Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Hustota provozu

Autor ivos 
Re: Hustota provozu
28. 07. 2017 12:51
[www.aktuality.sk]
zaujímavé... všetci o tom vedia, ale aj tak tam v tom čase všetci idú...
Re: Hustota provozu
28. 07. 2017 13:08
Dle kamer je nyní kolona na Lučku i na Demerje. HAK hlási Lučko 3 km a Demerje 1 km. Je vidět, že se lidé naučili jezdit i na Demerje.
avatar Re: Hustota provozu
28. 07. 2017 13:21
Hlavně jsou to ti, kteří se rozhodli jet od moře raději dnes než až zítra, tudíž předpokládám ti znalejší problematiky smoking smiley
Donja Zdenčina je ještě volná grinning smiley
Re: Hustota provozu
28. 07. 2017 13:30
Doufám, že se na základě všech těch zpráv nerozhodne většina jet k moři až v neděli jako my a ne v sobotu... tongue sticking out smiley
Re: Hustota provozu
28. 07. 2017 18:56
Já to vymyslel jinak, jedu ve čtvrtek 😀
Re: Hustota provozu
28. 07. 2017 19:09
Hille, moc děkuji. Rozhodně to vezmu v úvahu. Ať mého syna (alias vnouče smiling smiley dovezu včas.

Mimo jiné: dnes jeli mojí známí "dolů". Sice přes maďarsko, ale i tak.... vyjeli "až kolem druhé". Popřál jsem jim pevné všechno..

ps: potřebuji směr Br-Ol-OVa



Upraveno 1krát. Naposledy upravil couddy (28. 07. 2017 22:06).
Re: Hustota provozu
29. 07. 2017 01:33
Já jsem v pátek 28.7. před polednem vyrazil domů. Od Splitu bylo na dálnici docela rušno, ale většina cesty se dala jet na tempomat. Průběžné jsem sledoval stav Lucka a Demerje na kamerách. Na obou byla fronta, která najednou záhadně zmizela. Na google mapách byla nehoda kousek před Jastebarskem. Když mi Waze najednou zahlasila, že mám z dálnice vypadnout v Karlovace, moc jsem neváhal. Táhlo mne to kousek po silnici č. 1 a pak zpět přes Jastebarsko na dálnici. Po skoro prázdné dálnici, přes prázdné Demerje jsem fičel dál. Když už jsem stoupal do kopců směr Macelj, v rádiu hlásili kolonu na A1 v délce 24 km. Ještě že jsem Waze měl puštěnou.
Slovinsko v mém směru minimální provoz, pouze do Ptuje přez most byla pomalu popojíždějící kolona, ale s tím se tam teď musí v pracovních dnech odpoledne počítat.
Rakousko zcela plynulá doprava a to i v omezeních. Večerní Vídeň projeta osmdesátkou z jednoho konce na druhý.

Pátek je pro návrat domů naprosto vyhovující den.

Kupodivu ale ani ve směru k moři jsem neviděl žádné komplikace a provoz byl mírný. Pouze odpoledne před přechodem Macelj popojížděla cca 2 km dlouhá kolona.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil atnarfus (29. 07. 2017 01:45).
avatar Re: Hustota provozu
29. 07. 2017 10:12
Držím palce MartinR a ostatným, ktorí dnes zajtra cestujú. Nech je dovolenka dobrá od začiatku.
Re: Hustota provozu
29. 07. 2017 10:22
Zatím to dnes není nic hrozného. Sem tam nějaká ta kolona je, ale proti minulému víkendu je to sranda.
Nejvíc mne baví, jak Slovinci každou sobotu vypnou kameru u Ptuje, aby nebyla vidět ta skrumáž na konci dálnice. Hezký tam nechají fotku z předchozího dne.
Re: Hustota provozu
29. 07. 2017 10:55
JJ,souhlas, aby nám tu dálnici neobjížděli další. :-)
Včera o půlnoci na Macelju klid a v 1:30 hlasili 1 hodinu na příjezdu. Server promet.si se pak změnil ze žluté na červenou od hranice az k Ptuji na dálnici.
avatar Re: Hustota provozu
29. 07. 2017 11:06
Také zmizela kamera na A3 - čvor Lučko, tudíž není vidět situace u sjezdu z A4, respektive A3 na A1 Lučko smoking smiley
avatar Re: Hustota provozu
29. 07. 2017 13:08
Včera jsem se vracel domů z Pelješace.
Poprvé jsem zažil na Demerje kolonu delší jak na Cash.
Byl jsem tam v 13 hod.
A dále kolona na Macejlu cca ve 14 hod.
Tak jsem to objel přes Cventin.
No a večer trochu hrochu hustější Víděn cca v 19 hod.
Jinak pátek docela na pohodu.
Ve všech Chorvatských rádiích hlásily že dnes bude situace asi nejhorší za celé prázdniny.
Re: Hustota provozu
29. 07. 2017 13:21
Za hodinu vyjíždím spinning smiley sticking its tongue out Telč - Znojmo - Vídeň - Pak po A2 na Maďarsko a na Starý Goričan a až dolů na Pelješac.
Mám nástup v neděli, ale letos mi to asi moc nepomůže. Nemám z toho sice dobrej pocit, ale náladu si zkazit nehodlám nechat.
avatar Re: Hustota provozu
29. 07. 2017 13:51
... novodobý folklór, který se bude muset během 6 až 8 letních víkendů překousat ...
držím pěsti jak těm, kdo jedou směrem na moře, tak i těm ... co se už těší domů ( musí yawning smiley)
aktualizováno So, 29.07.2017 11:07

