uz budou pryc. Pokud nejedes přímo přes mytnici Lucko, neni se ceho bat. To je jediny krizový misto



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (04. 02. 2019 18:28).
avatar Re: Hustota provozu
05. 02. 2019 11:11
Taky jedu v neděli cca v 7.hod ráno budu na Cvetlině,bude to v klidu.
Neděle je v klidu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Milan Hubner (05. 02. 2019 11:12).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 101
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.