[dnevnik.hr]

smileys with beer
Re: Hustota provozu
29. 07. 2017 14:51
tak pánové, dnes v 17.00 šlapu na zmizík a pádim Písek-ČB- Třeboň- Vídeň- Gráz - Mureck - Ptuj- Záhřeb - Split a lodí na Brač. Očekávám pohodovou jízdu a doufám, že se nebudu bát osamotě na dálnici :-) .
Re: Hustota provozu
29. 07. 2017 16:01
sledujem kamery a ukľudňujem sa že zajtra už bude trochu lepšie
Razíme o 4:00 Spišská Nová Ves-Košice-Miskolc-M0 Budapešť-M7 okolo Balatonu na Goričan a spíme v Rastoke.
Šťastnú cestu a pevné nervy thumbs up

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Hustota provozu
29. 07. 2017 16:23
Teď už to k moři vypadá dobře. U Ptuje prázdno. Na Macelj to bude do 30 minut čekání. Jen za Sv. Rokem je nějaká bouračka a kolona za ní. Myslím, že teď odpoledne byl pravý čas vydat se na cestu.
Zpět to vázne před Záhřebem. Na Demerje se to dá asi přežít, ale na Lučko bych to stát nechtěl. Kolona začíná ještě kus před Demerje. Dál už to ale vypadá použitelně bez delšího čekání.

Kdo ale jedete k moři až večer, zítra dopoledne to bude zase od Ptuje po Macelj a u Záhřebu zase zacpané. To se klidně vsadím.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil atnarfus (29. 07. 2017 16:25).
Re: Hustota provozu
29. 07. 2017 17:08
Zdravím všechny. Já jel včera v 17.00 z J. Hradce na Novou Bystřici, Vídeň, Graz, objezd SLO dálnice, Záhřeb, Biograd n M. Opět se potvrdila moje teorie, že pokud jste za světla ve Vídni, cesta je v pohodě. Jediný zdržení na Macelj, cca 20. minut, kolem půlnoci.. Chorvatský celník kontroloval pasy snad v každým autě. Jinak cesta úplně v pohodě. Ale od Karlovace bylo znát že doprava těžce houstne. Nicméně to pořád jelo.
Přeju všem šťastnou cestu.
avatar Re: Hustota provozu
29. 07. 2017 17:18
tak je to hotové,zítra vyrážíme -Hostouň u Kladna,po stopách medvěda,/teda grizzzlyho/,po A2+ A9 až po 226km,Mureck-po Ptuj a se uvidí-Macelj,nebo Zavrč a dále až do Splitu,nebo Drveniku a na Hvar-/ID/,pojedeme asi ráno/teda dopoledne/,před týdnem byla kolona od soboty až do pondělí večer,nyní je lučko volný,tak uvidíme zítra,ale jedeme na dovolenou a ne se někde rozčilovat,nebo nervovat,jsem ještě ve čtvrtek neměl auto a v pátek jsem si jej přebíral a dneska mám na tachometru 143 km,život je krásnej a je dobře,že není dopředu nic nalajnovaný-přeji všem bezpečný návrat z cest a co kilometrů tam,tak i zpět.Nespěchejme a chovejme se na silnicích a plážích jako lidi.smileys with beer
avatar Re: Hustota provozu
29. 07. 2017 17:24
Lukáši, tu Budapešť si ohlidej, jedou se F1 na Hungaroringu...
Re: Hustota provozu
30. 07. 2017 11:08
Už jsem skoro jako novináři. Malují čerta na zeď a ono je to i v neděli dopoledne na silnicích naprosto prázdné.
Re: Hustota provozu
30. 07. 2017 12:26
Tak jsem na miste. Dojezd v 10.30. Cesta v pohode. Viden ve 20.00 prazdna. Mureck-Ptuj provoz jen v protismeru. Jedine hranice 3 km kolona. Celnici proste musi vzit do ruky kazdy pas. Lucko prazdne. Parkoviste u tunelu sv rok narvane, ale misto se na spanek naslo. Pristav ve Splitu taky v poho. No a more je teply a pivo studeny. Vsem preji peknou dovcu.
avatar Re: Hustota provozu
30. 07. 2017 13:13
Zas tak prazdne to neni. Ted je na Lucku 9 km a par kilometrových kolon temer vsude



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (30. 07. 2017 20:11).
Re: Hustota provozu
30. 07. 2017 19:40
Zde to třeba právě nyní v 19.40 není růžové:
[www.asfinag.at]
A23, bei Anschlussstelle Altmannsdorferstrasse
Re: Hustota provozu
30. 07. 2017 21:08
Trasa Jindřichův Hradec-Primošten odjezd 28.7 v 00.10 hod. příjezd do Primoštenu v 10.20.hod. J.H ,Nová Bystřice,Horn,Vídeň,Graz , Slovinsko po dálnici.... celkem 890 km. Přestávky dohromady cca 1 hodinu.Cesta nečekaně bez jakékoliv kolony na hranicích i mitnicích max 5 aut.Doufám ,že i zpět to bude podobné vyjíždíme v pátek 4.8. dopoledne.I kdyz patek odpoledne Vídeň bez provozu určitě nebude :-)
Re: Hustota provozu
30. 07. 2017 21:33
Dnes na ceste smer juh pohodička od Miskolca až po Lučko
Aj M0 okolo Budapešti na pohodu v troch pruhoch.
Naozaj som čakal nejakú katastrofu. Že Lučko malo pre vjazd len bočné brány ENC mi nevadilo, horšie to mali turisti vracajúci sa domov. Takú kolónu sme tam ešte nezažili. Po Karlovac hustejšie, ale tam som odbočil a hurá prespať do Rastoke.

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
Re: Hustota provozu
31. 07. 2017 08:10
Potvrzuji, že včerejši cesta do HR (Čiovo) přes Maďarsko po M85 a M86 a dále A4 a A1 byla v pohodě.
avatar Re: Hustota provozu
05. 08. 2017 13:10
Podle web kamer na Lučku směrem od moře kolona na placení v hotovosti několik set metrů za vjezd na Demerje. To je tedy taky plné, ale tam to půjde určitě rychleji, dost aut tam bude mít průjezd přes ENC. No nechtěl bych tam teď být.
Re: Hustota provozu
07. 08. 2017 08:37
Maďarská dálniční známka se podle mě až tolik nevyplatí.Jejich silnice 1 třídy jsou dobré a časově to udělá tak půl hodiny navíc,takže já jezdím mimo dálnice v HU.
avatar Re: Hustota provozu
07. 08. 2017 23:56
Ono je otázkou, co je relevantnější při posuzování ceny? Zda pouze jakási cena za km, či cena za jakousi ušetřenou minutu cesty? Stačí např. i samotná volba trasy "přes Budapešť" nebo "severní dálnicí" M86... o dalších variantách nemluvě...
Obecně, lze od (D2) Břeclavi po HU / HR hranice ušetřit cca hodinu času, nicméně za využití obou známek (SK + HU)...a že to nemusí být vždy do deseti dnů... a nemusí to být vozidlo kategorie M1. Případně s vlekem atd..

I to posuzování ceny (ryze ekonomicky - jako tzv. náklady obětované příležitosti) lze vztáhnout buď pouze na řidiče nebo i na zbytek (leckdy spící) osádky... a dobereme se diametrálně odlišných výsledků...
smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.